forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Jerome K. Jerome Bloche 3 & 4

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 27/07/2013 : 15:04:41


Pogledajte tu siluetu: bezobličan šešir, baloner boje gline što para zrak poput pelikanovih krila, hropćući moped. Jérôme K. Jérôme Bloche jedinstvena je stripovska pojava. On nije ‘heroj’ u klasičnom smislu, krut i samouvjeren. On je šeprtlja. Silazak stubama se pretvara u filmsku vratolomiju. Istraga u maglovitoj Normandiji u simfoniju kihanja … J. K. J. Bloche živi! Ovdje i sada. Njegovo živo i gipko ponašanje tako je nalik gospodinu Hulotu, junaku Jacquesa Tatija. Međutim, iako J.K.J. i Hulot dijele poneku obiteljsku crtu, uzori našega istražitelja su nešto posve drugo: privatni detektivi klasičnoga američkoga krimića. Raymond Chandler, Humphrey Bogart i Robert Mitchum njegov su osobni panteon!

U trećoj knjizi nalaze se trećih pet Jeromeovih pustolovina:

11. Srce zdesna
12. Čeka
13. Pogodba
14. Poput zvijeri u kavezu
15. Grofica

Jérôme K. Jérôme Bloche 3 • Knjiga treća • 256 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alain Dodier • Crtež Alain Dodier • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.7.2013. • Cijena 250 Kn



U četvrtoj knjizi nalaze se idućih pet Jeromeovih pustolovina:

16. Pismo
17. Sirotica
18. Rajski kutak
19. Kao slon u staklarni
20. Raskid ugovora

Jérôme K. Jérôme Bloche 4 • Knjiga četvrta • 272 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alain Dodier • Crtež Alain Dodier • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.7.2013. • Cijena 250 Kn

Do 1.10.2013 traje promotivna akcija u kojoj možete kupiti ova dva stripa po cijeni jednoga. Istovremeno smo odlučili akciju proširiti i na prva dva nastavka, tako da i njih također možete kupiti po promotivnoj cijeni.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 26/04/2022 : 16:31:46
ajde bez tog pesimizma - objaviće Fibra celog Žeroma,samo se strpimo.
DiSkAcH Posted - 26/04/2022 : 06:00:35
Dobre su i novije epizode, jedva sam iščeprkao skenove 23,24 i 25-e epizode na netu i nedavno pročitao (ENG), serijal je i dalje odličan i dosljedan, IMHO nema pada kvalitete.
Baš prokleta šteta što neće biti niti Fibrinog izdanja, niti ima izdanja na jeziku kojeg razumijem. Nema ih ni na engleskom, a i skenova ima na kapaljku, izgleda da je van Fr ovo izrazito nepopularan serijal. :(

Ako netko ima link za 20,21 i ove poslije 25, molio bih na PM. Blagodarim
anto Posted - 26/04/2022 : 00:20:02
meni je Žerom serijal koji je sa svakim novim albumom sve bolji i bolji;tako da su mi i treći i četvrti integral,odnosno priče u njima bolje od dvice.
Spock Posted - 26/04/2022 : 00:04:31
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Spock

Hvala ljudi.
Zaista je šteta što je ovaj serijal potpuno nezasluženo nepopularan.



Bit će komentar od mene, baš ovako za svaku priču. Još kad sam vidio da si to poslao na objavu počeo sam čitati, ali tek treću jučer.
Komentar na prvi integral je bio po sjećanju, a za drugi još nisam ostavio. Doći će na red i on, posebno što nakon ove tri priče nešto mislim čak da je drugi bio (naj)bolji.



Odlično.
Menj je također je drugi integral ukupno najbolji.
Za izabrati najbolju priču trebao bih još jednom sve pročitati, ali tu je konkurencija velika, kao što se i vidi iz mojih komentara.
Dwayne_Looney Posted - 25/04/2022 : 21:48:52
quote:
Originally posted by Spock

Hvala ljudi.
Zaista je šteta što je ovaj serijal potpuno nezasluženo nepopularan.



