forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DW: OKRUŽEN MRTVIMA, knjiga 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 10/06/2013 : 10:21:59
Posle krvavih događaja iz prethodne knjige, Rik Grajms i njegova nimalo vesela družina primorani su da pobegnu što dalje od Atlante i pokušaju da prežive na putu, tragajući za novim skloništem. Ali dok veje sneg, zalihe hrane nestaju, a gladni zombiji samo vrebaju priliku da iskoriste i najmanju ljudsku nepažnju, mogu li Rik i ostali da prežive?

Ne svi.

Legendarni serijal Roberta Kirkmana, koji je postigao planetarni uspeh i pre nego što je po njemu počela da se snima jedna od trenutno najgledanijih TV serija - konačno se vraća na naše tržište...

Okružen mrtvima ima mekokoričeno izdanje, kao i manji broj tvrdokoričenih primeraka.





140 strana, B5, crno-belo.

Nemrtvi privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/okruzenmrtvima002privju.pdf

Mekokoričene cene:

Promotivna: 586,50 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 690,00 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate!

Tvrdokoričene cene:

Promotivna: 891,00 dinar - važiće dva meseca
Finalna: 990 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate!

Najaktuelnije informacije o našim izdanjima, kao i uvek, potražite na www.darkwood.co.rs.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Trigger Posted - 06/11/2013 : 13:06:05
Generalno - TWD sam otkrio znatno prije nego se serija pojavila i zbog njega sam dao sansu stripovima koji dolaze s američkog tla o kojima nisam ima baš nešto visoko mišljenje (izuzev grafičkih novela). Čak sam počeo čitati i superherojštinu koliko me TWD oduševio.

Jedva sam čekao seriju da se pojavi i nakon par epizoda sam je jednostavno prestao gledati da mi ne bi uništila cijeli dojam koji sam povukao iz stripa. Moja ocjena (od 1 do 10) - strip 8 , TV serija 2 .
DKoor Posted - 06/11/2013 : 00:35:17
Iskreno malo je too much in yer face štono bi rekli engleski spikeri.

Ali baš to i jest dobro.
Koliko god serija bila ok pogotovo sezona 1, rekao bih da je strip daleko bolji.

I u 3 epizode već smo stigli do treće sezone serije TWD.
Sudeći prema tome seriju su raaaazvukli do bola.
Oki Posted - 05/11/2013 : 22:54:41
Nisam nigdje našao topic o trećoj knjizi koju sam upravo pročitao....i dalje sam oduševljen ovim stripom.
Ovaj strip vas jednostavno šokira svojim raspletima,osjetite sve emocije aktera u istom: strah, osječaje krivnje, nelagodu, sram, bijes, uživanje u osveti-ma koliko god ona bila neljudska i okrutna.....
Dr. Zistis Posted - 02/07/2013 : 08:54:34
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Strip od kojeg ništa ne očekuješ teže će te razočarati.


Točno!



Opet vas dvojica filozofirate
DeeCay Posted - 02/07/2013 : 00:21:30
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Strip od kojeg ništa ne očekuješ teže će te razočarati.


Točno!
Mr. Bushido Posted - 01/07/2013 : 22:33:24
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Oki

Moram priznati da sam na prvu mislio da će ovo biti još jedno sranje od stripa jer kao prvo strip je američki,a kao drugo zombiji....


Tko zna, s obzirom da ti se svidio The Walking Dead, možda te i drugi američki stripovi iznenade. Nikad ne treba generalizirati.


Ah,ah...nije to genelariziranje,već iskustvo koje nadopunjujem višegodišnjim čitanjem...znam da se to iskustvo gledajući na količinu,ne može mjeriti sa tvojim,Bushido,ali kao što sam već prije rekao-svakom,ali baš svakom stripu treba dati šansu ne gledajući na to iz kojeg kraja svijeta stiže, jer nikad se ne može znati što se krije unutar korica,mada eto,kod mene su predrasudi uvjek prisutni pošto je previše stripova koji su smatrani remek djelima jer su kao priznati na svjetskoj razini,pokupili su nagrade,dolaze od najcjenjenijih svjetskih autora,pa tako i na ovom sajtu u recenzijama ili forumima bivaju prehvaljeni,a kada ga ja na kraju uzmem u ruke i pročitam,vidim da se radi o nekom precjenjenom smeću,a smeće često ima etiketu "made in usa" ;)


Heh, možda je problem u tome što čitaš previše remek-djela, a premalo ovih drugih. Strip od kojeg ništa ne očekuješ teže će te razočarati.
Oki Posted - 30/06/2013 : 22:18:20
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Oki

Moram priznati da sam na prvu mislio da će ovo biti još jedno sranje od stripa jer kao prvo strip je američki,a kao drugo zombiji....


