forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 HEAVY METAL

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jetset Posted - 27/09/2005 : 20:09:25
ne znam da li je skoro bilo rijeci o ovom americkom strip magazinu na forumu pa da otvorim topic za raspravu o njemu.ako je,zakljucajte ga birokracijo.vjerujem da nas ima ovdje još koji osim slušanja heavy metala barem ponekad prolistaju taj istoimeni kultni magazin u mc-u ili ga kupe i procitaju.stripovi su graficki"avion" a komadi tek....a tradicija...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
doom Posted - 20/08/2017 : 18:58:21
Pitanje za znalce, postoji li neka paperback edicija hevy metala sa nekom smislenom numeracijom i koju je relativno lako nabaviti za razliku od redovnih brojeva?
doom Posted - 21/05/2017 : 17:09:20
Odlican je hm, naravno ima tu oscilacija od broja do broja, ali u globalu jako dobro. Ima li mozda netko tko prati zadnje brojeve ili da redovno (ili bar ponekad) nabavlja magazin?
swamp thing Posted - 28/01/2016 : 22:16:13
Imam Heavy Metal SCI-FI specijal na srpskom, izdanje proleće 1998., pa me interesuje jel to neka piraterija... tako mi izgleda, ali možda je neko upućeniji...
alen Posted - 12/11/2013 : 09:32:32
> probaj se pretplatiti preko algoritma.
Mislim da mi je jednostavnija onda direktna pretplata.

> zadnjih 5-6 godina je za ništa
To je istina. Jedino ih Requiem izvlači. Al' jebat ga, meni je to kultni magazin...
jaki Posted - 12/11/2013 : 08:46:17
probaj se pretplatiti preko algoritma.oni imaju opciju pretplate na razne magazine.a možda imaju i koji hm na policama.premda neznam zašto bi neko kupovao hm.onako letimično prateći zadnjih 5-6 godina je za ništa a u nas u isto vrijeme ima tako dobrih stripova.
alen Posted - 12/11/2013 : 08:34:28
Je li i dalje pretplata jedino rješenje? Gdje se mogu nabaviti novi brojevi u HR i po kojoj cijeni?
Paka01 Posted - 16/04/2009 : 23:21:28
quote:
Originally posted by kapetan

Ili se jednostavno pretplatiš. 6 brojeva godišnje + 3 specijalca su ti 60 USD. Dobiješ ih poštom mjesec dana prije nego što su u prodaji, ali iskreno zadnja godina je bila za k...c. Jedino prosječno za pročitati je bio Requiem, dok je ostalo bilo izrazito dosadno. Pretplata mi istječe negdje na ljeto i više je nemam namjeru produžavati, 3 godine mi je bilo i više nego dovoljno.



E jebenti, sad se i mislin vec... Ne znan, nisan ja to nikad cita, tija san uzet broj-dva da vidin uzivo kako izgleda, a ne samo ove slike sa interneta.
kapetan Posted - 16/04/2009 : 15:10:49
Ili se jednostavno pretplatiš. 6 brojeva godišnje + 3 specijalca su ti 60 USD. Dobiješ ih poštom mjesec dana prije nego što su u prodaji, ali iskreno zadnja godina je bila za k...c. Jedino prosječno za pročitati je bio Requiem, dok je ostalo bilo izrazito dosadno. Pretplata mi istječe negdje na ljeto i više je nemam namjeru produžavati, 3 godine mi je bilo i više nego dovoljno.
Paka01 Posted - 16/04/2009 : 12:20:32
fala puno
BlekenDekara Posted - 16/04/2009 : 12:09:46
denis pajtak toga sigurno ima na lageru( logossun@logossun.com ) a verovatno koji broj mozesh pronatji i u Libellusu ili SNKu.
Paka01 Posted - 16/04/2009 : 12:04:47
Di ima kupit ovoga kod nas, al da se moze narucit pa da dodje postom?
prozirna senka Posted - 08/10/2005 : 05:00:44
E pa da, to sam i ja govorio, prodaja je ispod 50%, sto je tragicno. Mislim, s obzirom na reputaciju koji HM ima, na niskim je granama. Necemo ga valjda porediti sa Zagor Maxijem:)

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
metabaron Posted - 04/10/2005 : 00:56:29
Ma evo te brojke iz Heavy Metala Januar broj 2005:
144,235 stampano
66,360 ukupno placeno (pretplate, preko standova)
1,614 free distribution

% prodaje 66,360/144,235*100 = 46% sto je jos uvijek veci sellthrough nego ga imaju mnogi drugi magazini.

