forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZEX 227 Timber Bill

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
piquet Posted - 09/09/2013 : 15:39:22
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 18/09/2013 : 19:29:39
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Rahazlam

Ja uopce nebi reko da je malo ljudi koji citaju stripove cak mislim da ih ima dosta i vise nego sto mislite!!!



Vjeruj, ja sam stripove počeo čitati 1984. i u tom razdoblju (do rata) nije bilo ama baš nikoga tko ih nije čitao... Nas u kući je bilo 7 i samo ih baka nije čitala
Jednostavno neusporedivo sa današnjom situacijom, ali sve je to normalno, došlo je vrijeme nekih novih klinaca i bezbroj drugih mogućnosti za zabavu.

Pa nisam reko da se citaju ko nekad ali se citaju sigurno samo se neprica toliko o tome!!



Znam i ja da se čitaju, ali ni 5% kao prije 20 godina.
DKoor Posted - 17/09/2013 : 12:30:07
quote:
Originally posted by Obi-wan
Problem sa Libellusom je što izlazi velik serijal stripova koji svaki košta 80 kn. pa se nakupi nerazumna suma. A ustvari plaćaš tvrde korice i mali tiraž.
Kod Fibre mi je lakše podnijeti jer svaki strip je zasebno ili kraći serijal pa kada daš novac ne moraš misliti na nastavke...
A ovih 18 kn. nije džaba, ali nije ni strašno kada se usporedi sa ostalim stripovima. Ipak je danas i strip postao luksuz - živio kapitalizam.

Ha... vidim da se ti i ja slažemo u mnogim stvarima (iskreno upao mi je u oči Mel Gibson avatar pa sam zato zapamtio)...
kenan92 Posted - 17/09/2013 : 00:34:37
Prejaka epizoda.
acestroke Posted - 16/09/2013 : 23:57:46
Rahazlam, je li za tebe to sto 1% populacije cita stripove velika cifra?
Rahazlam Posted - 16/09/2013 : 22:34:17
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Rahazlam

Ja uopce nebi reko da je malo ljudi koji citaju stripove cak mislim da ih ima dosta i vise nego sto mislite!!!



Vjeruj, ja sam stripove počeo čitati 1984. i u tom razdoblju (do rata) nije bilo ama baš nikoga tko ih nije čitao... Nas u kući je bilo 7 i samo ih baka nije čitala
Jednostavno neusporedivo sa današnjom situacijom, ali sve je to normalno, došlo je vrijeme nekih novih klinaca i bezbroj drugih mogućnosti za zabavu.

Pa nisam reko da se citaju ko nekad ali se citaju sigurno samo se neprica toliko o tome!!
velka031 Posted - 15/09/2013 : 09:10:58
quote:
Originally posted by Rahazlam

Ja uopce nebi reko da je malo ljudi koji citaju stripove cak mislim da ih ima dosta i vise nego sto mislite!!!



Vjeruj, ja sam stripove počeo čitati 1984. i u tom razdoblju (do rata) nije bilo ama baš nikoga tko ih nije čitao... Nas u kući je bilo 7 i samo ih baka nije čitala
Jednostavno neusporedivo sa današnjom situacijom, ali sve je to normalno, došlo je vrijeme nekih novih klinaca i bezbroj drugih mogućnosti za zabavu.
Rahazlam Posted - 15/09/2013 : 01:46:56
Ja uopce nebi reko da je malo ljudi koji citaju stripove cak mislim da ih ima dosta i vise nego sto mislite!!!
supermark Posted - 14/09/2013 : 14:35:58
nije mi se dalo citati sto si sve napisao, ali zar nije to što "nas je malo" - ponuda, a "tržište" - ponuda i potražnja?
markotamara Posted - 14/09/2013 : 13:53:51
Kupio danas i odma procita sad cekamo misec dana do novog
velka031 Posted - 13/09/2013 : 23:38:01
quote:
Originally posted by Mord

Koliko sam ja skuzio ovdje se implicira da je strip luksuz a uzrok za to je kapitalizam.

