forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Ikigami - Nova manga u Srbiji

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zlix Posted - 08/07/2013 : 11:55:37
Izgleda da imamo novog izdavača stripova u Srbiji - Festina Lente. Upravo su izdali njihovu prvu mangu - Ikigami.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ikigami:_The_Ultimate_Limit

Prva manga u Srbiji posle jedne decenije, Ikigami (イキガミ) mangake Motoro Mase naći će se u rukama srpskih čitalaca zahvaljujući mladoj perspektivnoj izdavačkoj kući “Festina Lente”. Premijeru u Srbiji videćete na Japanizmu i to drugog dana konvencije, 5. jula 2013. godine u 19 časova u bioskopskoj sali Doma omladine. Na promociji će o mangi i autoru govoriti Jakša Nikodijević, urednik izdavačke kuće “Festina Lente”.

Ovu mangu je prvi objavio izdavačka kuća Šogakukan, deo Hitotsubashi Group, jedne od najvećih izdavačkih grupacija u Japanu, a sa kojom je Festina Lente započela saradnju izdavanjem ove mange.

Radnja ove mange je smeštena u distopijski Japan. U tom društvu da bi se povećala produktivnost i poštovala ” dragocenost života” svakog pojedinca, japanska vlada je donela zakon po kome se nasumično bira svaki hiljaditi građanin između 18 i 24 godine koji će umreti. Oni koji su odabrani dobijaju 24 sata pre smrti tzv. Ikigami – obaveštenje o smrti. Ima 10 nastavaka, u kojima će se čitaoci upoznati sa dvadesetoro odabranih. Ovih dvadeset potpuno različitih osoba, sa različitim sudbinama i pogledima na život i smrt, njih povezuje jedna stvar – da su dobili ikigami.




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Combatrock Posted - 11/08/2019 : 12:13:09
Pa idu polako
Poli Posted - 11/08/2019 : 01:03:00

I, gde su sada momci iz Festina Lente, na nekoj festi?


Combatrock Posted - 11/08/2019 : 00:04:47
Ovo je tek mrtvo more. Nikad se nece nastaviti.
Tex Willer Posted - 17/07/2015 : 12:24:08
quote:
Originally posted by Poli


Ako sam dobro skontao, price idu po 2 zajedno, znaci prva dva broja mogu komotno vec sada ... ali ipak se nadam se ce ici dalje.






Da, po 2 price u svakom broju koje mogu da se citaju svaka za sebe kao zasebna celina. Slobodno mozes da citas sva tri broja.
Ne verujem da ce ici dalje, ali ajde da sacekamo Sajam.
Ako i tad ne bude cetvorke ostaje da se nadamo da ce neko to da nastavi u Srbiji ili krene iznova s izdavanjem u Hrvatskoj.
Poli Posted - 17/07/2015 : 08:45:57

Ako sam dobro skontao, price idu po 2 zajedno, znaci prva dva broja mogu komotno vec sada ... ali ipak se nadam se ce ici dalje.


Tex Willer Posted - 17/07/2015 : 00:23:38
quote:
Originally posted by Poli


Nadam se da nije.

Imam ova prva 3 broja, ali jos cekam sa citanjem da se nabere toga.






Kako stoje stvari procitaj slobodno ta tri
A i nisu neophodna sva deset za citanje. A price su odlicne kao i sama zamisao. Medjutim, oni nisu aktivni nigde, ni na forumima, ni na FB...
Ja cekam do BG sajma, posle ih otkacinjem, dosta je bilo.
Poli Posted - 14/07/2015 : 09:13:01

Nadam se da nije.

Imam ova prva 3 broja, ali jos cekam sa citanjem da se nabere toga.


Tex Willer Posted - 13/07/2015 : 23:44:40
I jel i ovo puklo?
maddjuro Posted - 10/11/2014 : 17:41:21
osobno mi se ikigami nije dopao, crtež je dobar, ali sama priča mi je bila bezveze.
Villain Posted - 10/11/2014 : 16:39:48
Fibra me sa tangučijem ubaci u taj svet. Svet mangi koje imaju ozbiljnu notu. Onda je naišao Ikigami koji me je raspametio i idejom i realizacijom, kao i kadriranjem u stripu. Na koje nikada u životu nisam obraćao pažnju. Neverovatno kako uspeva da dočara trenutak, da ga prenese na crtež, da izabere pravi kadar. Jednom rečju fantastično.
Ignus Posted - 22/04/2014 : 15:53:04
Pročitao prve 4 priče i mogu reči da sam zadovoljan, premda je glavna premisa konstantna ( šta činiti u zadnja 24 sata ) svaka priča je i donekle posebna onoliko koliko su dragačiji kao osobe 'dobitnici' luitrije zvane Ikigami. 2 i 3 priča su mi za dlaku bolje od 1 i 4 al zbilja za nijansu. Polako se razvija i ličnost 'isporučitelja' Ikigamija i mislim da kod njega ima još puno manevarskog prostora za radi. Radujem se novim Tankobonima.
jaksa Posted - 11/03/2014 : 16:27:31
http://www.trablmejker.com/emisije.php?em=2&ep=2670#vrh
Poli Posted - 09/03/2014 : 19:41:33

Darkwood je jako spustio cijenu mangama radi popularizacije (imaju i svoju striparnicu pa i zato mogu staviti malo nizu cijenu), za skolare najniza moguca cijena, razlika je cini mi se i u tirazu ...


