forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 30/08/2007 : 10:33:51
Što bi mi željeli u idućoj Libellus turi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fasnik Posted - 22/01/2024 : 12:50:28
quote:
Originally posted by trolodtroje

Jesu li izašli Dragonero Pobunjenik 9 i 10? I zašto ne?


Izašli su prije mjesec dana.
trolodtroje Posted - 22/01/2024 : 12:35:12
Jesu li izašli Dragonero Pobunjenik 9 i 10? I zašto ne?
teller Posted - 08/01/2024 : 20:22:45
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by teller

Mister No redovni i Marti redovni od Libellusa su skoro da najskupja izdanja kod nas ikad....
25-30 eura za 94 stranice sad kod oba serijala več lošeg stripa je previse i milijarderu, da takav postoji...
Trebali si krenut u trobroje ali ne žele menjat koncept jedna priča u jednoj knjizi... A kako sad idu skoro same jednodjelne priče... naplacivat cemo se ozbiljno...
Jesu dobri Dade ali trmoglavi do boga...
Neće u SC počet izdavat i nece pokrenut Marka...
Ovi Texovi od Coloseuma su nesto idealno... SC ali kvalitetno, nista previse luksuzno.. Ali badava kad samo u Bosni izlaze...



Preseli se u Hrvatsku pa će ti Mister No od 96 strana biti za 17,52€.




Vidi.. istina...
Badava...
Imao sam na pameti da su ti jednopricasi skuplji..
Skoro da počnem uzimat po tri primjeraka...
mmihoci Posted - 08/01/2024 : 16:19:48
quote:
Originally posted by teller

Mister No redovni i Marti redovni od Libellusa su skoro da najskupja izdanja kod nas ikad....
25-30 eura za 94 stranice sad kod oba serijala več lošeg stripa je previse i milijarderu, da takav postoji...
Trebali si krenut u trobroje ali ne žele menjat koncept jedna priča u jednoj knjizi... A kako sad idu skoro same jednodjelne priče... naplacivat cemo se ozbiljno...
Jesu dobri Dade ali trmoglavi do boga...
Neće u SC počet izdavat i nece pokrenut Marka...
Ovi Texovi od Coloseuma su nesto idealno... SC ali kvalitetno, nista previse luksuzno.. Ali badava kad samo u Bosni izlaze...



Preseli se u Hrvatsku pa će ti Mister No od 96 strana biti za 17,52€.
teller Posted - 08/01/2024 : 16:06:40
Mister No redovni i Marti redovni od Libellusa su skoro da najskupja izdanja kod nas ikad....
25-30 eura za 94 stranice sad kod oba serijala več lošeg stripa je previse i milijarderu, da takav postoji...
Trebali si krenut u trobroje ali ne žele menjat koncept jedna priča u jednoj knjizi... A kako sad idu skoro same jednodjelne priče... naplacivat cemo se ozbiljno...
Jesu dobri Dade ali trmoglavi do boga...
Neće u SC počet izdavat i nece pokrenut Marka...
Ovi Texovi od Coloseuma su nesto idealno... SC ali kvalitetno, nista previse luksuzno.. Ali badava kad samo u Bosni izlaze...
mmihoci Posted - 08/01/2024 : 16:03:22
quote:
Originally posted by Caglio

Hvala na zadnja dva odgovora, definitivno najkonstruktivniji do sada. O autorskim pravima nisam razmisljao, uvijek sam brijao da nije nesto posebno skupo, no sad kad se sjetim, najbolje izdanje Alan Forda na nasim prostorima ( klasik ) se ugasilo bas radi autorskih prava, koliko mi je poznato bila je neka prica da su bila uzasno skupa i da se nije vise isplatilo uzimat. Tako da to stoji, ovo sa subvencijama isto ima smisla, u te stvari nisam upucen, ali moglo bi objasniti cijene.

