forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DARKWOOD: KONAN, knjiga 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Djole Posted - 20/06/2011 : 17:53:05
Konačno! Najteže strip izdanje u Srbiji ikada - oko 3 kila!





quote:
Tu stiže Konan Simerijanac,
crnokos, smrknuta pogleda,
s mačem u ruci;
lopov, pljačkaš, ubica,
čovek ogromne sete i ogromne radosti,
da svojim u sandale obuvenim stopalima
gazi draguljima optočena prestolja Zemlje.


I zaista, u ovoj prvoj knjizi Darkwoodovog Konana, imamo priliku da u velikom formatu vidimo crnokosog varvarina kako pred sobom gazi nemrtve, čarobnjake, veštice, praiskonske demone i druge beštije hiborijanskog doba.

Darkwood je započeo sagu o Konanu Varvarinu, zaštitnom znaku fentazi žanra – zapravo njegovog podžanra, poznatog kao „mač i magija“, čiji su pisac Robert E. Hauard i sam Konan, kao njegova najpoznatija tvorevina, bez sumnje ujedno i rodonačelnici. Kroz knjige koje nameravamo da vam ponudimo predstojećim izdavačkim programom želimo da objedinimo sve priče klasičnog perioda, odnosno sve Konanove avanture u stripovima nastalim u produkciji izdavačke kuće Marvel, koja je priče o varvarinu iz hiborijanskog doba i njegovim putešestvijima iz misterijom ovejane Simerije, po divljim krajevima te mračne ere gde mač i magija koračaju gotovo ruku podruku i gde su jedini zakoni koji su vladali bili zakoni jačeg i veštijeg, objavljivala dobrih dvadesetak godina, od početka sedamdesetih. Konanov svet prepun je zlih čarobnjaka, veštica, demona, bogova i ostalih kreatura te zastrašujuće ere, koja je bila plod neiscrpne fikcije R. E. Hauarda, pisca koji je deo košmara iz svog stvarnog sveta vešto kroz pero sročio i zapisao.

Knjigom Konan – divlji mač Simerije otvaramo prvu od dve serije, u okviru kojih ćemo objaviti celokupnu Marvelovu sagu o najpoznatijem varvarinu na svetu. Konanove avanture su, naime, izlazile u dosta serijala, kako i dolikuje jednom takvom junaku; priče u ovoj knjizi izlazile su u okviru magazina Savage sword of Conan, a drugi najvažniji serijal jeste Conan the Barbarian. Divlji mač, serijal lišen cenzure svojstvene američkim sveskama, bio je mesto na kome su svi scenaristi i crtači želeli da se oprobaju i daju sve od sebe – a i mi smo dali sve od sebe da vam njihove priče u ovoj knjizi predstavimo na što bolji način.

Ova knjiga obuhvata priče o Konanu iz Savage sword of Conan 1-7, plus Hirborijansko doba koje izlazilo u nastavcima u različitim brojevima iste edicije. Knjiga ima 375 strana, i formata je 340x240 (tzv "Tarzan" format).

Promotivni period u Srbiji traje od 20.6. do 20.7. i tada će knjiga koštati 1800 dinara, a od 20.7. do 20.8. će koštati 2300. Puna cena će biti 2800 dinara.

Svi koji žive van Srbije a žele da iskoriste ovaj promo period, mogu da uplate novac iz inostranstva (javiti se na info mail, info@darkwood.co.rs) i izaberu opciju da li žele da im pošaljemo poštom (u tom slucaju snose i poštanske troskove) u inostranstvo, možda na određenu adresu u Srbiji, ili žele da ih knjiga sačeka u Darkwoodu ako znaju da će dolaziti u nekom periodu od 3, maksimum 4 meseca u Beograd, pa da lično preuzmu.

Promotivni period u BiH, HR, CG traje mesec dana od momenta kada stripovi stignu u navedene države, tako da u tom slučaju ne treba voditi računa oko datuma pocetka promo perioda u Srbiji. U HR ćemo slati veoma malu količinu, jer tu već postoji domaći izdavač sa sličnim izdanjem, osim ako rezervacijama na naš mail ne bude vise zahteva.

U Sloveniji ce biti u prodaji već krajem sedmice, najkasnije početkom sledeće, ali najverovatnije po punoj ceni.

Ko još nije video, može da pogleda prvvju ovde:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/KonanKnjiga1.pdf

Zahvaljujemo se svima koji su pomogli na izradi ovog monumentalnog izdanja.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DRAŽEN Posted - 19/02/2024 : 13:49:36
Tražim KONAN DMS 1.
Hajo Posted - 20/11/2015 : 16:50:12
Nego, jel zna tko koje su sve knjige Konana rasprodane?
Raymond Posted - 23/01/2015 : 03:04:33
Hvala Celtik; lijen sam da se registriram na darkwoodu da pitamtamo (a izgelda sam na pogresnom topiku ali sam ja lijen sto se tice toga :))..mislio sam na one sveske od manninga pod jedan (Gold Key comics) i pod 2 one graficke novele vecih dimesnija sto su izasle u evropi od njega (cini mi se 4 Tarzan novele sto je on radio za evro trziste)
C Celtic Posted - 22/01/2015 : 09:46:38
quote:
Originally posted by Raymond

Zanima me znam da nije isti topik ali hocel DW (svaka cast btw) raditi reprint broj 1 hc Konan Hronike (ne znam koje to radio ranije vidim samo da dw pocinje od knjige 2)?

Isto tako posto pitam jedno haj jos jedno drugo ako neko zna..jel se planiraju i Tarzan knjige od Ras Maninga, Kuberta itd u istom velikom B4 formatu (ovo je japanski b4 format ,ne?)?

