forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 16. festival stripa CRŠ 25.-27. listopad 2013

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
veber Posted - 04/09/2013 : 09:09:04
Dragi stripoljubci, došlo je vrijeme za novo izdanje najdugovječnijeg festivala stripa na ovim prostorima, 16. međunarodnog festivala Crtani romani šou!

Festival će se održati u terminu od 25. – 27.10., u Tvornici kulture, ,Talijanskom kulturnom institutu i Francuskoj medijateci. Bogata burza stripova će naravno biti u Tvornici.

Da sad pređemo na ono bitno, autore. :) Za ovu su godinu potvrđeni:

Stefano Biglia (Magični vjetar, Tex, Nick Raider),Italija

Roberto Diso (Mister No, Tex),Italija

Zoran Djukanovic (esejist),Nizozemska

Vittorio Giardino (Sam Pezzo, Max Fridman(No Pasaran)Little Ego)) ,Italija

R.M. Guera (Scalped, Howard Blake,Django)Španjolska,

Zoran Janjetov (Prije Inkala, Tehnoočevi,Metabaron)Srbija

Didier Pasamonik (urednik, novinar),Francuska

Milko Peko (scenarist),Hrvatska

Frano Petruša (Guj i Zmuj, Barbarin Blaž, Papak, Mostarske želje), Hrvatska

Boris Talijančić (Borna, Hammerfall,Neretljanski ratnik),Hrvatska



Također, u subotu 26.10., legenda stripa, gospodin Julio Radilović - Jules, sat će vremena potpisivati albume.

Pregovori s još nekim autorima su u tijeku pa kad budemo točno znali da li dolaze, bit ćete odmah obaviješteni.

Naravno, kao i prošlih godina bit će promocija izdanja, tribina, razgovora s gostima i svima dragih crtanja i potpisivanja.

Veselimo se lijepom druženju na zadnjem jesenskom izdanju festivala. Dođite, veselite se, uživajte! Dugoročna vremenska prognoza instituta iz Readinga u Velikoj Britaniji nam govori da će jesen biti natprosječno topla, tako da su svi preduvjeti za super zabavu tu! :)

Točni detalji koji se tiču plana i programa slijede u narednim tjednima, a uskoro ćete moći vidjeti i apsolutno krasne plakate koje smo do sad primili.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spiderman Posted - 09/11/2013 : 21:53:23
CRŠ je spomenut i na Comics Forumu
veber Posted - 03/11/2013 : 17:06:32

veber Posted - 03/11/2013 : 17:04:59


veber Posted - 03/11/2013 : 17:03:44



veber Posted - 03/11/2013 : 17:01:34

veber Posted - 03/11/2013 : 17:00:57

tinton Posted - 02/11/2013 : 12:57:35
Ja
sam gledao na burzu, crtanja i tribine, a ako je u tvornickom kaficu i
na partyju bilo hrpa ljudi to i nije neki argument za posjecenost
festivala. Prosle godine je svakako bilo vise ljudi.
veber Posted - 01/11/2013 : 21:36:29
quote:
Originally posted by tinton




Izlozba/izlozbe - 9 ODLICNO!!! Giardinova izlozba je prelijepa, a crtez mu je odlican i u cb i u boji. Spominjale su se cijenee po jednoj tabli i ako je to istina, vjerujem da je ovo jedna od najjacih izlozba ikada u Hrvatskoj.





Polica osiguranja robe u prijevozu kaže da je vrijednost originalnih stranica,skica i ilustracija 564325 kuna.

S obzirom na to da g. Giardino nažalost ne prodaje svoje originale i da isti dođu na aukciju neke aukcijske kuće može se samo nagađati kolika bi bila konačna cifra.

Sreća da Joker čuva djecu i pijance


veber Posted - 01/11/2013 : 21:30:44
[quote]Originally posted by tinton

Ja bih ovaj CRS ocijenio sa 667, a ovo bi bili kriteriji:

Posjecenost - 5 Ovaj crs je najmanje posijeceni otkad mu ja prisustvujem, ove je godine mislim bilo do duplo manje ljudi nego prosle godine, pogotovo na tribinama, a tome sam i ja djelomicno kriv iako sam bio na tri - cetiri tribine.

