forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Libellusov ili VČ kolekcionarski Zagor ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Timber Bil Posted - 06/10/2013 : 17:47:17
Pošto je Zagor junak sa najviše izdanja i fanova na ovim prostorima, jedno od aktuelnih pitanja jeste sledeće:

Koje kolekcionarsko izdanje uzimate ?

Biće i onih koji kažu oba, i sam sam među njima, ali sam istovremeno svestan da nema smisla duplirati ovako skupo izdanje na račun nekih drugih vrednih stripova.

Zato tražim pomoć oko odluke za koje se izdanje odlučiti - Libellus ili VČ ?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 30/07/2014 : 10:10:46
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Mada to je tvoja odluka...
Koliko ce da kosta??

Treba biti racionalan, čemu dupli strip u kolekciji ?


Pa nisu baš identični, jedan je c/b a drugi u boji.
Ako te nekad uhvati želja da čitaš te epizode u c/b verziji nećeš moći, iako većina takve skupocjene biblioteke niti ne čita već samo slaže na policu.
markotamara Posted - 30/07/2014 : 08:48:42
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by markotamara

Ja skupljam samo Zagora ali nemogu to sve priustiti,a rado bih


Je, kad si prepustio vlast ženi u ruke a ženska vladavina strip svijetom nije baš poznata po uspjehu.


Timber Bil Posted - 30/07/2014 : 08:31:32
quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Mada to je tvoja odluka...
Koliko ce da kosta??

Treba biti racionalan, čemu dupli strip u kolekciji ?
D.J. Posted - 30/07/2014 : 02:11:29
quote:
Originally posted by budo

quote:
Originally posted by Timber Bil

Sutra VČ Biblioteka Zagor ide na Limundo, odlučio sam, Libellus ipak daleko, daleko kvalitetniji i bolji, boja ipak samo plus, nikako minus, nema nepotrebnog Laurentija, prevod je ok kod Libellusa, upoređivao sam, ne smeta što nije srpski. Libellus pogotovo u 19 i 20 broju odlični uvodnici, priča se o svim odisejamaVČ nema čak ni uvodnike više, a i ono što je bilo nije vredelo, a nudio sam im da im besplatno radim. Molim se bogu da ono dvoje nesimpatičnih Dada ipak dugo požive i guraju ovo izdanje, mada onaj deblji ne izgleda baš najzdravije(trebao bi da smanji hranu i malo više šeta).







Kad sam vidio vase reakcije na post bilo mi cudno da se smijete zato sto Timber odustaje od VC kolekcije, ali kad sam procitao post... Majko mila, covjek me ubio od smijeha!
budo Posted - 29/07/2014 : 23:27:04
quote:
Originally posted by Timber Bil

Sutra VČ Biblioteka Zagor ide na Limundo, odlučio sam, Libellus ipak daleko, daleko kvalitetniji i bolji, boja ipak samo plus, nikako minus, nema nepotrebnog Laurentija, prevod je ok kod Libellusa, upoređivao sam, ne smeta što nije srpski. Libellus pogotovo u 19 i 20 broju odlični uvodnici, priča se o svim odisejamaVČ nema čak ni uvodnike više, a i ono što je bilo nije vredelo, a nudio sam im da im besplatno radim. Molim se bogu da ono dvoje nesimpatičnih Dada ipak dugo požive i guraju ovo izdanje, mada onaj deblji ne izgleda baš najzdravije(trebao bi da smanji hranu i malo više šeta).



velka031 Posted - 29/07/2014 : 23:07:33
quote:
Originally posted by Timber Bil

Sutra VČ Biblioteka Zagor ide na Limundo, odlučio sam, Libellus ipak daleko, daleko kvalitetniji i bolji, boja ipak samo plus, nikako minus, nema nepotrebnog Laurentija, prevod je ok kod Libellusa, upoređivao sam, ne smeta što nije srpski. Libellus pogotovo u 19 i 20 broju odlični uvodnici, priča se o svim odisejamaVČ nema čak ni uvodnike više, a i ono što je bilo nije vredelo, a nudio sam im da im besplatno radim. Molim se bogu da ono dvoje nesimpatičnih Dada ipak dugo požive i guraju ovo izdanje, mada onaj deblji ne izgleda baš najzdravije(trebao bi da smanji hranu i malo više šeta).