Kao sto sam napomenuo, s obzirom da je ovaj statement unaudited onda je vrlo vjerojatno da su napuhali brojke - tako se prodaje reklamni prostor.

Heavy Metal je u vlasnistvu Kevin Eastmana od 93 i tada je bio na prodaju za sitne pare jer je izmedu ostalog bio u krizi. Mozda ne zaslugom Eastmana ali magazin je prebrodio tu krizu i ponovo dobio citatelja. Mislim da je zadnjih nekoliko godina ponovo izgubio ponesto citatelja (ako je sudit po Statement of Ownership), jer se sjecam da je vrlo nedavno imao tiraz oko 200,000.
verter Posted - 03/10/2005 : 21:26:40
ma ne kontam te
hajd imas zabrinuti mail...

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
prozirna senka Posted - 03/10/2005 : 21:18:12
Tek danas sam ih proverio:-( Pogledacu sve sto si mi tamo naveo, pa ti se javim. Nadam se vrlo brzo...

A inace, da, pukla mi Tikva, znas to:-P

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
verter Posted - 03/10/2005 : 21:15:20
sto,desilo ti se nesto ruzno???

PS:jesi dobio ona dva maila sto sam ti poslao prosle sedmice i u petak(ili subotu ne sjecam se vise)?

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
prozirna senka Posted - 03/10/2005 : 21:12:23
Moze biti, s obzirom u kakvom sam moodu poslednjih dana:)

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
verter Posted - 03/10/2005 : 21:10:24
prozirni pravi si gavran,da ti nije zalosna sova sta u rodu

"Miami...a genital wart on America's shriveled cock!!!"
prozirna senka Posted - 03/10/2005 : 18:59:30
quote:
Originally posted by metabaron

Heavy Metal se tiska u oko 200,000 primjeraka. Od toga se proda 100,000. To i nije neka tiraza za Americke uslove. Doduse dosta je dobar procenat koji se proda jer sam citao da se casopisi masovno vracaju i da 30% sell through je veliki uspjeh. Jedna stvar koju treba spomenuti je da tiraz Heavy Metala nije auditiran, tako da je moguce da je tiraz manji.
Nazalost kad je Eastman preuzeo casopis 93 kvaliteta je znatno opala, ali je prodaja poboljsana. Eastman je kupio casopis za sitne parice (i bilo ko drugi bi kupio za tu cijenu). Eastman ima svoje favorite koje gura i vrlo ga slabo ureduje. Mnogi serijali nisu zavrseni iako postoje nastavci na Francuskom.
Sve u svemu nije ono sto je bio ali je gotovo jedini nacin da se neke od tih stripova procita na Engleskom.


Pricas napamet. Nisam siguran, a mrzi me i da trazim, no cini mi se da sam svojevremeno, prosle godine u svom postu ovde na forumu naveo da je ukupan tiraz HMa oko 110 000 primeraka, a remintenda katastrofalnih 55%, proda se oko 50 000 a i to kada se uracunaju kojekakvi pokloni, reklamni materijali i tome slicno. Uostalom, koliko je HM izasao iz krize govori i podatak da su pre dve godine pompezno najavili HM mesecno! - jedan mesec redovni, drugi mesec specijal, i tako redom, da bi prdeklnuli vec oko Bozica ( a poceli su u julu)!!! Lose HM stoji ovde. Ako bas hocete, mogu pogledati izvestaj o prodaji koji se uvek objavljujuje u januarskom broju i postati... Daleko je HM od starih dana slave... Nazalost.