Tko zna, s obzirom da ti se svidio The Walking Dead, možda te i drugi američki stripovi iznenade. Nikad ne treba generalizirati.


Ah,ah...nije to genelariziranje,već iskustvo koje nadopunjujem višegodišnjim čitanjem...znam da se to iskustvo gledajući na količinu,ne može mjeriti sa tvojim,Bushido,ali kao što sam već prije rekao-svakom,ali baš svakom stripu treba dati šansu ne gledajući na to iz kojeg kraja svijeta stiže, jer nikad se ne može znati što se krije unutar korica,mada eto,kod mene su predrasudi uvjek prisutni pošto je previše stripova koji su smatrani remek djelima jer su kao priznati na svjetskoj razini,pokupili su nagrade,dolaze od najcjenjenijih svjetskih autora,pa tako i na ovom sajtu u recenzijama ili forumima bivaju prehvaljeni,a kada ga ja na kraju uzmem u ruke i pročitam,vidim da se radi o nekom precjenjenom smeću,a smeće često ima etiketu "made in usa" ;)
Mr. Bushido Posted - 29/06/2013 : 23:46:34
quote:
Originally posted by Oki

Moram priznati da sam na prvu mislio da će ovo biti još jedno sranje od stripa jer kao prvo strip je američki,a kao drugo zombiji....


Tko zna, s obzirom da ti se svidio The Walking Dead, možda te i drugi američki stripovi iznenade. Nikad ne treba generalizirati.
Oki Posted - 29/06/2013 : 23:23:47
Moram priznati da sam na prvu mislio da će ovo biti još jedno sranje od stripa jer kao prvo strip je američki,a kao drugo zombiji....
....ali ovo je jedno od najugodnijih iznenađenja među stripovima u ovoj godini i da, i kod mene se nakon prva dva broja javlja ono nestrpljenje "kada će već jednom sljedeći broj!?!"
U ovom serijalu zombiji imaju glavnu ulogu?
E pa baš i nemaju...sve je raspodjeljeno baš onako kako treba: red zombija,akcije,"sekiranja" i pucnjave, pa red drame,priče,ljubavnih spletki i sexa...pa red šokantnih zapleta,obrata,ludila i sličnog sve svako malo začinjeno humorom...
Ma odlično....sve bolje i bolje..
Trigger Posted - 26/06/2013 : 10:13:22
Okružen metvima je jedan od onih stripova koje barem ja nikad ne bih kupovao u papirnom izdanju da na njega prvo nisam naletio u elektronskom. Za manje od 7 dana sam progutao nekih 90-tak epizoda koliko je do tada izišlo i počeo sam ozbiljno razmišljati da nabavim neko od američkih izdanja kad se pojavilo Darkwoodovo izdanje. Epizode koje ćemo čitati još dugo će ići uzlaznom putanjom, a sama priča se uveliko razlikuje od serije (koja je za mene totalno bezveze - jer me antiherojska koncepcija strip-priče u kojoj niko nije nezamjenjljiv niti nedodirljiv - jednostavno oduševila kao rijetko koji američki strip).

U svakom slučaju s nestrpljenjem očekujem nove epizode i bez obzira šro sam ih čitao prije negdje oko 2 godine, sad imam osječaj kao da ih čitam po prvi put... Samo naprijed Darkwood!
Dr. Zistis Posted - 25/06/2013 : 14:51:40
quote:
Originally posted by going going

Ajde mozda prvi broj OM bas i nije mlak, ali Kenija me je duboko razocarala, prva dva albuma odlicna onih ostalih 3 su mi bas razocarenje.





Mene je prvi broj odusevio...lep uvod u pricu, opet nikako spor...prosto mozes da osetis i namirises strah i neizvesnost...drugi broj nastavlja dalje i kraj najavljuje nova uzbudjenja...jedva cekas sledeci broj, kao nekad, iz doba Lunov magnus stripa i Zlatne serije,dok si cekao da izadje poslednji nastavak neke cetverodelne Zagorove sage Tipa teror seste planete ili Mister Noove nastavke Hodnika za pakao...a umesto tog se pojavi Ken Parker

going going Posted - 25/06/2013 : 13:55:46
Ajde mozda prvi broj OM bas i nije mlak, ali Kenija me je duboko razocarala, prva dva albuma odlicna onih ostalih 3 su mi bas razocarenje.


anto Posted - 25/06/2013 : 12:09:43
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by going going

Procitah sada u jednom dahu za sat vremena ovu drugu knjigu!

I mogu samo da kazem kakav strip covece, za razliku od prvog broja koji je bio dobar ali i malo dosadnjikav ovaj je tako napet da je to neverovatno!

