forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Preporuka knjiga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Obi-wan Posted - 30/11/2013 : 09:30:13
Dakle, trebaju mi preporuke za čitanje s određenim kriterijima (ne pitajte zašto, nije u pitanju moje redovno čitanje već nešto drugo):
- knjiga mora biti od hrvatskog izdavača
- knjiga ne smije biti fizički preteška (obimna) - dakle, ne smije imati više od recimo 500 strana niti težiti više od recimo 600 grama
- poželjno zasebne knjige bez nastavaka ili kraći serijali
- knjiga ne smije biti dosadna (dakle traži se nešto vrlo čitljivo i što se ne ispušta se iz ruku)
- preferiram fantastiku i srodno, ali može i bilo što drugo (jer fantastike i nema previše s tim kriterijima da nisam čitao)

Dakle, ne morate mi nabrojiti 20 naslova od kojih će me pola smoriti i ne odgovaraju onome što tražim već radije 2-3 (ili jedan ali vrijedan) koji će odgovarati onome što sam postavio kao kriterije. Poželjno točno ime knjige i ime autora.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Caleb Posted - 31/01/2018 : 20:58:59
Moze li neko da mi preporuci knjige/u vezane nacionalne pokrete u Irskoj - konkretno me interesuje Sinn Féi i IRA (ukoliko takve knjige postoje na nasim jezicima).
Dobrica Cosic Posted - 05/01/2017 : 20:18:05
quote:
Originally posted by VALTER

Kakva je 'Kuća duhova' Petera Strauba?

Čitao sam izdanje Lagune, pa i nije loša toliko...
maddjuro Posted - 18/07/2016 : 00:21:55
ako je netko čitao Skulduggery Pleasant serijal, neka podjeli svoje mišljenje o istom. Zahvaljujem
VALTER Posted - 24/04/2016 : 17:48:13
Kakva je 'Kuća duhova' Petera Strauba?
mr murdoc Posted - 25/11/2015 : 11:25:42
Jack London – König Alkohol

JL ovdje odlicno tematizira moc i utjecaj alkohola na svoju sudbinu i sudbinu ljudi koje upoznaje kroz zivot.
Bas kako smo od njega i navikli, lako i brzo se cita i tesko ispusta iz ruku.
sergej773 Posted - 15/08/2015 : 19:29:26
Marko Šelić - Malterego

Fridrih Niče - Tako je govorio Zaratustra
mladjo Posted - 10/08/2015 : 21:45:16
Obi-wan Posted - 10/08/2015 : 21:30:26
quote:
Originally posted by mladjo

Da ne čitam sad cijeli topic - Obi ako ti nije već netko preporučio dobar krimić, ja ću Znam da ti je prioritet fantastika ali ako želiš odlično krimi štivo, probaj sa Lee Childom, serijal o Jacku Reacheru. Sad sam pročitao dvije knjige iz tog serijala - Afera i Čovjek sa dva lica i mogu reći da su knjige vrhunsko krimi štivo. Inače. prošlo ljeto sam čitao Michaely Conellyja i on je isto odličan, još bolji od Childa. Čuo sam da ima i serija o Harryju Boschu, jednom od njegovih glavnih junaka.


Upisano na popis, hvala.
mladjo Posted - 10/08/2015 : 16:08:54
Da ne čitam sad cijeli topic - Obi ako ti nije već netko preporučio dobar krimić, ja ću Znam da ti je prioritet fantastika ali ako želiš odlično krimi štivo, probaj sa Lee Childom, serijal o Jacku Reacheru. Sad sam pročitao dvije knjige iz tog serijala - Afera i Čovjek sa dva lica i mogu reći da su knjige vrhunsko krimi štivo. Inače. prošlo ljeto sam čitao Michaely Conellyja i on je isto odličan, još bolji od Childa. Čuo sam da ima i serija o Harryju Boschu, jednom od njegovih glavnih junaka.
VALTER Posted - 07/08/2015 : 10:28:48
Jel čitao tko romane Roberta Gravesa: 'Ja, Klaudije', 'Kralj Isus', 'Sveti Billy'?
Naročito me zanima 'Kralj Isus', zbog navodno izvrsne povijesne rekonstrukcije Judeje u 1.st.n.e. A nije naodmet i što razbješnjuje vjerske fanatike.
delboj Posted - 22/07/2015 : 13:20:46
Da, nije strašno, većinom su takve knjige kod ovih uličnih prodavaca od 10 do 20 maraka. Mada, može i jeftinije da se nađe polovno na onim aukcijama na kupindu, ali sad trenutno u ovom ljetnom periodu nemam nikog da mi realizuje te kupovine tamo. Javiću kad pročitam kako mi se svidjelo.

