forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najjači Zagorov period ?

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Timber Bil Posted - 13/02/2014 : 13:39:39
Ako su već jubilarni brojevi neka vrsta okvira, koji je onda Zagorov period po vama najkvalitetniji?

Pri definisanju perioda naveo sam po par najpoznatijih naslova.

ZAGOR 1-100

Šuma zamki, Nasilje u Darkvudu, Kuća uzasa, Blago crvene planine, Zarobljenici crvene veštice, Cena zivota, ''Plava '' zvezda, Američka odiseja, Zagor protiv vampira, Vukodlak, Sloboda ili smrt, Fakir Ramath...

ZAGOR 100-200

Zimska zmija, prvi Supermajk, prvi Kandraks, Careve naredbe, Beli tigar, Bučer, Poslednji viking, Teror đeste planete, drugi Rakosi, Horde zla...

ZAGOR 200-300

Demonska maska,Tkač, Brodolom na Misuriju, Povratak Supermajka, Pekot, Jednooki Dzek, Hagot, Demoni ludila, Sveti breg...

ZAGOR 300-400

Sindrom Belzebul, Tajanstveni samostan, Nestali istrazivač, Cibola, teksaški rendzeri, Helingen je ziv, Morska strava, prvi Mortimer, treći Vampir...

ZAGOR 400-500

Lafit, Kainov povratak, treći Kandraks, povratak Tkača i Mortimera, Mocvara robijasa, Krvave piramide, Poslednja Tula, Povratak mutanta...

ZAGOR 500-600

Mrtva suma, Povratak Haota, Greja, Crna krila noci, Vukodlak, price iz Juznoamericke odiseje...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Ted Miller Posted - 30/06/2022 : 13:45:14
kud baš razdoblje krize od prvog broja SD ? :D hehe iako su preskočili te epizode ^^ heh
Ima tu nekih dobrih priča, ali da, od 345 je vrh, ono što sam čitao kao klinac i drago mi je da nije samo nostalgija u pitanju, nego zbilja jedan jako dobar period koji mi je uljepšao dane.
prop_ovednik Posted - 28/06/2022 : 21:43:19
Kad pogledam epizode iz naslova, kako su podijeljene, 300-400 period je moj top. Em sam tad počeo čitati, em stvarno mislim da su skoro sve te epizode super.
Hercule Poirot Posted - 28/06/2022 : 20:10:53
Komotno do otprilike 450-tog broja.
Qwertz Posted - 28/06/2022 : 19:32:03
quote:
Originally posted by solar

Ja također mislim da je profina podjela nedovoljno dobra jer ne zahvaća autore i njihov ukupan rad na serijalu.
Ovo bi bilo realnije stanje:

Početno Nolittino razdoblje (nn. 1-54) ocjena - 6.5

Zrelo Nolittino razdoblje (nn. 55-138) ocjena - 9.5

Kasno Nolittino razdoblje (nn. 139-182) ocjena - 7.5

Castelli-Sclavi prijelazno razd. (nn. 183-214) ocjena - 6.6

Epoha Toninellija (nn. 215-315) ocjena - 7.3

Razdoblje krize (nn. 316-344) ocjena - 5

Renesansa Bosellija i Burattinija (nn. 345-435) ocjena - 9

Prijelazno post-Boselli razdoblje (nn. 436-500) ocjena - 6.8

Burattinijevo razdoblje (nn. 500-) ocjena - 8.2


Ovaj posljednji dio uključuje i "JA odiseju" koja je iznadprosječno kvalitetna.


Ova podjela je zaista točna i precizna. Iako svako razodblje ima slabijih i boljih epizoda, tu je sve lijepo sažeto i objašnjeno. Kada malo detaljnije promatramo Zagora, vidjet ćemo da serijal uglavnom donosi dobre do odlične epizode s ponekim prekidima niza sa lošijim epizodama i manjim krizama. Najveću krizu se definitivno da uočiti u onom razdoblju kada je Toninelli rokao po kratkim pričicama sa trgovcima alkohola i oružja. Sam početak Zagora je bio prilično naivan, ali i dalje ima neki svoj šarm, a kasnije su epizode sve bolje i bolje i osim već spomenutih krizica, nemam što za zamjeriti.
Siljak66 Posted - 28/06/2022 : 19:13:38
Brojevi od 200-300.
Leonid Posted - 22/02/2014 : 16:12:11
quote:
Originally posted by solar

Ja također mislim da je profina podjela nedovoljno dobra jer ne zahvaća autore i njihov ukupan rad na serijalu.
Ovo bi bilo realnije stanje:

Početno Nolittino razdoblje (nn. 1-54) ocjena - 6.5

Zrelo Nolittino razdoblje (nn. 55-138) ocjena - 9.5

Kasno Nolittino razdoblje (nn. 139-182) ocjena - 7.5

Castelli-Sclavi prijelazno razd. (nn. 183-214) ocjena - 6.6

Epoha Toninellija (nn. 215-315) ocjena - 7.3

Razdoblje krize (nn. 316-344) ocjena - 5

Renesansa Bosellija i Burattinija (nn. 345-435) ocjena - 9

Prijelazno post-Boselli razdoblje (nn. 436-500) ocjena - 6.8

Burattinijevo razdoblje (nn. 500-) ocjena - 8.2


Ovaj posljednji dio uključuje i "JA odiseju" koja je iznadprosječno kvalitetna.


