forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Playstation portable (PSP) konzola

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 31/10/2013 : 20:01:29
Kako sam zamjenio PS2 za stripove i prodao PS3 razmišljam o kupovini PSP prijenosne konzole. Ima model 1004 nova za 800 kn.
Zanima me vrijedi li to sada kupiti za casual igrača koji bi to koristio dok čeka vlak i slično?
Kako se snima napredak - ima li nešto ugrađeno ili se neka memorijska kartica kupuje zasebno?
Koliko se puni, koliko drži?
Može li se ukopčati u struju pa igrati bez pražnjenja baterije?
Mogu li se ubosti neke low cost slušalice?
Ima li nekih ekstremno loših osobina kod ove konzole?
Kvari li se lako, koliko je otporan ekran, padovi na pod?
Da li je razlika između modela bitna?
Ima li piratizacije (ne vjerujem da će mi trebati, igre su dosta jeftine 25-100 kn. na Njuš)...
Koje igre vrijedi odigrati?
Ima li netko i kako vam se sviđa ova konzola?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 09/03/2019 : 11:24:06
Auf, mogao si fino modat Vitu, pa na nju Adrenalin, pa imaš i PSP(i to sa mogućnošću upotrebe nekih filtera). 2u1.
Do FW 3.68 se može modat bez frke. Ja imam sve 3 Vite, OLED mi je legit trenutno, LCD modana sa sd2vita na fw3.65 (permanentni hack), a PSTv je modana na FW 3.68 (ne-permanentni hack, pokreće se svaki put kad se ugasi konzola, postupak traje 1-2sekunde).

A imam jedan PSP slim, isto naravno modan, ima stariju ploču na koju isto ide permanenti hack.
GO izgleda super, samo kaže raja da je neudoban za igranje zbog tih kontrola na malom prostoru, a i vele da hoće otić flat kabel pa sam odustao od nabavke.
Inače imaš i za PSP PRO DUO to micro sd adapter. 1$ na ebayu, kažu da vole umrijeti, ja imam 1 i radi...zasada.
Obi-wan Posted - 07/03/2019 : 23:44:43
He, he, evo ja prodao Vitu za koju nisam imao igara i kupio:
PSP po treći put.

Ovaj put sam kupio PSP go (black) i to novu nekorištenu.
Malo petljao i uspio napraviti modanje, a igre su mi ostale na HD-u još od prošle konzolice. Go ima 16 gb već ugrađeno što je meni posve dovoljno.
Meni osobno izgleda preslatko i puno modernije te kompaktnije nego PSP standardni model. Jedino nema umd drive, ali koga briga.
Konzola je mala i stvarno stane u džep bez problema, vrlo sam zadovoljan.



Obi-wan Posted - 31/12/2017 : 22:03:44
Hvala još jednom, sve radi. Nije teško ... kada ti netko objasni kako.

Ako netko zna za neke vrhunske igre za PSP molim da preporuči...
leKrava Posted - 03/12/2017 : 22:07:12
izgled ikona je do programa koji je glavni, u ovom slucaju za raspikiranje (al ti to nema veze, vazan je samo naziv/tip datoteke tj. ono poslije tocke npr. .iso ili .rar itd.)

Sto se tice sadrzaja iso-a to je ok, s tim da na psp u ISO folder kopiras iso datoteku (ne sadrzaj iz iso datoteke)... i ako nemas iso folder moras ga kreirati... ovako to treba izgledati na psp-u:

Obi-wan Posted - 03/12/2017 : 20:37:07
Ustvari, evo probao sam odmah. Prvo što sam primjetio je da moje ikonice ne izgledaju kao tvoje.
Gdje ti imaš sličicu sa munjom, meni stoji 7-zip ikonica.
Kada prvi put raspakiram, nemam prazne ikonice kao ti već ovaj put su winrar ikonice.
Kada raspakiram onaj fajl što si mi označio, dobijem iso fajl, ali opet nije ikonica kao tvoja nego winrar ikonica.
To sam i do sada radio, ali me buni to što moje ikonice nisu kako treba.
Na žalost ne mogu probati jer imam malu (128 mb) i staru karticu (stalno neki corrupted data) koja je samo za save fileove.
Ovaj moj iso file kada ga otvorim ima u sebi sljedeće:
PSP_GAME
USB_DATA.BIN

Da li sam natrefio?
Obi-wan Posted - 03/12/2017 : 20:19:09
Hvala još jednom. Skinuo sam si 7-zip. Kada dobijem karticu probat ću skinuti baš ovu igru pa da vidimo šta će biti...
leKrava Posted - 03/12/2017 : 17:53:43
evo korak po korak s tim da ja koristim 7zip (http://www.7-zip.org/) za raspakiravanje datoteka.