Najposjećeniji već dugo vremena a najbitniji faktor je lijepo i sunčano vrijeme.
Duplo više ljudi nego prošle godine.Kako da kažem ljudi koji nisu sa foruma a ljudi s foruma je bilo manje nego prošle godine.
Al di ti geldaš nemam pojma
sad ti moram slike mećati ko da nemam pametnijeg posla




Krscho Posted - 01/11/2013 : 14:04:29
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Krscho
Još bolje dođi na Infogamer i potrazi me tamo, dat cu ti savjete kako napraviti nešto korisno i kako izvući novce od grada za takve festivale kad si nesposoban sam pravu paru izvuc


Baš me zanima kako jedan tako direktan momak s vrlo grubim napadačkim stavom općenito odradi tako dobro organizaciju nečega (kako sam tvrdiš)? Jesi li takav samo kad je u pitanju neosobna i indirektna komunikacija preko neta ili i uživo? Ili si potpuno nešto drugo uživo?



Razne forume koristim za ono što nemogu u stvarnosti, trolanje ljudi i ispušne ventile, za mene je net ništa drugo nego svjetska prčija di svako može glumiti nešto što nije pa tako i pristupam istomu, da recimo je forum full privatan i mjesto nicknameova pisu imena i prezimena s godinama članova to bi ibla druga prica :)
tinton Posted - 01/11/2013 : 12:20:06
Ja bih ovaj CRS ocijenio sa 7, a ovo bi bili kriteriji:

Posjecenost - 5 Ovaj crs je najmanje posijeceni otkad mu ja prisustvujem, ove je godine mislim bilo do duplo manje ljudi nego prosle godine, pogotovo na tribinama, a tome sam i ja djelomicno kriv iako sam bio na tri - cetiri tribine.

Lokacija - 6 Tvornica je mnogo losija lokacija nego ona kombinacija na Cvijetnom. Nema nikakve sanse da ce doci netko tko nije planirao, ali je vidio da se dogadja nesto zato jer je to ipak malo posijeceno mjesto. A na Cvijetnom je sve bilo blizu tako da argument o istom mjestu ne stoji. Naravno da nikad ne bih ne dosao na CRS zbog toga. To mi je cak pomalo smijesno.

Burza i popusti - 7 Dobre cijene su se mogle naci kod Fibre, SNK, edvina i onog standa kraj Libellusa. Ostalo je bilo vise manje.

Gosti - 8 I ove godine su dovedeni vrhunski gosti, i domaci i strani, i crtaci i scenaristi, i poznati i manje poznati, ali uglavnom odlicni. Svaka cast, nadajmo se da ce se tako nastaviti.

Izlozba/izlozbe - 9 ODLICNO!!! Giardinova izlozba je prelijepa, a crtez mu je odlican i u cb i u boji. Spominjale su se cijenee po jednoj tabli i ako je to istina, vjerujem da je ovo jedna od najjacih izlozba ikada u Hrvatskoj.

Nego, zasto ovo vise nije sticky?
DeeCay Posted - 31/10/2013 : 14:06:11
Cjelodnevno (d)Ruženje Stripaša 2013.


O vikendu na CRŠ-u, dijeljenje packi i lovorika i druga ribarska prigovaranja...Budući da sam već počeo s izvještajem, osjećao sam da trebam nekako zaključiti tu temu, pa evo i zaključnih dojmova!




DeeCay Posted - 31/10/2013 : 10:24:50
quote:
Originally posted by Krscho
Još bolje dođi na Infogamer i potrazi me tamo, dat cu ti savjete kako napraviti nešto korisno i kako izvući novce od grada za takve festivale kad si nesposoban sam pravu paru izvuc


Baš me zanima kako jedan tako direktan momak s vrlo grubim napadačkim stavom općenito odradi tako dobro organizaciju nečega (kako sam tvrdiš)? Jesi li takav samo kad je u pitanju neosobna i indirektna komunikacija preko neta ili i uživo? Ili si potpuno nešto drugo uživo?
DeeCay Posted - 31/10/2013 : 10:12:29
quote:
Originally posted by Deers

Od cosplayera je bio i jedan Dylan Dog, kako to da ga nema na slikama?