@mmihoci - btw previdio sam jedan dio odgovora, a to je cijena Dragonera i zbilja mogu reci, da mi je 30ak eura za trobroje sasvim ok dat. Nisam kupio ovaj strip agentov, al pretpostavljam da kosta izmedju 4-5 eura, znaci x3 bi bio 12-15 eura, Libellusov HC za 30 je sasvim ok, to je dvostruka cijena od kiosk izdanja, i to mogu reci da je sasvim prihvatljivo. Nazalost sa Martinima je druckija prica, tako da nerijetko bude neka epizodica od 100 stranica, za 25 eura, to je pak pretjerano



Bila su nagovaranja Libellusovaca da Martina pa i Mister No c/b prebace u format 3u1 i time da po epizodi bude jeftinije a možda i brže izlaženje, mislim da je i bila anketa na Libellus forumu oko toga na kojoj sam ja isto glasao za 3u1, no poslije sam odustao od toga jer kolekcija gubi na uniformnosti što je jedan od ključnih principa od kojih Libellus ne odustaje.

A jebiga, cijena je takva kakva je. Meni i njihovim najvećim "podupiračima" manje je bitna cijena a više principi nekakvog, recimo, kolekcionarstva.

Kad neću to moći financijski podnositi morat ću kao i dosta ljudi odustati. Za sad mogu durat.
ivanl Posted - 08/01/2024 : 15:56:25
quote:
Originally posted by Caglio

Hvala na zadnja dva odgovora, definitivno najkonstruktivniji do sada. O autorskim pravima nisam razmisljao, uvijek sam brijao da nije nesto posebno skupo, no sad kad se sjetim, najbolje izdanje Alan Forda na nasim prostorima ( klasik ) se ugasilo bas radi autorskih prava, koliko mi je poznato bila je neka prica da su bila uzasno skupa i da se nije vise isplatilo uzimat. Tako da to stoji, ovo sa subvencijama isto ima smisla, u te stvari nisam upucen, ali moglo bi objasniti cijene.

@mmihoci - btw previdio sam jedan dio odgovora, a to je cijena Dragonera i zbilja mogu reci, da mi je 30ak eura za trobroje sasvim ok dat. Nisam kupio ovaj strip agentov, al pretpostavljam da kosta izmedju 4-5 eura, znaci x3 bi bio 12-15 eura, Libellusov HC za 30 je sasvim ok, to je dvostruka cijena od kiosk izdanja, i to mogu reci da je sasvim prihvatljivo. Nazalost sa Martinima je druckija prica, tako da nerijetko bude neka epizodica od 100 stranica, za 25 eura, to je pak pretjerano



Prava na objavljivanje su ti kocnica, (ili rampa ako cemo slikovito i figurativno), koja nazalost dize cijenu knjige. Jer u ovim slucajevima kod LLa govorimo bas o knjigama. Kolekcionarskim.

Pod tim kolekcionarki se jos sto sta moze reci, ali dosadilo mi je to.

Drugo je naravno naklada. Zacarani krug. Mala naklada-veca cijena, veca cijena-necu to kupovati, pa onda ukrug...

Za Alan Ford je situacija bila ta da je gazda Bunker, tvorac Alan Forda i nositelj prava trazio puno vise gazdi Strip Agenta. I onda su Fordovi naprasno stali izlaziti u Hrvatskoj, na cijem su se tlu objavljivali 50 godina. Bila su placena jos cetiri broja no gazda Strip Agenta nije ih imao volje objaviti.

Inace, bas je problem sa Martinom Mystereom, sto vise ide brojevi to je strip gluplji i gluplji, a cijena posve velika. Nerealna. To stoji. Bas zbog prava. No jbg. tko nece ne treba to ni kupovati, ni dozivljavati, kamoli sakupljati.
mmihoci Posted - 08/01/2024 : 15:55:23
Dampyr 4u1 (oko 390 strana) tiraž 300 je po cijeni od 31,92€, dakle po epizodi 7,98€
Mister No 143, 96 strana, tiraž od 300, cijena 17,52€, dakle po epizodi 17,52€
Dylan Dog 3u1 (oko 296 strana), tiraž od 250, cijena 27,12€, dakle po epizodi 9,04€
Dragonero Pobunjenik 3u1 (oko 296 strana), tiraž 300, cijena 27,12€, dakle po epizodi 9,04€
Nick Raider 3u1 (oko 296 strana), tiraž 200, cijena 27,12€, dakle po epizodi 9,04€
Martin Mystere knjiga 121 (156 strana), tiraž 250, cijena 23,12€, dakle po epizodi nekih 14€ do 15€
Mister No kolor 3u1 (oko 296 strana, kolor malo veći format i kvalitetniji papir nego c/b), tiraž 300, cijena 31,84€, dakle po epizodi 10,62€.
Zagor kolor 3u1 (oko 296 strana, malo veći format), tiraž 400, cijena 30,32€, dakle po epizodi 10,11€

