forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 -jeremija- na gitari

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
-jeremija- Posted - 27/08/2013 : 21:50:18
Dakle, dame moje i gospodo,

kao što znate, ja sam jedan veliki zgubidan, večno zarobljen u svojoj dokolici. Tako sam jednom odlučio da naučim da sviram gitaru, tome sam pridružio svoje dugogodišnje pisanje poezije (genetski valjda, šta li), i snimio prvu pesmu (sa ostalim u najavi).




Cenio bih kada biste mi bacili poneku kritiku (neSkerlićevsku po mogućstvu ) : kako vam se čini, šta biste popravili i neke opšte utiske...

Da, inače, da objasnim za one koji nisu sa novosadskog govornog područja: Gari je lokalizam koji označava "tipa", "lika", "ortaka", "buraza", "brata", "mikija"
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
tinton Posted - 29/06/2016 : 17:13:55
Nema dvije godine jeremije na forumu, a meni baš došlo da ponovno poslušam njegove pjesme. Videa na ovom topicu ne rade, a ako netko zna (ili ako jeremija prati) gdje se mogu naći ove pjesme, neka obznani.
-jeremija- Posted - 16/05/2014 : 20:30:31
Hm, nema me puno na forumu u skorije vreme, ali, eto, rekoh da podelim s vama novu pesmicu

-jeremija- Posted - 04/12/2013 : 21:26:17
Hvala ti puno, legendo
wesskowaz Posted - 04/12/2013 : 21:25:05
Definitivno najbolja.
-jeremija- Posted - 04/12/2013 : 21:17:25
Čisto da ne mislite da sam digao ruke (a možda bih trebao) - nova pesmica :)



Nadam se da će vam se dopasti :)

Živ'li
-jeremija- Posted - 06/10/2013 : 14:16:18
quote:
Originally posted by milandj3



pa ako cemo pravo, kriticari danas u new wave trpaju i takve stvari kao je Zana- dodirni mi kolena a to ti je bas rimovana lirika. Na svetskoj sceni to seze i do takvih bendova kakav je recimo A-Ha!
To sto meni, kad se kaze new wave, pada na pamet samo paket aranzman i soundtrack filma Decko koji obecava, izgleda da ne znaci mnogo.
Ono sto je bitno u ovom trenutku je da treba forsirati kantautorstvo. Muzicka scena je prezasicena kojekakvim interpretatorima koji samo odradjuju konfekcijski stancovane stihove. Naslucujem da ce se ljudi ponovo zaintereovati za tipove s gitarama koji imaju neku svoju pricu.



Mislim da ni sam bolje ne bih formulisao Novi Val. TO je definitivno TO. Što se tiče interpretatora, slažem se, apsolutno. Niko od tih ljudi ne opstaje, jer, jednostavno, to nije ništa novo. To su sezonski pevači, vazda ista akordska progresija, tekstovi dovedeni do ivice banalnosti, muzika bez neke priče koja bi zainteresovala... Sve se, na kraju, svodi na "ubadanje" tonaliteta i razvlačenje glasnih žica. Daće Bog da se ostvare tvoje slutnje

quote:
Originally posted by tinton

zaključak - svaka pijesma nalazi tvoju publiku



Iskreno, dosta mi je drago zbog ovoga. Kako su pesme žanrovski različite, donekle deluje kao da mogu da se ostvarim na više polja na istom nivou
tinton Posted - 06/10/2013 : 11:19:03
zaključak - svaka pijesma nalazi tvoju publiku
milandj3 Posted - 06/10/2013 : 09:56:22
quote:
Originally posted by -jeremija-

quote:
Originally posted by milandj3

a, ne! Ova treca ti je jos i najbolja. Naravno pevanje treba promeniti al jebes pevanje. Ona prva je k'o Poslednja igra leptira, "A gde je natasa", "hvala ti za muziku", "kupio sam slicuge" i sl
Druga je onako, ali ovde si vec na tragu pravog ozbiljnog kantautorstva. Pretpostavljam da si kompletan autor
I da li ja to naslucujem New wave revival...?



Haha, hvala ti amigo

Pa ono, da, u principu sam sve radim, osim što snimam i miksujem, a što se tiče New Wavea, da, ovom pesmom sam pokušao neku "alternativu alternative", tj. da razbijem klasičnu šemu teksta od ukršteno rimovanog katrena, da ubacim nešto neobičnije akorde u muziku, a da ujedno povežem metaforičnost novog vala sa rimovanom lirikom, koja, mislim da je jedino što je onda falilo mnogim autorima.

Hvala ti još jednom



pa ako cemo pravo, kriticari danas u new wave trpaju i takve stvari kao je Zana- dodirni mi kolena a to ti je bas rimovana lirika. Na svetskoj sceni to seze i do takvih bendova kakav je recimo A-Ha!
To sto meni, kad se kaze new wave, pada na pamet samo paket aranzman i soundtrack filma Decko koji obecava, izgleda da ne znaci mnogo.
Ono sto je bitno u ovom trenutku je da treba forsirati kantautorstvo. Muzicka scena je prezasicena kojekakvim interpretatorima koji samo odradjuju konfekcijski stancovane stihove. Naslucujem da ce se ljudi ponovo zaintereovati za tipove s gitarama koji imaju neku svoju pricu.
-jeremija- Posted - 06/10/2013 : 09:22:13
quote:
Originally posted by milandj3

a, ne! Ova treca ti je jos i najbolja. Naravno pevanje treba promeniti al jebes pevanje. Ona prva je k'o Poslednja igra leptira, "A gde je natasa", "hvala ti za muziku", "kupio sam slicuge" i sl
Druga je onako, ali ovde si vec na tragu pravog ozbiljnog kantautorstva. Pretpostavljam da si kompletan autor
I da li ja to naslucujem New wave revival...?



