forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Belladone

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
anto Posted - 15/06/2013 : 17:31:07
Pitanje:
u stripranici Alan Ford ima na akciji strip Belladone u izdanju Bookglobea - 3 albuma za 1400 dindži iliti malo jače od 90 kuniliningusa - bedža!

Valja li čemu ovaj strip? ( http://www.bedetheque.com/serie-9894-BD-Belladone.html )
Da li je priča u svakom albumu za sebe ili su u pitanju nastavci?Da li je sa ova tri broja priča zaokružena?

danke unapred!
10   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 07/08/2023 : 18:52:36
to je to,nema više
jerki44 Posted - 07/08/2023 : 15:54:40
Za vikend ponovo poletio kroz ova tri albuma.

Netko tko prati francusku strip scenu, je li zna je li se ovo nastavljalo ili je zamrlo (kako je jaki napisao) nakon 3 broja?

(ps. inače skroz simpatičan i zabavan strip)
(pss. sorry na oživljavanju starih postova )
anto Posted - 10/05/2016 : 17:28:58

Ange & Alary:Belladone 1 - Marie (Bookglobe)
Ange & Alary:Belladone 2 - Maxime (Bookglobe)
Ange & Alary:Belladone 3 - Louis (Bookglobe)

Beladona je kodno ime Mari, jedne izuzetne mlade žene,komandosa XVII veka.Dobro, komandosi tog vremena (i prostora) su bili musketari,ali Mari je i više od toga - ona odlično poznaje razne tehnike borilačkih veština,rukovanja najrazličitijem oružjem,ali i tajne zavođenja i erotskih igara.Zadatak joj je da čuva kralja Luja XIV,koga dva puta spašava od organizacije Gilde i veštog italijanskog ubice.Ali polako počinje da gubi konce u tim krupnim spletkama,da bi u jednom trenutku postala potpuno izgubljena u celoj priči toliko da čak ne zna ni ko joj je prijatelj a ko neprijatelj.
Red spletki na francuskom dvoru,red akcije,red seksa,pa sve u krug.
Plusevi:
* Alarijev crtež,pa još na uvećenom formatu je praznik za oči.Sjajna animacija.Samo zbog ovoga se isplati dati 750 dinara za tri albuma.
Priča ima dobru dozu šarma;čak iako dobar deo albuma nisam mogao da najbolje povežem,šarm u celoj priči je stalno prisutan.

Minusi:
*priča se poziva na roman Tri musketara (a možda i na još nešto,nisam siguran),i ako nemate u glavi friško sećanje na Dimin klasik,u dobrom delu će te imati problema (kao ja) da ispratite priču.Tako da ako niste raspoloženi da malo "lomite nozak",biće vam ovo pomalo zamorno.

jaka 7/10
rommel Posted - 19/06/2013 : 16:00:44
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Meni dosta dobro, spletke na francuskom dvoru, Luj XIV, asocijacije na Tri mušketira, malo akcije i malo seksa, i dosta šarma.
Vrijedi ga imati.


ovo bi i ja potpiso a još da ga mogu dobiti za 90 kuniliningusa...ne bi ni trepnuo
Otto Kraus Posted - 17/06/2013 : 01:43:45
Meni je ovo katastrofa,blago rečeno...ja ga ne bi kupio definitivno.
Johnny Difool Posted - 16/06/2013 : 00:29:27
Meni dosta dobro, spletke na francuskom dvoru, Luj XIV, asocijacije na Tri mušketira, malo akcije i malo seksa, i dosta šarma.
Vrijedi ga imati.
anto Posted - 15/06/2013 : 21:09:40
ok, sve jasno.
hvala svima na savetima.
supermark Posted - 15/06/2013 : 20:41:43
posudio i ja u knjiznici
meni je bezveze
ne isplati se ni 90kn
feniks Posted - 15/06/2013 : 19:50:30
Uzmi.
Ja sam to placao po 90 kuna smrc...
jaki Posted - 15/06/2013 : 18:08:10
tri broja su jedna priča.
to je kraj jednog ciklusa i priča se trebala/može nastaviti ali nije.vjerovatno zbog loše prodaje u fr.
može se čitati i ovako.čisto solidan strip.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000