forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Zlix Posted - 16/09/2013 : 11:56:46
Čarobna knjiga rešila je da obraduje ljubitelje stripova prelaskom na mesečni ritam izdavanja! Nova dinamika otpočela je već s Vulverinom, koji je izašao u drugoj polovini avgusta, a plan za sledećih šest meseci izgleda ovako:

28. septembar – Marvel Essential: Spajdermen 2

20. oktobar – Princ Valijant, I tom (1937–1938), izdanje u koloru, formata 33 x 24 cm, prema Fantagrafiksovim materijalima

20. oktobar – Marvel Essential: Osvetnici 2

23. novembar – Marvel Essential: Tor 1

7. decembar – Princ Valijant, II tom (1939–1940)

21. decembar – Džeremaja, I tom (epizode 1–3), kolor, format A4

25. januar – Marvel Essential: Hulk 1

22. februar – Marvel Essential: Fantastična Četvorka 1

Kao što možete videti, u oktobru i decembru pojačaćemo izdavačku aktivnost sa po dva izdanja. Cene svih najavljenih naslova biće, naravno, 1.285 dinara u knjižarama, s mogućnošću da ih kupite po znatno nižoj ceni na sajtu i u klubovima čitalaca Čarobne knjige, kao i u striparnicama Darkwood i Alan Ford.

http://www.carobnaknjiga.rs/carobna-knjiga-krece-s-mesecnim-objavljivanjem-strip-izdanja
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
karven Posted - 24/06/2022 : 21:50:37
quote:
Originally posted by alaniusfordius

nije valjda da ce naslovna 5 zemalja ostati ovakva kakva je na sajtu? https://carobnaknjiga.rs/5-zemalja

Naravno da ne
teller Posted - 24/06/2022 : 21:01:47
Bravo za Iznoguda!
alaniusfordius Posted - 24/06/2022 : 20:58:46
nije valjda da ce naslovna 5 zemalja ostati ovakva kakva je na sajtu? https://carobnaknjiga.rs/5-zemalja
alaniusfordius Posted - 24/06/2022 : 01:45:16
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by ivan_micic

Na cobissu Iznogud 3 i 4, dobro to ide

vrh

bravo!
petarStripovi10 Posted - 23/06/2022 : 23:02:50
very good
anto Posted - 23/06/2022 : 22:35:11
kasper Posted - 23/06/2022 : 18:12:49
quote:
Originally posted by ivan_micic

vrh
Mr. Bushido Posted - 23/06/2022 : 17:31:33
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

jagodanbg ti je odgovorio. Moja tvrdnja i dalje stoji.

Jagodanbg nije ništa odgovorio, a moja tvrdnja takođe i dalje stoji.
Ne želim da čitam serijal u kom su glavni likovi iritantno nacrtani, kako bih posle 1000 stranica saznao da "ima tu još nečeg".

Njih dvoje su kao različiti, pa su se zavoleli, a razlika se svodi na to da on ima rogove, a ona krila,
inače su oboje iskeženi manekeni, to nije nikakva razlika.

Moj komentar se inače najviše odnosio na Savićevo mišljenje da je strip pun nekih bolesnih scena,
pa meni je najbolesnije što sam video u zaviru bio taj njihov manekenski izgled (kako bi se privukla mlađa publika, verovatno).

Ok, onda zanemari moj komentar. Vidim da te neću potaknuti da pročitaš strip.
Jozzinelli Posted - 23/06/2022 : 16:49:55
quote:

Jagodanbg nije ništa odgovorio, a moja tvrdnja takođe i dalje stoji.
Ne želim da čitam serijal u kom su glavni likovi iritantno nacrtani, kako bih posle 1000 stranica saznao da "ima tu još nečeg".

Njih dvoje su kao različiti, pa su se zavoleli, a razlika se svodi na to da on ima rogove, a ona krila,
inače su oboje iskeženi manekeni, to nije nikakva razlika.

Moj komentar se inače najviše odnosio na Savićevo mišljenje da je strip pun nekih bolesnih scena,
pa meni je najbolesnije što sam video u zaviru bio taj njihov manekenski izgled (kako bi se privukla mlađa publika, verovatno).

ivan_micic Posted - 23/06/2022 : 10:50:34
Mr. Bushido Posted - 22/06/2022 : 21:29:29
quote:

quote:

Da si pročitao ostatak stripa, tada bi vidio da ti ovaj argument ne drži vodu.

