forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Biblioteka StripOs: Posljednji fan

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
andjusticeforall Posted - 22/10/2013 : 17:02:36
Formalno označen kao "KNJIGA 11", strip-album "Posljednji fan" je prvjenac osječkog strip-autora, režisera animiranog filma i ilustratora - Marka Dješke.

Stvar se zakotrljala još tamo u kolovozu 2010-e kada je u magazinu StripOs br. 4 objavljena prva epizoda Posljednjeg Fana, pravo osvježenje, kako zbog tehnike kojom je strip crtan tako i zbog novog autora. Nastavilo se s listopadom 2011. kada je u magazinu StripOs br. 6 objavljena druga epizoda što je ubrzo kulminiralo čvrstim dogovorom da se jednostavno to mora izdati kao strip-album te su ove prve dvije epizode dostatne kao temelj za pisanje projekta Ministarstvu kulture.

Nakon što smo prošli kod MK-a, što nije bilo iznenađenje obzirom na kvalitetu sadržaja koju je autor u stanju proizvesti (koja je pak i potvrđena brojim nagradama), Marko se vrijedno bacio na izradu treće epizode. I tako, uz mnogo povuci-potegni imamo konačan proizvod te ga i ovim putem prezentiramo.

Dakle, strip-album "Posljednji fan" je satira temeljena na stvarnim događajima u kombinaciji s fikcijom. Govori o fanu i njegovu idolu, o zaluđenosti i razočaranju, o snazi i utjecaju medija na odrastanje. Konkretno strip-album sadrži strip trilogiju uz bonus strip posvećen Đuri Utješanoviću.

Uvodne riječi potpisuje Zlatan Zuhrić - Zuhra, pogovor naslova "Jedina večernja škola koju bi svi pohađali" potpisuju Ivan Trenkl i Saša Paprić, a nismo propustili i tradicionalnu taktiku kada na stražnjim koricama idu mišljenja kolega iz branše tako da su koju mudru zapisali Krešimir Zimonić i Darko Macan, na čemu im se i ovim putem zahvaljujemo.

Nadalje, za lekturu i redakturu je bio odgovoran naš mili lektor Aleksandar Gucunski, što ima sugerirati da je i sa te strane sve tip-top Sve to je urađeno, uz superviziju i lavovski dio posla Željka Gašića, koji je uz ovaj strip-album, priredio još tri.

Strip-album ima 56 stranica formata a4, tiskan je na kvalitetnom kundstruk papiru te je tvrdo ukoričen, a cijena iznosi 80,00 kuna.

Može se naručiti putem e-maila: stripos@gmail.com te bi se ubrzo trebao pojaviti i u strip-knjižarama.

Predpromocija ovog strip-albuma će se održati u Virovitici, 24. listopada 2013. u caffeu galeriji "Boom". U planu su i daljnje promocije, no o tome nešto kasnije. Do tada pročitajte prvo poglavlje i dio drugog te naručite bez okolišanja


































25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DeeCay Posted - 10/06/2014 : 21:50:53

Posljednji fan
ALBUM UDSO 11 | 56 str.
by Boston Jack


Željko Pervan, tijekom jednog stand-up nastupa dobiva kuvertirani strip studenta potpisanog kao POSLJEDNJI FAN. Otvorivši kuvertu ugledao je bizaran strip gdje je on uprizoren kao zatočenik psihotičnog Fana. Zbunjen i prestrašen, upada u paranoični splet osjećaja i misli, stvara iluziju neke stravične urote protiv njega i njegova lika. Obavještava svoje prijatelje o dobivenom prijetećem stripu koji mu odlučuju pomoći u eliminaciji nastranog i psihotičnog Fana. POSLJEDNJEG FANA


MarkoDj Posted - 16/05/2014 : 11:55:34
Promocija stripa Posljednji fan će se održati u sklopu tradicionalnog 17. festivala stripa Crtani romani šou u nedjelju, u 15h u HDLU - Hrvatskom društvu likovnih umjetnika, Trg žrtava fašizma 16, Zagreb.