Ignus Posted - 09/03/2014 : 15:56:59
Kupio jučer 1 i 2, nisma stigao još zaviriti ispod korica al nešto jako upada u oči a to je cijena.
Naruto, One Piece, Uzumaki - platio 20kn komad.....Ikigami 39kn!!!
jaksa Posted - 12/02/2014 : 12:28:47
Trojka u pripremi, ocekuje se kroz tri nedelje (ukoliko ne bude problema sa odobrenjem autora i stampom).
dicmanjac Posted - 11/02/2014 : 23:12:53
Kad će broj 3?
ZagorXXL Posted - 11/02/2014 : 22:27:41
Cek jel to imaju Berserka na srpskom? xD
jaksa Posted - 11/02/2014 : 12:56:03
quote:
Originally posted by ZagorXXL

Ima li nekih vijesti kako se prodaju mange u Srbiji i kolika im je naklada?


U Hrvatskoj se moze ovde naci strip:
http://www.skab612.com/index.php?site=bsp_popisi&oznaka=IKGM&stranica=1

A u Srbiji trenurno mange prodaju knjizare Darkwood, Alan Ford...
Takodje, drustvo ljubitelja japanske kulture: SAKURABANA
porudzbine se primaju na telefon (kontakti informacije stoje na sajtu http://www.festinalente.rs/about/)

Takodje se moze kontaktirati preko fejsbuk stranice srpskog izdanja ikigamija, pratiti nova izdanja, kao i postaviti javna pitanja, diskusije itd.
https://www.facebook.com/IkigamiSerbianEdition?fref=ts
ZagorXXL Posted - 29/12/2013 : 15:40:18
Ima li nekih vijesti kako se prodaju mange u Srbiji i kolika im je naklada?
dr strangelove Posted - 10/12/2013 : 13:06:58
To ja uvijek govorim za mange: ima toliko vrsta i podvrsta da svatko tko im da šansu jednostavno mora naći nešto po svom ukusu.
A od te četiri mange i meni je najbolji Ikigami (pa Naruto). Za Uzumaki se svi razočaraju jer netko širi glasine da je riječ o odličnoj mangi, mhejl ili tako netko
dicmanjac Posted - 10/12/2013 : 10:49:01
Evo jučer prvi put uzeo mangu u ruke (nikad prije nisam čitao ovakvu vrstu stripa).
Zapravo uzeo sam 4 mange : One Piece, Naruto, Uzumaki i IKIGAMI.
One Piece je za uzrast do 6 godina po meni,a i da je bar u boji, mislija bi da crtić gledam. Ovako sam odustao prije kraja.
Naruto je malo ozbiljniji,ali previše onih japanskih nindža vještina za mene. :D
Uzumaki mi je dosadan,iako sam najviše očekivao od njega, jer su ga hvalili dosta.

I na kraju je na red došao IKIGAMI. I oduševio me, iako sam bio skeptičan nakon ova 3 neuspjela pokušaja. Gore je Zlix lijepo opisao radnju,pa nema smisla da ponavljam.
Sam ovaj uvod privlači veliku pažnju:
"Radnja ove mange je smeštena u distopijski Japan. U tom društvu da bi se povećala produktivnost i poštovala ” dragocenost života” svakog pojedinca, japanska vlada je donela zakon po kome se nasumično bira svaki hiljaditi građanin između 18 i 24 godine koji će umreti. Oni koji su odabrani dobijaju 24 sata pre smrti tzv. Ikigami – obaveštenje o smrti."

Priča o tome kako reagiraju pojedine osobe nakon što saznaju da će umrijeti u roku 24 sata. A i priča o glavnom liku (dostavljaču ikigamija), kako se on nosi sa poslom koji radi.
Ja sam oduševljen sa prve 2 priče, i jedva čekam uzei 2.broj,...a i sve ostale čim ih Festina Lente izbaci :D

U svakom slučaju velika preporuka od mene, bar da probate 1.broj :D

I podrška izdavaču ;)
Tornadomaster Posted - 29/11/2013 : 20:38:04


Broj: 2
Naslov: Glasnik smrti
Izdavač: Festina Lente
Datum izdanja: 27.11.2013
Br. strana: 208
Boja: Crno-beli
Uvez: Meki
Cena: 450.00

jaksa Posted - 11/09/2013 : 08:28:28
FESTINA LENTE
Evo i rec izdavaca:

Prvo bih se zahvalio na ovoj temi kao i komentarima koji su nam posluzhili za daodatno unapredjenje i sanaciju problema koje ste mogli da primetite. Promene ce vec biti primecene u nastavku.

Odgovor svima koji strpljivo pitaju i interesuju se za nastavak, je da su prava za nastavke kupljena, rad na prevodu i prelomu je u toku!

Tachan datum izlaska nastavkane mozhemo da damo u ovom trenutku obzirom da sve, bukvalno sve, mora da ide na odobrenje u Japan. To je i razlog zashto se josh ne radi temeljno na marketingu obzirom da se i ta strategija, kao i nachin informisanja usaglashava posredstvom japanske izdavachke kuce SHOGAKUKAN.
Festina Lente ce se ipak potruditi da poshalje predlog preloma i korica drugog dela IKIGAMIJA blagovremeno, kako bi stampa bila gotova pre 28-og Oktobra, kada pochinje Beogradski sajam knjiga.

Sto se tice prodaje u Hrvatskoj. Vrlo smo zainteresovani da omogucimo citaocima iz Hrvatske siru dostupnost IKIGAMIJA. Distribucija iz Srbije je josh uvek u razvoju, ali to ne sprecava da druge opcije poput promocije ne sprovedemo. Za sve opcije smo otvoreni, i to je neshto na cijem unapredjenju cemo raditi u buducnosti.
zeljko Posted - 01/09/2013 : 17:40:56
film nije ništa posebno
dicmanjac Posted - 01/09/2013 : 16:26:28
Ima li ovo di u Hrvatskoj kupit?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000