forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ROKI DŽO

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 07/06/2013 : 11:03:13
Nigdje nisam pronašao neku temu posvečeno ovom junaku ROKI DŽO, pa eto, da ima svoj topik.


evo na ovom linku možete pogledati naslovnice Roki Džo-a (ne znam da li je tu objavljen čitav serijal ili su samo došli dokle su došli....).
U svakoj sveski ima po nekoliko različitih junaka, tako da se ne radi samo o Roki Džou, nego i o drugim junacima, što možete vidjeti ako kliknete na naslovnicu.
Roki Džo nastupa u stripovima od broja 21-47, tako da predlažem, da klikate ove brojeve i vidjet čete kakvi su naslovi epizoda i tko su ostali strip junaci u tom stripu. Pošto u svakom stripu nastupa po 3 ili više različitih junaka, vjerovatno nisu sve naslovnice od Roki Džoa, možda neke pripadaju ostalim junacima, npr Jackarao, Killroy,....

http://www.comicbd.fr/Se-Pistes-Sauvages.html

Ja ču objaviti naslove epizoda u tom serijalu (21-48) na originalnom francuskom i ono što je google translate preveo na hrvatski, pa da imamo neki trag, a objavit ču i neke od naslovnica za koje sam 100% siguran, da pripadaju serijalu ROKI DŽO. Tako da ih možemo komentirati i ako budemo napravili HC, možemo i odlučiti koju naslovnicu da stavimo na stripove (iako to če ovisiti najviše o tome, koje priče če biti u tom HC-u....). no bar da imamo neki trag u vezi svega toga, što je na raspolaganju.

Spisak epizoda:

21 - Les loups - VUKOVI
22 - Les dernières cartouches - POSLEDNJI METAK
23 - Terre Brulle - SPALJENA ZEMLJA
24 - Le mal-aimé - NEVOLJENA
25 - La terreur du Nebraska - STRAVA U NEBRASCI
26 - Le dernier des Maraguas - POSLEDNJI MARAGUAS
27 - Terreur a Yerrington - STRAVA U YERRINGTONU
28 - La folie de l'or - ZLATNO LUDILO
29 - Docteur Litron - DOKTOR LITRON
30 - Le pacificateur - MIROTVORAC
31 - Mort ou vif - ŽIV ILI MRTAV
32 - Le déserteur - DEZERTER
33 - Faux jeton - LAŽAN
34 - Des fils dans la prairie - SIN U PRERIJI
35 - Le trou - RUPA
36 - Mission spéciale - POSEBNA MISIJA
37 - Une corde pour Giddap Joe - KONOP ZA ROKI DŽO-A
38 - La poudre sacrée - SVETI PRAH
39 - L'infernale Loretta - PAKLENA ROLETTA
40 - La dernière traîtrise - KONAČNA IZDAJA
41 - L'homme de la terre brûlée - ČOVJEK SA SPALJENE ZEMLJE
42 - Le ranch bleu - PLAVI RANČ
43 - Judas - JUDA
44 - Le fourgon - KOČIJA
45 - La poudre du vieux Doug - PRAH OD STAROG DOUGA
46 - Scotton le malfaisant - ZLI SCOTTON
47 - Le héros - JUNAK
48 - Les pirates du rail - PIRATI ŽELJEZNICE

Neke od Naslovnica koje sam uspio pronači i za koje sam 100% da pripadaju Roki Džo serijalu:


















Eto prema jangovom popisu ROKI DŽO se je pojavljivao U stripovima KOMANDANTA MARKA i Mister No-a u sljedečim stripovima:

ZLATNA SERIJA:

