forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex maxi: 14 Zvijer u ljudskom obličju

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Space Marine Posted - 17/01/2014 : 20:22:48
Od danas u SNK. Totalno me iznenadilo, nisam očekivao.
Evo link: http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.260a3cb41fb641979e25dc3d89dfb18a.tex-maxi-014-zvijer-u-ljudskom-oblicju.aspx
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zeljko Posted - 18/01/2019 : 10:19:03
nakon šokantno dosadnog i skupog ALKEMIČAREVA KUĆA na 325 strana konstantnog šupljiranja besmislene priče i nekog nategnutog istraživanja kojeg sam čitao dva tjedna
uzeo sam ovu ultrabrzu pitku i zanimljivu priču te je skoro pročitao u dahu a ima 300+ str
svaka čast... pauzirao sam da produžim užitak i na danas :D

Johnny Difool Posted - 07/02/2014 : 00:24:53
Meni je Rio Hondo bio dosadan za popiz...., a ni Repetto mi nikad nije legao s onim njegovim šrafurama.
Paklena postrojba je žešće sr..., i zbog priče a osobito zbog Cossua, a ovo još nisam pročitao jer čekam da uhvatim dva sata slobodnog vremena u komadu.
Inače sa spremanjem nemam problema, čuvam samo priče koje mi se svide i crtače koje volim - Ortiz, Font, Villa, Civitelli, u zadnje vrijeme i Cestarovi - a u slučaju crtača mogu i zažmiriti pa sačuvati i slabiju priču, recimo VČ Neumoljivi Tumak / Anasazi zbog Civitellija.

going going Posted - 06/02/2014 : 21:21:06
quote:
Originally posted by Poli


he he he he he, a onda se sjetimo kako smo pljuvuckali po Rio Hondo, kao sranje neviđeno, kad ono...


pa Rio Hondo je nebeski tron prema ovim novijim maxijima :D

stvarno mi postaje sve drazi :)






Rio Hondo crta Repetto koji je meni leogenda, svidja mi se njegov stil crtanja. Odlican mi je bio i u Braca Donegan/Obelezje moci od VCa
A prica nije bila nista posebno klasicna zanimljiva vestern pucacina!
Poli Posted - 06/02/2014 : 21:18:29

he he he he he, a onda se sjetimo kako smo pljuvuckali po Rio Hondo, kao sranje neviđeno, kad ono...


pa Rio Hondo je nebeski tron prema ovim novijim maxijima :D

stvarno mi postaje sve drazi :)


Cromwell Posted - 06/02/2014 : 19:43:23
Hmm da, primjetio sam da je ta Paklena postrojba prilično omražena. Mene nije toliko razočarala kao većinu makar je istina da se radi o slabijoj epizodi. Dao bi joj prolaznu ocjenu. Pfff tamo priča barem ima nekakvu strukturu za razliku od ovog sranja.
A jbg, mislim razumijem da. Nije ni meni lako bačenih para ali dobro je u tom slučaju obmanuti samog sebe. Npr da je ova epizoda izašla u redovnoj seriji opet bi sveukupno dao pedesetak kuna za ta 3 broja čisto zbog kolekcije. Ok, tebe jaki to ne brine budući da se loših epizoda više-manje rješavaš.
Nisam ni ja prije redovno kupovao Texove maxije ali zadnjih par godina se to promijenilo jer me ubija ovaj dvomjesečni ritam. Mislim svjestan sam da je to kap u moru ali eto. Odlučio sam da se Tex strip kojem vrijedi dati potporu inače smo s vremenom osuđeni na skupa izdanja i hc koji mi ide na živce.

Zato će u korist Texa Zagorovi specijalci i maxiji čekati ili remitendu ili interliber. Za njega nema straha zahvaljujući sektašima.
Poli Posted - 06/02/2014 : 17:07:21

Nazalost, sve vise i sam razmisljam poput jakija.

jaki Posted - 06/02/2014 : 16:44:53
quote:
Originally posted by Cromwell

Ali opet, unatoč tome, Tex se kupuje na kiosku. Nikad iz remitende. Da.


