forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka specijal 6 - Čuvari

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 12/11/2013 : 00:25:01

Pedeset godina je američki strip u sveščićima bio rađen da ga djeca pročitaju i bace. Od toga su trideset godina njime dominirali superjunaci. Kontinentalna razdjelnica američkog i europskog stripa bivala je sve šira ... a onda su došli ČUVARI.

ČUVARI su američki strip dvojice Europljana, pisca Alana Moorea i crtača Davea Gibbonsa. ČUVARI su toplo ljubavno pismo superjunacima i oproštajni govor na njihovu hladnom grobu. ČUVARI su strip u sveščićima koji nisu čitala samo djeca i koji nije odbačen: od svoga prvoga pojavljivanja prije gotovo trideset godina neprestance je u prodaji i naklada mu je, samo na engleskom jeziku, višemilijunska.

U svome mediju usporedivi s "Uliksom" i "Građaninom Kaneom", ČUVARI su strip o stripu i strip stripova, jedno od ključnih svjetskih djela devete umjetnosti.

U izdanju Fibre, ČUVARI su prvi put dostupni na hrvatskom jeziku.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prve 32 stranice (PDF, 28Mb).

Kolorka Specijal 6 • Čuvari • 464 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alan Moore • Crtež Dave Gibbons • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2013. • Cijena 300 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
lwood Posted - 05/09/2019 : 11:17:31
From Hell je odličan film.
vukozec Posted - 05/09/2019 : 10:24:10
quote:
Originally posted by Shaner

Meni su i Watchmen i V i From Hell bili dobri kad su izašli. Naravno, ni blizu stripovima. Pitanje je kakvi bi mi bili danas.

Gledljivi ako ne znaš ništa o izvornim predlošcima i/ili ne očekuješ od njih da budu na razini tih predložaka. A ako polaziš od toga da želiš da budu na razini tih predložaka, onda su svi, kao što rekoh, promašaj, između ostalog zbog razloga koje su naveli swamp i kerempir. From Hell uostalom jedva da ima ikakve veze sa stripom, a preostala dva krasi promašen ton, crowdpleasing intervencije u priču (rasplet), holivudski facelifting, itd.
Kerempir Posted - 05/09/2019 : 08:00:46
Watchmen su bili isprva wow kada sam ih gledao u kinu.

Odličan mi je onaj uvod, soundtrack je super, generalno vizualno je dobar.

Nije me smetalo što su promijenili kraj sa dr. Manhatta om, trebalo je to nekako modernizirati, ali nije mi se svidjelo kako su obične likove napravili superjakima, ono, potuku se i ode pol zida, otkida se asfalt sa ceste.. Mislim pogledajte scene kako su se u stripu Daniel i Laurie uspuhali nakon ulične tučnjave, a u filmu skoro pa imaju supermoći. Jer strip i je o kostimiranim junacima, znači običnim ljudima koje je zatekla pojava pravog superjunaka, pa se s tim nose kako se nose.

Nadalje Adrian je u filmu prikazan kao proračunati robot dok je u stripu daleko sućutniji (licemjerniji?) prema patnji koju izaziva. Zapravo i generalno su likovi u stripu su mekši, ljudskiji, i po meni ih film, kada ga uspoređuje sa stripom, nije dobro prenio.
Shaner Posted - 05/09/2019 : 06:55:29
Meni su i Watchmen i V i From Hell bili dobri kad su izašli. Naravno, ni blizu stripovima. Pitanje je kakvi bi mi bili danas.