Ovih dana sam pročitao:

Vladimir Tasić: Oproštajni dar
Dragoslav Mihailović: Čizmaši
R. L. Stivenson: Čudnovati slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda
Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa
Žil Vern: Osvajač vazduha
manhunter Posted - 20/07/2015 : 19:32:36
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by manhunter

Meni je ovo jedna od omiljenih knjiga, a zašto je ovoliko skupa, ne znam. Ja sam prošle godine kupio novo izdanje na srpskom i platio sam nekih 5-6€. Ali verovatno ima i HR izdanje da se nađe povoljnije.


Evo natjeralo me ovo da potrazim i kupim, 15 KM je kostala



Pa nije strašno, ja sam je toliko platio pre par godina u Srbiji. Inače, jedva sam uspeo da nađem i prvo izdanje na srpskom jeziku, koje su izdali zajednički Polaris i Mladina. Mnogo više sam ga platio, ali mi nije bilo žao, u tom izdanju sam Osmicu prvi put pročitao tamo neke '91.

Ajd javi koliko nam se ukusi razlikuju.
delboj Posted - 20/07/2015 : 19:19:54
quote:
Originally posted by manhunter

Meni je ovo jedna od omiljenih knjiga, a zašto je ovoliko skupa, ne znam. Ja sam prošle godine kupio novo izdanje na srpskom i platio sam nekih 5-6€. Ali verovatno ima i HR izdanje da se nađe povoljnije.


Evo natjeralo me ovo da potrazim i kupim, 15 KM je kostala
boddhisatva Posted - 19/07/2015 : 17:56:56
Inače i mene je samoga Chabon svojim pisanjem toliko oduševio da sam nakon čitanja Kevaliera & Claya i Sindikata čak pročitao jedno njegovo malo djelce "Gospoda pustolovi", mala knjigica ali stvarno urnebesna a bit joj je ništa drugo nego: Pustolovina, onakvu u srži samoj kakvu je znamo, vješto i zabavno oponaša kitnjasti stil povijesnih i pustolovnih romana: početak svakog poglavlja krasi dugi naslov, a rečenicama tako kićasto vijuga opisujući zapanjujuće krajolike i ogrezle ratnike, sve same pikaresne avanture... evo da dam mali uvod u knjigu: Naše Pustolove zatječemo u 10 stoljeću na granicama Hazarskoga Kaganta, kako u karavan-saraju pokušavaju zaraditi namještenom borbom. Zelikman, suhonjavi Židov iz Regensburga, odmetnik od obitelji liječnika i ljubitelj šešira, bori se neobično dugom iglom za puštanje krvi. Amram, tamnoputri gorostas iz Abesinije, isluženi bizantski vojnik i obožavatelj slonova, vitla varjaškom sjekirom kojoj je na dršku runama ispisano ime 'Oskvrnitelj tvoje majke'. Epizodica iz karavan-saraja ipak nije ništa prema onome što pustolove dalje čeka... sasvim dovoljno da se jedan ljetni dan s njima provede na plaži i lijepo se prepeće udubljen u štivo koje nikako ne možeš stati čitati.... ;o))))
Ernie Pike Posted - 19/07/2015 : 16:20:59
quote:
Originally posted by boddhisatva

quote:
Originally posted by VALTER

Kakav je 'Sindikat jidiških policajaca' Michaela Chabona? Ništa njegovo nisam čitao, tek gledao 'Sideways'.


čitao je lani, alternativna historija upakirana u thriller i krimi žanr u stilu Raymonda Chandlera, ali meni izvrsna jer je napeta, puna neočekivanih obrata i dobro su mu profilirani i postavljeni likovi. Ao si ljubimac takvih tema onda moja najtoplija preporuka



Potpuno se slažem s boddhisatvom. Preporuka za Sindikat.

Moja preporuka i za Chabonov roman Čudesne avanture Kavaliera & Claya. Jako dobar roman, Pulitzerova nagrada, a kod nas se, trinaest godina nakon izlaska, prodaje po 29.90 na rasprodajama.
boddhisatva Posted - 19/07/2015 : 15:33:52
quote:
Originally posted by VALTER

Kakav je 'Sindikat jidiških policajaca' Michaela Chabona? Ništa njegovo nisam čitao, tek gledao 'Sideways'.


