forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: Granvil 1 i 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 22/10/2012 : 18:17:19
U prodaji na Sajmu knjiga u Beogradu, a od naredne nedelje i u striparnici!

Šta je Granvil, grafička novela koja otvara novu Darkwoodovu ediciju „Supernova serijali”?

Kratak, ali nimalo jednostavan odgovor bio bi: stimpank detektivsko-politički triler koji se odigrava u ukroniji i sa životinjama koje pričaju kao glavnim likovima. Nema sumnje da bi ovakva postavka dovela do stripa koji bi u rukama manje sposobnog autora bio prenatrpana, konfuzna i pretenciozna papazjanija. Ali ne i u rukama Brajana Talbota.

Granvil prati avanture detektiv-inspektora Lebroka iz Skotland jarda i njegovog pomoćnika detektiva Pacija u kvaziviktorijanskom dobu. Lebrok je ogromni jazavac koji ima intelekt oštar poput Šerloka Holmsa, ali je skloniji akciji nego što je to slučaj sa čuvenim detektivom... a takođe i podložniji emocijama. I slučajevi kojima se bavi će uzdrmati čitav njegov svet...





Naizgled jednostavan slučaj ubistva odvodi inspekotra Lebroka u Pariz, u nasilni svet političkih intriga iza kojih se krije ogromna zavera...

106 strana, kolor, HC, A4 format.

Privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Granvilprivju.pdf





Sumanuti ubica "Besni pas" Mastok beži iz zatvora, i na inspektoru Lebroku je da ga ponovo uhvati... ali koju mračnu tajnu krije Mastokova prošlost?

104 strane, kolor, HC, A4 format.

Privju (malo skraćen i seckan da ne bi spojlovao kraj prethodne knjige):

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Granvilljubavimojaprivju.pdf

Cene po knjizi su sledeće:

* sajamska - 1450 dinara
* promotivna - 1600 dinara
* konačna - 1950 dinara

Zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli prilikom izrade ovog izdanja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dd fan Posted - 13/03/2022 : 14:46:00
quote:
Originally posted by Shuckey

Pročitaj korisničke komentare na Amazonu. 232x340 su dimenzije zaštitne kutije oko Dark Horse izdanja. Sam strip je 7.75x11 inča.


Misterija rešena, i amazon i BD listaju dimenzije proizvoda u ovakvoj kutiji .
Onda nemam sumnje da je englesko izdanje bolji izbor.
Shuckey Posted - 13/03/2022 : 08:58:05
quote:
Originally posted by dd fan

To je izdanje penguina, dok postoji i ovo izdanje dark horsa. Meni je to crno-zlatno mnogo lepše ali je i u formatu 203x289 dok je dark horsovo znatno veće: 232x340. Imaju isti broj strana.
Jedino zbunjuje podatak sa DH sajta gde piše da su mu dimenzije 7 3/4" x 11" što mu dođe oko 197x280. Na svim ostalim mestima piše da je 232x340.



Pročitaj korisničke komentare na Amazonu. 232x340 su dimenzije zaštitne kutije oko Dark Horse izdanja. Sam strip je 7.75x11 inča.
corto33 Posted - 13/03/2022 : 08:26:18
Kako znaš da je podatak na DH sajtu pogrešan a na Amazonu pravilan?
Ja bih prema videu prije zaključio da je obrnuto.
I DH pojedinačna izdanja Grandvilla su bila manja od engleskih.

Kako god bilo ja ostajem pri pojedinačnim albumima, ovo integralno izdanje mi se čini preglomazno za čitanje.
dd fan Posted - 13/03/2022 : 00:18:18
quote:
Originally posted by corto33

Integralno englesko izdanje.