Svaka čast
Ja sam prestao prije par godina kupovat na kiosku i odonda kupujem iz remitende ali bi me ponekad zapekla savjest zbog toga.I onda sam prošlo ljeto pročitao Maxi:Paklena postrojbaOd tada me više savjest ne mučiUbio bi se da za onakvo nešto platim 49 kuna.I onih 20 je bilo previše.
Cromwell Posted - 06/02/2014 : 16:13:03
Uvijek sam govorio da je i Texova najlošija priča ako ništa drugo barem čitljiva.
Evo iznimke.
Ovo je najlošiji Tex kojeg sam u životu pročitao, naravno, ako ne računamo onu početnu fazu odnosno prvih stotinjak epizoda.
Priča ka-ta-stro-fa. Klišej, dosađivanje, dijalozi preglupi. Likovi škart, kao da su uzeti iz one kante za falš proizvode u nekoj tvornici.

Događaji oko Kitove amnezije su creme de la creme! Osim što nemaju nikakve veze sa pričom, ovaj majstor Faraci ih je ubacio na totalno nelogična mjesta u radnju. Kao da gledaš 2001 odiseju u svemiru i režiser ti u sred razgovora Bowmana sa Halom ubaci scenu gdje neki klošar prži Windows 98 na cd.
Diso dosadan ko proljev. On baš MORA crtat Texa kao nadrkanog zlikovca! Ne može normalno kad može nenormalno. Jedina zanimljivost je omaž Sergiu i Makakaraui iz Mister NOa. To ima jaku težinu. Mo'š mislit.

Ali opet, unatoč tome, Tex se kupuje na kiosku. Nikad iz remitende. Da.
pcoro Posted - 05/02/2014 : 19:18:15
quote:
Originally posted by kasper

kad kazete zavrsnica, ona fali i u gigantu Pioniri



Uuu, taj mi je bio tragično dosadan. Nisam ga uspio pročitati. Na svu sreću, Mrtvi jahač i Veličanstveni Tex su bili izvrsni.
pcoro Posted - 05/02/2014 : 19:15:27
quote:
Originally posted by bristova

Čini mi se da je kod većine današnjih (samo Bonelijevih?) stripova početak obično jako dobar, sredina obećavajuća..al onda tako zbrzaju taj kraj.. malo razočaravajuće to sve ispadne



Ja volim kad se scenarist malo potrudi, pa makar to na kraju i ne bilo ništa posebno. Kao npr. u epizodi Krivci (iz prošle godine, Ludens) dva bijednika bježe u pustinju u strahu od Texove osvete. Tijekom bijega nebo se zamrači te se jednom od njih pričinjava da oblaci formiraju list smrti sa kosom - na to ga obuzima strah da će loše završiti. Na kraju to i bude tako
Za razliku od tog malog detalja, u ovom (ponovo kažem nelošem, boljem od tih Krivaca) Maksiju nema ni jednog trenutka iz kojeg bi se dalo zaključiti da nije pisan na autopilotu.
bristova Posted - 05/02/2014 : 15:32:21
Čini mi se da je kod većine današnjih (samo Bonelijevih?) stripova početak obično jako dobar, sredina obećavajuća..al onda tako zbrzaju taj kraj.. malo razočaravajuće to sve ispadne
selanne Posted - 05/02/2014 : 10:45:55
Smetnuo totalno.
Poli Posted - 05/02/2014 : 10:44:29
quote:
Originally posted by selanne

Maxi, Sin vjetra.


kao i Fort Sahara

edit: ovaj Utvrda Sahara

kasper Posted - 05/02/2014 : 10:24:57
al ovo sto mahom izlazi u VC i Ludensu nije vestern, u zadnje vreme mahom su gluposti
kasper Posted - 05/02/2014 : 10:16:32
ja ne bih imao nista protiv da se uradi specijal gde ubiju Karsona & Vilera mladjeg, pa Tex sa Indijancem ide i sveti

takodje voleo bih da vidim zombi Texa u akciji, kao i regularnu epizodu gde se Tex bori protiv poludelog mesara koji terorise selo na granici sa Mexikom.
adriano Posted - 05/02/2014 : 10:03:46
ne slažem se. Tex mora ostati čisti vestern. MOžda pokoja "revizionistička" epizode u stilu nekih vesterna KLinta istvuda.
Johnny Difool Posted - 05/02/2014 : 09:54:40
Texu bi zapravo dobro došao vestern-revizionizam, s više mizantropije (koja bi odlično pasala pokojnom Ortizu a mislim i Cestarovima), s kompleksnijim likovima i negativaca ali i samih Texa i Carsona, s naglašenijim pesimizmom i fatalizmom te sa žešćim i mračnijim završecima.
Mislim da bi to on kao junak odlično podnio, čak i više, to bi osvježilo serijal i dalo mu vjetar u jedra. Uostalom, u nekim je pričama već bilo takvih pokušaja, i rezultati su bili jako dobri, ali kao da se u ovom serijalu u Bonelliju ne žele odlučiti na radikalnije zaokrete.
Barem ne dok prodaja dovoljno dobro ide.

