forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 VALJA LI TIHA INVAZIJA

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
branimir Posted - 21/08/2007 : 13:10:40
Razmišljam da kupim tihu invaziju. zanima kakav je to strip te kakve su impresije za otok bourbun kojeg nisma još kupio a izašao je u istom obliku
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Mr. Bushido Posted - 08/04/2020 : 23:44:32
quote:
Originally posted by AleksandarN

p.s.ne nalazim mnogo infoa o drugom tomu, niti sam video negde najave. Sasvim slucajno sam saznao da postoji i sasvim slucajno ga nabavio. Jel ovo radjeno u nekom malom tirazu ili...?


Pogledaj moje postove u ovoj temi.

Ali da, izgleda da je druga knjiga imala malu nakladu.
AleksandarN Posted - 08/04/2020 : 19:23:40


Tiha Invazija 2 - Otmice

Drugi tom sadrzi nastavak price Tihe invazije iz prvog toma plus dva slicna stripa istog crtaca (jos neki su tu umesali prste) - Kosmari iz predgradja i Nova granica."Otmice" (u 5 poglavlja) su odlican nastavak na price iz prvog toma. Ljudi nestaju, pa se vracaju a bivsi vladin sluzbenik, sada privatni detektiv istrazuje nestanke/otmice ljudi. Tiha invazija je zanimljivo stivo za ljubitelje zavera, noir stripova, Dosijea X i slicno. Kosmar iz predgradja mi je najbolji od svega pomenutog. Odlicna prica o americkoj zaveri. Desava se u novonastalom gradu (takozvanom "gradu buducnosti" kako kaze americka vlada) blizu kojeg se desavaju nuklearna testiranja. Nema straha od radijacije, cak i mnogi uzivaju da vide "pecurku" ali nekome to ne da mira. Steta sto nema vise materijala. Nova granica me je smorila. Toliko bezveznog teksta i totalno dosadna prica o ubijenoj glumici na koju se svi loze i sve ribe hoce da je imitiraju a ona uvek u centru paznje i desava se par nekih sitnih zavera. Nista posebno.

Otmice: 8,5/10
Kosmari iz predgradja: 10/10
Nova granica: 3/10

p.s.ne nalazim mnogo infoa o drugom tomu, niti sam video negde najave. Sasvim slucajno sam saznao da postoji i sasvim slucajno ga nabavio. Jel ovo radjeno u nekom malom tirazu ili...?
anto Posted - 10/01/2020 : 21:20:03
kakva je dvojka?
anto Posted - 10/01/2020 : 21:19:19


Cherkas&Hancock:Tiha invazija,prvi integral (Bookglobe)

Verovatno bi mi ovaj strip potpuno prošao ispod radara da se nije povela diskusija o velikom sniženju istog u Alan Fordu;mislim,video sam svojevremeno neke table stripa i pročitao o čemu se radi,a kako sam kao i većina ljubitelj ove tematike,planirao sam ga uzeti,ali ne po ceni od 150 kunderosa u dinarskoj protivvrednosti,te sam čekao sniženje,a čekujući ga,skroz zaboravio na njega.
Tiha invazija je inače noir SF - Amerika,pedesete godine,aktuelan je lov na komunističke špijune,tu i tamo se pojavi neka neidentifikovana letelica...
Glavni junak je novinar reporter Met Sinjkejdž,kome će tajna invazija vanzemaljaca i otimanje ljudi postati opsesija i jedini smisao života;što će ga koštati itekako skupo,našavši se na meti FBI agenata,zbog čega će mu svi okrenuti leđa,posmatrajući ga kao izdajicu,komunistu,ludaka.Takođe,biće na udaru i one druge strane.

Dobra je Tiha invazija - ako ste ljubitelj Dosijea X i srodnih serija/filmova/knjiga/... sigurno će vam se dopasti i ovaj strip.Meni lično je veliki plus taj noir štih i pripovedanje glavnog junaka u prvom licu.Atmosferičnost je možda i najjači adut Invazije.
Nekonvencionalni crtež Larija Henkoka mi možda nije seo na prvu,ali kasnije je sve to došlo na svoje mesto (uz opasku da je sigurno mnoge odbio zbog neobičnijeg stila).
Ono što je meni zasmetalo su dve stvari:
*puno je imena,detalja,činjenica i stvarno nije baš lako to sve pohvatati - kako sam čitao strip sa prekidima,malo sam se pogubio,te je pravi efekat sigurno izostao.Gledaću da drugi put to bude u što kraćem roku.
*najveća zamerka mi je što strip ne puca od konkretnosti - dobro,ne tražim sad ja tu neku ludilo akciju,rat sa vanzemaljcima,neverovatne prevrate i slično,ali imam utisak kao da ceo strip kruži oko nekih velikih tajni,a na kraju se ništa posebno nije dogodilo.

za sada - 3.5/5

3.5/5
anto Posted - 10/01/2020 : 17:37:43


Cherkas&Hancock:Tiha invazija,prvi integral (Bookglobe)

...

