forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najveća stripovska razočaranja/iznenađenja

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 28/06/2013 : 11:52:25
Potaknut onim filmskim topicom o osobnim razočaranjima u vidu filmova, baš me interesira kakva je situacija u stripovskom svijetu. Ako je ovakav topic ili sličan neki već bio, molim da mi se oprosti (jer očito ne znam što radim) Koja svu vam osobna razočaranja, ono da ste očekivali nešto od dotičnog, a dobili suprotno? Ne dakle, nužno koji vam je loš strip, nego koji vas je razočarao u nekom vidu? Sve dolazi u obzir...

Mene je u biti malo stripova razočaralo, i uzet ću si koju minutu, sat, da malo kontemplatiram o tome.

Evo čak i jednog topica s neta o sličnoj temI.
http://forums.comicbookresources.com/showthread.php?368302-Comic-disappointments



Budući da je topic već otvoren, onda možete staviti svoj top ten iznenađenja, stripovi koji su vas (za promjenu) ugodno iznenadili!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
markolar Posted - 24/09/2014 : 22:55:38
Ugodno iznenađenje:

Oba Sherlocka od Libellusa (odličan kolor i priča)
Tajna Mutanata - Agencija Alfa, Libellus (najbolji strip od AA)

Razočaranje:

Opake Priče (Libellus)

Nisu mi je sljele nikako te pričice...
Ignus Posted - 24/09/2014 : 21:13:35
Razočaranje:
Okružen mrtvima, Siročad

Ugodno:
Lokot i ključ
trolodtroje Posted - 24/09/2014 : 21:06:17
da nastavim od prošle godine:

razočarenje:

Kraljevstvo tvoje
Šetač
Ronin

ugodno iznenađenje:

Svagdanja borba
Sergej
Vrle ništarije
velka031 Posted - 23/07/2013 : 16:08:01
Vrlo ugodno iznenađenje Spaghetti Brothers, Crnjaci, Bernard Prince integrali...
Neugodno Metabaruni... Crtež jest odličan, ali ne kužim tolike pohvale... Ma ja ne volim SF, znam.
dicmanjac Posted - 22/07/2013 : 13:32:47
Razočarenja u zadnje vrime:
-Bijeli lama .... previše filozofiranja,priča dosadna. Crtež je maestralan moram priznat.
-Gspodari ječma... dosadno,negdi presporo,negdi prebrzo. Počea san priskakat stranice nakon prva 2 albuma.
-Tornjevi Boa Moria... prva 4.albuma pročita i ne mislim više ni jednog
-Čuvari zaboravljenog vremena...bezveze
-Konan Hronike br.1 ...neznam di mi je pamet bila :D

Oduševljenje u zadnje vrime:
-Mister NO - ove prve epizode iz VČ knjiga(30-ak epizoda)
-Y the last man... odlično
-Comanche... nemam riječi koliko je to dobro meni sjelo
-Princ Noći... pročita u dahu,extra napeto do samog kraja
-Western(Van Hamme)... daj još nečeg ovakvog :D
-Preacher... prva 3 trejda,extra strip
NESVRSTANI Posted - 22/07/2013 : 10:39:20
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Obi-wan

U zadnje vrijeme najveće prijatno iznenađenje: PinokioOborio me s nogu koliko je dobar...


I mene.
Očekiva san dobar strip, al ne baš da će bit tako dobar.


Jel to ozbiljno? Zbog humora, uvrnosti priče ili nečeg trećeg?


Sori tek sad vidin pitanje.
Je, ozbiljno.
Zna san otprilike šta me čeka, al namjerno nisan previše čačka o stripu prije nego ga pročitan. Zna san kakav je crtež,i zna san da mogu očekivat Pinokija koji dobrin dijelon ima priču iz klasičnog Pinokija ispričanu na drugačiji način.
Ono šta nisan očekiva je stupanj uvrnutosti koji san dobija, a koji mi stvarno paše(Meni su i oni blesavi/odvratni Crossed zanimljivi)
Odlična fora mi je i priča o Bubašvabiću, i sviđa mi se kako je uklopjena u Pinokijevu priču.
I humor je poprilično uvrnut, al meni paše. Pingvin kamikaza, prosvijetljeni slijepac, ljubav oka i zmije, način korištenja Pinokijevog nosa, itd...
Super mi je i Snjeguljicina priča.
Sve skupa, meni stvarno jedan od najdražih stripova.
DeeCay Posted - 08/07/2013 : 11:07:09