-335 - FRED KUKUMAVKA
-345 - VAMBULI STATUA
-348 - VATRENA KULA
-608 - U ZAMCI GUSARA
-614 - OSVETNIČKA BRAČA
-619 - NEPOZNATI RAZBOJNIK
-625 - SRAMNA UCENA
-628 - HIJENA SENKI
-634 - KRALJIČINA GARDA
-638 - GULIKOŽA
-642 - ČAROBNA SUSKA JAGA
-647 - DOBROTVOR
-652 - CRVENOKOSA SKVO
-657 - TIGAR MEĐU VUKOVIMA
-663 - ČAROBNJAK GUNDURA
-669 - NIBLOSOV JEDRENJAK
-674 - NEVINA ZATOČENICA
-677 - FLOKOVA IZDAJA
-685 - NEZNANAC S LUKOM
-691 - MESEČARKA
-697 - IŠČEZLI GARNIZON
-700 - NOČ OSUĐENIH
-706 - KANONADA
-711 - ŠIFRA B.F.
-717 - NA ŽIVOT I SMRT
-720 - ŽIVI U PLAMENU
-727 - FICROJEVA BANDA
-732 - DOLINA SKELETA
-738 - PLJAČKAŠI
-741 - ZMIJA OTROVNICA
-748 - ŽEĐ
-750 - RAT ŠPIJUNA
-754 - BEZ MILOSTI
-756 - MONSTRUMI S REKE
-758 - KRALJICA ZMIJA
-762 - ODMETNICI
-766 - OSVETA VEŠTICE
-774 - GUANABOKO
-778 - BISER ATLANTIKA
-781 - PROKLETA PLANINA
-784 - MARKOVO VENČANJE
-789 - KRADLJIVCI ZLATA
-792 - POSLEDNJA ŽELJA
-795 - SENKE PROŠLOSTI
-799 - OSUJEČENA ZAVERA
-803 - KROZ DIMNU ZAVESU
-806 - LEGLO OTROVNICA
-811 - ARTEMISOVO BLAGO
-813 - NA ZEMLJI ARIKARA
-816 - SAVRŠENI DVOJNIK
-820 - KORENI KENEBEKA
-824 - ŽEĐ ZA ZLATOM
-827 - MAMAC ZA UBICU
-831 - PO CENU ŽIVOTA
-835 - DONOVANOVI STRELCI
-840 - PONOČNA POSETA
-843 - TVRDA KOŽA
-847 - BUKNEROVA TAKTIKA
-851 - TAJNI PRATILAC
-858 - ŠAKAL NEZBI
-864 - OMČA ZA NEVINOG
-868 - JOZAFATOVE HIJENE
-870 - GORKA ISTINA
-875 - SVEDOK OPTUŽBE
-880 - ZAVERA NA JAMAJKI
-1072 - SINDROM BELZEBUL
-1073 - PROTIV OTROV


LMS:

-902 - Plavi ranč (LMS 902 "Krunski svedok")
-910 - Poslednji Maragua (LMS 910 "Osveta kapetana Teksejre")
-953 - RUŠILAČKI BES
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
morski Posted - 31/07/2019 : 10:50:10
quote:
Originally posted by 1Euro


Kirbi Flint (Sergio Tuis et Antonio Canale) : nos 1 à 20


da li neko zna nešto vise o ovom junaku?

"otkrio" sam (jer nisam ranije znao za njega) da se prvi put pojavio kao dodatak ZS 227 Tim i Dasti - Idol Asteka, pa je posle išao kao dodatak Komandantu Marku naizmenično sa Tajanstvenim Alanom
1Euro Posted - 04/09/2013 : 11:52:44
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Pa, piše na ovom linku da je u pitanju američki western strip Red Rajder (Red Ryder), koji je crtao Fred Harmen (Fred Harman) a ovaj mali indijanac koji je sa njim zove se Mali Dabar.Strip je izlazio od 1938. do 1964., kod nas je verovatno izlazio u tim nekim starim izdanjima, ja znam samo za onu jednu epizodu objavljenu u Superu broj 39...

Što se tiče Roki Džoa, da navedem jos par epizoda objavljenih kao dodatak Mister Nou u LMS, pod imenom Gidap Džo :

- Plavi ranč (LMS 902 "Krunski svedok")
- Poslednji Maragua (LMS 910 "Osveta kapetana Teksejre")

LMS 953 "Rušilački bes" je već pomenut, u njemu nije naveden naziv epizode (kao što nisu bili navedeni nazivi epizoda ni u dodacima Komandantu Marku, bar u onih nekoliko koje sam čitao)...Inače, Roki Džo je ok, za pojam tog nekog klasičnog westerna, ne radi se o nekom usamljenom lutalici, već o farmeru i porodičnom čoveku, što je veliki plus.



dodao na spisak!
Johnny Difool Posted - 04/09/2013 : 11:07:26
Lonea Wolfa pamtim kao odličan serijal koji sam s guštom čitao.
Vrlo dobre priče s varijacijama klasičnih vestern-situacija, plus jako dobar crtež Fusca za kojeg tada nisam ni znao.
Bilo bi lijepo kad bi ga LU objavio recimo u dodacima kasnijih Markova, Bleka ili Mikija.

