forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najgori Bonelli crtač

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Opti Posted - 21/07/2013 : 18:25:21
Mislim da je već bilo par pollova o najboljem crtaču, pa evo jedan nagli kontrast. Pitanje je jasno, čiji crtež vam uspije pokvariti cijeli strip, bez obzira na to kakakv je scenarij? Od čijeg imena zadrhtite čim ga uočite na prvoj stranici?

Disclaimer: navedeni izbori su proizašli čisto iz stava većine foruma. Ja nemam ništa protiv određenih crtača ispod (Chiarolla, Torti i Gamba su mi OK), ali znam da ću se suočiti s puno poruka tipa "A zašto nije ponuđen..." ako ih ne stavim.

Dakle, izbori su:


1. Bruno Maraffa

Meni osobno najgori crtač u Bonelliju, pa i šire. Stvarno je rijedak osjećaj kad pomislim "pa ovo bi i ja mogao bolje nacrtat!" iako znam crtat samo čiče-gliše.

2. Ugolino Cossu

Poznat po plastičnim pozama i groznim proporcijama, između ostalog. Loše crta kose likova što je neočekivano s obzirom na njegovo prezime.

3. Giuseppe Montanari i Ernesto Grassani

Od većine fanova DDa dobivaju kritike kako su im likovi preplastični te da kopiraju Stana, no usprkos tome ovaj duo također ima dosta fanova.

4. Alessandro Chiarolla

Među zagorovcima omražen zbog nakaznih likova, neprirodnih poza i... Pa, svega.

5. Pini Segna

Prepoznatljiv po čudnim proporcijama, čudnim facama likova, čudnom sjenčanju, čudnom plagiranju Ferrijevih prizora i čudnom kadriranju.

6. Gaetano Cassaro

Pripada novoj generaciji Zagorovih crtača. Može ga se prepoznati po očajnom sjenčanju, ružnim licima likova i debljim linijama.

7. Roberto D'Arcangelo

Još jedan od novije sorte Zagorovih crtača. Odaju ga blijedi likovi i blijede pozadine.

8. Enrico "Henry" Bagnoli

Mnogima "omiljeni" crtač MMa, zbog užasno statičnih likova.

9. Rodolfo Torti

Ne baš popularan među MM-ovcima, vjerojatno zbog praznog... Ugođaja.

10. Gianluigi Coppola

Nisam čitao ništa od njegovog, ali mogu pretpostaviti odakle reputacija.

11. Francesco Gamba

Iskreno... Nemam pojma zašto ga toliko ljudi mrzi. Ako se nekome da razjasniti...

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 23/10/2013 : 23:45:34
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

Marraffa ima više šarma nego kompletni bonellijev staf zajedno, ali dobro od bonellijevaca ionako ne očekujem ukus.



Maraffa na Kenu je izvrstan. Meni draži i od hvaljenijeg i cijenjenijeg Trevisana.
Ma Mister Nou mi ima OK epizoda, ali ima i stvarno groznih.



Ovo je istina... I meni je bolji od Trevisana.
Villain Posted - 23/10/2013 : 20:15:18
Jose Caramuta, goreg ne vidoh...i to gde baš na NR-u...
Opti Posted - 23/10/2013 : 16:01:32
Naravno da i Verni ima svoj stil... Zašto ne bi imao?
teller Posted - 23/10/2013 : 14:58:11
quote:
Originally posted by Zagor12

Imam i ja svoj stil, jel me to čini dobrim crtačem?

Svatko ima svoj stil, osim Vernija...


dobro ipak je maraffa bar u italiji poznatiji crtac od zagora12...tako da usporedba nije najsretnija...
Zagor12 Posted - 23/10/2013 : 14:37:15
Imam i ja svoj stil, jel me to čini dobrim crtačem?

Svatko ima svoj stil, osim Vernija...
teller Posted - 23/10/2013 : 14:20:39
Dobar je maraffa,ima svoj stil...
sergej773 Posted - 23/10/2013 : 13:33:24
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

Marraffa ima više šarma nego kompletni bonellijev staf zajedno, ali dobro od bonellijevaca ionako ne očekujem ukus.



Maraffa na Kenu je izvrstan. Meni draži i od hvaljenijeg i cijenjenijeg Trevisana.
Ma Mister Nou mi ima OK epizoda, ali ima i stvarno groznih.


+1
NESVRSTANI Posted - 23/10/2013 : 11:14:06
quote:
Originally posted by Tonto

Marraffa ima više šarma nego kompletni bonellijev staf zajedno, ali dobro od bonellijevaca ionako ne očekujem ukus.



Maraffa na Kenu je izvrstan. Meni draži i od hvaljenijeg i cijenjenijeg Trevisana.
Ma Mister Nou mi ima OK epizoda, ali ima i stvarno groznih.
acestroke Posted - 23/10/2013 : 10:22:56
quote:
Originally posted by Tonto

Marraffa ima više šarma nego kompletni bonellijev staf zajedno, ali dobro od bonellijevaca ionako ne očekujem ukus.