Heh, čitao one pretpotopne Silver age (čitaj 1963.) Avengerse aka Osvetnike od Čarobne knjige i mogu reći da su me pozitivno iznenadili. Doduše, štivo jest malo naivno i infantilno, no čak je i dosta čitljivo. Ekipa sa Stanom Leejem na čelu je zaista bila uigrana u to doba. Mislim da je bilo super biti klinac u to doba (barem što se tiče stripove)...
tinton Posted - 06/07/2013 : 16:07:53
Long John Silver (1. broj)

Okrutni Hawak

Orlovi sa sjevera
sinister Posted - 04/07/2013 : 18:50:54
Ovako, na prvu, jako ugodno me iznenadila Elektra atentatorica. Bio sam skeptičan, ali je ispao i više nego odličan strip.
S druge strane, barem u zadnje vrijeme, nijedan strip me nije nešto previše razočarao. Dobro se informišem, pa i ne izvisim toliko. :)
Villain Posted - 04/07/2013 : 18:14:06
Ubedljivo najveće razočarenje DD Dnevnik. Nakon meni omiljenih par priča u prvih 6 epizoda nastaje pakao od smaračine. 2 sestre, 3 sestre, 5 brata...U to vreme je verovatno bilo fantazija i zanimljivo. Sada, kao da gledam one stare horor filmove od kojih bi trebalo da se plašim.
Demon Ludila - Zagor. Čitao ga kao klinac i ajd kad ništa nisam kapirao jedva dočekao nanovo čitanje, sada ga smatram teškom smaračinom, smor, pa smor pa smor i tako do kraja stripa.
Presveto Srce...kao one čokolade sa mentom, na početku lep ukus čokolade i onda kreće onaj fil od mente od kojeg ti se povraća i prosto ne možeš da poveruješ kakav obrt sa ukusom.
Porodične vrednosti...užas od stripa...
Eto šarenoliko a da mi sad pada na pamet. Inače nikada od stripa ne očekujem nešto previše senzacionalno!
DeeCay Posted - 04/07/2013 : 16:44:27
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Obi-wan

U zadnje vrijeme najveće prijatno iznenađenje: PinokioOborio me s nogu koliko je dobar...


I mene.
Očekiva san dobar strip, al ne baš da će bit tako dobar.


Jel to ozbiljno? Zbog humora, uvrnosti priče ili nečeg trećeg?
DeeCay Posted - 03/07/2013 : 00:17:50
Uglavnom, koje brdo kontradiktornosti, ostao sam iznenađen. Kod Fibre ima dosta podijeljenih mišljenja; naročito očito slijede najveća razočarenja od megahitova/uberstripova koji su kao najpoznatiji ili najrazvikaniji...


Probat ću postaviti neke svoje stripove koji mi padaju na pamet, a koji su me oduševili odnosno razočarali:
Ugodno me je iznenadio Inkal univerzum općenito jer sam ga donedavno u širokom luku izbjegavao.
Šninkel (Van Hamme/Rosinsky) i Thorgal
Aster Blistok
MIllerov run na Daredevilu
KEn Parker (nakon dugog odbijanja čitanja)
Okružen mrtvima

Malo me Moebius razočarao scenaristički s nekima od albuma; očekivao sam puno više u tom dijelu.
Brad Barron općenito cijeli serijal
Maxi edicije svih Bonellija
Yu-tarzan
Luc Orient
Blade of immortal
Hermann općenito

Eternaut, Pakao, Maus su dorasli svojoj legendi apsolutno!
Cromwell Posted - 30/06/2013 : 09:41:05
Elektra - bla bla bla, bla bla bla, please do tell me more! Depresivna psihodelija nedokučivog usmjerenja
Džin 1,2 - uf koliko se bure diglo oko ovoga , na kraju ispalo mlako i zaboravljivo
Altai & Johnson - što kaže Nesvrstani: humoristični strip koji mi nije izmamio niti osmjeh
Izlazne rane - dosadna i banalna priča, naporan crtež


Iznenađenja:
Vrh Bogova
Tamara Drewe
Striplogikon
Ipak i ovdje
+ još hrpetina toga
ned_lynx Posted - 29/06/2013 : 23:58:24
Tek sa otvaranjem ovog topika shvatio sam da sam ravnodušan prema većini pročitanog i/ili ovde navedenog strip sadržaja.

