forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 PRINC VALIJANT (ČAROBNA KNJIGA)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
JAH WOBBLE Posted - 24/10/2013 : 20:55:20
Poređenje u odnosu na Fantagraphicsovo izdanje.


Kod Fante je hrbat, i deo naslovnice i zadnje korice, oko hrbata, od materijala koji ne dozvoljava klizanje i lepo leži u ruci. Međutim, vrlo je osetljiv, pa je verovatnoća da vam stigne poštom neoštećen, jako mala. Kog ČK, je upotrebom boje urađena imitacija, što je sasvim ok varijanta.


Dimenzije:
Fanta 36.9 x 26.9
ČK 33.8 x 24.8 (iste kao kod MP)

Naslovnica:
Nesumnjivo lepša kod ČK.



Fanta


ČK

Papir:
Fanta - mat, pomalo žut
ČK – sjajan (ne previše)

Otisak:
Kod Fante je nešto svetliji otisak, što jako dobro daje efekat treće dimenzije kod Fosterovih panorama. Naravno i veći format, doprinosi boljem utisku.

Prevod:
Nisam još čitao, ali se i letimičnim pogledom može primetiti: Synopsis je na nekim mestima izostavljen, kao u gornjem primeru. Ovde je, umesto njega, stavljena rečenica koje nema u originalu.

Zaključak:
Fantino izdanje je bolje ali se i ČK izdanju nema šta ozbiljno zameriti, plus što je ČK izdanje više nego duplo jeftinije.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
JAH WOBBLE Posted - 09/04/2023 : 13:41:49
quote:

Prvo sam hteo da uzmem 3 i 4, da vidim kakvi su.
Onda mi je g. Caldas ljubazno ponudio i prva dva, izgleda da ima još nešto tih prvih brojeva koje čuva za one koji bi uzeli od 1-6 ili više.


Hvala na informaciji!
corto33 Posted - 08/04/2023 : 08:14:41
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by john connor

Koja je cena ovog izdanja? Bilo bi dobro kada bi neko kvalitetno ovo objavio.



25 EUR. Ja sam uzeo prva četiri brojeva, poštarina je bila 19 EUR.
http://www.manuelcaldas.com/


To sam i ja razmišljao.
Samo, kako si našao prva dva? Već dugo su rasprodani?



Prvo sam hteo da uzmem 3 i 4, da vidim kakvi su.
Onda mi je g. Caldas ljubazno ponudio i prva dva, izgleda da ima još nešto tih prvih brojeva koje čuva za one koji bi uzeli od 1-6 ili više.
JAH WOBBLE Posted - 08/04/2023 : 00:12:02
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by john connor

Koja je cena ovog izdanja? Bilo bi dobro kada bi neko kvalitetno ovo objavio.



25 EUR. Ja sam uzeo prva četiri brojeva, poštarina je bila 19 EUR.
http://www.manuelcaldas.com/


To sam i ja razmišljao.
Samo, kako si našao prva dva? Već dugo su rasprodani?
corto33 Posted - 07/04/2023 : 13:26:15
quote:
Originally posted by john connor

Koja je cena ovog izdanja? Bilo bi dobro kada bi neko kvalitetno ovo objavio.



25 EUR. Ja sam uzeo prva četiri brojeva, poštarina je bila 19 EUR.
http://www.manuelcaldas.com/
john connor Posted - 07/04/2023 : 12:55:05
Koja je cena ovog izdanja? Bilo bi dobro kada bi neko kvalitetno ovo objavio.
corto33 Posted - 07/04/2023 : 10:41:33
Nabavio sam izdanje Manuela Caldasa i stavljam usporedbu sa izdanjem Foruma. Izabrao sam nekolicinu kadrova za koje su materijali kod Foruma veoma loši.

Pošto preferiram Valianta u C/B ovo Caldasovo izdanje stvarno mi je uživancija.

[url=https://ibb.co/th3xH1q][/url]
[url=https://ibb.co/YdMVZMS][/url]
[url=https://ibb.co/Pr97CC0][/url]
ridiculus Posted - 12/11/2021 : 16:19:27
quote:
Originally posted by Vlaadisha





Mala digresija: pošto je ove godine preminuo Victor Ambrus, jedan od najvećih "vitezova" čarobnog kista, i najveći kada se radi o interpretaciji istorijskih događaja, evo njegovog prikaza Bitke na Stamfordskom mostu:

ridiculus Posted - 10/11/2021 : 19:10:20
Poznato je i da je Demon Etrigan zamišljen po uzoru na Valijantovu demonsku masku.
Vlaadisha Posted - 10/11/2021 : 19:08:27
quote:
Originally posted by ridiculus

div koji brani patuljke

i kirby ga je zapamtio



ridiculus Posted - 10/11/2021 : 19:01:41
Čestitam! Mislim da bi svako trebalo da dobije svoj grb... motiv... simbol... šta god, poput onih iz Pesme leda i vatre... ili Princa Valijanta, zapravo. Labudov vitez!