čitao je lani, alternativna historija upakirana u thriller i krimi žanr u stilu Raymonda Chandlera, ali meni izvrsna jer je napeta, puna neočekivanih obrata i dobro su mu profilirani i postavljeni likovi. Ao si ljubimac takvih tema onda moja najtoplija preporuka
VALTER Posted - 19/07/2015 : 15:19:13
Kakav je 'Sindikat jidiških policajaca' Michaela Chabona? Ništa njegovo nisam čitao, tek gledao 'Sideways'.
ken2 Posted - 18/07/2015 : 21:47:38
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ken2

ja ti preporučam knjige niccola ammanitija - 'ja se ne bojim', 'pokupit ću te i odvesti' i 'kako bog zapovijeda'
istina, tu nema fantastike, ali sam siguran da će ti se svidjeti

još preporučam da probaš sa saramagom, kod njega ima i fantastike, ali malo drugačije i sve je začinjeno dobrim, kritičnim humorom
ogled o sljepoći - ako si i gledao film, nema veze, ovo je puno, puno slojevitije
sjećanje na samostan
godina smrti richarda reisa
sva imena
kolebanje smrti


Ken do ovoga je sve bilo super (naj preporuke), ali čovječe...
Od Saramaga sam do sada čitao Ogled o sljepoći i odlična mi je knjiga.
No, Sjećanje na samostan... Čitam i pri kraju sam, izdržat ću nekako.
Slova idu, ali ne ulaze u glavu. Ova knjiga mi je neviđen smor. Stil pisanja dozlaboga naopak i nečitljiv. Dosadno, bez radnje, vrijedno mojeg stoljetnog prezira. Zbog ovoga odustajem od Saramaga za sva vremena. Žalim za vremenom koje sam potrošio na ovu knjigu.
Vjerovatno je u meni problem...



haha, sori, tek sad vidim
shvaćam da ti samostan nije legao, i meni je čitanje išlo sporo
ali taj spoj povijesti i fantastike, plus još saramagov humor koji me oduševljava, i trud mi se isplatio
u toj knjizi jedan dio sam usvojio zauvijek i često ga se sjetim, pa i spomenem u razgovorima: kad opisuje procesiju i uvijek idu po tri kipa svetaca u grupi i kaže da je to zato što od vrlina tri sveca možeš dobiti jednog poštenog čovjeka
ali dobro, sa saramagom si završio i neću te nagovarat na fernarda pessou i richarda reisa

nedavno me oduševila 'svjetlo koje ne vidimo' anthonya doerra
ja je nisam ispuštao iz ruku
melkajk Posted - 15/06/2015 : 17:45:23

Ide se konačno na more...More za mene = konzumacija knjiga, ponajviše putopisa.
Danas sam ubo Dunavski blues Hrvoja Ivančića - ekipa kreće brodicom iz Save put Crnog mora. Planiram još posuditi Rostuhara (Na putu u skrivenu dolinu, Samo nek se kreće).
Volim u posljednje vrijeme putopisce s ovih prostora, npr Šutej koji je preplovio Atlantik na Hiru itd.

Dakle, molim vaše preporuke...

Ali u obzir dolaze i knjige tipa 7 godina u Tibetu i sl.

tnx
lwood Posted - 25/04/2015 : 20:31:36
mogli bi raspravljat unedogled al je činjenica da su knjige u hr preskupe.
u npr slo su jeftinije knjige nego u nas.(bar su bile)
tinton Posted - 25/04/2015 : 20:30:05
To je valjda jer je previše knjiga, a premalo kupaca. Danas svaka peta osoba napiše knjigu.
lwood Posted - 25/04/2015 : 20:25:24
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by lwood

pari zanimljivo,iako mi se cijena ne sviđa


Knjige Izvora su skupe. Zato ja u povećoj kolekciji nemam ni jednu njihovu...



pa novije ko ima love kupit ,vjerovatno se neče odvojit tako lako od njih.
a skupoča nije samo kod Izvora,nego manje više svih hr nakladnika
lwood Posted - 25/04/2015 : 20:23:52
preskupe.
tinton Posted - 25/04/2015 : 13:14:47
Knjige su općenito preskupe danas. Ovo je samo jedan primjer.
Obi-wan Posted - 25/04/2015 : 13:02:42
quote:
Originally posted by lwood

pari zanimljivo,iako mi se cijena ne sviđa


Knjige Izvora su skupe. Zato ja u povećoj kolekciji nemam ni jednu njihovu...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000