Jebiga.

Ili sam premator, il' ovo što dolazi i ide nišnevalja.
NESVRSTANI Posted - 29/06/2013 : 22:42:05
quote:
Originally posted by Obi-wan

U zadnje vrijeme najveće prijatno iznenađenje: Pinokio
Oborio me s nogu koliko je dobar...


I mene.
Očekiva san dobar strip, al ne baš da će bit tako dobar.
Mana mu je šta se brzo čita.
Prednost šta ga možeš čitat više puta koliko je dobar.
noemis Posted - 29/06/2013 : 21:59:11
quote:
Originally posted by vladar

Kakvo vam je misljenje o Aster Blistoku?



do nekog broja (cca 13og) izuzetno pozitivno... a onda sunovrat
trolodtroje Posted - 29/06/2013 : 11:07:07
kubert: Tex - lonesome rider; tex je jedini od bonelli što još čitam, nadao sam se super stripu a ono đubre od crtanja...sve nešto na pola
kubert: dong xoai vietnam 1965; volim tu tematiku i crtača, kad ono dokumentarna skicirka bez duše
hermann: pretnja na reki i još koji album pogrešne kombinacije otac&sin
devlićev machu picchu color by kordej: šta uradi od c/b remek djela
čuvari zaboravljenog vremena: razvodenelo i komplikovano djelo posle odličnog teasera prije 20 godina
Betelgeuse posle aldebarana
magični vjetar 2 posle sasvim ok prvog djela
----
petersen: mouse guard: detektivska priča smještena u MiddleEarth miša i vrlo dobar crtež
dorkin&thompson: beasts of burden - animal rites: Životinjske (večinoma pasje) supernatural prigode sa puno humora plus super akvareli Jill Thompson
Skrobonja+Kovačević: točak - proročanstvo korota - odličan rad ali razočarenje jer nema nastavka
From Hell - pola godine prepričavanja i lomljenja prstiju od polija, kad ono Blast
Nathan Never - posle više godine dvojbe i straha pred Bonelli poflom pravo iznenađenje (samo prvih 10-20 pročitanih)
vladar Posted - 29/06/2013 : 00:15:12
Kakvo vam je misljenje o Aster Blistoku?
zokalav Posted - 28/06/2013 : 22:50:15
Nikog Parabellum nije iznenadio
hahahahahahhahahaha
noemis Posted - 28/06/2013 : 21:54:37
quote:
Originally posted by dosada

u smislu razlikuju li se puno? Film mi je bil vrlo dobar pa me zanima kakav bi eventualno bil strip!



ne razlikuju se... samo u (crtanom)filmu je slabo razradjen deo sa kesl korporacijom, pa cela priča sa ubicama i sl deluje usiljeno... ali je zato kraj jasniji (u crtanom)...
e da, glas i dikcija siro-a je nezamenjljiva

ali generalno, strip je kompletniji i prakticno bez manjkavosti...
Obi-wan Posted - 28/06/2013 : 21:50:44
U zadnje vrijeme najveće prijatno iznenađenje: Pinokio
Oborio me s nogu koliko je dobar...
Johnny Difool Posted - 28/06/2013 : 21:48:35
Neugodna nasumce:

- Giuseppe Bergman
- Balada o Halo Jones
- Lazarus Ledd
- Tehnoočevi
- Light & Bold (ovo osobito)
- Sandman mi je na prvo čitanje bio razočaranje (ne znam zapravo što sam očekivao), ali na ponovna mi je bolje sjeo
- Rat-Man

Izrazito ugodna nasumce:

- XIII
- Largo Winch
- Sam samcat
- Tri sjene
- Izlazne rane
dosada Posted - 28/06/2013 : 21:38:44
u smislu razlikuju li se puno? Film mi je bil vrlo dobar pa me zanima kakav bi eventualno bil strip!
noemis Posted - 28/06/2013 : 21:26:04
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by noemis
tekkon kinkreet - najsnazniji emotivni udarac u strip umetnosti



jel ga možeš usporediti s filmskom verzijom?





u kom smislu?
tinton Posted - 28/06/2013 : 21:17:10
nastavak mojih razočarenja:

Priče s divljeg zapada

Greystrom - druga epizoda

Rat Man - pročitao prvi i peti broj - prvi mi je dozlaboga loš dok mi je peti OK

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000