To je izdanje penguina, dok postoji i ovo izdanje dark horsa. Meni je to crno-zlatno mnogo lepše ali je i u formatu 203x289 dok je dark horsovo znatno veće: 232x340. Imaju isti broj strana.
Jedino zbunjuje podatak sa DH sajta gde piše da su mu dimenzije 7 3/4" x 11" što mu dođe oko 197x280. Na svim ostalim mestima piše da je 232x340.
borg Posted - 12/03/2022 : 15:56:59
Ala sija...
corto33 Posted - 12/03/2022 : 06:49:10
Integralno englesko izdanje.

jaki Posted - 17/11/2020 : 20:07:12
Ja sam ima DH izdanje.Imalo je sjajan papir.
kakav je u engleskom izdanju?
going going Posted - 17/11/2020 : 20:01:10
quote:
Originally posted by naker

Evo par fotki kada je stiglo Cape-ovo izdanje link

Izdanje identično DW-u, sve preporuke



Odlicno izgleda i vrhunska fora sa zastitom od spojlera!
Nabavljam ovo prvom prilikom posle praznika!
Shuckey Posted - 17/11/2020 : 08:33:20
quote:
Originally posted by jaki

Fibri je bolje da izda Luthera u Orci



Bolje u Orci specijal, zaslužuje to biti i veće od A4. Kupio sam Dark Horse debeljucu, kombo 'Luthera' i 'Srca carstva', format američke sveske... Skoro mi rožnica otpala...

Na Strip Agent sajtu se mogao kupiti komplet Darkwoodovih 4 Granvila za pišljivih 160 kn, možda su i dalje tamo, pohrlite!

Za kraj usporedba Dark Horse i Jonathan Cape izdanja:

naker Posted - 17/11/2020 : 07:49:03
Evo par fotki kada je stiglo Cape-ovo izdanje link

Izdanje identično DW-u, sve preporuke
going going Posted - 16/11/2020 : 23:25:13
quote:
Originally posted by corto33

Na Blackwell sam uzeo, trenutačno je cijena oko 20 eura (sa uračunatom poštarinom):
https://blackwells.co.uk/bookshop/product/9781910702246?source=65769¤cy=USD&destination=SI&a_aid=65769

Obavezno uzmi UK izdanje (izdavač Jonathan Cape) jer je istih dimenzija kao DW izdanje. Ja sam na žalost uzeo izdanje Dark Horsa, koje je na malo manjem formatu.



Hvala!
vice Posted - 16/11/2020 : 23:10:26
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Shuckey

https://i.ibb.co/jJvmMvQ/FB-IMG-1605463161187.jpg

Na engleskom je, samo je naslov na francuskom da bi bilo fensi... Nikad viđeni tekstovi, materijali... Mmm.



Kad bi ovo izaslo kod nas, kupio bih bez razmisljanja.

Nadam se da ce DW uspeti da objavi taj poslednji 5.album uskoro.



Ja sam već nabavio englesko izdanje tog 5. albuma, male su šanse, da će DW to objaviti.



Također, jednostavno nisan moga dočekat i nije me razočara. Odlično finale!
jaki Posted - 16/11/2020 : 22:54:55
Fibri je bolje da izda Luthera u Orci
Peyo Posted - 16/11/2020 : 22:22:37
Meni se ovaj integral čini kandidatom za Fibru.
Red Marquis Posted - 16/11/2020 : 22:17:57
@going
I ja ga merkam, na Bookdepository je 24 evra trenutno.
corto33 Posted - 16/11/2020 : 22:16:50
Na Blackwell sam uzeo, trenutačno je cijena oko 20 eura (sa uračunatom poštarinom):
https://blackwells.co.uk/bookshop/product/9781910702246?source=65769¤cy=USD&destination=SI&a_aid=65769

Obavezno uzmi UK izdanje (izdavač Jonathan Cape) jer je istih dimenzija kao DW izdanje. Ja sam na žalost uzeo izdanje Dark Horsa, koje je na malo manjem formatu.
going going Posted - 16/11/2020 : 20:55:23
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Shuckey

https://i.ibb.co/jJvmMvQ/FB-IMG-1605463161187.jpg

Na engleskom je, samo je naslov na francuskom da bi bilo fensi... Nikad viđeni tekstovi, materijali... Mmm.



Kad bi ovo izaslo kod nas, kupio bih bez razmisljanja.

Nadam se da ce DW uspeti da objavi taj poslednji 5.album uskoro.