adriano Posted - 05/02/2014 : 09:46:09
TOčno, znam da su neki konji bili.
selanne Posted - 05/02/2014 : 09:41:15
Maxi, Sin vjetra.
adriano Posted - 05/02/2014 : 09:40:36
čudno je vidjeti Disa u Texu, ali mi se čini da je on već crtao Texa u jednom strip agent izdanju ili je to bio Maxi. ne sjećam se više.
kasper Posted - 05/02/2014 : 09:38:43
kad kazete zavrsnica, ona fali i u gigantu Pioniri
dcopic Posted - 05/02/2014 : 08:59:27
U redu maxi, koliko sam očekivao toliko sam dobio. Diso je legenda ne mogu baš reći da nije za Texa, možda da je mlad, u naponu snage sigurno bi bilo bolje. Ovako je to ipak ispod prosjeka. I scenarij ima rupa, apsolutno se slažem se sa nekim gore napisanim komentarima.
selanne Posted - 05/02/2014 : 08:04:56
Izgleda dobra ta ideja o nekim originalnijim završnim obračunima, ali opet bi se našao netko kome bi smetalo to što su protivnika zapalili na lomači, zašto ga nije Tex sredio. I tako za većinu novih obračuna.
bristova Posted - 04/02/2014 : 23:09:35
A da.. zbrljali su malo taj završetak stripa.. a odužili tu sredinu.. Nije ni njima lako nalazit nove ideje a da svi glavni junaci na kraju prežive. Publika se razmazila.. lako je bilo prije 40 godina :)
pcoro Posted - 04/02/2014 : 22:57:48
quote:
Originally posted by bristova

Jacob mi sliči na MrNo-a u 50-im godinama života. Iskreno slabiji je Diso posljednjih godina. Njegove žene jesu prekrasne ali crtež mi se u cijelosti čini prazan, likovi, jako slični do sada viđenom, ususdio bih se reći generički.. eto.. a bio mi je jedan od najboljih Bonelijevih crtača 1980-ih..



U pravu si, makar i dalje nije Diso toliko loš. A ovo što si rekao vrijedi i za scenarij: prazan i generički. Fali dramatike, neizvjesnosti. Teks se nije pošteno ni oznojio u cijeloj epizodi. Dvoboj protiv ove "zvijeri u ljudskom obliku" je bio jednako neizvjesan kao neki susret Reala ili Chelsae protiv Dinama ili Hajduka.
Priča sa Kitovom amnezijom je maloumna.
Ipak, nije toliko loš taj Maxi, dajem mu prolaznu ocjenu.
Sličan problem mlakog obračuna sa glavnim zlikovcem sam primjetio i u izvrsnom gigantu Mrtvi jahač (izvrstan ponajviše radi velikog truda koji je Civiteli uložio).
Naravno, lako je lupetati po forumu, a teško je nadrljati 328 strana scenarija za Teksa u kojem se iste tri priče vrte već 50 godina i ne smiju se previše mijenjati. No ja imam rješenje: treba unajmiti pomoćne scenariste, možda mlade studente u vježbeničkom statusu. Oni bi tražili dobre ideje iz svijeta stripa, filma, književnosti i igara te ih ubacivali u Teksa. Pri tom ne mislim na cijele epizode već na njihove manje fragmente. Npr. scenarist vježbenik za zasjede, pa onda za prisluškivanja, pa za završne obračune...
Evo naprimjer, ovaj Maxi: Faraci je napisao scenarij ali fali dobar završni obračun. Tu se kontaktira vježbenika i on pronalazi prikladniji kraj: negativac bježi od Teksa, ali od Teksa bježe i oni psi za lov koji u strahu ne prepoznaju gospodara i pojedu ga.
Ili: negativac bježi od Teksa i dolazi u naselje siromašnih seljaka koji su u početku prestrašeni ali onda uvide lijepu priliku i zapale ga na lomači?
Kad bi se tako Maksi na par mjesta oplemenio napetijim scenama i kad bi još i likovima bilo posvećeno malo više pažnje imali bi jednu više nego solidnu epizodu.
A bilo bi dobro dodati i par sočnih uvreda kakvima je Teks svojedobno znao častiti protivnike. (Tih uvreda i podrugljivih komentara ima poprilično u gigantu Veličanstveni Tex i one uveliko oplemenjuju taj izvrsni gigant).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000