Bit će komentar od mene, baš ovako za svaku priču. Još kad sam vidio da si to poslao na objavu počeo sam čitati, ali tek treću jučer.
Komentar na prvi integral je bio po sjećanju, a za drugi još nisam ostavio. Doći će na red i on, posebno što nakon ove tri priče nešto mislim čak da je drugi bio (naj)bolji.
Spock Posted - 25/04/2022 : 21:37:58
Hvala ljudi.
Zaista je šteta što je ovaj serijal potpuno nezasluženo nepopularan.
Ernie Pike Posted - 25/04/2022 : 20:20:24
Bravo Spock!
anto Posted - 25/04/2022 : 17:51:29
quote:
Originally posted by Spock

Za Anta - recenzija Jeromeova trećeg integrala:

https://www.stripovi.com/recenzije/jerome-k-jerome-bloche-jkjb-fb-3-4a-knjiga-treca/2812/



Peyo Posted - 25/04/2022 : 09:45:03
Vjerojatno si u pravu.

U takvim okolnostima i velikom broju novih naslova izdavačima nije nimalo lako.
pcoro Posted - 25/04/2022 : 08:14:55
To je sudbina starijih naslova, pokopaju ih nove stvari koje izlaze. Dobar je Jerome ali dođu nove stvari o kojima se više priča i reklamira ih se i eto.. strip treba prodat dok je frišak ili se nikad neće prodat
Peyo Posted - 24/04/2022 : 23:06:16
Bravo Spock.

Neki dan ga gledam, u knjižari na polici, zacementiran.

A prodaje se i rasprodaje svašta.
Spock Posted - 24/04/2022 : 22:05:10
Za Anta - recenzija Jeromeova trećeg integrala:

https://www.stripovi.com/recenzije/jerome-k-jerome-bloche-jkjb-fb-3-4a-knjiga-treca/2812/
anto Posted - 24/01/2021 : 13:54:25
aha,znači da sam pomešao to sa 2. i 3. knjigom.
DiSkAcH Posted - 23/01/2021 : 18:49:04
quote:
Originally posted by anto

molim za pomoć;ako su vam albumi pri ruci (pošto nemam pojma gde se sad nalaze moji)

zadnji album druge knjige se nastavlja na prvi u trećoj,jel tako beše?
a zadnji album treće knjige nema nastavka;zaokružena je priča?

pitam pošto drugar hoće da uzme Žeroma,pa je planirao da uzme 2. i 3. knjigu,pa će onda videti za ostale.

jebi ga,moramo da radimo na markentingu serijala,ne bi li videli jednog dana i preostale epizode.



Ne, zadnja epizoda u 3-oj knjizi je dvodijelna i nastavlja se u 4-oj knjizi.
Dakle, reci mu da ne kenja nego neka fino kupi komplet.
anto Posted - 23/01/2021 : 18:30:09
molim za pomoć;ako su vam albumi pri ruci (pošto nemam pojma gde se sad nalaze moji)

zadnji album druge knjige se nastavlja na prvi u trećoj,jel tako beše?
a zadnji album treće knjige nema nastavka;zaokružena je priča?

pitam pošto drugar hoće da uzme Žeroma,pa je planirao da uzme 2. i 3. knjigu,pa će onda videti za ostale.

jebi ga,moramo da radimo na markentingu serijala,ne bi li videli jednog dana i preostale epizode.
AleksandarN Posted - 09/03/2020 : 21:30:19
Jérôme K. Jérôme Bloche 1-4 (Fibra)

Smlatih sva 4 Jerome integrala i odusevljen sam. Fantasticne price, prelep crtez, sve na mestu. Kad sam poceo nije mi bilo tako zanimljivo ali vec posle prve epizode prica me je uvukla u sebe tako da sam danima samo ovo citao. Ne znam zasto ovaj strip nije popularniji kada se radi o zaista zanimljivom stripu. Iako je naizgled ovo humoristicki strip, neke price imaju bas ozbiljnu (da ne kazem uznemirujucu) tematiku. Npr. "Rajski kutak" iz cetvrte knjige nosi bas tesku i zajebanu pricu. Kada sam zavrsio poslednji integral zeleo sam jos. Barem jos dve knjige. Ne zelim dalje da pisem o ovome. Svi integrali se mogu naci na popustu, tako da...