Obi-wan Posted - 03/12/2017 : 16:17:05
quote:
Originally posted by leKrava

samo bi dodao da ako nemas Custom Firmware da si ga probas staviti (koliko se sicam dosta je jednostavno za instalirati ga) jer osim psp igara onda mozes igrati i ps1 igre (samo trazis psx2psp), i psp ima super emulatore (rade odlicno) za nintendo, super nintendo, gameboy/color i advance, Capcom Play System 1 & 2 (npr. Marvel Vs Capcom i street fighter alpha igre rade savrseno), i jos neki.

Sto se tice memoriske moja preporuka je uzeti adapter u kojeg idu dvije micro sd kartice jer onda mozes imati preko 100 gb u psp-u


Imam taj neki 6.60, čak sam uspio i za čitanje iso igara staviti one programčiće. 16 gb je meni i više nego dosta - to je 20-30 igara. Problem je što nikako nisam uspio iz rar-a napraviti iso. Koliko god da pisalo da se to ubi od jednostavnosti, pratio sam upute, ali neće pa neće...Priznajem da sam glup za te stvari, ali detaljnog i jednostavnog uputstva nema. A ja šta god napravim, ne dobijem iso file. Probat ću ponovo kada stigne kartica...
leKrava Posted - 03/12/2017 : 11:48:19
samo bi dodao da ako nemas Custom Firmware da si ga probas staviti (koliko se sicam dosta je jednostavno za instalirati ga) jer osim psp igara onda mozes igrati i ps1 igre (samo trazis psx2psp), i psp ima super emulatore (rade odlicno) za nintendo, super nintendo, gameboy/color i advance, Capcom Play System 1 & 2 (npr. Marvel Vs Capcom i street fighter alpha igre rade savrseno), i jos neki.

Sto se tice memoriske moja preporuka je uzeti adapter u kojeg idu dvije micro sd kartice jer onda mozes imati preko 100 gb u psp-u
Obi-wan Posted - 03/12/2017 : 11:19:23
quote:
Originally posted by leKrava

iz mog iskustva s emuparadise (ako pricamo o psp igrama), kad unzipiras/otpakiras skinutu datoteku onda je unutra vec iso fajl (ako prilikom uzipiranja dobijes vise fajlova tj. zipova/rarova, onda sve te fajlove jos jednom otpakiras... nadjes pocetni obicno najmanji broj ili oznacis sve i otpakiras ih).

Nekad je moguce da je unutra cso. datoteka, sto je samo kompresirani iso i taj cso fajl kopiras u ISO folder na psp-u (isto kao i iso datoteke).
Da bi mogao pokrenuti iso datoteke na psp-u psp moras imati Custom Firmware npr 6.60.


Ok, hvala.
Probat ću kada mi stigne 16 gb memorijska.
leKrava Posted - 03/12/2017 : 11:15:09
iz mog iskustva s emuparadise (ako pricamo o psp igrama), kad unzipiras/otpakiras skinutu datoteku onda je unutra vec iso fajl (ako prilikom uzipiranja dobijes vise fajlova tj. zipova/rarova, onda sve te fajlove jos jednom otpakiras... nadjes pocetni obicno najmanji broj ili oznacis sve i otpakiras ih).

Nekad je moguce da je unutra cso. datoteka, sto je samo kompresirani iso i taj cso fajl kopiras u ISO folder na psp-u (isto kao i iso datoteke).
Da bi mogao pokrenuti iso datoteke na psp-u psp moras imati Custom Firmware npr 6.60.
Obi-wan Posted - 02/12/2017 : 20:55:53
Ako netko zna kako se sa emuparadise skinute igre pretvore u ISO file za igranje, volio bih da mi objasni.
Raven84 Posted - 04/12/2013 : 10:39:45
Moraš imati novi update, jer s novim updateima dodaju podršku za određene stvari a i tako se bore protiv piratstva. Ja mislim da bi ti na umd disku na kojem je igra morao doci i update koji je potreban da se igra pokrene. Ali ne kuzim i zasto taj tvoj prijatelj jednostavno ne updatea firmware, psp se sad moze probit toliko jednostavno da uopce nije problem.
Windwalker Posted - 30/11/2013 : 18:39:11
Neznam kak se nadograđuje na PSP-u.
Na PS3 se spojiš na internet s konzolom i on automatski upgradea software kad se pojavi nova verzija.
Na PS3 obično treba nadogradnja ako ideš igrat multiplayer, ili ako treba skinuti patch za neku igru, a i neke novije igre jednostavno ne možeš pokrenuti bez najnovijeg softwarea (to može biti zbog tehničke nadogradnje ili jednostavno zaštite).