Sneaksie Thiefsie Posted - 04/09/2013 : 09:27:17
quote:
Originally posted by lwood

Lon Wolf je bija dobar sporedni.



njega su radili Luigi Grecchi i Ferdinando Fusco
Jozzinelli Posted - 04/09/2013 : 00:38:35
Pa, piše na ovom linku da je u pitanju američki western strip Red Rajder (Red Ryder), koji je crtao Fred Harmen (Fred Harman) a ovaj mali indijanac koji je sa njim zove se Mali Dabar.Strip je izlazio od 1938. do 1964., kod nas je verovatno izlazio u tim nekim starim izdanjima, ja znam samo za onu jednu epizodu objavljenu u Superu broj 39...

Što se tiče Roki Džoa, da navedem jos par epizoda objavljenih kao dodatak Mister Nou u LMS, pod imenom Gidap Džo :

- Plavi ranč (LMS 902 "Krunski svedok")
- Poslednji Maragua (LMS 910 "Osveta kapetana Teksejre")

LMS 953 "Rušilački bes" je već pomenut, u njemu nije naveden naziv epizode (kao što nisu bili navedeni nazivi epizoda ni u dodacima Komandantu Marku, bar u onih nekoliko koje sam čitao)...Inače, Roki Džo je ok, za pojam tog nekog klasičnog westerna, ne radi se o nekom usamljenom lutalici, već o farmeru i porodičnom čoveku, što je veliki plus.
1Euro Posted - 14/07/2013 : 10:16:33
Da li je ovo na naslovnici Va-va (indijanac iz Roki Džo-a)?




O kakvom se to stripu radi?

http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo/zbirateljstvo/stripi-knjige/strip-red-rajder-1282147241.html?aclct=1373568437
lwood Posted - 18/06/2013 : 00:58:55
al problem je kod njega šta je ima presitan crtež
lwood Posted - 18/06/2013 : 00:58:17
Lon Wolf je bija dobar sporedni.
iša je iza Kit Telera
lwood Posted - 18/06/2013 : 00:54:32
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Roki Džo me nikad nije privlačio, štoviše bio mi je najnezanimljiviji strip u dodatku Marku.
Sve je moglo proći, osobito Nepoznati konjanik s Marcellovim crtežom i pomoćnikom koji je bio nekakva varijanta Lothara (ovo bih volio vidjeti u poštenom izdanju), ali i Tajanstveni Alan i Karabina Slim, sli Roki Džo jok.



od ova tri Roki je najbolji. ovaj prvi mi je uvik bija šitina,drugi možda 1 ok epizoda .
zeraprinc Posted - 17/06/2013 : 17:40:55
Ma, danas to može da radi svako. :(
teller Posted - 16/06/2013 : 21:25:27
quote:
Originally posted by zeraprinc

Gidap Džo mi je pored Traper Kerija i Princa Fantoma jedan od omiljenih sporednih likova. Sigurno bih ga kupio kada bih bio siguran da će lektor biti neko pismen.


zašto ne želiš da to radi Curunir?
zeraprinc Posted - 14/06/2013 : 20:24:17
Gidap Džo mi je pored Traper Kerija i Princa Fantoma jedan od omiljenih sporednih likova. Sigurno bih ga kupio kada bih bio siguran da će lektor biti neko pismen.
going going Posted - 14/06/2013 : 16:24:41
quote:
Originally posted by 1Euro

Upravo sam od Kinga Warriora saznao, da Laurenti crta naslovnice samo za VČ (zagor) a več prije je crtao i za Libelius (DD), što mi se čini jako zanimljivo.





VC je uposlio Laurentija da im crta naslovne strane za Zagor Kolekcionarsko izdanje.
Libellus je unajmio Bruna Brindisija da crta specijalno naslovne strane samo za njihove knjige.

U ovom topiku ces pronaci sve naslovne strane koje je Brindisi za sada uradio za Libellus http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41882&whichpage=22

1Euro Posted - 14/06/2013 : 10:39:18
Upravo sam od Kinga Warriora saznao, da Laurenti crta naslovnice samo za VČ (zagor) a več prije je crtao i za Libelius (DD), što mi se čini jako zanimljivo.