Iako bi trebo da se osjecam uvrijedjen ovim komentarom, mora priznat... ima tu dosta istine.
Tonto Posted - 23/10/2013 : 10:13:51
Marraffa ima više šarma nego kompletni bonellijev staf zajedno, ali dobro od bonellijevaca ionako ne očekujem ukus.
mladjo Posted - 23/10/2013 : 02:19:08
Henry
velka031 Posted - 23/10/2013 : 01:00:09
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by bjelolasica

Sve ovisi i o serijalu jer neki crtači (npr. Diso) su na jednom serijalu briljantni, a na drugom dno dna.



Diso u Mohikancu ili u onom početnom periodu Mister Noa jedan je on najboljih crtača koje sam vidio... Disa na Texu bolje da nikad nisam ni vidio.

Ne pretjeruj!!!



Rahazlam Posted - 22/10/2013 : 21:50:15
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by bjelolasica

Sve ovisi i o serijalu jer neki crtači (npr. Diso) su na jednom serijalu briljantni, a na drugom dno dna.



Diso u Mohikancu ili u onom početnom periodu Mister Noa jedan je on najboljih crtača koje sam vidio... Disa na Texu bolje da nikad nisam ni vidio.

Ne pretjeruj!!!
velka031 Posted - 22/10/2013 : 16:32:42
Ima još primjera za to, Bignotti na pilotu i na Zagoru, sasvim druga priča, Gamba na Telleru sasvim ok, na Zagoru očaj... Čak i jedan Marcello, koji je bio stvarno top crtač, nije bio dobar na Zagoru kao na Texu (jučer sam opet čitao Carsonovu prošlost, gdje Marcello briljira!).
velka031 Posted - 22/10/2013 : 16:29:41
quote:
Originally posted by bjelolasica

Sve ovisi i o serijalu jer neki crtači (npr. Diso) su na jednom serijalu briljantni, a na drugom dno dna.



Diso u Mohikancu ili u onom početnom periodu Mister Noa jedan je on najboljih crtača koje sam vidio... Disa na Texu bolje da nikad nisam ni vidio.
Space Marine Posted - 21/10/2013 : 21:13:05
Meni je najlošiji Cossu, pokvario mi je dosta Dylanovih epizoda. Njegov crtež mi je jednostavno preumjetan i bez ugođaja.
Zagor i Ogi Posted - 21/10/2013 : 19:56:21
Ma sta vam je Ferri je najgori!!!
bjelolasica Posted - 21/10/2013 : 19:45:57
Sve ovisi i o serijalu jer neki crtači (npr. Diso) su na jednom serijalu briljantni, a na drugom dno dna.
PijaniPatak Posted - 21/10/2013 : 12:42:16
Po ovome šta vidim Maraffa je dno dna, ali nemam iskustva sa dotičnim. Ali, evo, upravo sam pročitao Tex clr2 sa njegovim potpisom i pre toga par DyD-ova. Chiarolla, Gamba, Segna, meni prokleto antipatični crtači imaju makar 10% nekog momenta u svojim brljotinama zbog kojih ih možeš svariti. Cossu je međutim pokvario sve što se pokvariti moglo
sergej773 Posted - 21/10/2013 : 11:20:07
Meni je Maraffa u Ken Parkeru skoro pa u nivou Milazza, ne mogu rec bas u nivou, ali tu su mi negde.
velka031 Posted - 28/07/2013 : 18:40:10
quote:
Originally posted by vknez

na koju foru je taj marafa dobio posao u bonneliu? pa nije to državna firma :)





I u privatne se uskače preko veze
vknez Posted - 28/07/2013 : 17:30:43
na koju foru je taj marafa dobio posao u bonneliu? pa nije to državna firma :)
adriano Posted - 27/07/2013 : 20:46:57
segna. nije potrebno objasnjavat zasto.
grofica Varga Posted - 27/07/2013 : 20:02:55
Mislila sam se između Maraffe i Bagnolia, na kraju sam kliknula Bagnolia. Maraffa je očajan ponajviše zato što likovima crta ogromne glavurde a malo tijelo. Izgledaju kao loli pop lizalice. Ali se zbilja dugo nisam srela s njegovim crtežima pa nisam "friško ljuta". Sa Bagnolijem je druga stvar. Zadnjih mjesec dva dižem MM u knjižnici i potrefile su mi se baram dvije odlične epizode što se priče i scenarija tiče tako da me je srce boljelo što su upravo te epizode dali tom liku na crtanje. Njegovi likovi imaju poze kao da ih drma struja, oči su im staklene i kao da gledaju u svim smjerovima.
Ma nije ga spasilo ni to što je u jednoj epizodi nacrtao Dianu golu pod tušem. E pa kad mu ni to nije diglo popularnost onda je stvarno u banani :)
Edit - imam još kandidata za ovu listu - Caramuta. Kako taj crta crnca (Marvina), nacrta bijelca sa širokim nosom i pošara mu čelo sa debelim crnim markerom.
U nekoj epizodi, ne znam točno kako se zove, glavni negativac je bio neki lik ala James Dean koji je u kutu usana imao cigaru koja od prve do zadnje stranice nije izgorila. Nije ju ni vadio iz usta, niti ispuhivao dim, tresao pepel, ni palio ni gasio. Što je to bilo? Ona elektronska cigareta?
Deki86 Posted - 27/07/2013 : 13:27:17
Caramuta - ne mogu reči najlošiji, nego najdosadniji crtež ako me razumijete, ne mogu opisati zašto.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000