forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Libellus ga preterao sa cenom ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Timber Bil Posted - 13/02/2014 : 12:42:02
Koleega Anto se oglasio na DW forumu. Da li je u pravu? Evo šta on kaze....


Ja mislim da vise niko i ne sme da izgovori pune cene Libelusa
ljudi ovo je čist horor; za ovo je i uzumaki romantična komedija.

recimo, mister no 62, 259 stranica koštaju 2400 dinara u promo periodu; a nakon dva meseca će biti puna cena 3000 dinara.

Stvarno me interesuje ko ima hrabrosti da prati više serijala od ovog izdavača, a da pritom nema neku extra platu (1000 evra u unutrašnjosti, 1200-1300 u beogradu)

srećom pa uskoro kompletiram Riđobradog, i onda ostajem samo na post Frankenovom Spirouu od Libelusovih stripova , a to nekako i mogu sebi priuštiti jer cenim da neće izlaziti više od 2-3 albuma godišnje - i to strogo u promo periodu.

A ko je započeo sa nekoliko Boneli serijala, mogu da zamislim kroz koje muke prolazi.

(a cene Teksa ne smem ni da spominjem)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 06/11/2016 : 09:23:14
mislim da je i Tex zlatna koka
Nobody Posted - 14/10/2016 : 11:19:22
quote:
Originally posted by markotamara

stric Marti je "zlatna koka LL"!!!



A zašto bi po tvome mišlenju trebalo biti tako?
morski Posted - 14/10/2016 : 09:43:58
...jahti, letovanja na bahamima, skupih k***i, itd.
Johnny Difool Posted - 14/10/2016 : 09:41:34
Ako je trenutnih 400 kupaca Zagora minimum, recimo "dno" odnosno da su to redoviti i obvezni kupci svake knjige koji će ostati vjerni ediciji, onda cijena ne bi trebala rasti.

Naravno, u obzir treba uzeti i moguća poskupljenja cijena izdavačkih prava, papira, tiska, uveza... svega ostalog u lancu.

markotamara Posted - 14/10/2016 : 03:14:17
stric Marti je "zlatna koka LL"!!!
vknez Posted - 13/10/2016 : 23:19:59
po meni imaju malo premali tiraž za sva oizdanja koja se rasprodaju u roku mjesec dva. to nema veze s logikom tržišta. kako se sve odmah rasproda, knjižnice uopće ne stignu nabaviti a to je samo u Zg bar 15-20 komada
DODSFERD Posted - 13/10/2016 : 20:54:47
quote:
Originally posted by teller

Prije če poskupet nešto drugo nego Zagor...
Sumljam da bi se uz takvu konkurenciju u vidu Ludens i VČ knnjiga to usudili...
dok je na 400 nema bojazni a sumljam i da če tiraž pasti...sad ide Zagorovo zlatno doba pa možda i poraste bar za 50 primjeraka...
bar se nadam da smo dno dosegli i sljedi oporavak u vidu dizanja tiraža stripova.
evo Mali rendžer u godinu dana sa 622 na 640..nije nešto za estrazu ali budi nadu.



Taman do kraja serijala bude došlo do 1640, pod uvjetom da i ti još dodatno pripomogneš.
teller Posted - 13/10/2016 : 20:42:39
Prije če poskupet nešto drugo nego Zagor...
Sumljam da bi se uz takvu konkurenciju u vidu Ludens i VČ knnjiga to usudili...
dok je na 400 nema bojazni a sumljam i da če tiraž pasti...sad ide Zagorovo zlatno doba pa možda i poraste bar za 50 primjeraka...
bar se nadam da smo dno dosegli i sljedi oporavak u vidu dizanja tiraža stripova.
evo Mali rendžer u godinu dana sa 622 na 640..nije nešto za estrazu ali budi nadu.
DODSFERD Posted - 13/10/2016 : 20:28:43
Ne bi trebalo ako ostane tiraž 400, a ionako se Zagor ne rasprodaje tako brzo kao MM da se ide ''riskirati'' sa većom cijenom.
velka031 Posted - 13/10/2016 : 18:32:19
Da li će poskupiti Zagor?
Samo to me zanima, jer ako se to dogodi odustajem, pa nek ide sve u vražju mater. I kolekcija i sve.
76 Posted - 13/10/2016 : 17:36:47
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Uz naziv topica: e Libellus ga sad već debelo pretjeruje s cijenama.
Konkretno kod Martina, knjige 78 i 79, jednodijelne priče na 96 stranica s jednom naslovnicom, a cijena golemih 150 kn.
Kad su kretali s Martinom prije devet godina, cijena prvog broja od 96 stranica i s također jednom naslovnicom je bila 60 kn, a inflacija u međuvremenu ipak nije 150 %.
Znam, znam, smanjena prodaja i naklade, ali s obzirom da Martin uz Texa najčešće izlazi, reklo bi se da se edicija isplati, osobito u usporedbi s recimo Nickom Raiderom.
Tako da to što 96 stranica Martina košta 150 kn (dok 96 stranica Dylana košta nekih 58 kn) uistinu izgleda kao znanstvena fantastika.
Pravi slučaj za detektiva nemogućeg.