Valjda se trebalo prijaviti za natjecanje? A čovjeku je promaklo?
Raven84 Posted - 30/10/2013 : 08:50:03
Ja sam zadovoljan festivalom i prostorom. To što je crtanje bilo na drugom mjestu ove godine smatram puno boljim nego prošle, bilo je više mjesta, i znalo se da su sve tribine pored šanka. Izložba je bila lijepa, a činjenica da je bilo i klope nije pogoršala stvar.
Također, preko puta tvornice nalazi se kafić koji ima vraški jeftine cijene pive, a nije neki trash.
Veselim se sljedećem festivalu i Munozu, gosti poput njega (legende a u poodmakloj dobi) vrijede za 5 drugih.
paro Posted - 30/10/2013 : 05:57:15
quote:
Originally posted by Mali_Mate

e sad, pitaj prodavače jel im bolje kad im na štandove dolaze stripofili ili stripofili + majke/očevi s djecom koji su izašli na subotnju kavu u grad... ovih drugih u Tvornici nema jer Tvornica, fak it, nije grad. Onuda eventualno netko "nepozvan" prođe petkom jer je tamo faks, al subotom i nediljom ne prolazi nitko s obzirom da tamo, jel, nema ništa...



Crš ne postoji zbog prodavača i kolko će oni prodat ili ne prodat, nego zbog promocije stripa...barem se nadam..
paro Posted - 30/10/2013 : 05:55:40
quote:
Originally posted by mladjo

Nego ček, kaj nije Robi išel po tebe jučer?
Nisam te vidil u institutu:))



Na putu sam čul da buš i ti tam, pa sam odmah produžil na vlak
Spiderman Posted - 29/10/2013 : 14:59:56
quote:
Originally posted by Deers

Od cosplayera je bio i jedan Dylan Dog, kako to da ga nema na slikama?



Ima ga na mojim fotkama sa ženom mačkom, frrrrrrrrrrr
1Euro Posted - 29/10/2013 : 14:33:34
quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by tinton

1Euro, sta ti nisi dosao da ne bi namirio ona silna dugovanja u stripovima? :P



meni baš bilo žao što Euro nije doša



pa bio sam prošle godine i jedva da smo se pozdravili, toliko si bio zauzet poslom, organizacijom itd.....ali bit če još prilike.
1Euro Posted - 29/10/2013 : 14:32:09
quote:
Originally posted by tinton

1Euro, sta ti nisi dosao da ne bi namirio ona silna dugovanja u stripovima? :P



haha, nisam zaboravio, da ti trebam častiti strip, ali nisam došao jer sam bio na prijateljevom rođendanu, kojeg je slavio u subotu....ako ikome išta znači, bio sam u četvrtak kod Bucha na promociji Meksikajnarjev (4 album...), tako da sam bar malo bio "stripovski aktivan".....
Deers Posted - 29/10/2013 : 13:41:39
Od cosplayera je bio i jedan Dylan Dog, kako to da ga nema na slikama?
veber Posted - 29/10/2013 : 13:10:22
https://www.facebook.com/#!/crtani.romani.sou/photos_stream
veber Posted - 29/10/2013 : 13:02:16
quote:
Originally posted by tinton

1Euro, sta ti nisi dosao da ne bi namirio ona silna dugovanja u stripovima? :P



meni baš bilo žao što Euro nije doša
veber Posted - 29/10/2013 : 13:01:29
[/quote]

iskreno priznati neke stvari, bez da odmah bude ljutnje i svađe.
No što je tu je, i dalje je lokacija kao takva u cjelini idealna.
[/quote]

Oprosti,malo sam pregorio.
Al možemo se dogovoriti i čoporativno otić u London u trećem mjesecu.
Probio sam vrata tamo pa sad više Hrvati ne plaćaju ulaz 25 funti na festival

Lokacija sljedećeg festivala je fantastična.
veber Posted - 29/10/2013 : 12:57:13
quote:
Originally posted by Krscho




zvao sam te da se uključiš a ti si rekao da ne možeš.
sad se tu pušeš i bahatiš kako si sposoban,pametan,superman i sve znaš itd..
imam i puno previše posla da bih se sad tu s tobom natezao i pričao bajke.
Još bolje budem došao na Infogamer prvi dan i potražio te tamo.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000