Zaključci:
1) Fiksni troškovi tiska imaju znatan utjecaj na konačnu cijenu kod relativno malih tiraža bez obzira na broj strana.
2) Usporedbom kolora Mister No (tiraž 300) i Zagor (tiraž 400) s približno istim brojem strana u konačnici tiraž donekle smanjuje konačnu cijenu.
3) Vidi Dragonero (tiraž 300) i Dylan Dog (tiraž 250) te Nick Raider (tiraž 200) cijena je ista

Usporedba Fibra i Libellus nema smisla iz razloga koje je Edi B naveo u svom zadnjem upisu.

I na kraju ja nigdje nisam došao do cijene od 30€ za jednu epizodu iz Bonelli "kuhinje" s Libellus "začinima".




Caglio Posted - 08/01/2024 : 15:27:18
Hvala na zadnja dva odgovora, definitivno najkonstruktivniji do sada. O autorskim pravima nisam razmisljao, uvijek sam brijao da nije nesto posebno skupo, no sad kad se sjetim, najbolje izdanje Alan Forda na nasim prostorima ( klasik ) se ugasilo bas radi autorskih prava, koliko mi je poznato bila je neka prica da su bila uzasno skupa i da se nije vise isplatilo uzimat. Tako da to stoji, ovo sa subvencijama isto ima smisla, u te stvari nisam upucen, ali moglo bi objasniti cijene.

@mmihoci - btw previdio sam jedan dio odgovora, a to je cijena Dragonera i zbilja mogu reci, da mi je 30ak eura za trobroje sasvim ok dat. Nisam kupio ovaj strip agentov, al pretpostavljam da kosta izmedju 4-5 eura, znaci x3 bi bio 12-15 eura, Libellusov HC za 30 je sasvim ok, to je dvostruka cijena od kiosk izdanja, i to mogu reci da je sasvim prihvatljivo. Nazalost sa Martinima je druckija prica, tako da nerijetko bude neka epizodica od 100 stranica, za 25 eura, to je pak pretjerano
Edi B Posted - 08/01/2024 : 14:48:18
Pa ne kužim se ni ja pretjerano, ali ovako na prvu mogu ti reci da Fibra ima vecu nakladu, otkup knjižara, subvencije (za određena izdanja), širi spektar publike, izvoz (za određena izdanja), dosta ekipe iz Srbije kupuje Fibrina izdanja, i za kraj mislim da i Marko dosta posla napravi sam.
To su neki od mogucih razloga.
sumohrvat Posted - 08/01/2024 : 14:30:12
A autorska prava recimo ? A broj primjeraka ? Ima tu puno činjenica koja na kraju definiraju konačnu cijenu...
Caglio Posted - 08/01/2024 : 14:06:03
@logo111 sve si dobro rekao, u ratu sam sam sa sobom, to stoji

@teller di to kenjam ? Kad govorim da koštaju previše ? Kad uspoređujem kiosk izdanje sa soft coverom te cijene po kojima bi se real o strip trebao prodavati? Libellus je top izdavač, vrhunski je sve odrađeno i ima ok ritam, ilitiga imao je jedno vrijeme, malo su usporili neka izdanja ali tom potom, u taj dio uopće ne ulazim, više ulazim u dio gdje je 30 eura za Bonelli "normalno" i još ekipa to opravdava xD

@mmihoci ne kupujem brate po 30 eura, Al pogledaj cover price na zadnjih par Martina 31.90 ? Kužim ja, akcijski popust prva dva mjeseca vo no, Al kompa kakva je to cijena xD

@edi b - kažem ja super je Libellus, osim cijene nema nikakve zamjerke i naravno nitko me ne tjera da i dalje kupujem ili ne kupujem, no da ću se pravit glup i govoriti kako ih dijele skoro besplatno, čemu to ?

