forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 e-book reader sa e-ink ekranom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dcopic Posted - 19/06/2013 : 20:11:35
Odlučio sam se za kupnju, nemam pojma kojeg da odaberem, pa će mi svaki savjet biti dobrodošao!

Već nekoliko dana malo gledam po netu, a kako nikada nisam imao jedan takav uređaj, nemam pojma koji da odaberem. Nadam se da neki od vas imaju kod kuće i koriste e-ink readere, pa da daju kakvu preporuku ili savjet.

Uglavnom, evo što meni treba:

-ekran dovoljno velik da se normalno mogu čitati knjige
-da je savršeno uporaban na suncu i da baterija dugo traje (to dvoje valjda imaju svi?!)
-da je jednostavno prebaciti knjige iz PC-a na njega
-da se jednostavno mogu čitati raznorazne knjige pronađene na netu i u slučaju da ih treba formatirati da nije prekomplicirano

Eto, to je uglavnom to. Ne trebam WiFi, 3G, slušanje glazbe, ne namjeravam niti stripove čitati, samo knjige ili možda kakav časopis. Čak mi niti memorija nije bitna, jer min koji imaju je 2GB, a to mi je i više nego dovoljno...
9   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Shaner Posted - 22/06/2013 : 02:14:35
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Shaner

Moja bolja polovica ima Amazon Kindle vulgaris i mene je odusevio. Izasla je i neka nova (i skuplja) verzija ali mislim da nema neke velike razlike (osim ugrađenog svjetla, a to je po meni suvišno).



Daj ju molim te pitaj je li jednostavno čitati raznorazne formate knjiga ili ih treba formatirati?



Onaj .mobi format je super za citati. Znam da je s pdf-ovima malo drugacije jer se ne moze mijenjati velicina slova nego se zumira cijela stranica ali su u potpunosti citljivi. Nista drugo jos nije probala.
Cromwell Posted - 21/06/2013 : 14:37:28
E Zagore
daj skini e-reader sa torrenta
hehe
Zagor-te-nay Posted - 21/06/2013 : 14:19:28
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Sve ok, al samo pazi da sve knjige budu legalne, nemoj krasti...molim te...ne treba nam još jedan lopov u Hrvatskoj. Moralne vertikale sajta će te kritizirati, pa te samo upozoravam, da ti bude lakše.




Ne brini, kad izračunam koliko sam zadnjih desetljeća potrošio novaca na knjige, stripove i sl, može mi se progledati kroz prste za pokoju piratsku knjigu.



Ma moš skidat sad šta očeš, al skidaj odma,jer, možda moralna vertikala počne izdavat knjige, pa ćeš vidit kako će te napast...nije problem skidat piratske knjige,filmove, muziku...problem je skidat piratske... ...ha ha ha,,,
dcopic Posted - 21/06/2013 : 12:32:30
quote:
Originally posted by Shaner

Moja bolja polovica ima Amazon Kindle vulgaris i mene je odusevio. Izasla je i neka nova (i skuplja) verzija ali mislim da nema neke velike razlike (osim ugrađenog svjetla, a to je po meni suvišno).



Daj ju molim te pitaj je li jednostavno čitati raznorazne formate knjiga ili ih treba formatirati?
dcopic Posted - 21/06/2013 : 12:20:20
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Ja zapravo stalno gledam kako bih kupio Kindle DX zbog većeg ekrana, al razlika u cijeni između normalnog i DX-a je još uvijek prevelika (a s druge strane, čekam da neko izmisli cjenovno prihvatljiv e-ink u boji )



Da, DX je super, ali je to ipak dosta star model, a cijena mu stoji i stoji. Htio bih nešto manje i lakše.
dcopic Posted - 21/06/2013 : 12:16:42
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Sve ok, al samo pazi da sve knjige budu legalne, nemoj krasti...molim te...ne treba nam još jedan lopov u Hrvatskoj. Moralne vertikale sajta će te kritizirati, pa te samo upozoravam, da ti bude lakše.




Ne brini, kad izračunam koliko sam zadnjih desetljeća potrošio novaca na knjige, stripove i sl, može mi se progledati kroz prste za pokoju piratsku knjigu.
Mali_Mate Posted - 19/06/2013 : 23:41:51
Ja zapravo stalno gledam kako bih kupio Kindle DX zbog većeg ekrana, al razlika u cijeni između normalnog i DX-a je još uvijek prevelika (a s druge strane, čekam da neko izmisli cjenovno prihvatljiv e-ink u boji )
Shaner Posted - 19/06/2013 : 23:18:29
Moja bolja polovica ima Amazon Kindle vulgaris i mene je odusevio. Izasla je i neka nova (i skuplja) verzija ali mislim da nema neke velike razlike (osim ugrađenog svjetla, a to je po meni suvišno).
Zagor-te-nay Posted - 19/06/2013 : 21:43:24
Sve ok, al samo pazi da sve knjige budu legalne, nemoj krasti...molim te...ne treba nam još jedan lopov u Hrvatskoj. Moralne vertikale sajta će te kritizirati, pa te samo upozoravam, da ti bude lakše.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000