Sve vreme sam imao neki cudan osecaj brige da li ce da se izvuku, sta ce sledece da se desi, kao da su neki ljudi koje poznajem !
Crtez je mracniji ali ni ja nisam mogao da pohvatam par puta ko je ko, ali posle pokapiras sve!

Jedva cekam nastavke! Posle prvog broja koji mi je bio mlak ovaj me je navukao na ovaj serijal!!!



Mlak prvi broj...procitaj ti to jos jednom


A ponovi i Keniju - i tu si se nešto zbunio!
Dr. Zistis Posted - 25/06/2013 : 09:37:00
quote:
Originally posted by going going

Procitah sada u jednom dahu za sat vremena ovu drugu knjigu!

I mogu samo da kazem kakav strip covece, za razliku od prvog broja koji je bio dobar ali i malo dosadnjikav ovaj je tako napet da je to neverovatno!

Sve vreme sam imao neki cudan osecaj brige da li ce da se izvuku, sta ce sledece da se desi, kao da su neki ljudi koje poznajem !
Crtez je mracniji ali ni ja nisam mogao da pohvatam par puta ko je ko, ali posle pokapiras sve!

Jedva cekam nastavke! Posle prvog broja koji mi je bio mlak ovaj me je navukao na ovaj serijal!!!



Mlak prvi broj...procitaj ti to jos jednom
going going Posted - 24/06/2013 : 22:24:50
Procitah sada u jednom dahu za sat vremena ovu drugu knjigu!

I mogu samo da kazem kakav strip covece, za razliku od prvog broja koji je bio dobar ali i malo dosadnjikav ovaj je tako napet da je to neverovatno!

Sve vreme sam imao neki cudan osecaj brige da li ce da se izvuku, sta ce sledece da se desi, kao da su neki ljudi koje poznajem !
Crtez je mracniji ali ni ja nisam mogao da pohvatam par puta ko je ko, ali posle pokapiras sve!

Jedva cekam nastavke! Posle prvog broja koji mi je bio mlak ovaj me je navukao na ovaj serijal!!!
Zlix Posted - 24/06/2013 : 21:13:45
Pa napisah iznad da mi je problem sa crtežom zapravio bio što nisam odmah mogao da pohvatam ko je ko od likova. Ali čitajući vremenom se sve shvati.

Ali Adlard definitivno crta bolje zombije, mnogo su jezivi.
anto Posted - 24/06/2013 : 19:13:01
meni je za ovaj serijal adlardov crtež bolji od murovog - više doprinosi atmosferi,nekako je sa njim priča napetija.
Obi-wan Posted - 24/06/2013 : 17:04:14
Popravit će se i crtež dok novi crtač malo uđe u štos.
Na prvu loptu mi je bilo žao što je promjenjen crtač. Sada ne bih mogao zamisliti drugačije. Ovaj crtež je nekako mračniji i ozbiljniji.
Zlix Posted - 24/06/2013 : 10:10:09
Drugi broj je mnogo bolji od prvog. Jako je napeta atmosfera, strip je takav da ne možeš da se ne vežeš za neke od likova, bili glavni ili sporedni, ali opet s druge strane ne smeš sebi to dozvoliti, jer nikad ne znaš šta se može nekome desiti, niko nije pošteđen, i ako se desi da neko pogine bukvalno te preplave neke emocije, iznenadiš se i razočaraš, ne može da ti ne bude krivo.

Crtež možda jeste malko slabiji nego u prvoj knjizi, ali se brzo navikneš. Tačnije nije mi uopšte loš, doprinosi atmosferi, ali mi je bio problem da pohvatam ko je tu ko od likova, delom zbog drugačijeg crteža, a delom jer sam zaboravio neke od likova iz prve knjige. Ali brzo sam popamtio imena, ko je sa kim u šemi, i slično.

Definitivno jedan od boljih stripova koje sam čitao u zadnje vreme.
elfak nish Posted - 13/06/2013 : 13:22:00
Procitano.Odlicno!

Strip konzumiram paralelno sa serijom,i mogu reci da je i serija fino odradjena!
Beva Posted - 13/06/2013 : 11:04:08
quote:
Originally posted by Milos Bosnjak

Može li se znati koliko originalnih svesaka-epizoda dolazi u jednoj ovakvoj knjizi?



6
mikado Posted - 13/06/2013 : 11:04:07
6
Milos Bosnjak Posted - 13/06/2013 : 11:00:27
Može li se znati koliko originalnih svesaka-epizoda dolazi u jednoj ovakvoj knjizi?
Barker Posted - 11/06/2013 : 10:49:52
super, sad samo cekam trecu knjiu da konacno nastavim sa citanjem!
Zlix Posted - 10/06/2013 : 14:02:27
Odlično je odrađeno meko izdanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000