Ajmo malo mastati. Da je Jugoslavija danas jedna drzava i da je kapitalisticka recimo u istoj mjeri koliko je danas Hrvatska kapitalisticka drzava, cisto da maknemo carinu i razne jezike i slicne stvari iz price koje bi mogle danas biti prepreka. Da stampas zlatnu seriju na guz papiru kako je i isla sa bezveznim prijevodom kako je i isla u tirazu u kojem je isla i neka su ti prava recimo tu negdje kao i onda u nekoj korelaciji, u Italiji je i onda i sad bio kapitalizam pa zasto ne. Znaci prijevod ces platit najjeftiniji koji mozes po danasnjim cijenama, tiskaru ces uzet najjeftiniju sta nadjes ali opet po danasnjim cijenama, distribuciju i ostalo ces placat po danasnjim (kapitalistickim!?) cijenama, uzmimo neki prosjek cijele ex yu. Mastamo dalje, neka je potraznja ista kao nekad tj. da postoji jednak broj zainteresiranih, sto znaci ako stavis dovoljno jeftinu cijenu prodat ces isti broj primjeraka. Ja mislim da bi s cijenom 7 kuna (ovo lupam ovako bezveze ali ako se isplati tiskat nesto u par hiljada cega se proda hiljadu dvije po cijeni od 18 kn onda mi ovo sa zlatnoserijskim tirazima izgleda skroz dostizno) strip si priustio svatko koga zanima bez da mu je skupo, ukljucujuci i klince. Za 7 kn ne mozes maltene kupit ni sladoled u Hrvatskoj. Ne vjerujem da je u Jugi strip bio puno jeftiniji od sladoleda, a djeca jedu sladolede, koliko mi se cini, i vise nego nekad. Mislim da bi ovo sve moglo funkcionirat kao i onda, i da je najmanji problem tu kapitalizam. Imas dva puno kljucnija problema, a to su da danasnji klinci (a i ostali) opcenito nisu zainteresirani za nikakav strip, a zasto i bi kad imaju interesantnije stvari (video igre npr.), a drugo sve i da jesu (opet mastamo), fali ti jedinstveno trziste od 20 i kusur miljona (kao sto Poljska npr. ima preko 40). A i ostali problemi puno bitniji od "problema" kapitalizma se daju iscitat iz ovog mog glupavog mastanja.

Strip je luksuz jer nas je malo, a sve ostalo su bajke.





Slažem se. Strip nema tržište, a izdavači da bi opstali moraju nabiti cijene, to je to.
Mord Posted - 13/09/2013 : 18:22:11
Koliko sam ja skuzio ovdje se implicira da je strip luksuz a uzrok za to je kapitalizam.

Ajmo malo mastati. Da je Jugoslavija danas jedna drzava i da je kapitalisticka recimo u istoj mjeri koliko je danas Hrvatska kapitalisticka drzava, cisto da maknemo carinu i razne jezike i slicne stvari iz price koje bi mogle danas biti prepreka. Da stampas zlatnu seriju na guz papiru kako je i isla sa bezveznim prijevodom kako je i isla u tirazu u kojem je isla i neka su ti prava recimo tu negdje kao i onda u nekoj korelaciji, u Italiji je i onda i sad bio kapitalizam pa zasto ne. Znaci prijevod ces platit najjeftiniji koji mozes po danasnjim cijenama, tiskaru ces uzet najjeftiniju sta nadjes ali opet po danasnjim cijenama, distribuciju i ostalo ces placat po danasnjim (kapitalistickim!?) cijenama, uzmimo neki prosjek cijele ex yu. Mastamo dalje, neka je potraznja ista kao nekad tj. da postoji jednak broj zainteresiranih, sto znaci ako stavis dovoljno jeftinu cijenu prodat ces isti broj primjeraka. Ja mislim da bi s cijenom 7 kuna (ovo lupam ovako bezveze ali ako se isplati tiskat nesto u par hiljada cega se proda hiljadu dvije po cijeni od 18 kn onda mi ovo sa zlatnoserijskim tirazima izgleda skroz dostizno) strip si priustio svatko koga zanima bez da mu je skupo, ukljucujuci i klince. Za 7 kn ne mozes maltene kupit ni sladoled u Hrvatskoj. Ne vjerujem da je u Jugi strip bio puno jeftiniji od sladoleda, a djeca jedu sladolede, koliko mi se cini, i vise nego nekad. Mislim da bi ovo sve moglo funkcionirat kao i onda, i da je najmanji problem tu kapitalizam. Imas dva puno kljucnija problema, a to su da danasnji klinci (a i ostali) opcenito nisu zainteresirani za nikakav strip, a zasto i bi kad imaju interesantnije stvari (video igre npr.), a drugo sve i da jesu (opet mastamo), fali ti jedinstveno trziste od 20 i kusur miljona (kao sto Poljska npr. ima preko 40). A i ostali problemi puno bitniji od "problema" kapitalizma se daju iscitat iz ovog mog glupavog mastanja.