Btw bitno da mi nitko nije objasnio , pošto su svima cijene ok I superiska , kako to da fibra može raditi sve to u boji, po povoljnijim cijenama. Jesu ovi zbilja nesposobni da nađu nekoga da odradi posao za manje love ? ( Bio sam koristio drugi izraz Al vidim da smo svi veoma woke ovdje, pa da nekoga ne uvrijedim) ili mi želite reći da su Libellusova izdanja kvalitetnija od fibrinih. Ja se ne kužim kao neki laik pretjerano u sve to, ali tipa fibrin plašt i očnjaci mi izgleda puno kvalitetnije odrađen, te puno skuplji za isprintati, nego naprimjer Libellusov MM broj 121. Cijena im je tu negdje

Edi B Posted - 08/01/2024 : 00:42:33
Jednom prilikom u mesnici, mesar mi je otkinuo veci komad mesa nego sam tražio, ne sjecam se tocno koji komad, ali recimo da je bila teletina.
I sad ja zbunjen govorim mesaru da mi je to previše, i količinski i cjenovno.
Na to će mesar: "Koji ku*** plačeš?? Pa nosiš kući, a ne iz kuće!!"

U skladu s razmišljanjem tog mudrog mesara, posložio sam sebi postavke u glavi vezano za cijene HC stripova.
Dakle, skupi jesu, ali brutalno dobro napravljeni, kvalitetni, vizualno predivni itd.
Dodatno, što se LL-a tice, redovni su, sigurni, kronološki objavljuju, s glavom i repom, brzo objavljuju 90% izdanja.
I što je najbitnije, te njihove stripove kupujem sebi, moji su, krase moje police, ja u njima uživam, vesele me..i na kraju, nosim ih kući, ne iz kuće:)
ivanl Posted - 07/01/2024 : 20:25:48
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ivanl

Sta fali bit pacijent?
I lipo skupljat uputnice...
Pa i kurcit se time!



Nema više uputnica, sve je digitalno:))
I zamisli sad štampat old school uputnice za recimo otorinca. 500 kom, HC spika:))
Tržište je tu, samo ga treba prepoznati.



Je.
Istina.
Nisan stvarno predugo bija u likara i dali mi nekidan, neku medicinu, niki medikament...
Ja ih pitan: di je riceta?
Kaze; pa poj u drogeriju i sve te ceka...
Ajd neka kazem ja. Neka ih.
Jos kad nam oduzmu sustave novcanice, i placanje gotovinom, taj zadnji bastion slobode...svemu je kraj!
Ali to je neka druga storija...
Za sad, sustave novcanice idu za romane i malo je rec sa kojin guston gredu... to meni u stvari uopce nije trosak, vec cisti blagoslov! Gust, radost, lipota... LL crikva, jedna od par najdrazih. Najlipje mi je u nju ulist, pa se znamenovat!
mladjo Posted - 07/01/2024 : 19:46:28
quote:
Originally posted by ivanl

Sta fali bit pacijent?
I lipo skupljat uputnice...
Pa i kurcit se time!



Nema više uputnica, sve je digitalno:))
I zamisli sad štampat old school uputnice za recimo otorinca. 500 kom, HC spika:))
Tržište je tu, samo ga treba prepoznati.
ivanl Posted - 07/01/2024 : 19:40:05
Sta fali bit pacijent?
I lipo skupljat uputnice...
Pa i kurcit se time!
ZoranC Posted - 07/01/2024 : 19:12:32
Za one koji posjećuju/čitaju LL forum:
zahvaljujući ideji kolege Oki-ja sad se lijepo i brzo klikom na svako izdanje u onim njihovim preglednim godišnjim najavama otvore svi podaci/tehnikalije željenog izdanja. Baš super.
teller Posted - 07/01/2024 : 16:59:05
Logo111 to diplomatski i uljudno...
Caglio.. kenjaš bezvezarije...
Usporedujes vreme Dnevnika i naklade od 80 000 i ovo danas..
Libellus je skup ali kvalitetan i pouzdan izdavac...
Ne uzimam sve od njih ali veliko trojku Zagora, Texa i pilota cu uzimat dok sam živ...
Ne pijem i ne pustim i stripovi me usrecuju...
Evo, kisni dan i sto boljeg nego citat Tex knjigu Učiteljev povratak...
Ps... Strip kojeg bi(je) Dnevnik izkupusio i otisnuo na wc papiru a kod nasih kiosk izdavaca docekali tamo na jesen 2046...