Zagor i Ogi Posted - 29/07/2014 : 22:57:35
Mada to je tvoja odluka...
Koliko ce da kosta??
Timber Bil Posted - 29/07/2014 : 22:15:54
Sutra VČ Biblioteka Zagor ide na Limundo, odlučio sam, Libellus ipak daleko, daleko kvalitetniji i bolji, boja ipak samo plus, nikako minus, nema nepotrebnog Laurentija, prevod je ok kod Libellusa, upoređivao sam, ne smeta što nije srpski. Libellus pogotovo u 19 i 20 broju odlični uvodnici, priča se o svim odisejamaVČ nema čak ni uvodnike više, a i ono što je bilo nije vredelo, a nudio sam im da im besplatno radim. Molim se bogu da ono dvoje nesimpatičnih Dada ipak dugo požive i guraju ovo izdanje, mada onaj deblji ne izgleda baš najzdravije(trebao bi da smanji hranu i malo više šeta).
DODSFERD Posted - 29/07/2014 : 20:19:09
quote:
Originally posted by markotamara

Ja skupljam samo Zagora ali nemogu to sve priustiti,a rado bih


Je, kad si prepustio vlast ženi u ruke a ženska vladavina strip svijetom nije baš poznata po uspjehu.
markotamara Posted - 29/07/2014 : 20:04:41
Ja skupljam samo Zagora ali nemogu to sve priustiti,a rado bih
DODSFERD Posted - 29/07/2014 : 19:50:12
To i nije teško izvedivo kod onih koji skupljaju samo Zagora i ništa drugo, ali koliko takvih ima...
acestroke Posted - 29/07/2014 : 19:49:38
@ dejan borca:
Je li ovo odozgo tvoja kolekcija HC Zagora, ili ....?
velka031 Posted - 29/07/2014 : 19:46:14
Iskreni ljubitelji su oni koji procitaju po vise puta sve to sto kupe, pa onda strip malo krasi policu, pa onda opet na citanje...
Koliko uopce love treba da se kupuju svi kolekcionarci?? Oko 550-600 kn po jednoj te istoj knjizi, samo napravljenoj na ovaj ili onaj nacin?
Mnogi mogu voljeti Zagora do neba i nazad, ali si to ne mogu priustiti...
DODSFERD Posted - 29/07/2014 : 19:29:11
Ajme, ovdje je novčanik gorko zaplakao.
dejan borca Posted - 29/07/2014 : 19:03:24
samo kod iskrenih ljubitelja stripa zagor izgleda ovako

Zagor i Ogi Posted - 23/07/2014 : 16:31:18
Znaci li to da odbacujes VC?
Timber Bil Posted - 23/07/2014 : 15:49:13
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by zlatan bihac

oba se riješi...zagor extra je sasvim dovoljno za kolekciju...


I Zagor extra treba rasprodati, Dnevnikova izdanja su više nego dovoljna.

Dnevnikova iskasapljena izdanja ne bih uzeo nikada, bez obzira na emotivnu vrednost, i extra je pomalo kalemljen.
Timber Bil Posted - 23/07/2014 : 15:48:04
quote:
Originally posted by dejan borca

udarila velika kriza,treba prodati sve stripove
ostavi VC

Pravim uštedu troškova u sopstvenom životu zbog nekih po meni viših ciljeva. Mislim da nije potrebno imati po dva ista stripa u kolekciji. Zagor u boji mi ipak izgleda daleko moćnije.
djukak Posted - 23/07/2014 : 15:39:24
Ja bih prodao LL. Kao što sam više puta rekao, boja mi jednostavno ne ide uz Zagora. Kao ni uz većinu Bonelija.
dejan borca Posted - 23/07/2014 : 14:35:50
udarila velika kriza,treba prodati sve stripove
ostavi VC
DODSFERD Posted - 23/07/2014 : 14:11:14
quote:
Originally posted by zlatan bihac

oba se riješi...zagor extra je sasvim dovoljno za kolekciju...


I Zagor extra treba rasprodati, Dnevnikova izdanja su više nego dovoljna.
zlatan bihac Posted - 23/07/2014 : 12:18:49
oba se riješi...zagor extra je sasvim dovoljno za kolekciju...
sergej773 Posted - 23/07/2014 : 11:53:21
Slazem se sa Patkom, ali ako vec moras da prodajes, prodaj VC, imaju grozno spor ritam izlazenja.
PijaniPatak Posted - 23/07/2014 : 10:52:22
quote:
Originally posted by Timber Bil

Sve sam bliži odluci da se odreknem jednog od dva takoreći duplirana izdanja Zagora koja imam. Pitanje je prodati biblioteku VČ ili Libellus u boji, šta vi kažete, opet aktuelizujem pitanje, čega bi se pre odrekli ?



Oba su ultimativna kolekcionarska izdanja...da ih imam oba, ne bih se odrekao niti jednoga.

Ili se ti to po treći put pokušavaš hvaliti kako imaš oba HC izdanja?
legaz Posted - 23/07/2014 : 10:09:52
Ma neka svako skuplja šta hoće. On mi ide na živce jer non stop svojim baljenjem nameće drugima neke svoje fiks ideje. Kaže naš narod: ''Bezposlen pop i jariće krsti''.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000