I ovaj puta specijalni gost promocije je Zlatan Zuhrić Zuhra.
Ako ste propustili prvu promociju u Studiju smijeha, sada je prilika da nadoknadite. Dođite kako bi podržali promociju, popunili sjedalo i kako bi se još jednom zabavili uz mene (ako je to moguće) i Zuhru! a kasnije se i podružili! :)

Također, dođite i na CRŠ na crtanje za publiku, 17.5. subota poslijepodne, kada ću potpisivati albume i crtati po želji. Pronađite me na štandu udruge CRŠ.
Detaljno vrijeme kada će biti crtanje na publiku, kao i eventualne izmjene programa, možete provjeriti ovdje,http://www.crs-festival.com/program.html


ili na mojem assbook profilu! https://www.facebook.com/markodjeskaassbook

Vidimo se!
MarkoDj Posted - 02/03/2014 : 15:26:15
Video s promocije strip-albuma 'Posljednji fan' u Osijeku

Nakon propusta u Zagrebu, kada nisam osigurao dovoljnu količinu materijala s promocije ovog stripa u Studiju smijega, sada sam pak sklepao filmić 'kako spada' u kombinaciji snimaka s kamere Zdravka i Saleta iz StripOs-a. Fala Zdravko i Sale! :)

MarkoDj Posted - 28/02/2014 : 16:02:42
'Rezime' promocije:

http://markodjeska.blogspot.com/2014/02/promocija-strip-albuma-posljednji-fan-u_21.html

MarkoDj Posted - 26/02/2014 : 00:48:23
Promocija stripa 'Posljednji fan', Dnevnik HRT4

MarkoDj Posted - 22/02/2014 : 12:27:54
Album se, osim u strip-knjižarama, i udruzi StripOs, moze kupiti i direktno kontaktiranjem autora, promotivna cijena +crtež :)
mr murdoc Posted - 22/02/2014 : 09:15:21
Da, ovo definitivno zelim uvrstiti u svoju kolekciju..
MarkoDj Posted - 21/02/2014 : 22:58:46
Promocija stripa 'Posljednji fan', Dnevnik osječke televizije

MarkoDj Posted - 21/02/2014 : 22:28:46
Najava promocije stripa 'Posljednji fan' i predstavljanje Udruge'StripOs', emisija 'Dobro jutro, Hrvatska'

MarkoDj Posted - 21/02/2014 : 20:08:28
Marko Dj o stripu 'Posljednji fan', emisija Koktel, Osječka televizija.

MarkoDj Posted - 13/01/2014 : 21:40:44
quote:
Originally posted by Ignus

Super je strip! Svaka čast!
Ja sam isto bio obožavatelj večernje škole prije dolaska na HRT, al moram priznat da mi je Pervan bio smješan i u jednoj radio emisiji koja se emitirala negdje iza podneva taman kad sam išao na posao ( u duetu prvo sa Mladenom a poslje se Antom ) pa mi slučajno zapela za uho.



Hvala.
Daleko od toga da nema momenata u trenutnom Pervanovm dnevniku na RTL2. Sinkronizacije i dalje drže vrh :)

quote:
Originally posted by Ignus
Treba Pervana pitat za savjet, on bi sigurno smislio nešto efektno i duhovito!



To bi bila višnja na šlagu xD

quote:
Originally posted by Oki

Eto,tek toliko da i ja spomenem da me je ovaj album oduševio...jedna ljepo zaokružena pričica,no ono najbitnije, pravo je umijeće napraviti strip u kojem glavne uloge imaju osobe iz javnog života i sam autor stripa,a da strip ima ovakvu dozu (nazovimo to) simpatičnosti;)
Svi likovi iz "Večernje škole" su vrlo vješto nacrtani, kako je i vidljivo na tablama u ovom topicu, specifična tehnika crtanja sa puno sjenčanja i tame,pa sam tako na ulicama Zagreba vrlo lako mogao prepoznati i samog autora ovog albuma,isti friz,isti nos,isti crni zasjenčani dlanovi ruku...;)



Tnx Oki, drago mi je i da smo se vidli xD
Shuckey Posted - 12/01/2014 : 22:09:42
quote:
Originally posted by andjusticeforall
Nego, imal' kaki formalni naziv za taku formu? Kraci po mogucmosti...



Blurb
Oki Posted - 12/01/2014 : 22:07:51
Svi likovi iz "Večernje škole" su vrlo vješto nacrtani, kako je i vidljivo na tablama u ovom topicu, specifična tehnika crtanja sa puno sjenčanja i tame,pa sam tako na ulicama Zagreba vrlo lako mogao prepoznati i samog autora ovog albuma,isti friz,isti nos,isti crni zasjenčani dlanovi ruku...;)
Oki Posted - 12/01/2014 : 21:52:23
Eto,tek toliko da i ja spomenem da me je ovaj album oduševio...jedna ljepo zaokružena pričica,no ono najbitnije, pravo je umijeće napraviti strip u kojem glavne uloge imaju osobe iz javnog života i sam autor stripa,a da strip ima ovakvu dozu (nazovimo to) simpatičnosti;)
Ignus Posted - 12/01/2014 : 14:03:05
quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by Ignus

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Pa to su, vako, vise zamoljeni kratki tekstualni osvrti autorovih starijih kolega iz branse na poledjini strip-albuna unutar date teme :D

Nego, imal' kaki formalni naziv za taku formu? Kraci po mogucmosti...