logo111 Posted - 07/01/2024 : 16:27:40
Caglio sad već pišeš bezveze.
Prvo vrijeđaš kupce određenog izdavača tako što ih nazivaš "pacijentima". Drugo ja sam kupac LL i ne kupujem ga zato što se "kurčim", kako ti impliciraš, nego zato što uživam u tim stripovima i što mi je to otklon od stresa itd.
Za razliku od tebe, vidiš, ja znam što hoću i što volim, znam koliko mi to vrijedi i niti jedan strip neću platiti i cmizdriti po forumu da sam nešto preplatio.
Uglavnom ti si očito u "ratu" sa samim sobom a za ti ni jedan izdavač nije kriv.
Jbt...sjedni i dogovori se sam sa sobom što želiš i možeš.
Eto moj savjet ti je svaki put kad ti dođe da kupiš Bonelli od Libellusa, ti kupi neki strip od Fibre...ma ni nije bitno ni dali to želiš...možda se budeš osjećao bolje i sretnije. A tom nam je svima cilj kad nešto kupimo...zar ne.
teller Posted - 07/01/2024 : 16:07:29
quote:
Originally posted by mmihoci

Caglio, enigma mi je gdje ti kupuješ neki Bonellijev strip za 30 € po epizodi.
Ja recimo jednu knjigu (od 3 epizode) Dragonera kupujem za 27,12€ dakle za 9,04 € po epizodi. Ta ista epizoda kod Ludensa je 3,50€.

I ako je nešto skupo to ne znači da je i preskupo. A nazivati kupce Libellusovih knjiga "pacijentima" mi je fakat bezveze. Kao što mi je bezveze kupce jeftinijih stripova zvati nekim drugim riječima.




mmihoci Posted - 07/01/2024 : 15:13:32
Caglio, enigma mi je gdje ti kupuješ neki Bonellijev strip za 30 € po epizodi.
Ja recimo jednu knjigu (od 3 epizode) Dragonera kupujem za 27,12€ dakle za 9,04 € po epizodi. Ta ista epizoda kod Ludensa je 3,50€.

I ako je nešto skupo to ne znači da je i preskupo. A nazivati kupce Libellusovih knjiga "pacijentima" mi je fakat bezveze. Kao što mi je bezveze kupce jeftinijih stripova zvati nekim drugim riječima.
Peyo Posted - 07/01/2024 : 15:09:46
Ponuda i potražnja, uporabna i tržišna vrijednost, sve je to odavno poznato i definirano.
Caglio Posted - 07/01/2024 : 14:45:53
quote:
Originally posted by jaki

Glupo je kupit pa reč da ne vride...
Samom kupnjom si potvrdija da vride.




A mogu i sam sebe lagati i govoriti si da vrijede 120 eura pa će mi bit bolje
Caglio Posted - 07/01/2024 : 14:43:59
Ne mislim da je ekstra teško prodati nešto što ćeš precijeniti, dapače danas živimo okruženi masom ekipe koja se kurci na ove ili one načine. Tako da ćeš uvijek naći stotinjak pacijenata koji će nešto kupovati čisto jer oni mogu a drugi ne mogu. Općenito ako dvije stotine ljudi nešto kupuje, i sa tim dvije stotine sam puno i rekao, to ne znači da nešto vrijedi toliko koliko oni plaćaju. Usporedno sa fibrom očigledno je da je Libellus preskup, lol knjiga od 750 stranica u boji, ili od 160 CB su ono ruku pod ruku sa cijenom xD

A kažem ove fore, kupuju ljudi, mora da vrijedi toliko... Ne znam, zajebali su se gadno u dnevniku davnih godina kad su nešto što vrijedi 30 plus eura davali za jedan i pol, kakvi su to dobrotvori bili a



logo111 Posted - 07/01/2024 : 13:20:24
Caglio promašio si poantu.

Probaj ti prodati nešto za xy cijenu što ne vrijedi toliko. Probaj pa se javi...

Demantiraju te na desetke tisuća rasprodanih Libellus Bonelli stripova svake godine odmah kako se pojave u prodaji. Cijene na aukcijama neću ni komentirati..

Stvar je savršeno jednostavna - koliko nešto vrijedi određuju kupci a ne neki komentatori po forumima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000