forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Saga (Vaughan/Staples)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
acestroke Posted - 08/12/2012 : 16:16:12



Je li iko familiaran sa ovim novim stripom "Saga"? Scenarista je Brian K. Vaughan, crtac Fiona Staples. Radnja je cross izmedju "Star Wars" i "A Game of Thrones", tako nesto.

Prvi Trade Paperback je skoro bio objavljen u USA, izgleda da prodaja rano vrlo dobro ide, tako da ce ovo izgleda da ide u istom smjeru kao i "Ex Machina" i "Y: The Last Man" (tj, 10 TP, ili 5 Deluxe HC knjiga ukupno).

Procitao sam prvi TP, i moram priznat da je vrlo zanimljivo.
Bushido, sta ti mislis o ovome?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
going going Posted - 29/01/2022 : 00:18:25
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Upravo tako: sapinica se ne bindžije, nego se gleda svakodnevno.
A BKV ide istim tempom, kvazišokiranjem dalje, malo sise, malo kite, malo droga, sve što vole mladi…



Tooo bre!
KuntaKinte Posted - 27/01/2022 : 22:16:46
Upravo tako: sapinica se ne bindžije, nego se gleda svakodnevno.
A BKV ide istim tempom, kvazišokiranjem dalje, malo sise, malo kite, malo droga, sve što vole mladi…
Shaner Posted - 27/01/2022 : 20:48:32
Ma kakva četvrta knjiga, Saga se prati u sveščicama!

RaoulDuke Posted - 27/01/2022 : 20:15:25
quote:
Originally posted by Shaner

Sad samo treba naći vremena za ponovo pročitati prvih 54.





Ima vremena dvije godine dok se ne skupi materijala za četvrtu knjigu od Fibre
Shaner Posted - 27/01/2022 : 20:03:26
Sad samo treba naći vremena za ponovo pročitati prvih 54.

KuntaKinte Posted - 27/01/2022 : 10:35:20
Idemo dalje, #55 je napolju...
anto Posted - 12/06/2019 : 00:09:54
pomešali su fibrino i čk izdanje - magarčine.
plavi Posted - 11/06/2019 : 22:49:55
Verovatno je takav trend ili im je to prirodnije. Kao što bi u srbiji sve trebalo da se piše ćirilicom, ali se toga niko ne pridržava...
delboj Posted - 11/06/2019 : 19:30:26
Samo mi je čudno da u Rusiji može ćirilicom, a u Grčkoj ne može na njihovom pismu.
plavi Posted - 11/06/2019 : 16:59:15
Jedna zanimljivost.

U poslednjoj, trećoj knjizi IMAGE-a se potkrala greška, i tako je FIBRA postala izdavač iz srbije, a čarobna knjiga iz hrvatske



Bachy Posted - 30/08/2018 : 13:26:50
quote:
Originally posted by Shaner

Boldano je i ovo:

"Warning: The following contains spoilers for issues #53 and #54 of Saga. Read at your own risk!"







Shaner Posted - 30/08/2018 : 13:12:08
Boldano je i ovo:

"Warning: The following contains spoilers for issues #53 and #54 of Saga. Read at your own risk!"



DiSkAcH Posted - 30/08/2018 : 11:48:46
quote:
Originally posted by Bachy

https://www.ew.com/books/2018/08/28/brian-k-vaughan-fiona-staples-saga-hiatus/



Ajde taman se završava na trećoj knjizi.
BTW da se neko ne zahebe kao ja, tekst je krcat spojlerčinama koje ću nadam se zaboravit dok izađe treća knjiga. Spojleri su u samim pitanjima autorima koji su boldani...
Bachy Posted - 29/08/2018 : 19:03:12
https://www.ew.com/books/2018/08/28/brian-k-vaughan-fiona-staples-saga-hiatus/
anto Posted - 02/08/2018 : 11:38:55
quote:
Originally posted by Shaner


Po meni bi bilo dobro da ne oteže previše, još tri trejda/jedna knjiga i to je to, u krajnjem slučaju dvije.

Inače, što se tiče Fibrine treće knjige, pretpostavljam da ju moraju prvo Ameri objaviti, a što se neće dogoditi prije proljeća 2019. Znači da domaće izdanje možemo očekivati za Interliber 2019.




bilo bi sjajno da ostatak sabije u tri trejda,odnosno jednu Fibrinu knjigu.

a treća markosova će verovatno dogodine.
Shaner Posted - 30/07/2018 : 23:59:54
quote:
Originally posted by anto


kako bi izgledalo po tebi kad bi bio kraj u tom #54?



Loše, ne bih nikako htio da #54 bude kraj. Mislim da bi Vaughan ostao previše dužan. No stvarno nemam ideju u kojem smjeru će dalje nastavljati priču i baš me zanima to vidjeti. Kaže Vaughan da već zna kako će započeti #55, a svojedobno je izjavio i da zna kako će završiti serijal. Po meni bi bilo dobro da ne oteže previše, još tri trejda/jedna knjiga i to je to, u krajnjem slučaju dvije.