Što, jel' im kasnije zubi požute i poispadaju?
Koliko vidim na naslovnici Fibrine treće knjige, i dalje poziraju srećno iskeženi (detetu fali jedan zubić, ali to je normalno u tim godinama).

jagodanbg Posted - 22/06/2022 : 21:00:43
quote:

quote:

Jozzinelli Posted - 22/06/2022 : 19:36:15
quote:

Što, jel' im kasnije zubi požute i poispadaju?
Koliko vidim na naslovnici Fibrine treće knjige, i dalje poziraju srećno iskeženi (detetu fali jedan zubić, ali to je normalno u tim godinama).

Da su, na primer, ovako prikazani, to bi bila prava stvar:

Mr. Bushido Posted - 22/06/2022 : 01:37:12
quote:
Originally posted by Lord Vader89

nategnuto; strip globalno specifican po tome sto su karakterizacija likova i prikazane situacije realni? come on....
i kamgi voking djed npr u celoj toj prici o televizijskim kontinuitetima & co?

Ako ćemo gledati isključivo pojedine karakteristike Sage, onda možeš reći da se ne radi o specifičnom stripu.

Međutim, svako se djelo promatra kao ukupnost svojih karakteristika - stilskih, narativnih, tematskih, žanrovskih - a u tom je kontekstu Saga itekako specifična.

Spomenuo si Walking Dead - koliko je ovaj strip specifičan u kontekstu survival horrora, toliko je Saga specifična u kontekstu space opere. Makar oba stripa zapravo nadilaze okvire svojih žanrova.
Lord Vader89 Posted - 21/06/2022 : 15:02:57
nategnuto; strip globalno specifican po tome sto su karakterizacija likova i prikazane situacije realni? come on....
i kamgi voking djed npr u celoj toj prici o televizijskim kontinuitetima & co?
Mr. Bushido Posted - 21/06/2022 : 14:52:25
quote:
Originally posted by Lord Vader89

po cemu je specifican, globalno pogotovu?
osim da je prvi (ili medju prvima) "mainstream" radjen skroz digitalno, i tako te neke tricarije

Vaughan spada u generaciju scenarista koji su pod jakim utjecajem televizije. Odnosno, koji su svoj stil pisanja razvili inspirirani televizijom. Pritom mislim na serijaliziranu naraciju kakva dominira na TV-u od kraja 1990-ih godina do danas (The Sopranos, Oz, The Wire, itd.).

Dakle, snažan kontinuitet, specifični glasovi i karakterizacije likova, realne situacije i realne reakcije likova, itd.

Iako se radi o space operi, sve je ovdje podređeno likovima, kao što to lijepo ističe crtež Fione Staples, koji ima vrlo minimalne pozadine, tako da smo cijelo vrijeme usredotočeni na likove.

Također, likovi nisu raznoliki samo po pitanju karaktera, već i po pitanju izgleda, rase, seksualnosti, svjetonazora, itd. I sve to organski proizlazi iz svijeta u kojem se likovi kreću.

Saga je u pravom smislu "space soap opera", koja se čita poput najboljih TV-serija.
Mr. Bushido Posted - 21/06/2022 : 14:25:59
quote:

Meni je kod Sage, koliko sam pogledao zavir, najveći problem što su glavni likovi previše fensi nacrtani.
Trebali su biti ružniji, sa požutelim i pokvarenim zubima ili bez ponekog zuba, kako bi došla do izražaja ta različitost i pokušaj prihvatanja iste,
a ne kao docrtaš im rogove, rep i krila i misliš da si time napravio strip o razlikama,
dok su im lica manekenska i iskežena kao da reklamiraju pastu za zube...

Lord Vader89 Posted - 21/06/2022 : 14:24:58
po cemu je specifican, globalno pogotovu?
osim da je prvi (ili medju prvima) "mainstream" radjen skroz digitalno, i tako te neke tricarije
Mr. Bushido Posted - 21/06/2022 : 14:21:13
quote:
Originally posted by alexts

Nije ni izbliza značajna ili revolucionarna, kako bi to moglo da deluje Amerikancima, koji ne poznaju ništa izvan američkog stripa (ili mainstream/super-herojskog, u još gorem slučaju).