Ja sam već nabavio englesko izdanje tog 5. albuma, male su šanse, da će DW to objaviti.



Preko kojeg sajta si narucio i koliko te je kostalo ?
corto33 Posted - 16/11/2020 : 20:49:23
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Shuckey

https://i.ibb.co/jJvmMvQ/FB-IMG-1605463161187.jpg

Na engleskom je, samo je naslov na francuskom da bi bilo fensi... Nikad viđeni tekstovi, materijali... Mmm.



Kad bi ovo izaslo kod nas, kupio bih bez razmisljanja.

Nadam se da ce DW uspeti da objavi taj poslednji 5.album uskoro.



Ja sam već nabavio englesko izdanje tog 5. albuma, male su šanse, da će DW to objaviti.
going going Posted - 16/11/2020 : 20:34:25
quote:
Originally posted by Shuckey



Na engleskom je, samo je naslov na francuskom da bi bilo fensi... Nikad viđeni tekstovi, materijali... Mmm.



Kad bi ovo izaslo kod nas, kupio bih bez razmisljanja.

Nadam se da ce DW uspeti da objavi taj poslednji 5.album uskoro.
corto33 Posted - 15/11/2020 : 19:51:50
http://www.bryan-talbot.com/index.php
Shuckey Posted - 15/11/2020 : 19:08:16


Na engleskom je, samo je naslov na francuskom da bi bilo fensi... Nikad viđeni tekstovi, materijali... Mmm.
going going Posted - 19/07/2020 : 20:28:15
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Po meni jedan od najboljih stripova koje je Darkwood izdao



Apsolutno se slazem! Vrhunski strip i medju samim vrhom stripova sto je izdao Darkvud (Granvil, Parker Darvina Kuka, Stvorenje iz mocvare, naslovi iz edicije Supernova).

Procitao sam prvi i drugi broj Granvila vise puta. Vreme je za citanje ispocetka i da po prvi put procitam #3 i #4.
Dr. Zistis Posted - 19/07/2020 : 16:42:28
Po meni jedan od najboljih stripova koje je Darkwood izdao
vukozec Posted - 16/07/2020 : 15:36:15
Granvil/Grandville se u svojoj srži bavi nekim od najvećih socio-političkih tema modernog doba. Imamo, redom:
- Zavjeru elita sa ciljem stvaranja novog svjetskog poretka koji će očuvati njihove pozicije moći. Ključ je false flag napad monstruoznih razmjera. Očita je aluzija na 9/11, kompletirana sa citiranjem epizode sa putovnicama koje su pronađene u skoro netaknutom stanju na mjestu napada.
- Revolucionare koji su izdali svoju revoluciju i postepeno postali isti kao oni protiv kojih su se borili. Tu su i (ratni) zločinci iz redova pobjedničke (revolucionarne) vojske.
- Interesnu skupinu krupnih kapitalista, inudstrijalaca, veleposjednika itd. koji djeluju kako masonska vlada iz sjene.
- Religijski fanatizam.
- Rasizam.

Na to su još dodani steampunk, alternativna povijest, posveta klasičnim detektivskim pričama u stilu Sherlocka Holmesa kao i posveta hard-boiled noir pričama, te antropomorfne životinje u glavnim ulogama.

Sve skupa je obrađeno u maniri eksploatacijske pulp fikcije, počevši od načina na koji se teme obrađuju sirovo, nesuptilno (strip je otvoreno anti-kapitalističkog, pro-anarhističkog, anti-rasističkog, anti-religijskog sentimenta i nema se namjeru ispričavati zbog toga), preko žanrovskih tropa (grubi emocionalno nestabilni detektiv samotnjak, njegov elegantni sidekick finih manira, prostituka zlatnog srca itd.), povremeno naglašenog nasilja, pa do crteža koji je isto tako robusan, natrpan, kričav, in-your-face.

Preporuka za one koji su konosjeri takvih eksploatacijskih/pulp priča ili će to tek postati ;)
anto Posted - 09/07/2018 : 14:48:36
...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000