Jednako i ja razmišljam.Tamo do amo reći 210....sve je u najboljem redu.
Ono što slijedi je za mene loše iako su u tom razdoblju izašli Demoni ludila i Hagot.
Ono što taj period dodatno srozava je nedostatak kvalitetnog crtača uz Ferrija.
Donatelli nikad nije bio nešto posebno,no prvotno razdoblje je bilo ok.Kasnije kad je ostario to je teška žalost.
Priče naivnije i gluplje nego što je to radio Nolitta 15-17 godina prije,što je malo je reći čudno.
nagor Posted - 21/02/2014 : 23:25:29
Ja vodim Nollitino razdoblje pod klasično razdbolje... od Nestalog Istraživača pa do Afrike je zlatno razdoblje... :)
solar Posted - 21/02/2014 : 22:48:51
quote:
Originally posted by D.J.

Solar, lijepo si to slozio i vrlo objektivno ocijenio. Barem ja tako mislim!


Kako ono ide: "great minds think alike"!
kasper Posted - 21/02/2014 : 22:11:08
ima Bure par lepih prica na 500, oni Planinari, Vukodlak, Havak.
mozda kad bi smanjio broj scenarija, a povecao kvalitet... bilo bi to jos bolje
D.J. Posted - 21/02/2014 : 21:59:55
Solar, lijepo si to slozio i vrlo objektivno ocijenio. Barem ja tako mislim!
going going Posted - 20/02/2014 : 21:13:54
quote:
Originally posted by aved

quote:
Originally posted by markotamara

Znaci JA saga koda nas za par godina tek...


Veseli Cetvrtak krece ove godine sa JA sagom, a Ludens naredne godine.



Da!

Veseli za 2 meseca krece sa uvertirom za JA sagu ,,Ponekad se vracaju" , posle toga ide onaj jubilarac za 50 godina i onda JA saga!!!
Bas se radujem!


Ovo novo Burattinijevo razdoblje 500 do 600 je novi preporod serijala! Mnogo dobri novi crtaci i Burattini se svojski trudi da kvalitet epizoda bude odlican!
aved Posted - 20/02/2014 : 12:33:33
quote:
Originally posted by markotamara

Znaci JA saga koda nas za par godina tek...


Veseli Cetvrtak krece ove godine sa JA sagom, a Ludens naredne godine.
markotamara Posted - 20/02/2014 : 12:13:29
Znaci JA saga koda nas za par godina tek...
solar Posted - 20/02/2014 : 12:04:38
Ja također mislim da je profina podjela nedovoljno dobra jer ne zahvaća autore i njihov ukupan rad na serijalu.
Ovo bi bilo realnije stanje:

Početno Nolittino razdoblje (nn. 1-54) ocjena - 6.5

Zrelo Nolittino razdoblje (nn. 55-138) ocjena - 9.5

Kasno Nolittino razdoblje (nn. 139-182) ocjena - 7.5

Castelli-Sclavi prijelazno razd. (nn. 183-214) ocjena - 6.6

Epoha Toninellija (nn. 215-315) ocjena - 7.3

Razdoblje krize (nn. 316-344) ocjena - 5

Renesansa Bosellija i Burattinija (nn. 345-435) ocjena - 9

Prijelazno post-Boselli razdoblje (nn. 436-500) ocjena - 6.8

Burattinijevo razdoblje (nn. 500-) ocjena - 8.2


Ovaj posljednji dio uključuje i "JA odiseju" koja je iznadprosječno kvalitetna.
acestroke Posted - 19/02/2014 : 22:32:20
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

55 do 138



vknez Posted - 19/02/2014 : 22:13:45
quote:
Originally posted by King Warrior

Ah, ovo je podjela po stotkama, ne po periodima.
Ja bih podijelio serijal na slijedece periode:

1-30 Naivno doba
Prve epizode, naivne i sa drugacijim konceptom od onoga na kojeg smo navikli poslije striscica. Bum, kras, dum, vecinski je sadrzaj prica iz tog doba.

31-280 Zlatno doba
Pocinje sa epizodom "Nasilje u Darkwoodu", zavrsava sa "Demonom ludila". Najvecu popularnost Zagor je upravo u ovom periodu stekao, bezbrojni klasici koji zive i dan danas. Nije Dnevnik slucajno odabrao "Nasilje u Darkwoodu" kao prvu epizodu da lansira Zagorov serijal na trziste.

281-333 Mracno doba
Doba poslije Demona ludila, u Italiji se osjetio pad prodaje, Tonineli sa malo svjezih ideja.