Uuu, isto tako jel ide Srebrni Letač 3 uskoro? Ovaj veliki format od Bušeme, Kirbija itd...

Hvala.



Koliko znam, Maningov Tarzan je u planu (), ali ne verujem da će biti tako brzo ()
Raymond Posted - 22/01/2015 : 00:52:04
Hvala elfak. Vrlo dobro.
elfak nish Posted - 22/01/2015 : 00:19:06
Hronike 1 će izaći 100% ,najverovatnije ove godine!
Raymond Posted - 22/01/2015 : 00:07:52
Zanima me znam da nije isti topik ali hocel DW (svaka cast btw) raditi reprint broj 1 hc Konan Hronike (ne znam koje to radio ranije vidim samo da dw pocinje od knjige 2)?

Isto tako posto pitam jedno haj jos jedno drugo ako neko zna..jel se planiraju i Tarzan knjige od Ras Maninga, Kuberta itd u istom velikom B4 formatu (ovo je japanski b4 format ,ne?)?

Uuu, isto tako jel ide Srebrni Letač 3 uskoro? Ovaj veliki format od Bušeme, Kirbija itd...

Hvala.
Shiva314 Posted - 27/01/2014 : 21:15:18
Super! To je odlična vijest, hvala!

quote:
Originally posted by Zlix

Radi se na DMS 7.

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=21400.msg346557#msg346557

Zlix Posted - 27/01/2014 : 20:17:34
Radi se na DMS 7.

http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=21400.msg346557#msg346557
mr murdoc Posted - 27/01/2014 : 18:55:37
Ok , kupio 6 izdanja DW ..svaka cast.
Hoce li biti i sedmi..ili?
Shiva314 Posted - 27/01/2014 : 13:01:50
Ima li tko kakvu informaciju kad će izaći slijedeći broj Divljeg mača i/ili Kronika?
Sad će skoro godina dana od zadnjeg broja DM-a, a od K i par mjesec više.
supermark Posted - 25/01/2014 : 23:23:55
evo nabavio par knjiga DMS-a pa cemo vidjeti
jaki Posted - 03/09/2013 : 12:34:11
savage Sword je bolji ukupno iako BWS epizode iz Barbara(od8 ili9)su zakon ali ne u boji.
jaki Posted - 03/09/2013 : 12:34:06
savage Sword je bolji ukupno iako BWS epizode iz Barbara(od8 ili9)su zakon ali ne u boji.
Cromwell Posted - 01/09/2013 : 15:51:13
Divlji mač definitivno. I grafički i scenaristički puno snažnije. Kronike 2 su malo dosadnjikave i naivne i nisu se još stigli razmahat. Zapravo trojka je, kao što kaže anto super.
Zlix Posted - 01/09/2013 : 13:21:29
Najbolje je da za početak nabaviš Hronike, pa ako ti se te priče svide, DMS će ti se dopasti još više.
anto Posted - 31/08/2013 : 23:17:41
teško pitanje
dok nije izašla treća knjiga Hronika, moj bi ti odgovor bio bez trunke razmišljanja : DMS.
ali kad je Bjusema preuzeo crtanje u trećoj knjizi, teško je reći koja je edicija bolja.

za sada, od svega izdatog, moji favoriti su ipak drugi i treći album DMS.
supermark Posted - 31/08/2013 : 22:41:41
thx, sve si dobro objasnio
samo mi reci, sto ekipa sa ovog foruma preferira?
CH ili DMS?
Poli Posted - 31/08/2013 : 22:34:41

Pogledaj na netu, nađi spisak (ako bas zelis toliko u dubinu) CB i SSOC i... ne znam tacno sta te zanima? Sta je bolje?
CB su starije stvari, a SSOC je bio stvoren za vise krvi, magije i sexa, manje cenzure. U Hronikama imas ovaj novi kolor, sto je svakako plus. Vrijedi uzimati oboje, ali kec DMS je vec bye bye, a nesto mi govori da nisi spreman dati 50 eurosa za nj.
Drukcije imas tabor za svako izdanje, no meni se svidjaju oba. Pocetki jesu malo... pa ono, kasnije je bolje, mada i ovi starci imaju svoj svek. Primjerice, "Kula Slonova" mi je mozda cak i najbolja u CB izdanju.

supermark Posted - 31/08/2013 : 22:20:40
quote:
Originally posted by anto

Hronike su manjeg formata, u boji su i priče se ređaju hronološki.



ovo znam, vise me zanima sami sadržaj
poli je dobro počeo objašnjavati, ali me pogubio
Poli Posted - 31/08/2013 : 22:02:08

I Hronike prate ediciju Conan Barbarian, a Divlji Mac Simerije prati Savage Sword of Conan i jos neke ostale (mada se ponekad price, a i sami stripovi preklapaju, ali ne i u DW edicijama, ako je strip vec u Hronikama nece ga biti u DMS). Malo sam zakomplicirao :), plus sto je DMS "brutalniji".


anto Posted - 31/08/2013 : 21:31:36
Hronike su manjeg formata, u boji su i priče se ređaju hronološki.
supermark Posted - 31/08/2013 : 21:18:54
u čemu je razlika između "hronika" i "divljeg mača"?
Dr. Zistis Posted - 13/04/2012 : 15:11:02
E Djole neka si mu rekao.Kakve sve gluposti nece ljudi lupati ovde
Djole Posted - 12/04/2012 : 23:40:48
quote:
Originally posted by jaki

Ovako odgovara samo špekulatorima.A možda na njih i izdavač računa?



Da, naravno, zato i štampamo stripove u mikro tiražu 300 komada i ne radimo reprinte, za razliku od svih drugih izdavača koji ih rade, jelte.

Strip izađe, proda se (ili ne), idemo dalje.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000