To je ono kad Stephen King napiše: 'najbolji horor koji sam ikad čitao' ili Roger Ebert: ' istinsko filmsko remek-djelo'



E skoro tako, share the fame, samo u ovom slučaju - dakako bolje, ali nazif forme nam dakle fali.



Treba Pervana pitat za savjet, on bi sigurno smislio nešto efektno i duhovito!
andjusticeforall Posted - 12/01/2014 : 01:15:13
quote:
Originally posted by Ignus

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Pa to su, vako, vise zamoljeni kratki tekstualni osvrti autorovih starijih kolega iz branse na poledjini strip-albuna unutar date teme :D

Nego, imal' kaki formalni naziv za taku formu? Kraci po mogucmosti...



To je ono kad Stephen King napiše: 'najbolji horor koji sam ikad čitao' ili Roger Ebert: ' istinsko filmsko remek-djelo'



E skoro tako, share the fame, samo u ovom slučaju - dakako bolje, ali nazif forme nam dakle fali.
Ignus Posted - 11/01/2014 : 23:35:52
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Pa to su, vako, vise zamoljeni kratki tekstualni osvrti autorovih starijih kolega iz branse na poledjini strip-albuna unutar date teme :D

Nego, imal' kaki formalni naziv za taku formu? Kraci po mogucmosti...



To je ono kad Stephen King napiše: 'najbolji horor koji sam ikad čitao' ili Roger Ebert: ' istinsko filmsko remek-djelo'
Gil-galad Posted - 11/01/2014 : 23:23:08
quote:
Originally posted by MarkoDj

quote:
Originally posted by Gil-galad

Prosledićete Fana u Srbiju?



Naravno, može se proslijediti svagdje :)
Možemo se dog. ovdje, na PP-u ili na mail: markodjeska (et) gmail (.) com



Više sam mislio da li će biti strip u prodaji u Darkwoodu/Alanu Fordu, sačekaću još jedan uvoz iz HR, pa ako ne stigne, javim se. Hvala!
andjusticeforall Posted - 11/01/2014 : 22:59:51
Pa to su, vako, vise zamoljeni kratki tekstualni osvrti autorovih starijih kolega iz branse na poledjini strip-albuna unutar date teme :D

Nego, imal' kaki formalni naziv za taku formu? Kraci po mogucmosti...
Ignus Posted - 11/01/2014 : 22:34:56
quote:
Originally posted by andjusticeforall

@Ignus

Na zadnjim koricama su.



aaa, tamo su se tekstovi sakrili :) Hvala!
andjusticeforall Posted - 10/01/2014 : 00:08:49
@Ignus

Na zadnjim koricama su.
Ignus Posted - 09/01/2014 : 20:29:48
Super je strip! Svaka čast!
Ja sam isto bio obožavatelj večernje škole prije dolaska na HRT, al moram priznat da mi je Pervan bio smješan i u jednoj radio emisiji koja se emitirala negdje iza podneva taman kad sam išao na posao ( u duetu prvo sa Mladenom a poslje se Antom ) pa mi slučajno zapela za uho.
Vidim u impresumu da su kao autori tekstova između ostalih navedeni i Darko Macan i Krešimir Zimonić ali te tekstove nisam uspio pronaći u stripu?!
MarkoDj Posted - 05/01/2014 : 15:46:28
Evo skromnog izvještaja s promocije u Studiju smijeha 17.prosinca 2013.



Više: http://markodjeska.blogspot.dk/2013/12/promocija-strip-albuma-posljednji-fan-u_20.html

MarkoDj Posted - 05/01/2014 : 15:45:42
quote:
Originally posted by Gil-galad

Prosledićete Fana u Srbiju?



Naravno, može se proslijediti svagdje :)
Možemo se dog. ovdje, na PP-u ili na mail: markodjeska (et) gmail (.) com
MarkoDj Posted - 05/01/2014 : 15:44:22
quote:
Originally posted by Zlotvor

Evo i mog poklona sa promocije.
Ovim putem, želim sretan Božić Marku i sve najbolje u 2014-oj godini. Neka bude puna radnih uspjeha



Hvala najljepša na podršci i lijepim željama! I također sve najbolje :)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000