Hvala na linku i slikama, potražiću kadrove i scene.

Inače, još imam zajedničko izdanje Marketprinta i Jugoslavije iz 80-ih, a najbolje sam zapamtio neke slike i uopšte scene iz 2. knjige. Pećina Vremena, div koji brani patuljke, džinovski oktopod na nekom grčkom ostrvu... i tako to.
Vlaadisha Posted - 10/11/2021 : 18:51:43
opa, sa 3000. postom postah advanced member... to mi je bio san, senior zvuci penzionerski, sad sam avanzovao. sta pije kafana, ja placam za sve, postao sam neko igrom sudbine...



vlaadisha kad se registrovao, ilustrovao howard pyle

Vlaadisha Posted - 10/11/2021 : 18:46:02
external hard drive to the rescue!

ovo su slike koje nedostaju u tom topicu:







mrzi me sad da trazim odgovarajuce panele iz valijanta, ali to su sve cuvene scene iz prve ili druge godine.

ima toga masa; opet kazem, foster nikad ne precrtava ali citira kompozicije, teksture, dizajn itd. evo prva pojava alete:



postavicu jos ako hocete da se igramo, ali nadjite prvo ove...
Vlaadisha Posted - 10/11/2021 : 18:24:07
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Vlaadisha

pisali smo u gornjem podforumu o fosterovim uticajima



Kom podforumu? Prelistao sam ovu temu i uglavnom se pričalo o različitim izdanjima, ali voleo bih da vidim priču o uticajima.

Daleko sam od titule poznavaoca Fosterovog rada - voleo sam Valianta, ali to je bilo pre milion godina, i nikada se u međuvremenu nisam interesovao za njegovog tvorca kao, na primer, za Alexa Raymonda. Međutim, da sam tek sada prvi put u životu uzeo Valianta u ruke, moja misao bi bila "Ah, Howard Pyle!" Ne znam kako bi neko u Americi iz prve polovine XX veka mogao da izbegne njegov uticaj a da crta bilo šta vezano za evropsku srednjovekovnu istoriju i arturijansku mitologiju.

evo, ali dzaba kad nema vise slika: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47628&whichpage=7
ridiculus Posted - 10/11/2021 : 18:20:29
quote:
Originally posted by Vlaadisha

pisali smo u gornjem podforumu o fosterovim uticajima



Kom podforumu? Prelistao sam ovu temu i uglavnom se pričalo o različitim izdanjima, ali voleo bih da vidim priču o uticajima.

Daleko sam od titule poznavaoca Fosterovog rada - voleo sam Valianta, ali to je bilo pre milion godina, i nikada se u međuvremenu nisam interesovao za njegovog tvorca kao, na primer, za Alexa Raymonda. Međutim, da sam tek sada prvi put u životu uzeo Valianta u ruke, moja misao bi bila "Ah, Howard Pyle!" Ne znam kako bi neko u Americi iz prve polovine XX veka mogao da izbegne njegov uticaj a da crta bilo šta vezano za evropsku srednjovekovnu istoriju i arturijansku mitologiju.
ridiculus Posted - 09/11/2021 : 22:20:36
quote:
Originally posted by Vlaadisha

...kao potvrda da su stripovi skrenuli desno kod albukerkija, umesto da se bave ozbiljnim idejama, poput svoje starije brace romana i filma? ili su i dore i foster znali da nema puno ozbiljnijih stvari na ovom svetu nego da jednog decaka ohrabris da stoji sam na mostu protiv armije varvara... pa makar strip ostao ispod klupe a ne na njoj.



Dore jeste ilustrovao mnoge ozbiljne romane i poeme, poput Danteovog Pakla.

Umetnik ne mora biti svestan svog uticaja, već ovaj može biti i polu-zaboravljen, viđen negde u detinjstvu i ponovo "pronađen", maltene kao sopstvena ideja. Ako se Foster nigde ne poziva na to, ili neko drugi nije zabeležio ništa o tome, teško je išta zaključiti.

A ja se ipak još dobro sećam te scene iz Valijanta, a prvi put sam je video sa 8 godina.
Vlaadisha Posted - 09/11/2021 : 21:53:57
quote:
Originally posted by jaki

Battle of Stamford Bridge
The sudden appearance of the English army caught the Norwegians by surprise.[14] The English advance was then delayed by the need to pass through the choke-point presented by the bridge itself. The Anglo-Saxon Chronicle has it that a giant Norse axeman (possibly armed with a Dane Axe) blocked the narrow crossing and single-handedly held up the entire English army. The story is that this axeman cut down up to 40 Englishmen and was defeated only when an English soldier floated under the bridge in a half-barrel and thrust his spear through the planks in the bridge, mortally wounding the axeman.[15]
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Stamford_Bridge

pa gde su dore i foster nasli ove planine i vodopade oko stemforda

evo odlomak iz "don kihota" (ima neko na srpskom ili hrvatskom?)