Malo sam pogledao vlastitu kolekciju i čini se da je u zadnje vrijeme samo Martin Mystere poskupio.
Primjer: U kolovozu 2014. je izašao Necronomicon (biblioteka MM broj 65), jednodijelna priča koja je imala cijenu 130kn. U istoj turi je izašao i Čovjek iz Baltimorea (biblioteka Tex broj 62), dvodijelna priča koja je imala cijenu 185kn. U kolovozu 2016. izlaze Deset godina poslije i Beskrajno sjećanje (biblioteka MM brojevi 78 i 79), jednodijelne priče po cijeni od 150kn. U istoj turi je i Veleizdaja (biblioteka Tex broj 73), dvodijelna priča po cijeni od 185kn.
Dakle - u zadnje dvije godine cijene Texovih knjiga su ostale iste dok je MM poskupio za 15%. Tko zna zašto...
maddjuro Posted - 05/10/2016 : 20:03:38
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by jaki

Pa manja cijena i veci tiraz je bija pa ocigledno nije islo.


Ili se ne bi tako brzo prodali



moguće da je i to; pošto su bili spominjali da su oni samo izdavači koji ne tiskaju , pa nemaju di skladištiti brojeve
mamlaz Posted - 05/10/2016 : 19:32:54
quote:
Originally posted by jaki

Pa manja cijena i veci tiraz je bija pa ocigledno nije islo.


Ili se ne bi tako brzo prodali
tomassi Posted - 05/10/2016 : 18:41:16
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Slažem se, ovce su tu za šišanje, ili deranje, kako god.
I ja se povlačim nakon ovih 10 godina poslije.
Što je previše - puno je.




ima nas izgleda dosta koji smo se povukli iz nekih izdanja, ja sam ostao samo na Zagoru..
ne shvaćam zašto bi svjesno gubili kupce i smanjivali broj korisnika i izdanja..
nadam se barem da će nastaviti s onim kiosk izdanjima koji su izgledali vrlo dobro i bili kakva takva alternativa.
Johnny Difool Posted - 05/10/2016 : 17:33:12
Slažem se, ovce su tu za šišanje, ili deranje, kako god.
I ja se povlačim nakon ovih 10 godina poslije.
Što je previše - puno je.

dante Posted - 05/10/2016 : 17:23:53
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kad su kretali s Martinom prije devet godina, cijena prvog broja od 96 stranica i s također jednom naslovnicom je bila 60 kn, a inflacija u međuvremenu ipak nije 150 %.


Jednostavno: shvatili su da postoji 250-300 ljudi koji ce kupovati njihova izdanja bez obzira na cijenu, pa ih deru ko ovce i meni je to cisto u redu. Ostali kupci su se svojevoljno povukli iz utrke.
maddjuro Posted - 05/10/2016 : 16:16:26
zasto bi pretjerao; to su specialna kolektorska izdanja,naravno preferirao bi da imamo neku alternativu za neka od njihovih izdanja; no sto je tu je
jaki Posted - 05/10/2016 : 05:25:36
Ovdje jos neki misle da su izdavaci stripova socijalna sluzba.
Svi izdavaci rade onako kako misle da treba raditi.
Na nama je da kupimo ili nekupimo.
markotamara Posted - 05/10/2016 : 04:14:45
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nažalost, ne vjerujem previše u to, Libellusu izgleda odgovara kada se izdanje što prije rasproda.