3.5/5
roland Posted - 07/10/2013 : 15:38:04
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by roland

Ja reko mr. Bushido ce mi olaksati s obziro da ima tihu invaziju, a ono nista, covek mora sam da zasuce rukave.


Zapravo, nisam još kupio drugu knjigu, pa nisam mogao odgovoriti na tvoje pitanje.



Ma opusteno ja predpostavo po tome sto si vec hvalio strip da si pazario i 2. Mada bolje bi ti bilo da to nabavis jer koliko sam cuo tiraz je mali i vec se skoro rasprodalo, u Srbiji ga uopste nema i koliko sam cuo u striparnicama ovde Bernard ga nece ni slati, nema vise primeraka kod sebe. Meni je prijatelj pre nedelju dana doneo iz Hrvatske.
roland Posted - 07/10/2013 : 15:34:53
quote:
Originally posted by Deers

Možda su te prazne stranice tamo di su u originalnim izdanjima bile reklame a stanice se nisu mogle presložiti da se ne razbije splash-page preko dvije stranice.

(nagađam samo, nemam izdanje)



U originalnim izdanjima nema rekalama, to marvel i dc praktikuju cak i previse.

Druga jos i bitnija stavka u Tihoj invaziji nema splash-page preko dvije stranice. Nije takav tip strip, svaka stranica je za sebe.

trece potpuno bela strana (161 i 162) nema nikakvog smisla da stoji u toj knjizi i moze da se komotno isece iz izdanja sto cu i uraditi.

Isproveravao sam strip uzduz i popreko i uporedio sa originalima i jednostavno istina je tuzna izdanje je ifusareno. Sve ovo govorim o drugoj knjizi, cak je i sam povez mnogo losije uradjen nego tiha invazija 1 sa kojim sam izdanjem zadovoljan, mada i u njemu fale naslovnice originalnih svescica da bi opravdao to sto je nazvan integral.

Ito mi dodje to.
Deers Posted - 07/10/2013 : 14:36:38
Možda su te prazne stranice tamo di su u originalnim izdanjima bile reklame a stanice se nisu mogle presložiti da se ne razbije splash-page preko dvije stranice.

(nagađam samo, nemam izdanje)
Mr. Bushido Posted - 07/10/2013 : 11:38:52
quote:
Originally posted by roland

Ja reko mr. Bushido ce mi olaksati s obziro da ima tihu invaziju, a ono nista, covek mora sam da zasuce rukave.


Zapravo, nisam još kupio drugu knjigu, pa nisam mogao odgovoriti na tvoje pitanje.
roland Posted - 06/10/2013 : 21:22:09
Sam pitam sam sebi odgovaram.

Ja reko mr. Bushido ce mi olaksati s obziro da ima tihu invaziju, a ono nista, covek mora sam da zasuce rukave.

Sve u svemu nista ne fali jednostavno je jako lose odradjena i otaljana priprema za stampu, dosta belih strana iako je na njihovo mesto mogla da se stavi naslovnica svescice ili arka kome i predhodi ta bela strana, ovako dosta to jadno izgleda, da ne spominjem 1 ceo beli list koji se nalazi na sredini svih primera, sta ce on tu pojma nemam, OTALJANA PRIPREMA IZDANJA.

Sto se tice poglavlja Nova granica iliti the new frontier to imam u 3 svescice u originalu od dark horsa pa sam isproverava stranu po stranu, u ovom integralu se nalaze bonus uvodne stranice kojih u originalnim svescicama nema, predpostavljam da su naknadno uradjene kada je izasao trejd.

To bi bilo to, za sve koji su u nedoumici oko tihe invazije, sve je tu, samo vizuelno jako ruzno ukomponovano.

Sto se tice kvaliteta stripa Tiha invazija 1 i2, sto scenario sto crtez, must have za ljubitelje noara, sf, dosijea x,zavera i paranoje u periodu hladnog rata, stare zone sumraka i generalno sf filmova 60-tih. Jedan od mojih omiljenih stripova.
roland Posted - 05/10/2013 : 13:29:38
Potrebna mi je pomoc oko Tihe Invazije 2.