“Brother,” said the curate, “those two books are made up of lies, and are full of folly and nonsense; but this of the Great Captain is a true history, and contains the deeds of Gonzalo Hernandez of Cordova, who by his many and great achievements earned the title all over the world of the Great Captain, a famous and illustrious name, and deserved by him alone; and this Diego García de Paredes was a distinguished knight of the city of Trujillo in Estremadura, a most gallant soldier, and of such bodily strength that with one finger he stopped a mill-wheel in full motion; and posted with a two-handed sword at the foot of a bridge he kept the whole of an immense army from passing over it, and achieved such other exploits that if, instead of his relating them himself with the modesty of a knight and of one writing his own history, some free and unbiased writer had recorded them, they would have thrown into the shade all the deeds of the Hectors, Achilleses, and Rolands.”

diego garcia de paredes (za prijatelje čiko): https://en.wikipedia.org/wiki/Diego_Garc%C3%ADa_de_Paredes

a gde je blek nashao shoshone na istoku, to samo on zna
jaki Posted - 09/11/2021 : 21:26:28
Battle of Stamford Bridge
The sudden appearance of the English army caught the Norwegians by surprise.[14] The English advance was then delayed by the need to pass through the choke-point presented by the bridge itself. The Anglo-Saxon Chronicle has it that a giant Norse axeman (possibly armed with a Dane Axe) blocked the narrow crossing and single-handedly held up the entire English army. The story is that this axeman cut down up to 40 Englishmen and was defeated only when an English soldier floated under the bridge in a half-barrel and thrust his spear through the planks in the bridge, mortally wounding the axeman.[15]
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Stamford_Bridge
Vlaadisha Posted - 09/11/2021 : 19:27:15


pisali smo u gornjem podforumu o fosterovim uticajima, pa sam kacio ovu sliku. levo je gistav dore, detalj ilustracije za francusko izdanje "don kihota" iz 1863. ili barem tako kaze vikipedija. desno je naravno jedna od najboljih slika u istoriji stripa. nije precrtana, jer fosteru to nije bilo neophodno, ali sve sto je bitno - kompozicija, svetlost i senke, kontrast - sve je tu. kao posveta ucitelju.

servantesa nisam ponovio od srednje, no prizor mi se nije uklapao u ono cega se secam, pa sam potrazio tekst onlajn. rec je sceni u kojoj likovi diskutuju o stetnosti viteskih romana. pomalo zvuci kao kritika stripova hehe. medjutim, dore je bas taj detalj izabrao, verovatno kao zahvalan za ilustrovanje. ili je i on bio fan srednjovekovnog palpa? ne znam, cimao bih ga ali nije aktivan na drustvenim mrezama.

a onda foster omazira scenu u necemu sto je... pa, prilicno blisko tim viteskim romanima s kojima se pisac sprda. kakav meta momenat! pitam se da li ga je foster bio svestan. kako ova posveta funkcionise 1938, osim sto je totalno jebacki crtez? kao potvrda da su stripovi skrenuli desno kod albukerkija, umesto da se bave ozbiljnim idejama, poput svoje starije brace romana i filma? ili su i dore i foster znali da nema puno ozbiljnijih stvari na ovom svetu nego da jednog decaka ohrabris da stoji sam na mostu protiv armije varvara... pa makar strip ostao ispod klupe a ne na njoj.

kao i sevantes, i dore i foster su posle inspirisali mnoge, recimo volija vuda, ili da ne zaboravimo ovaj klasik:

Gil-galad Posted - 01/06/2021 : 01:01:40
Da, da, sjajna je i ona!
Vlaadisha Posted - 31/05/2021 : 23:32:40
thanks! ovo gore je sve iz "cartoon county"
Gil-galad Posted - 31/05/2021 : 22:59:29
Nabavi knjigu Garyja Giannija The Prince Valiant Page, ako te zanimaju ovakvi detalji. Možda i najbolja knjiga o stripovima koju sam pročitao, stvarno vredi svake pare. Ovde je po bargain price...
https://www.budsartbooks.com/product/the-prince-valiant-page/

Sličnih fotki Jacka Murphyja postoji na stotine. Nije tajna da je lica junaka crtao prema sebi. U početku se i trudio, kasnije ne; ali ne jer nije želeo, nego jer je bio razočaran formatom stripa u novinama, pa je smatrao da nema poente detaljisati...

Glede patuljaka, to je Mali narod. E, sad, kod Murphyjevih oni imaju ključnu ulogu u pogledu Mordredove sudbine... A, nezavisno od toga, Schultz je kasnije uključio Tuatha De Danann u priču...

Vlaadisha Posted - 31/05/2021 : 21:35:37
slika iz neobjavljene priče PV (kakvi su ovo patuljci)

Vlaadisha Posted - 31/05/2021 : 21:32:17
fosterova privatna strana: san i java strip autora

Vlaadisha Posted - 31/05/2021 : 21:31:03
j.c. murphey pozira za PV (bilo bi fora da neko prepozna table)

Vlaadisha Posted - 31/05/2021 : 21:29:36
fosterova uputstva uz scenario za druge crtače


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000