Za PSP pretpostavljam da su te igre koje imaš nešto novije, pa je trebalo upgradeati software da ih može pokrenuti (kao što se za PC skinu driveri za grafičku i slično).
Sad postoji problem ako on ima na PSP-u ilegalni čip i/ili neki neslužbeni software. Onda mislim da više ne može nadograđivati na novu verziju službenog softwarea.
Obi-wan Posted - 30/11/2013 : 16:45:40
Evo, nakon mjesec dana, još jedno pitanje.
Dajkle softver na konzoli. Šta to predstavlja?
Došao mi lik i proba neke moje igre (UMD original) kad ono ne rade - javlja nešto kao nadogradi softver.
Stavim u svoju konzolu i kod mene rade.
On ima softver 3 i nešto, ja 6 i nešto.
Zanima me kako je moguće da za original igre treba nadograđivati softver?
Kako se softver nadograđuje?
Da li je moguće nadograditi softver za pojedinačan umd bez da se ima wirelles internet veza?
Windwalker Posted - 04/11/2013 : 20:53:03
Vidim da za PSP ima Gun Showdown, što je zapravo PSP verzija igre Gun za PS2, PC i XBOX.

To si nabavi i odigraj ako već nisi i ako si imalo fan westerna.


Raven84 Posted - 04/11/2013 : 14:31:21
Ovo je vjerojatno totalno nedozvoljeno, ali ako nekoga zanima, prodajem psp s dodatnom opremom i više igara vrlo povoljno, ako netko želi visše informacija neka mi pošalje prviatnu poruku.
emirem Posted - 04/11/2013 : 01:01:30
quote:
Originally posted by dilan kucko


znaci ne postoji nacin da na ps3 mogu da se otvore titlovi iako su tu, pored video fajla i imaju isti naziv??



Nisam stigao danas to provjeriti sa titlom, ali sutra cu bas da vidim..
Mozda PS4 bude nesto bolja u tome, ali pogledaj u specifikacijama PS4 na intu sta nude..ja ocekujem testiranje cetvorke ovaj mjesec.
dilan kucko Posted - 03/11/2013 : 22:47:01
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by dilan kucko

da li neko zna kako na PS3 da gledam serije i filmove sa titlovima?
kad pustim video i udjem u opcije ''subtitle'' kaze da je nedostupno.
da li mogu da instaliram neki program ili nesto slicno pa da mogu da otvorim titl??


Probao sam i ja preko sticka ali cak i kad su "renameani" ista stvar.
Eno poznanik kupio novi Sony TV i ima opciju preko sticka da se ubaci titl samo isti naziv mora biti tako da ga automatski ocita.
Ja sam bas namjestao tu opciju i mogu reci da novi TV-ei imaju opcije skoro kao neki komp...jos samo da mogu skidati aplikacije i instalirati programe tipa "GOM player" to bi bio super!
Bas cu kasnije i ja nesto provjeriti oko PS3 po tom pitanju jer sam isao gledati mkv. formate a ne avi. i mp4. ...

meni inace svaki titl ima isti naziv kao video fajl, to je prvo sto uradim kad skinem titl, ako vec nije isti naziv...
na samsungovom lcd-u mogu da ucitam sve formate i titlove dok mi sony bravia ne ucitava sve formate
znaci ne postoji nacin da na ps3 mogu da se otvore titlovi iako su tu, pored video fajla i imaju isti naziv??
Obi-wan Posted - 03/11/2013 : 21:04:07
quote:
Originally posted by Andrej

Sve stoji što si rekao
Poslje playstationa 1, probao sam sve konzola i samo sam PSP i kupio...
Niti jedna me nije privukla...
Sjećam se da smo dok sam još mali bio svaku većer obiteljski igrali crash team racing,pong,tekken i još par naslova koji su se dali igrat u parovima....

Za PSP bih ti toplo preporučio Pursuit force i Pursuit force:Extreme justice
Na oba naslova sam potrošio sate i sate...