Eto, ako bude netko htio početi izdavati serijal ROKI DŽO, može koristiti ove originalne naslovnice (koje sam ja stavio u ovaj topik) ili se pak dogovoriti sa nekim crtačem tipa Laurenti, koji bi mogao "osviježiti" serijal sa svojim naslovnicama, koje su uistinu FANTASTIČNE (bar ono u VČ)!
1Euro Posted - 13/06/2013 : 12:21:21
quote:
Originally posted by magirus

Jedna epizoda (skraćena) je izašla i u LMS 953 (Rušilački bes) isto pod imenom Gidap Džo.
Inače većinu epizoda je crtao Perez, o kome nisam uspeo da nađem skoro ništa na netu a crtao je zaista ogroman broj pratećih stripova u ZS i LMS (posebno u starim brojevima) a nekoliko epizoda i Ivo Pavone (Đil, Džudas...), izlazio je, između ostalog, i kao dopuna Marku u brojevima 109-196 u Italiji




HVALA!!!!

Dodao na spisak!
osim Posted - 13/06/2013 : 07:30:00
Verujem da je moj, jer drugi nisam do sad video da cirkuliše
quote:
Originally posted by jang

inače, ovaj popis nije moj rad. Imam ga na HD več godinama tako da sam zaboravio čije je i gdje sam ga dobio.

magirus Posted - 12/06/2013 : 23:17:40
Jedna epizoda (skraćena) je izašla i u LMS 953 (Rušilački bes) isto pod imenom Gidap Džo.
Inače većinu epizoda je crtao Perez, o kome nisam uspeo da nađem skoro ništa na netu a crtao je zaista ogroman broj pratećih stripova u ZS i LMS (posebno u starim brojevima) a nekoliko epizoda i Ivo Pavone (Đil, Džudas...), izlazio je, između ostalog, i kao dopuna Marku u brojevima 109-196 u Italiji
1Euro Posted - 09/06/2013 : 11:22:00
evo na ovom linku možete pogledati naslovnice Roki Džo-a (ne znam da li je tu objavljen čitav serijal ili su samo došli dokle su došli....).
U svakoj sveski ima po nekoliko različitih junaka, tako da se ne radi samo o Roki Džou, nego i o drugim junacima, što možete vidjeti ako kliknete na naslovnicu.
Roki Džo nastupa u stripovima od broja 21-47, tako da predlažem, da klikate ove brojeve i vidjet čete kakvi su naslovi epizoda i tko su ostali strip junaci u tom stripu. Pošto u svakom stripu nastupa po 3 ili više različitih junaka, vjerovatno nisu sve naslovnice od Roki Džoa, možda neke pripadaju ostalim junacima, npr Jackarao, Killroy,....

http://www.comicbd.fr/Se-Pistes-Sauvages.html

Ja ču objaviti naslove epizoda u tom serijalu (21-48) na originalnom francuskom i ono što je google translate preveo na hrvatski, pa da imamo neki trag, a objavit ču i neke od naslovnica za koje sam 100% siguran, da pripadaju serijalu ROKI DŽO. Tako da ih možemo komentirati i ako budemo napravili HC, možemo i odlučiti koju naslovnicu da stavimo na stripove (iako to če ovisiti najviše o tome, koje priče če biti u tom HC-u....). no bar da imamo neki trag u vezi svega toga, što je na raspolaganju.

Spisak epizoda:

21 - Les loups - VUKOVI
22 - Les dernières cartouches - POSLEDNJI METAK
23 - Terre Brulle - SPALJENA ZEMLJA
24 - Le mal-aimé - NEVOLJENA
25 - La terreur du Nebraska - STRAVA U NEBRASCI
26 - Le dernier des Maraguas - POSLEDNJI MARAGUAS
27 - Terreur a Yerrington - STRAVA U YERRINGTONU
28 - La folie de l'or - ZLATNO LUDILO
29 - Docteur Litron - DOKTOR LITRON
30 - Le pacificateur - MIROTVORAC
31 - Mort ou vif - ŽIV ILI MRTAV
32 - Le déserteur - DEZERTER
33 - Faux jeton - LAŽAN
34 - Des fils dans la prairie - SIN U PRERIJI
35 - Le trou - RUPA
36 - Mission spéciale - POSEBNA MISIJA
37 - Une corde pour Giddap Joe - KONOP ZA ROKI DŽO-A
38 - La poudre sacrée - SVETI PRAH
39 - L'infernale Loretta - PAKLENA ROLETTA
40 - La dernière traîtrise - KONAČNA IZDAJA
41 - L'homme de la terre brûlée - ČOVJEK SA SPALJENE ZEMLJE
42 - Le ranch bleu - PLAVI RANČ
43 - Judas - JUDA
44 - Le fourgon - KOČIJA
45 - La poudre du vieux Doug - PRAH OD STAROG DOUGA
46 - Scotton le malfaisant - ZLI SCOTTON
47 - Le héros - JUNAK
48 - Les pirates du rail - PIRATI ŽELJEZNICE