Iskreno se nadam da ce Marko objaviti ostatak.
DiSkAcH Posted - 07/03/2020 : 19:25:36
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by Peyo

Ljudi kupujte Jeromea da čovjek zamijeni ovu katodnu cijev u pozadini sa novim flat screen TV-om!


Iz krajnosti u krajnost, katodna cijev pa Mac.



Mac mu je tu da zaradi kruh, a katoda se ko zna kako našla u ateljeu.
BTW, ja u spavaćoj gledam filmove na CRTu na koji mi je spojen media player, meni osobno bolja slika nego na ovim HD kerefekama, a i kad spojim Wii lijepše izgleda.
split85 Posted - 06/03/2020 : 18:40:55
quote:
Originally posted by Peyo

Ljudi kupujte Jeromea da čovjek zamijeni ovu katodnu cijev u pozadini sa novim flat screen TV-om!


Iz krajnosti u krajnost, katodna cijev pa Mac.
Peyo Posted - 05/03/2020 : 20:25:59
Ljudi kupujte Jeromea da čovjek zamijeni ovu katodnu cijev u pozadini sa novim flat screen TV-om!
bisley Posted - 05/03/2020 : 16:56:46

anto Posted - 29/11/2019 : 19:22:43
niko od nas koji hvalimo Žeroma ne pričamo o njemu kao o remek delu,već o jednom nepretencioznom ali izuzetno prijatnom i toplom (što si i sam primetio) stripu,koji i pored sjajne cene ima lošu prodaju.

u svakom slučaju,dobrodošao u klub Blošovaca.
Kerempir Posted - 25/11/2019 : 17:09:51
Na Interliberu konačno kupio sva 4 integrala, dugo su mi bili na popisu zbog svoje primamljive cijene, ali uvijek bi se nešto drugo proguralo preko reda i sad sam konačno prelomio.

Nakon pročitanog prvog integrala nije mi bila jasna ta fama o navodno izvrsnom ali kod nas neprepoznatom biseru. Riječ je o detektivskim pričama bez nekih grandioznih slučajeva premda ima zanimljivih preokreta , ima humornih dijelova oko smotanosti glavnog lika koji me uglavnom nisu nasmijavali, ali ne spada u humoristična stripove. Mislio sam možda eventualno bude dobro mojoj djeci.

Ali kako sam napredovao sa čitanjem (dosadno definitivno nije) nekako su mi se neprimjetno pod kožu uvukli likovi kao da je riječ o dobrim znancima, od detektivove cure, njegovih susjeda, rođaka, prijatelja, zapravo svi osim paradoksalno samog glavnog lika koji mi djeluje kao statist u slučajevima koje rješava i nisam se pretjerano povezao s njim, a čak i priče vezane za njegovo porijeklo i djetinjstvo su mi najmanje zanimljive.

Sada nakon pročitanog 4.-og integrala i dalje ne mislim da je riječ o remekdjelu, ali definitivno je to ugodno toplo djelo sa zaokruženim pričama te jednostavnog ali oku ugodnog crteža i rado bih još.
DiSkAcH Posted - 09/11/2019 : 10:21:06
Marko ajd smiluj nam se... :D
Peyo Posted - 08/11/2019 : 19:46:23
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto
sad gledam ocene na bedeteci - od 6 njih koji su dali ocene,svih 6 petica.



pricaju ljudi da tamo imas 10 naloga



Onda je njegova ocjena 6/10 .

Da zna francuski bilo bi 10/10 .
anto Posted - 08/11/2019 : 18:41:53
ha,ha,ha.....

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000