Strip je luksuz jer nas je malo, a sve ostalo su bajke.

supermark Posted - 13/09/2013 : 15:10:52
pa ponuda i potražnja određuju sve cijene, pa tako i one stripova
Mord Posted - 13/09/2013 : 14:54:02
quote:
Originally posted by Obi-wan
Ipak je danas i strip postao luksuz - živio kapitalizam.



Sorry ali nisam mogao izdrzati. Kakve pobogu veze imaju cijene stripova s kapitalizmom?
Rahazlam Posted - 13/09/2013 : 14:28:50
quote:
Originally posted by markotamara

Iskreno volija bi u ruci drzati libelusov zagor ali nema se!!!!

TAKODER!!!!!
Rahazlam Posted - 13/09/2013 : 14:27:55
realno je ocekivat povecanje cijena!!!
maddox031 Posted - 13/09/2013 : 12:32:36
i nerealno je ocekivati smanjenje cijena, jbg
maddox031 Posted - 13/09/2013 : 12:30:34
ako knjige nisu izumrle ;)

nece ni stripovi, da ce se nesto morati mjenjat, vjerojatno oce

ali bez brige :)
markotamara Posted - 13/09/2013 : 12:13:05
Iskreno volija bi u ruci drzati libelusov zagor ali nema se!!!!
velka031 Posted - 13/09/2013 : 09:12:39
Stripovi će umrijeti s nama, a ja bi umro bez njih. Normalno da nema šanse da kupujem sve što bih htio (zato živjela knjižnica, jer to onda barem mogu pročitati), ali uz dosta odricanja skrpa se nešto love i za stripove. Od HC izdanja sam kupio samo prva tri Zagora od Ludensa i onda prešao na Libellus i tu stao na broju 10. Dalje, barem zasad, ne ide...
Obi-wan Posted - 13/09/2013 : 08:26:22
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by markotamara

Nije ni fer da strip stoji tih 18 kn kao ni da gigant dode 60 kn i maxi 50 to je ipak nabijanje cijena ,nerealno,u danasnje vrime kada smo u teskoj banani i ljudi nemaju za kruh takoreci mislim da bi trebali spustiti cijene barem za 3-4 kn i tada bi to bila neka ajmo reci pristojna cijena i mislim da bi jos vise imali ljudi zainteresiranih za strip i onih koji bi se vratili
Sve u svoje vrime sto se tice cijena ali nemogu me uvjeriti da je prije 15god bilo 12kn kada su ljudi iskreno imali vise nego danas a u ovakvoj situaciji danasnjoj skoro 20kn
Zato neka smanje pod hitno



Kako da smanje, kad ionako jedva zaradjuju? Pa cijena je prilicno niska, kad se sve uzme u obzir... budu li smanjili cijenu, ugasit ce se sto-posto.

Uostalom, manja cijena ne bi namamila nove musterije da kupuju stripove. U remitendi ih nekad skoro za djaba dijele, i opet se jedva sve proda. Stripovi ce umrijet sa nasom generacijom, na zalost. Nova raju ne interesuje ovo.

Pitam se, ako ti je ovo skupo, sta onda mislis o Libellus i Fibra izdanjima?




E to je stvarno skupo! Nekad i bezobrazno skupo pogotovo Libellus!