Neke od Naslovnica koje sam uspio pronači i za koje sam 100% da pripadaju Roki Džo serijalu:


















Eto prema jangovom popisu ROKI DŽO se je pojavljivao U stripovima KOMANDANTA MARKA u sljedečim stripovima:

ZLATNA SERIJA:

-335 - FRED KUKUMAVKA
-345 - VAMBULI STATUA
-348 - VATRENA KULA
-608 - U ZAMCI GUSARA
-614 - OSVETNIČKA BRAČA
-619 - NEPOZNATI RAZBOJNIK
-625 - SRAMNA UCENA
-628 - HIJENA SENKI
-634 - KRALJIČINA GARDA
-638 - GULIKOŽA
-642 - ČAROBNA SUSKA JAGA
-647 - DOBROTVOR
-652 - CRVENOKOSA SKVO
-657 - TIGAR MEĐU VUKOVIMA
-663 - ČAROBNJAK GUNDURA
-669 - NIBLOSOV JEDRENJAK
-674 - NEVINA ZATOČENICA
-677 - FLOKOVA IZDAJA
-685 - NEZNANAC S LUKOM
-691 - MESEČARKA
-697 - IŠČEZLI GARNIZON
-700 - NOČ OSUĐENIH
-706 - KANONADA
-711 - ŠIFRA B.F.
-717 - NA ŽIVOT I SMRT
-720 - ŽIVI U PLAMENU
-727 - FICROJEVA BANDA
-732 - DOLINA SKELETA
-738 - PLJAČKAŠI
-741 - ZMIJA OTROVNICA
-748 - ŽEĐ
-750 - RAT ŠPIJUNA
-754 - BEZ MILOSTI
-756 - MONSTRUMI S REKE
-758 - KRALJICA ZMIJA
-762 - ODMETNICI
-766 - OSVETA VEŠTICE
-774 - GUANABOKO
-778 - BISER ATLANTIKA
-781 - PROKLETA PLANINA
-784 - MARKOVO VENČANJE
-789 - KRADLJIVCI ZLATA
-792 - POSLEDNJA ŽELJA
-795 - SENKE PROŠLOSTI
-799 - OSUJEČENA ZAVERA
-803 - KROZ DIMNU ZAVESU
-806 - LEGLO OTROVNICA
-811 - ARTEMISOVO BLAGO
-813 - NA ZEMLJI ARIKARA
-816 - SAVRŠENI DVOJNIK
-820 - KORENI KENEBEKA
-824 - ŽEĐ ZA ZLATOM
-827 - MAMAC ZA UBICU
-831 - PO CENU ŽIVOTA
-835 - DONOVANOVI STRELCI
-840 - PONOČNA POSETA
-843 - TVRDA KOŽA
-847 - BUKNEROVA TAKTIKA
-851 - TAJNI PRATILAC
-858 - ŠAKAL NEZBI
-864 - OMČA ZA NEVINOG
-868 - JOZAFATOVE HIJENE
-870 - GORKA ISTINA
-875 - SVEDOK OPTUŽBE
-880 - ZAVERA NA JAMAJKI
-1072 - SINDROM BELZEBUL
-1073 - PROTIV OTROV


LMS:

-953 - RUŠILAČKI BES
jang Posted - 09/06/2013 : 08:04:24
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by jang

ZS 1072 i 1073 isto je Roki Džo iako piše Gidap Džo



a sta ta dva stripa že reprint tistih pri Marku, ali gre za nove zgodbe?


sorry, za ta odgovor bi pa moral prebrskat vse te KM in primerjat... bi naredil če bi imel ZS zbirko lažje dosegljivo. Problem je tudi ker ta epizoda v 1072/1073 ni nič naslovljena
jang Posted - 09/06/2013 : 08:02:10
ako bih ja krenuo u ovaj izdavački podvig ( par komada za sebe i prijatelje ) prvo bih kontaktirao Acestrokea--pošto on ima iskustva u tim stvarima, zna koliko bi otprilike to koštalo, možda da i on to napravi u Americi pa šalje u Evropu :)
emirem Posted - 08/06/2013 : 23:27:23
quote:
Originally posted by 1Euro

indijanac Va-va, pa onaj stari tragač zlata Sim,...), žive na ranču spaljena zemlja