Jako sam volio jednostavnost PS1 i Dreamcasta. Ubaciš igru i igraš. Nikakvih opcija, podešavanja i gluposti. A konzole su bile neuništive - poslije 5 godina drljanja svaki dan ko nova. Nema Yloda, svjetla smrti, blokiranja i ostalih opasnosti.
Pursuit force nije baš moj žanr, ali izgleda mi ekstremno tečno i igrivo. Adrenalinska akcija bez trunke dosade i praznog hoda.
Andrej Posted - 03/11/2013 : 21:01:38
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Andrej

I svejedno je u kojem modu ti se PSP nalazi tijekom punjenja


Napunio.
Za nekih sat i pol je pokazivali 100% charged, ali trebalo je još 1 sat (znači 2 i pol sata ukupno) da prestane puniti i da se narančasto svijetlo ugasti. Usput sam i igrao pomalo pa nije tako strašno.
Inače, ne može se znati da li je konzola u turn off ili sleep mogu što je propust od strane Sony-ja. Čudno je ne dešava im se često. Nije svejedno jer u sleep mogu baterija se ipak troši. Desi vam se da niste sigurni da li ste držali prekidaš manje ili više od 2 sekunde i ne znate da li je ugašeno ili stand-by...


Najbolje je kad ga gasiš držat prekidač prema gore dok se ekran ne zacrni, a kod sleep moda samo ga pomakneš prema gore i odmah pustiš
Nema greške
Mada mogli su stavit kakvu lampicu malu kao indikator
Obi-wan Posted - 03/11/2013 : 20:59:49
quote:
Originally posted by Andrej

I svejedno je u kojem modu ti se PSP nalazi tijekom punjenja


Napunio.
Za nekih sat i pol je pokazivali 100% charged, ali trebalo je još 1 sat (znači 2 i pol sata ukupno) da prestane puniti i da se narančasto svijetlo ugasti. Usput sam i igrao pomalo pa nije tako strašno.
Inače, ne može se znati da li je konzola u turn off ili sleep modu što je propust od strane Sony-ja. Čudno jer ne dešava im se često. Nije svejedno jer u sleep modu baterija se ipak troši. Desi vam se da niste sigurni da li ste držali prekidač manje ili više od 2 sekunde i ne znate da li je ugašeno ili stand-by...
Andrej Posted - 03/11/2013 : 20:59:49
Sve stoji što si rekao
Poslje playstationa 1, probao sam sve konzola i samo sam PSP i kupio...
Niti jedna me nije privukla...
Sjećam se da smo dok sam još mali bio svaku većer obiteljski igrali crash team racing,pong,tekken i još par naslova koji su se dali igrat u parovima....

Za PSP bih ti toplo preporučio Pursuit force i Pursuit force:Extreme justice
Na oba naslova sam potrošio sate i sate...
Obi-wan Posted - 03/11/2013 : 20:50:39
Hvala na odgovorima.
Oko svega što sam pitao, još uvijek (nakon svih tih godina) vode se polemike na netu. Neki kažu samo naprijed, neki ni slučajno.
Pokušat ću sabrati sve mudrosti pa prema svojem iskustvu.
Inače, izbor ove konzole je bio pun pogodak za mene.
PS2 i PS3 su mi uglavnom skupljale prašinu. Nekada sam bio zagriženi gamer, ali tada nisam radio i imao sam po cijeli dan za sebe. Commodore 64, Amiga 500, Sony Playstation 1 i Sega Dreamcast su bile mašine koje sam stvarno volio i igrao po cijeli dan. Mlađi sigurno neće vjerovati da su igre na tim strojevima imale bolju igrivost i što se kažu "dušu" nego ove danas. Bile su naravno prezentacijski inferiorne.
Zaposlen kupio sam PS2 pa poslije i PS3, odigrao par igara na svakoj i zaboravio. Te konzole jednostavno traže vrijeme koje nemam, da ne spominjem hrvanje sa ženom oko TV-a.
Ova konzola je za takve koji imaju segmente po 15 do 45 minuta idealna. U vlaku, na klupi, dok žena gleda seriju, dok čekam da veš mašina završi, dok ručak nije gotov, kompjuter mi je zauzet, kupaona je zauzeta. Uzmete PSP i zabavno ubijete pola sata.
Dakle za casual igrače, zauzete ljude koji žele tu i tamo neku mini igru, a ima i ozbiljnih igara po potrebi. Najbolje je što se možete skloniti u neko ćoše gdje niko vama ne smeta i vi nikome ne smetate.
Igre su bolje od očekivanog, posebno grafički. Ovo meni izgleda neuporedivo bolje od Nintendovih malih konzola koje su dominirale ranije. 2D grafika je oštra kao nož, a samo postojanje 3d igara (i to kakvih) na tako nečemu malom je za mene čudo. Dakle, ako ste se našli u ovome što sam napisao, preporučujem...
Andrej Posted - 03/11/2013 : 20:40:25
I svejedno je u kojem modu ti se PSP nalazi tijekom punjenja

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000