pa i meni bi odg,vraceno ulozeno i posluje s dobiti
DODSFERD Posted - 04/10/2016 : 23:23:31
Nažalost, ne vjerujem previše u to, Libellusu izgleda odgovara kada se izdanje što prije rasproda.
tomassi Posted - 04/10/2016 : 22:49:21
Žao mi je zbog toga, jer već samo 50-ak brojeva bi mnogo značilo kolekcionarima, striparnicama, ali i knjižnicama, za one koji ne mogu baš sve kupovati a žele pročitati neki strip.
Isto tako ne shvaćam da se neki traženi brojevi ne izdaju u većoj nakladi, npr. Zagor priča bi se prodao i da je bilo još 100 komada više..
Veća naklada i prodaja bi značila manju cijenu i mislim da bi svi bili zadovoljni.
Nadam se da će izdavač slušati glas čitatelja i prilagoditi se maksimalno njihovim potrebama i željama i da će biti više Libellusovih knjiga po pristupačnim cijenama i novih ponuda tjedna...

quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by tomassi

Mislim da u Libellusu ipak malo previše dižu cijene, jer smanjuju nakladu, čini mi se da bi bilo bolje obratno i bili bi zadovoljni i trgovci i kupci.
Nekako je velika razlika u cijenama, npr. Zagor kolor je pristojna cijena za 300 str., a Tex, Mystere ili Mister No su ipak manji formati i crno-bijeli, a cijena je gotovo ista.
Mislim da je bolje povećat nakladu, smanjiti cijene i prodati ono što ostane u onim odličnim akcijama "ponude tjedna" kojih više ni nema.
Nadam se da će se to promjeniti sa zahtjevima nas vjernih čitalaca, zbog kojih se sve ovo i radi




Bojim se da ih neće više ni biti, jer se nove knjige svih serijala tiskaju u malim nakldama, tolikima da ni striparnice ne mogu dobiti koliko traže (čime si Libellus sam smanjuje bazu kupaca, ali to je druga priča), pa se logično niti nema što prodavati u ponudama tjedna.



jaki Posted - 04/10/2016 : 03:17:32
Pa manja cijena i veci tiraz je bija pa ocigledno nije islo.
Johnny Difool Posted - 03/10/2016 : 23:05:01
quote:
Originally posted by tomassi

Mislim da u Libellusu ipak malo previše dižu cijene, jer smanjuju nakladu, čini mi se da bi bilo bolje obratno i bili bi zadovoljni i trgovci i kupci.
Nekako je velika razlika u cijenama, npr. Zagor kolor je pristojna cijena za 300 str., a Tex, Mystere ili Mister No su ipak manji formati i crno-bijeli, a cijena je gotovo ista.
Mislim da je bolje povećat nakladu, smanjiti cijene i prodati ono što ostane u onim odličnim akcijama "ponude tjedna" kojih više ni nema.
Nadam se da će se to promjeniti sa zahtjevima nas vjernih čitalaca, zbog kojih se sve ovo i radi




Bojim se da ih neće više ni biti, jer se nove knjige svih serijala tiskaju u malim nakldama, tolikima da ni striparnice ne mogu dobiti koliko traže (čime si Libellus sam smanjuje bazu kupaca, ali to je druga priča), pa se logično niti nema što prodavati u ponudama tjedna.

DODSFERD Posted - 03/10/2016 : 22:34:31
Što se tiče cijena, ne čudi me koliko košta Tex jer su za njega najskuplja prava, ali neka druga izdanja bi ipak trebala biti jeftinija. Nedavno sam baš uspoređivao Texa i Mister Noa sličnog broja stranica i ispada da je Tex samo 5 kn skuplji, očekivao sam da će MN biti dosta povoljniji jer se ipak radi o mrtvom junaku.
darkwoodaxe Posted - 03/10/2016 : 22:21:57
http://www.sergiobonelli.it/news/nascosta/9881/11-Le-copertine-della-collezione-storica.html

evo 240 naslovnica reppublice. kako se razvijao crtež tako je villa prilagođavao naslovnice.
po debelom vč texu s epizodama iz striscia faze se vidi da su velike promjne bile u samom početku te da su već oko 25. broja klasičnog bonelli formata likovi u osnovi definirani s daljnjim mjenama kako se galep razvijao što znamo iz zs razdoblja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000