Red Marquis Posted - 04/09/2019 : 23:03:22
Nije bio remek delo, ali je bio dobar. U svakom slučaju bolji od ekranizacije Vendette, koji je iako sam po sebi je solidan film, ali je ideološki otupljen, generički holivudski prepev sa engleskog nabujalog fašizma Vs anarho V-a na metaforu za Ameriku pod Bušem, onako kako to vidi tamošnji prosečni liberal.
udarnik007 Posted - 04/09/2019 : 21:30:11
quote:
Originally posted by supermark

dijelim udarnikovo mišljenje
a možda smo oboje udareni :)

😃🍺🍺🍺
supermark Posted - 04/09/2019 : 20:38:25
dijelim udarnikovo mišljenje
a možda smo oboje udareni :)
udarnik007 Posted - 04/09/2019 : 20:32:01
Film mi je genijalan!!!
Soundtrack mi je bio posebno dobar jer
su mi neke od pjesama koje su korištene
i inace odlicne tako da mi je sve skupa
bio pun pogodak. Trebao bih se mozda podsjetiti
i pogledati ga opet. Gledao sam ga u kinu
i poslije jos dva puta i sjecam se da mi je
bio sa svakim gledanjem bolji.
Svakako cu ponoviti gradivo prije
najavljene serije.
NESVRSTANI Posted - 04/09/2019 : 18:54:21
Ma ja san bija uvjeren da će bit totalno sranje jer mi se činilo nemoguće cili strip utrpat u 2-3 sata.
Film sigurno nije remek djelo, ali je zabavan.
swamp thing Posted - 04/09/2019 : 18:33:14
Film ima sjajnu stripovsku podlogu, meni je bio ok kad sam ga gledao u kinu, ali sa svakim novim gledanjem mi žestoko pada. Neki očajni efekti, Snajderovo pretjerivanje sa bulettajmom, saundtrek koji je toliko napadan da je to strašno, pozeraj na sve strane.
NESVRSTANI Posted - 04/09/2019 : 17:44:13
quote:
Originally posted by supermark

Film je vrhunski

Meni je film bija iznenađujuće dobar.
supermark Posted - 04/09/2019 : 17:37:36
Film je vrhunski
vukozec Posted - 04/09/2019 : 17:05:04
Ne gajim nikakvu nadu da neće biti fail ko i svaka ekranizacija Moorea dosad :p
zagor2805 Posted - 04/09/2019 : 16:22:16

https://www.index.hr/magazin/clanak/hbo-objavio-trailer-i-datum-izlaska-skupe-serije-ljudi-je-ne-mogu-docekati/2113649.aspx

jaki Posted - 20/04/2018 : 11:50:50
i ko je reka da hrvati ne kupuju stripove:)
Markos Posted - 20/04/2018 : 08:10:42
Od danas u prodaji drugo izdanje Čuvara.
hrvoje23 Posted - 22/09/2017 : 15:15:39
https://mojtv.hr/magazin/16989/hbo-narucio-pilot-za-seriju-watchmen.aspx
vknez Posted - 29/03/2017 : 08:52:37
4/5
DeeCay Posted - 10/12/2016 : 22:53:28
Watchmen #1 - Trideset godina kasnije!
by daj pare!

Ove je godine jubilarni rođendan proslavio jedan od najpoznatijih stripova svih vremena. Za početak, otkrijmo ukratko o kojem je tridesetogodišnjaku riječ...

paro započeo svoju seriju tekstova o Čuvarima ilitiga Watchmenima...
ned_lynx Posted - 02/11/2014 : 04:13:00
Ne znam koje je bilo rešenje; nisam čitao.
jaki Posted - 02/11/2014 : 01:33:12
Minutaši?
ned_lynx Posted - 02/11/2014 : 00:23:06
Kako je (ako je) u ovom Fibrinom izdanju prevedeno Minutemen?

Fala unapred.
Raven84 Posted - 21/03/2014 : 10:33:09
Ma nisam pisao o konvenciji jer je na poslu koma, a kad dođem doma ne da mi se tipkat. Ali napisat ću nešto ovaj vikend.
emirem Posted - 21/03/2014 : 09:29:19
Cestitam...nije nitko pisao o konvenciji na forumu...
Izgleda ima bitnijih tema...
split85 Posted - 20/03/2014 : 21:46:50
auuu..., više nije glancer

Svaka čast.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000