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
Torpedo Posted - 03/10/2005 : 13:46:09
Heavy Metal je odličan strip magazin, pogotovo od kada su odustali s objavljivanjem albuma u nastavcima i počeli objavljivati po jedam u svakom broju.

Nažalost istina da je kvaliteta u padu, primjera radi u zadnjem broju repriziraju 'the toll bridge'' od A.Suydama ali s druge strane imamo čitavi novi Frezzatov album, par kraćih zanimljivih stripova sve za 45 kn, što je po meni i više nego isplativo.
jetset Posted - 01/10/2005 : 09:19:06
quote:
Originally posted by majmun

Uzgred, prestrasno mi izgleda broj postova ne temu Metala.
Da je u pitanju Zagor i neko debilno pitanje tipa di se Zagor
popiso u 326 epizodi bilo bi postova na stotine.



da, ova stranica bi se definitivno trebala zvati zagor.com a ne stripovi com.zapravo dolazimo do spoznaje što je to strip tržište u hrvata.to ti je 200 zagor fanatika(od kojih je većina bila lani na šrc-ferri) od kojih se možda 100 javlja na forum,plus 100 amer fanova ,100 povremenih avanturista,100 univerzalaca i dođeš do magične brojke 500.a djeluje mi taj broj mnogo poznat kad se razglaba o tiražima i o hc realnosti...
metabaron Posted - 01/10/2005 : 00:38:11
quote:
Originally posted by majmun

quote:
Originally posted by metabaron

Heavy Metal se tiska u oko 200,000 primjeraka. Od toga se proda 100,000. To i nije neka tiraza za Americke uslove.



To je za americke uvijete ogromna naklada ako gledas stripove.
Pogledaj prodane svescice, a da ne govorim o TPBovima
koji ako predju 10,000 prodanih primjeraka smatraju ih
hitovima.



U magazinskoj prodaji taj tiraz nije nesto. Kao sto sam rekao to nije auditirano tako da je moguca manipulacija brojki. TPB i comics su druga stvar.
majmun Posted - 30/09/2005 : 05:24:11
quote:
Originally posted by metabaron

Heavy Metal se tiska u oko 200,000 primjeraka. Od toga se proda 100,000. To i nije neka tiraza za Americke uslove.



To je za americke uvijete ogromna naklada ako gledas stripove.
Pogledaj prodane svescice, a da ne govorim o TPBovima
koji ako predju 10,000 prodanih primjeraka smatraju ih
hitovima.
Dr. Westax Posted - 30/09/2005 : 02:39:07
quote:
Originally posted by majmun

Cudno, kad god sam navratio do Algoritma uvijek je bio makar jedan
broj Metala na polici. Ali uvijek tako zapakiran u plastiku
da se jadan zguzvao na mrtvo ime.



Koliko košta u Algoritmu?

Life sucks, but Death swallows!
metabaron Posted - 30/09/2005 : 01:46:42
Heavy Metal se tiska u oko 200,000 primjeraka. Od toga se proda 100,000. To i nije neka tiraza za Americke uslove. Doduse dosta je dobar procenat koji se proda jer sam citao da se casopisi masovno vracaju i da 30% sell through je veliki uspjeh. Jedna stvar koju treba spomenuti je da tiraz Heavy Metala nije auditiran, tako da je moguce da je tiraz manji.
Nazalost kad je Eastman preuzeo casopis 93 kvaliteta je znatno opala, ali je prodaja poboljsana. Eastman je kupio casopis za sitne parice (i bilo ko drugi bi kupio za tu cijenu). Eastman ima svoje favorite koje gura i vrlo ga slabo ureduje. Mnogi serijali nisu zavrseni iako postoje nastavci na Francuskom.
Sve u svemu nije ono sto je bio ali je gotovo jedini nacin da se neke od tih stripova procita na Engleskom.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000