forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Otvorenje Žeželjeve izložbe "Babilon" - 6.2.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
DeeCay Posted - 04/02/2014 : 18:05:20
Otvorenje izložbe „Babilon


umjetnika Danijela Žeželja održat će se 6. veljače u Galeriji SC, s početkom u 20 sati. Otvorenje će popratiti performans naziva ZOO / slikanje uživo + glazba uživo/ kojeg će izvesti Danijel Žeželj, Damir Martinović Mrle i Ivanka Mazurkijević.

Izložba je otvorena do 22. veljače. Radno vrijeme Galerije SC je od 12 do 20 sati te subotom od 10 do 13 sati.

Danijel Žeželj, slikar, ilustrator i strip autor međunarodnog ugleda, zagrebačkoj će publici predstaviti projekt Brooklyn Babylon, grafičku novelu popraćenu multimedijskim performansom. Žeželjovi snažni crno-bijeli crteži nerijetko su obilježeni egzistencijalnom tematikom, a njegove grafičke novele bez riječi karakteriziraju elementi društvene kritike, ali i naracija na tragu fantastičnoga, zbog čega ih vežemo uz magični realizam. Grafička novela Babylon donosi priču o gradnji najviše građevine na svijetu u Brooklynu, metropoli budućnosti. Tesar Lev rastrgan je između vlastite ambicije i osjećaja prema zajednici kada dobije narudžbu da sagradi vrtuljak na samom vrhu građevine, zbog čije su gradnje dijelovi njegova grada sravnjeni sa zemljom, a njegovi sugrađani ostali bez krova nad glavom. Babylon je dirljiv primjer moći grafičke novele bez riječi koja se vrlo osobno obraća čitateljima na svim stranama svijeta i protresa svačiju društvenu savjest. Ova urbana bajka odvija se kroz multimedijski performans Brooklyn Babylon koji uključuje animirani film, slikanje uživo i glazbu.

ZOO program:
performans / slikanje uživo + glazba uživo
Danijel Žeželj; slikanje
Damir Martinović Mrle; bas, elektronika
Ivanka Mazurkijević; glas



Nekoliko tabli iz stripa..
9   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Johnny Difool Posted - 08/02/2014 : 18:27:42
Maja Hrgović u Novom listu:


http://www.novilist.hr/Kultura/Izlozbe/Izlozba-Danijela-Zezelja-vizije-urbane-apokalipse

Johnny Difool Posted - 07/02/2014 : 00:49:23
Nažalost, popodne i večer sam proveo radno u Čakovcu.
Ali vjerujem da je bilo dobro, makar mi prostor Galerije SC-a ni na fotkama ni inače ne djeluje prikladno za slična događanja.

DeeCay Posted - 07/02/2014 : 00:39:07
Kraći, no intenzivan performans, u industrijskom akustičnom ambijentu... Magija se odvijala na pozornici, koja je masi uglavnom bila nedostižna. Doduše, bilo je gomila ljudi na omanjem prostoru i Žeželjevo kreiranje većini je bilo neviđeno.







Spiderman Posted - 06/02/2014 : 18:36:46
quote:
Originally posted by DeeCay

Ja ću vjerojatno također navratiti. Još neko?



ja
oko Posted - 06/02/2014 : 17:24:47
Intervju na tportalu
http://www.tportal.hr/kultura/kulturmiks/313711/Da-internet-sutra-nestane-brzo-bi-se-navikli.html
DeeCay Posted - 06/02/2014 : 17:03:12
Ja ću vjerojatno također navratiti. Još neko?
Raven84 Posted - 05/02/2014 : 15:34:01
Odlično, dolazim.
tinton Posted - 04/02/2014 : 20:41:49


paro Posted - 04/02/2014 : 18:36:17
Ajme, Žeželj u Zg, ja u St

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000