forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Mark Schultz -Xenozoic tales

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 28/05/2010 : 18:58:06
Imam ga skenirano ali nisam pročitao.Morati ću prije nego li izađe tiskana verzija da znam je li valja.Crtež je genijalan.
http://www.fleskpublications.com/publications/mark-schultz-xenozoic/
12   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 13/04/2021 : 00:43:50
Ja uzimam ovo :
https://www.bookdepository.com/Carbon-4-Mark-Schultz/9781640410350
A uzet ću i XT.
https://www.bookdepository.com/Xenozoic-J-G-Jones/9781640410374?ref=grid-view&qid=1604937029826&sr=1-1
fler Posted - 12/04/2021 : 23:51:41
quote:
Originally posted by pcoro

Čitao sam ovo svojedobno, bilo je baš zabavno. I divno izgleda. Ako ovo ne bi bila jedna idealna Orka, onda ne znam što bi.



Napadnimo gazdu - ali tek nakon prvog, da ne popizdi
Gil-galad Posted - 12/04/2021 : 23:34:02
Na Amazonu stoji jun kao mesec izlaska, pa tako nemam informaciju... Dosad je Flesk XT radio na debljem mat papiru i to je izgledalo odlično. Nema razloga da menjaju.
jaki Posted - 12/04/2021 : 22:59:17
quote:
Originally posted by Gil-galad



Kakav je papir u novom izdanju?
pcoro Posted - 12/04/2021 : 21:45:41
Čitao sam ovo svojedobno, bilo je baš zabavno. I divno izgleda. Ako ovo ne bi bila jedna idealna Orka, onda ne znam što bi.
Gil-galad Posted - 12/04/2021 : 21:10:02
Novo izdanje, treće Fleskovo. Ovoga puta trejd format, kao DH-ov od pre skoro dve decenije, s tim što je XT tad išao u dve knjige, sad (ostaje) integral.



Imao sam oba prethodna izdanja i prodao, jer ovaj serijal, premda je sasvim lepo zaokružen, nije završen. Bila su nešto veća, tipa deluxe DC/oversized Marvel, ali je lepo čitati i u formatu trejda. (Prvu polovinu serijala makar, jer je za drugu mali i Artist's Edition format, u kome je takođe objavljen XT, ali sam svojevremeno izabrao drugi, meni još draži AE...)

John Fleskes je odavno rekao da će, kada Mark Schultz završi ovu priču, objaviti novi, prošireni integral, ali ako je za nekoga vreme relativan pojam, to je Schultz... (Then again, deset godina priča i kako će da objavi Princa Valianta kojeg je crtao Gianni, što je rekao i sam Gianni, pa još uvek mrka kapa. A crno-belo...!)

Poslednje informacije su (Fleskes)...

2015.
Mark Schultz is currently working on an all-new 60 page Xenozoic story to re-introduce the series to new readers while setting the stage to finish the last storyline cliffhanger from 20 years ago. I'm not joking–I've seen the first five pages. It's happening! We are not making any promises or setting any schedules. It will come out when Mark is done.

2020.
Just to be clear, the new Xenozoic story that Mark is working on will be released in 2021 or 2022.

Biće i hc sa istom naslovnom. A glede priče, jer sigurno ima onih koji nisu čitali, ona je postapokaliptična, smeštena nekih 500 godina u budućnost, u kojoj Zemljom ponovo šetaju dinosaurusi, a ljudi su bili prinuđeni da žive ispod površine, kako bi preživeli. Prvi izdavač je legendarni Kitchen Sink, a devedesetih je rađen serijal Cadillacs & Dinosaurs (nisam čitao) mimo Schultza, koji se pokazao sjajnim za merch, pa smo dobili crtać i istoimenu arkadnu igru. Kažu da je tome kumovala popularnost Jurassic Parca... Međutim, i pored toga, a i pored Eisner nagrada, Schultzov rad nije stigao do šire publike.

Glavni junaci su mehaničar Jack Tenrec i naučnica Hannah Dundee, koji isprva pripadaju suprotstavljenim stranama, a onda prelazu na jedinu moguću: onu koja je u skladu s prirodom. Strip je začinjen političkim intrigama, ostacima oružja iz XX veka, koji su doveli do apokalipse (atomska bomba), pitanjima preživljavanja... Ili bolje rečeno: preispitivanjima tog procesa. Tako, Tenrec preuređuje stare kadilake, čije je pogonsko gorivo izmet dinosaurusa.

Schultz je predivno razvio ovaj svet, gde se ne zna da li je lepša arhitektura ili priroda, a način na koji crta pozadinu kritičari porede s Fosterom, što zbog realističnosti, što zbog neverovatnih detalja. S druge strane, junake crta po uzoru na Ala Williamsona, a s Johnom Fleskesom je radio na kolekciji Williamsonovog Flasha Gordona, takođe. Od 2004. je scenarista Valianta. Otuda će ljubitelji klasične avanture uživati u Xenozoicu.

Da ne dužim, novo izdanje je lepa prilika za upoznavanje sa ovim stripom. Neću dati neku posebnu ocenu, reći ću samo da mi, poput Modesty, XT ne spada ni u najbolje, pa ni omiljene, već u jednu posebnu kategoriju - najdraže stripove (a tu su još samo Nexus i ElfQuest).

swamp thing Posted - 31/01/2016 : 17:45:06
Ne znam da li je neko upratio na njegovom FB-u, ali Šulc radi na završetku Xenozoic-a. Koliko sam tamo upratio, biće GN od 62 strane i trebaće mu oko 2 godine da završi...
jaki Posted - 11/06/2013 : 07:35:17
misliš reprinta?
swamp thing Posted - 11/06/2013 : 01:36:53
Ovo je prejak strip, papir je neki između, nije onaj roto-toalet papir, ali nije ni sjajni, najbitnije je da su priča i crtež vrhunski. Jedva čekam da Šulc to pritjera kraju, koliko sam skontao planira još 80 strana da zaključi serijal... Hvala još jednom Gil-galadu što mi je dao link za kupovinu drugog trejda... :)
jaki Posted - 10/06/2013 : 23:47:08
kakvi je papir,sjajni ili obični?
Gil-galad Posted - 30/11/2010 : 02:19:52
Stigao jutros!

Trenutno imam jako malo vremena, ali valjda ću stići uskoro da pročitam na miru. Elem, crtež je boli glava! Nemam fotiš kod sebe, pa sam slikao mobilnim, al' šta sad...





Gil-galad Posted - 29/05/2010 : 00:35:10
Sjajan strip! Moj stari drugar je svojevremeno imao sveshchice... Vredi imati ovo. Koliko se secam, 12 brojeva je bilo, ali ne znam da li je gotov serijal...

E, da-beshe i ona igrica na automatima, Cadillacs and dinosaurs. :))

Bash nedavno sam trazio skenove, ali sam nashao samo neke na shpanskom. :/

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000