Inače, što se tiče Fibrine treće knjige, pretpostavljam da ju moraju prvo Ameri objaviti, a što se neće dogoditi prije proljeća 2019. Znači da domaće izdanje možemo očekivati za Interliber 2019.

anto Posted - 30/07/2018 : 22:57:18
quote:
Originally posted by Shaner

Procitao Sagu #54, s kojom je kompletiran materijal za deveti trejd. Suze, šok i nevjerica. Vaughan kaze da ce imati pauzu od bar godinu dana, a ja ne mogu ni zamisliti kako ce uopce nastaviti nakon svega sto se desilo u zadnjih nekoliko svescica...


kako bi izgledalo po tebi kad bi bio kraj u tom #54?
DiSkAcH Posted - 29/07/2018 : 07:32:16
Ja se nadam da će treća knjiga od Fibre ići do IL...al zna se što je nada :D
vice Posted - 29/07/2018 : 00:49:19
Ne slažemo se mi ni oko čega, al nema veze. :)

Ja tipičnost vidim, ti ne, eto i tu neslaganja.
Shaner Posted - 29/07/2018 : 00:24:01
Ne uspijevam na tabletu promijeniti boju teksta, budem editirao sutra na kompjuteru, iako bas i ne mislim da je neki spoiler, ali dobro. Moram priznati da nisam ocekivao ovakav razvoj događaja. I ne vidim po cemu je tipican za Vaughana?

Inace, ocito se ne slazemo ni sto se stripova tice.

vice Posted - 28/07/2018 : 23:23:02
Shaner, stavi to u spoiler, implikacije su jasne svakom ko malo mućne glavom.

Meni je Saga pak jedna od najprecijenjenijih stvari koje san pročita, a nakon broja 54 još sam više razočaran.

Ishod koji za Vaughana uopće nije netipičan, i zapravo san ovo očekiva puno ranije. Šta je sljedeće? A šta će bit, isto sranje, drugo pakovanje. Oću li to čitat? Vjerojatno ne. Al opet, par minuta misečno i nije neki utrošak vrimena, pa ko zna.
Shaner Posted - 28/07/2018 : 02:48:55
Procitao Sagu #54, s kojom je kompletiran materijal za deveti trejd. Suze, šok i nevjerica. Vaughan kaze da ce imati pauzu od bar godinu dana, a ja ne mogu ni zamisliti kako ce uopce nastaviti nakon svega sto se desilo u zadnjih nekoliko svescica...
anto Posted - 03/01/2017 : 19:34:17
Saga je svemirska porodična saga o zabranjenoj ljubavi dvoje mladih,koji su se borili na suprotnim stranama u jednom velikom i dugačkom galaktičkom ratu;dok se nisu zaljubili i rešili da svoju ljubav isteraju do kraja,po svaku cenu.
Njihova romansa se pokazala kao trn u oku osobama na obe strane,pa će se Alana i Marko,a posebno njihova tek rođena beba,naći na spisku najsposobnijih lovaca u tom delu galaksije.

U 18 poglavlja,podeljenih u tri trejda,kojim je obuhvaćeno ovo izdanje,pratimo SF/fantazi romantičnu akciju sa jakim elementima "road" žanra.A pre svega jednu porodičnu epopeju,jednu dramatičnu borbu za komad ljubavi u nemilosrdnom svemiru.

Saga je jako zabavan strip - ovih 450+ stranica se pročita u dahu,i prilično brzo;i zato mi je odličan potez što se izdavač odlučio za ovo debelo izdanje.Evo sad nekih zapažanja,pluseva i minusa:
*Vonova priča vozi sve vreme;nisam primetio da je neki trejd ili poglavlje manje ili više dobro.Iznenađenja su česta i sjajno urađena.I veliki plus mi je što su ova tri trejda donekle zaokružena celina,pa ne moram da skroz izgaram do sledeće knjige.
*pored zabavnosti,priča mi ima i svojih nedostataka -mnoge pozadinske stvari,kao i dosta likova su mi jednodimenzionalne,površnije - možda se o njima sazna i više u sledećim poglavljima,ali sve mi se čini da to Vonu i nije namera.
*politička korektnost bez koje prosto ne može u američkom stripu,i ovde je maksimalno prisutna,ali na to više i ne obraćam pažnju;ali definitivno neću ovo dati deci u ruke dok ne napune 18-stu godinu.
*Fiona odlično crta likove,zveri,...sa sjanim dočaravanjem emocija,izraza lica,...Ali poptuno isto kao i kod scenarija,pozadina je maglovita,neodređenija;fokus je isključivo na dešavanju u prvom planu.

Saga je jedan jako dobar i nadasve zabavan strip, i kao takav ga slobodno mogu preporučiti!

4/5

*nadam se da Von ovo neće previše rastegnuti.
Shaner Posted - 31/08/2016 : 09:20:52



Pročitao i šesti trejd Sage i jedina loša stvar kod njega je što je kratak. Dugačak je on kao i svi ostali, naravno, ali jednostavno se ne mogu zasititi ovih likova i njihovih dogodovština. Ovaj put stvari su čak nekako mirne. Hazel je krenula u školu, Alana i Marko ju traže, Princ Robot IV živi sa sinom robinzonskim životom na nekom zaboravljenom planetu, a jedina prijetnja dolazi u liku The Willa koji traži osvetu. Što se tema tiče na prvom mjestu je kao i uvijek obitelj, no tu su i škola/edukacija, odnos prema drugačijem (što bi se također moglo istaknuti kao jedna od glavnih tema serijala), prijateljstvo, pa i moralnost novinarstva i pitanje opravdanosti narušavanja privatnosti. Vaughan još jednom govori o svim tim i drugim temama na iznimno zabavan način, a Fiona i dalje slijedi krilaticu "manje je više" i opet očarava. Ne znam kako ću izdržati dočekati sve buduće nastavke! Srećom od danas kreće novi set od šest epizoda, a vjerujem da neće proći dugo ni do najavljenog Fibrinog izdanja prve knjige ovog odličnog serijala.

9/10

Mr. Bushido Posted - 04/04/2016 : 01:01:26
Edo Maajka je veliki ljubitelj Sage. Na svom Facebook profilu povremeno ostavi neki sadržaj vezan za strip. Nedavno je postao i link na aceovu receniju.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000