Ovaj argument baš i nema nekog smisla.

Prosječan čitatelj stripova iz bilo kojeg dijela svijeta prvenstveno poznaje mainstream produkciju/izdavaštvo.

Možemo mi sebe doživljavati prosvjećenima u odnosu na Amerikance (ili bilo koga drugog), ali realnost je da kod nas prosječan stripofil ne poznaje dalje od Bonellija.

A Saga možda nije revolucionaran strip, ali je svakako značajan i specifičan, i to u globalnom kontekstu.
calvin Posted - 21/06/2022 : 14:06:13
Da li ima negdje da se pogleda izdavacki plan Carobne knjige za 2022?
izivko Posted - 21/06/2022 : 13:52:49
Da, alexts to odlično radi. Jasno, razumljivo, argumentirano i pogađa u sridu.
Od njega se puno može naučiti.
vukozec Posted - 21/06/2022 : 12:04:17
quote:
Originally posted by alexts

Saga je, u svakom slučaju, dobar strip (bar prvih nekoliko trejdova, za kasnije ne znam).

I daleko je od odličnog. Nije ni izbliza značajna ili revolucionarna, kako bi to moglo da deluje Amerikancima, koji ne poznaju ništa izvan američkog stripa (ili mainstream/super-herojskog, u još gorem slučaju).

Nije za okrenute klasičnom pristupu stripu i jeste više za mlađe generacije (navikle na digitalu, woke itd, ne za decu).

Ovako se daje sažeti opis kad netko pita kakav je strip
Paka01 Posted - 21/06/2022 : 12:00:19
Evo dovršio sam Imposter, super je strip danas/sutra ću napisati duži osvrt u onoj svojoj temi, a do tada bih samo rekao da mi se čini da ga vrijedi imati na polici.
Imrahil Posted - 16/06/2022 : 10:27:49
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Imrahil

quote:

Nisam ga još dovršio (za sada sam pročitao otprilike trećinu), no sasvim mi je dobar, i priča i crtež. Nemam zamjerki, no vidit ćemo kad dođem do kraja.

A ček, zašto praviš pauze sa stripovima koji ti se sviđaju? Razumem ako ti je naporan ali ovo mi je baš čudno.

Pilgrim je ok, ali baš ništa posebno. Ako te ne radi preskoči slobodno, glupo da se maltretiraš.

Radim dva posla i praktički jedini dio dana kad imam vrimena za čitanje je navečer pred spavanje, kad mi je nažalost koncentracija slaba i često me savlada umor. Zato izbjegavam duže serijale, a nekad nažalost ni ove kraće ne uspijem izgurati u nekom razumnom roku.

Moj je najveći problem to što me stvari lako zainteresiraju pa krenem s 5-6 stripova paralelno, a to je (bar za mene) loša navika koju bih trebao izbaciti.

Aha, jasno. Da, ovo sa vise stripova istovremeno jeste problem, posebno u tvojoj situaciji.
teller Posted - 14/06/2022 : 12:58:44
quote:

quote:
Originally posted by Imrahil

quote:

Nisam ga još dovršio (za sada sam pročitao otprilike trećinu), no sasvim mi je dobar, i priča i crtež. Nemam zamjerki, no vidit ćemo kad dođem do kraja.

A ček, zašto praviš pauze sa stripovima koji ti se sviđaju? Razumem ako ti je naporan ali ovo mi je baš čudno.

Pilgrim je ok, ali baš ništa posebno. Ako te ne radi preskoči slobodno, glupo da se maltretiraš.

Radim dva posla i praktički jedini dio dana kad imam vrimena za čitanje je navečer pred spavanje, kad mi je nažalost koncentracija slaba i često me savlada umor. Zato izbjegavam duže serijale, a nekad nažalost ni ove kraće ne uspijem izgurati u nekom razumnom roku.

Moj je najveći problem to što me stvari lako zainteresiraju pa krenem s 5-6 stripova paralelno, a to je (bar za mene) loša navika koju bih trebao izbaciti.

moj predlog da se fokusiraš na one lake stripove na jadnih 96 stranica..postoji čak strip na 66 stranica, ostalo je neki dodatak kojeg ni nije nužno pročitat..
Bez uvrede, samo moj predlog!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000