Haha, hvala ti amigo

Pa ono, da, u principu sam sve radim, osim što snimam i miksujem, a što se tiče New Wavea, da, ovom pesmom sam pokušao neku "alternativu alternative", tj. da razbijem klasičnu šemu teksta od ukršteno rimovanog katrena, da ubacim nešto neobičnije akorde u muziku, a da ujedno povežem metaforičnost novog vala sa rimovanom lirikom, koja, mislim da je jedino što je onda falilo mnogim autorima.

Hvala ti još jednom
milandj3 Posted - 06/10/2013 : 08:49:00
a, ne! Ova treca ti je jos i najbolja. Naravno pevanje treba promeniti al jebes pevanje. Ona prva je k'o Poslednja igra leptira, "A gde je natasa", "hvala ti za muziku", "kupio sam slicuge" i sl
Druga je onako, ali ovde si vec na tragu pravog ozbiljnog kantautorstva. Pretpostavljam da si kompletan autor
I da li ja to naslucujem New wave revival...?
tinton Posted - 05/10/2013 : 16:47:31
nema na cemu
-jeremija- Posted - 05/10/2013 : 16:39:44
A, znači to je ipak Pokušao sam malo da skrenem u alternativu, kao što rekoh, još tražim gde da se udenem, te sam eksperimentisao i sa muzikom i sa, najpre, oblikom strofe i refrena, a potom i samom tematikom

Hvala ti na kritici amigo
tinton Posted - 05/10/2013 : 16:37:53
prvo tekstualno, a onda i općenito
-jeremija- Posted - 05/10/2013 : 16:32:32
Eh, u kom konkretno smislu? Mislim, tekstualno, muzički, produkcijski (vokalno znam da ne može bolje )?
tinton Posted - 05/10/2013 : 16:17:49
nisam poslušo do kraja, ali nešto lošije od predhodnih
-jeremija- Posted - 27/09/2013 : 14:39:30
Malo alternativne lirike, prosto mi je dosadno ako vas ne davim



Kako zvuči?
-jeremija- Posted - 09/09/2013 : 18:26:28
quote:
Originally posted by tinton

jučer skoro cijelid an sam pjevušio melodiju tvoje pijesme - eto ti još jedna pohvala



Hahahaha, drago mi je da ulazi u uši

Retko lep kompliment amigo, hvala
tinton Posted - 09/09/2013 : 17:12:49
jučer skoro cijelid an sam pjevušio melodiju tvoje pijesme - eto ti još jedna pohvala
-jeremija- Posted - 07/09/2013 : 09:13:42
quote:
Originally posted by ned_lynx

Tražiš svoj put i stil - očito; za pohvalu!

Dočim meni vazda smeta kraj, ovaj put sa bespotrebno dodatim ehom.

Čemu to?



Hvala

Eh, kraj... Naime, hteli smo da izvučemo kraj tako da se sve više "zamutnjuje", onako, radi atmosfere, kada se stapaju sva čula u emociju, meeeeđutim, nije najsrećnije ispalo, iz tehničkih razloga...

Radiće se remiksi, valjda će bolje ispasti
ned_lynx Posted - 07/09/2013 : 00:43:04
Tražiš svoj put i stil - očito; za pohvalu!

Dočim meni vazda smeta kraj, ovaj put sa bespotrebno dodatim ehom.

Čemu to?
ned_lynx Posted - 07/09/2013 : 00:37:49
Tražiš svoj put i stil - očito; za pohvalu!

Dočim meni vazda smeta kraj, ovaj put sa bespotrebno dodatim ehom.

Čemu to?
-jeremija- Posted - 06/09/2013 : 18:30:46
quote:
Originally posted by mr murdoc

Vuce na Momcila , pa cak i na Boru ..ima tu i Balasa.
Izuzevsi profesionalne greske , i uzimajuci u obzir da se ovdje radi o amaterskom radu, ja ti skidam kapu.
Ovo mozes malo dotjerati i "ladno" pustiti na lokalnoj radio postaji...tko zna ..tko ne proba nikad znati nece.
U svakom slucaju..Bravo.



Hvala najlepše murdoče - imajući u vidu da ovaj komentar dolazi od osobe koja je u forumu "Glazba" pokazala zavidno poznavanje i ukus, pre svega - dvaput mi je draže
mr murdoc Posted - 06/09/2013 : 17:18:30
Vuce na Momcila , pa cak i na Boru ..ima tu i Balasa.
Izuzevsi profesionalne greske , i uzimajuci u obzir da se ovdje radi o amaterskom radu, ja ti skidam kapu.
Ovo mozes malo dotjerati i "ladno" pustiti na lokalnoj radio postaji...tko zna ..tko ne proba nikad znati nece.
U svakom slucaju..Bravo.
-jeremija- Posted - 06/09/2013 : 13:01:29
quote:
Originally posted by tinton

meni je i ova pijesma super jedino što ti glas stvarno zvuči malo čudno ( i u prvoj pijesmi u malo manjoj mjeri)ali tekst i muzika su mi sasvim dobri



Hvala tintone :)

Još ću eksperimentisati sa pevanjem/recitovanjem na čudan način; bitno mi je da tekst i muzika imaju prođu, što se drugog tiče -
tinton Posted - 06/09/2013 : 11:18:05
meni je i ova pijesma super jedino što ti glas stvarno zvuči malo čudno ( i u prvoj pijesmi u malo manjoj mjeri)ali tekst i muzika su mi sasvim dobri

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000