334-500 Srebrno doba
Bosellijev dolazak na serijal, propracen velikim vizuelnim promjenama i nacinom naracije u serijalu. Tada novi crtaci su dosta kontroverzni kod fanova, ipak, biljezi se porast prodaje, sto daje svjetlo urednicima da su ipak napravili dobar potez. Ono najvaznije, ovo doba je uspjelo da privuce novu mladu publiku kojoj je ovaj period do dan danas najdrazi, sto mozemo vidjeti po komentarima tih ljudi i kod nas na forumu. Period je zaokruzen grubo sa brojem 500, mada bi se moglo i tome diskutovati.

501-do danas Novo doba
Burattini se odlucuje za mix Bosellijevog runa i klasicnih avantura iz Zlatnog doba, dakle, ne okrece se ledja klasicnoj naraciji, kao sto je to jedno vrijeme bio slucaj. Vec prva epizoda, "Kraljevstvo straha", (broj 501) to nagovjestava. Nakon skoro 80 sveskica ovog perioda, moze se reci da je period u prosjeku kvalitetan i da drzi stabilnu prodaju, sto je rijetkost u danasnje vrijeme.



odlično secirano
King Warrior Posted - 19/02/2014 : 20:45:03
Ah, ovo je podjela po stotkama, ne po periodima.
Ja bih podijelio serijal na slijedece periode:

1-30 Naivno doba
Prve epizode, naivne i sa drugacijim konceptom od onoga na kojeg smo navikli poslije striscica. Bum, kras, dum, vecinski je sadrzaj prica iz tog doba.

31-280 Zlatno doba
Pocinje sa epizodom "Nasilje u Darkwoodu", zavrsava sa "Demonom ludila". Najvecu popularnost Zagor je upravo u ovom periodu stekao, bezbrojni klasici koji zive i dan danas. Nije Dnevnik slucajno odabrao "Nasilje u Darkwoodu" kao prvu epizodu da lansira Zagorov serijal na trziste.

281-333 Mracno doba
Doba poslije Demona ludila, u Italiji se osjetio pad prodaje, Tonineli sa malo svjezih ideja.

334-500 Srebrno doba
Bosellijev dolazak na serijal, propracen velikim vizuelnim promjenama i nacinom naracije u serijalu. Tada novi crtaci su dosta kontroverzni kod fanova, ipak, biljezi se porast prodaje, sto daje svjetlo urednicima da su ipak napravili dobar potez. Ono najvaznije, ovo doba je uspjelo da privuce novu mladu publiku kojoj je ovaj period do dan danas najdrazi, sto mozemo vidjeti po komentarima tih ljudi i kod nas na forumu. Period je zaokruzen grubo sa brojem 500, mada bi se moglo i tome diskutovati.

501-do danas Novo doba
Burattini se odlucuje za mix Bosellijevog runa i klasicnih avantura iz Zlatnog doba, dakle, ne okrece se ledja klasicnoj naraciji, kao sto je to jedno vrijeme bio slucaj. Vec prva epizoda, "Kraljevstvo straha", (broj 501) to nagovjestava. Nakon skoro 80 sveskica ovog perioda, moze se reci da je period u prosjeku kvalitetan i da drzi stabilnu prodaju, sto je rijetkost u danasnje vrijeme.
Terminator Posted - 19/02/2014 : 18:52:18
quote:
Originally posted by teller
dobrodosao i dobar post...


Gadno je kad se registriraš prije ciglih deset i pol godina, a onda zaboraviš da si to učinio...
No hvala lijepa.
teller Posted - 19/02/2014 : 14:13:11
quote:
Originally posted by Terminator

Od 300 do 400. Putovanje Sjevernom Amerikom iznjedrilo je brdo fantastičnih epizoda, a onda je došla ona fenomenalna s Hellingenom. Tu su i putovanje na Grenland i Mortimer. Zasad još nema perioda koji bi parirao ovome, a teško da će ga i biti.


dobrodosao i dobar post...mozda taj period premasi juznoamericka saga koja sada vlada italijom...
Terminator Posted - 19/02/2014 : 14:05:48
Od 300 do 400. Putovanje Sjevernom Amerikom iznjedrilo je brdo fantastičnih epizoda, a onda je došla ona fenomenalna s Hellingenom. Tu su i putovanje na Grenland i Mortimer. Zasad još nema perioda koji bi parirao ovome, a teško da će ga i biti.
sonic Posted - 18/02/2014 : 20:52:49
100-200
ike666 Posted - 18/02/2014 : 19:28:49
ZAGOR 200-300 Marcello Toninelli!

Bruce Springsteen Posted - 14/02/2014 : 18:18:27
55 do 138
nagor Posted - 14/02/2014 : 17:55:44
Kod mene se potrefilo... odrastao na 300-400 i ujedno je to najbolji period.
Brdar Posted - 14/02/2014 : 16:15:18
50 - 400

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000