U dva primerka koja sam pogledao posle 160 str. ide prazan list(fakticki 161,162 str samo bez numeracije)posle praznog lista ide 163str. i 164str normalno.
165 strana je prazna bez numeracije, i onda normalno krece 166.
199str. prazna
217 str. prazna
235. str. prazna
249. str. prazna

POMAGAJTE! Jel je to tako u svim primercima ili je deo tiraza sjeban, ako je u svima tako da li fali originalnih stranica ili je jednostavno sjebana priprema za stampu pa ima belih viskova?

Cudi me da niko nije to spomenuo na nekom forumu.

Hvala unapred za informacije.
Raymond Posted - 30/07/2012 : 16:55:12
Hvala Bushido.
Mr. Bushido Posted - 30/07/2012 : 16:51:26
quote:
Originally posted by Raymond

koje su tacne dimenzije ovih 2 knjiga; vidim razne dimenzije se pisu od A4 do B5 formata..integrali bi trebale bi da su istih dimenzija, ne?


Format je manji od A4, s obzirom da je originalno objavljivano u obliku američkih sveščića. Istog formata je i Brončano doba.
Raymond Posted - 30/07/2012 : 16:39:43
koje su tacne dimenzije ovih 2 knjiga; vidim razne dimenzije se pisu od A4 do B5 formata..integrali bi trebale bi da su istih dimenzija, ne?
Mr. Bushido Posted - 28/05/2012 : 22:41:54
http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.84100aa4db034f48b9ef8652d10f6b62.tiha-invazija-2-otmice.aspx

Mr. Bushido Posted - 17/05/2012 : 12:30:27
Napokon, najava za drugi integral Tihe invazije.

http://www.stomugromova.com/najave/tiha-invazija-2?Itemid=45

Mr. Bushido Posted - 17/09/2011 : 02:16:13
Hahaha, Paul je odličan.
Deers Posted - 16/09/2011 : 19:37:28
Meni je ova naslovna urnebesna, vjerovatno zato jer sam nedavno gledao Paula
Mr. Bushido Posted - 16/09/2011 : 18:52:55
Evo jedne najave koja me jako razveselila. Bookglobeovo izdanje drugog integrala Tihe invazije.

quote:
Tiha invazija integral: Otmice / scenarij Larry Hancock; crtež Michael Cherkas; prijevod Ivana Lieli.
Zagreb: Bookglobe, 2011.
272 str.: ilustr.; 30 cm.
Prijevod djela: The silent invasion


darth-vader Posted - 03/09/2007 : 15:15:50
nemoj kasnije meni nešto predbaciti
ovo je čisto moje mišljenje i ograđujem se od njegovog utjecaja na širu populaciju :)
Ako netko misli da ja uzalud bacio novce, neka me ne traži povrat istih :)

zezam se...mislim da će ti se svidjeti. Ako voliš taj noir štih onda vrijedi.
javi dojmove. Nema me par dana doma, tako da se ne moram skrivati po Zagrebu :)

ako se ne varam ti si prije koju godinu kupio od mene neku stripoteku ?
risbozg Posted - 03/09/2007 : 09:26:22
znaći idemo kupiti :-)))
darth-vader Posted - 02/09/2007 : 17:12:00
došao, došao ali zaboravio javiti

pitanje je što tko očekuje. U igri je kao što sam rekao noir priča kroz koju se provlači ideja o izvanzemaljskom otimanju ljudi, lov na vještice, komunistička prijetnja...sve kroz prizmu novinarčića koji to istražuje, postaje opsjednut time, to mu postaje glavni dio života.
Postavlja se nekoliko pitanja koja se provlače kroz neke poznate teorije zavjere, dobra je atmosfera, meni je crtež prva liga, likovi su mi zanimljivi... volim noir i možda nisam objektivan.
Kada sam došao do kraja mene je to sve podsjetilo na Balkanskog špijuna. Ta opsesija pojedinca da dokaže neku univerzalnu istinu, borba protiv sustava...
Pročitati i saznati kakvo je :)
risbozg Posted - 02/09/2007 : 09:14:14
i jesi došel do kraja ?
darth-vader Posted - 28/08/2007 : 17:48:24
tiha invazija je OK
Amerika, lov na vještice, komunističke prijetnje, usto su u igri i invazemaljci... govorim na temelju prvih 5 poglavlja, nije me bilo pa nisam stigao pročitati dso kraja, a stigla mi je pred polazak
Jedan klasičan noir stil, crtež odličan, meni u potpunosti u skladu s pričom i atmosferom u stripu

kada dođem do kraja, moći ću reći više

if you only knew the power of the dark side
GGG Posted - 28/08/2007 : 14:25:57
Slažem se s juricom, Otok Burbon je odličan strip. Ali to je jedan drugačiji Trondheim, nije onaj zajebantski iz Dungeona ili Zekana.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000