Problem sa Libellusom je što izlazi velik serijal stripova koji svaki košta 80 kn. pa se nakupi nerazumna suma. A ustvari plaćaš tvrde korice i mali tiraž.
Kod Fibre mi je lakše podnijeti jer svaki strip je zasebno ili kraći serijal pa kada daš novac ne moraš misliti na nastavke...
A ovih 18 kn. nije džaba, ali nije ni strašno kada se usporedi sa ostalim stripovima. Ipak je danas i strip postao luksuz - živio kapitalizam.
markotamara Posted - 13/09/2013 : 06:00:23
na to sam sokole i mislia ali ja mogu reci da ne pušim,ne pijem,ne izlazim ali jednostavno sto puno puno je i ne triba bižati od cinjenice da je to preskupo
a sto se tice pljacke MOŽE ,ako je moga Robin HOOD davati "siromasima" nevidim zasto mi nebi sebe pomogli ;))
Rahazlam Posted - 12/09/2013 : 20:48:46
Ma salim se malo negdje sam napiso moje misljenje napisat cu ga opet eto ja mislim da bi realne cijene bile umjesto 18 10 umjesto 25 15 umjesto 49 29 imjesto 59 39 bar za ludens
Rahazlam Posted - 12/09/2013 : 20:45:58
quote:
Originally posted by markotamara

Nije ni fer da strip stoji tih 18 kn kao ni da gigant dode 60 kn i maxi 50 to je ipak nabijanje cijena ,nerealno,u danasnje vrime kada smo u teskoj banani i ljudi nemaju za kruh takoreci mislim da bi trebali spustiti cijene barem za 3-4 kn i tada bi to bila neka ajmo reci pristojna cijena i mislim da bi jos vise imali ljudi zainteresiranih za strip i onih koji bi se vratili
Sve u svoje vrime sto se tice cijena ali nemogu me uvjeriti da je prije 15god bilo 12kn kada su ljudi iskreno imali vise nego danas a u ovakvoj situaciji danasnjoj skoro 20kn
Zato neka smanje pod hitno

Hajmo se nac ja i ti pa idemo u pljacku na SNK!!
Rahazlam Posted - 12/09/2013 : 20:45:02
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by markotamara

ISKRENO NE KUPUJEM LIBELLUS !!!!
Iz razloga sto nisam sam nego imam obitelj i drugo sto idalje mislim da je preskupo za strip dati toliki novac i iskreno kada sretnem nekog tko je prije citao ZS I LMS kaze da je preskupo a to dovoljno govori
ako oni jos dignu cijenu tek tada ce propasti jer nemojmo zaboraviti koliko je onih koji mogu sebi priustiti stripove od 100 i 200 kn


a čuj....i mercedes je skup pa ljudi kupuju...
sve je stvar prioriteta i financijskog stanja...meni su stripovi toliko veselje da bez imalo lošeg filinga odvalim 100-150 eura mjesečno...za sada mi financijsko stanje to dozvoljava i daj bože da potraje...
porodica shvača moj hobi i podržava me i zbog mog hobija ne trpi nimalo...ne veseli me piti,pušiti,tulumariti ko neki, radije te novce dam za 6 perfektnih Libellus knjiga mjesečno....možda sam lud za nekoga ali radim što me veseli..i to je najvažnije...
a kod tih naklada danas...cijene stripova su realne...
e sad, da je standard nizak to svi znamo..strip je danas postao neke vrste luxus...nažalost...a luxus se plača i to ne malo.


Ovo volim
teller Posted - 12/09/2013 : 20:00:47
quote:
Originally posted by markotamara

ISKRENO NE KUPUJEM LIBELLUS !!!!
Iz razloga sto nisam sam nego imam obitelj i drugo sto idalje mislim da je preskupo za strip dati toliki novac i iskreno kada sretnem nekog tko je prije citao ZS I LMS kaze da je preskupo a to dovoljno govori
ako oni jos dignu cijenu tek tada ce propasti jer nemojmo zaboraviti koliko je onih koji mogu sebi priustiti stripove od 100 i 200 kn


a čuj....i mercedes je skup pa ljudi kupuju...
sve je stvar prioriteta i financijskog stanja...meni su stripovi toliko veselje da bez imalo lošeg filinga odvalim 100-150 eura mjesečno...za sada mi financijsko stanje to dozvoljava i daj bože da potraje...
porodica shvača moj hobi i podržava me i zbog mog hobija ne trpi nimalo...ne veseli me piti,pušiti,tulumariti ko neki, radije te novce dam za 6 perfektnih Libellus knjiga mjesečno....možda sam lud za nekoga ali radim što me veseli..i to je najvažnije...
a kod tih naklada danas...cijene stripova su realne...
e sad, da je standard nizak to svi znamo..strip je danas postao neke vrste luxus...nažalost...a luxus se plača i to ne malo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000