Eeej, sjecam se tih imena, koji deja-vu
1Euro Posted - 08/06/2013 : 23:14:37
quote:
Originally posted by emirem

Heh sjecam se lika i to jakni!
Fora to nisam vidio preko 25 godina...



ja sam čitao samo nekoliko epizoda ali mi se dosta svidjalo. Svidjao mi se crtež, pa koncept, i baš bi volio imati čitav serijal.
To je jedan takav serijal, gdje pratimo nekakvu sagu, pratimo čovjeka od početka kako je kao neiskusan čovjek se snašao na Divljem zapadu (došao iz Irske u potrazi z aboljim životom) pa onda pokrivaju se sve generacije ( ima ženu, kasnije če dobiti dijete, ima onog malog prijatelja, indijanac Va-va, pa onaj stari tragač zlata Sim,...), žive na ranču spaljena zemlja, i onda se događaju problemi koji su bili u tadašnje vrijeme (indijanci, vojnici, banditi, rančeri, Poni expres.....), ono jako zanimljiv serijal, nije predetinjast, nije nešto naivan,....onako malo drugačiji stil, nije ono ko Veliki Blek ko može podignuti dvojicu engleza, pocepati okove itd,....Nego je to saga o čovjeku, njegovoj porodici i prijateljima na divljem zapadu sa svim dobrim i lošim stranama tadašnjeg života u to doba historije,....Mislim da bi mu trebalo dati šansu....
emirem Posted - 08/06/2013 : 23:02:55
Heh sjecam se lika i to jakni!
Fora to nisam vidio preko 25 godina...
1Euro Posted - 08/06/2013 : 22:40:16
quote:
Originally posted by DeeCay

Ti bi bio izdavač?




pa u krajnjem slučaju bi, zašto ne. Ali pošto nemam registriranu firmu, ni bilo kakvog iskustva, mogao bi jedino se povezati sa več postoječim izdavačem i uložiti svoj novac.
Znači da bi ja uložio novac, a izdavač svoj rad i ekipu suradnika. Ili ja napravim spisak svih nas koji bi htjeli imati ovakav strip serijal, recimo da bi bilo 20+ takvih fanova, onda bi možda striparnice nešto uzele ili samo jedna koj abi to prodavala ekskluzivno, npr Lastan ili Darkwood, možda bi oni uzeli svaki po 20 brojeva i ja bi odkupio npr 40 brojeva (neke bi kasnije rasprodao), to bi bilo 100 primjeraka i time bi vjerovatno pokrili troškove.
Naravno ako bi striparnice uzele više brojeva ili bi nas se na forumu skupilo više od 20 fanova, onda ja ne bi trebao uzimati razliku do 100 (40 brojeva), nego bi uzeo manje, koliko bi pak trebalo.

Ili bi ja i izdavač uložili svaki pola-pola i onda bi oba dvojica bili vlasnici i autorskih prava i stripova koje bi onda prodavali.


Ali pošto se nitko ne javlja u vezi tih prava, ne zna se ni kome treba platiti ni koliko,...predlažem da napravimo kako sam i sam rekao, ovakvu seriju samo za sebe, znači svaki tko bi to volio imati neka se javi, nabavimo skenove, kontaktiramo tiskaru i napravimo onoliko primjeraka da svaki dobije samo po jednog, kako se ne bi to prodavalo dalje, jer to bi onda bila piraterija a to ne želim.

znači najprije sam za legalan posao, ali ako se nitko neče javiti u vezi autorskih prava (a kontaktirao sam nekoliko ljudi, čak i samog Ivo Pavoneja), onda si možemo sami napraviti neki svoj primjerak iz stripova koji su bili objavljeni kod Komandanta Marka....
Pošto se neče raditi o preprodaji, mislim da si svatko može napraviti svoj primjerak.
1Euro Posted - 08/06/2013 : 22:26:54
quote:
Originally posted by jang

634 - KRALJIČINA GARDA --- unutra je Roki Džo, epizoda KLOPKA



dodano! Vprašal sem zaradi tega, ker zraven ni nič pisalo,....potem pa nisem vedel ali je avtor spiska mogoče pozabil ali so pač naredili izjemo in v to številko niso dali Rokija,...kakorkoli sem dodal na spisek.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000