forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Valerian

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jaki Posted - 19/02/2014 : 20:43:11
Jedan od najboljih SF BD stripova a pogotovo albumi od 3-9.
http://www.youtube.com/watch?v=_c8tGKCkQVY
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 08/08/2022 : 21:05:58
jaki Posted - 04/02/2022 : 23:33:11
https://www.tcj.com/recognition-a-conversation-with-jean-claude-mezieres/
anto Posted - 26/01/2022 : 18:58:33
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Aco
Darkwood je odabrao pomalo čudan sistem, prvo su po redu išli albumi, a onda nakon "Ambasadora senki" kratke priče koje so kronološko prije prvog albuma. Tako da pitanje što (i da li) slijedi.



volim valerijana, al te kratke price su tesko sranje. umesto da je dw nastavio niz iz redovnog serijala oni se zacementirase ovako necim
eh, da, fibra i da se to odradi kako treba


usrali su motku sa ubacivanjem kratkih priča umesto da idu sa albumima po redu,pričali smo već o tome x puta na DW forumu;ali smatram da bi ostali na tom drugom integralu u svakom slučaju,jer u tim trenucima je DW već krenuo u sunovrat.

Mada,neću se potresti ako se Valerijan nikad i ne objavi kompletno.
ivanl Posted - 26/01/2022 : 18:48:33
Aco Posted - 26/01/2022 : 08:33:12
Maestrov studio i radni stol, 2013. Ili Kako nastaje jedna od posljednjih tabli zadnjeg albuma Valeriana :

[url=https://postimg.cc/c6zWbk8D][/url]

[url=https://postimg.cc/SXLN0Lpn][/url]


ivanl Posted - 25/01/2022 : 19:10:46
quote:
Originally posted by Aco

Format kao Trgovina, 5 u 1. Crno-bijelo, papir mat ;-)


Moze.
Ili kao Bookglobeovi Brodolomnici vremena...
ivanl Posted - 25/01/2022 : 19:09:37
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Aco
Darkwood je odabrao pomalo čudan sistem, prvo su po redu išli albumi, a onda nakon "Ambasadora senki" kratke priče koje so kronološko prije prvog albuma. Tako da pitanje što (i da li) slijedi.



volim valerijana, al te kratke price su tesko sranje. umesto da je dw nastavio niz iz redovnog serijala oni se zacementirase ovako necim
eh, da, fibra i da se to odradi kako treba


Svakako bi to Fibra odradila stani-pani...
Tonto Posted - 25/01/2022 : 18:54:14
Najsjajniji papir, format alan forda, bez korica...
Renky Posted - 25/01/2022 : 18:35:39
quote:
Originally posted by jaki

Obavezno na mat papiru
Francuski veći format.
Kao Mateo.
Pojedinačni albumi.



A na hrptu ilustracija nepreglednog svemira
Aco Posted - 25/01/2022 : 18:28:10
Format kao Trgovina, 5 u 1. Crno-bijelo, papir mat ;-)
jaki Posted - 25/01/2022 : 14:54:28
Obavezno na mat papiru
Francuski veći format.
Kao Mateo.
Pojedinačni albumi.
kasper Posted - 25/01/2022 : 13:27:46
quote:
Originally posted by Aco
Darkwood je odabrao pomalo čudan sistem, prvo su po redu išli albumi, a onda nakon "Ambasadora senki" kratke priče koje so kronološko prije prvog albuma. Tako da pitanje što (i da li) slijedi.



volim valerijana, al te kratke price su tesko sranje. umesto da je dw nastavio niz iz redovnog serijala oni se zacementirase ovako necim
eh, da, fibra i da se to odradi kako treba
Aco Posted - 25/01/2022 : 12:04:51
quote:
Originally posted by ivanl

Je li Darkwood skroz odustao od toga, sa ona dva integrala? Zna li se?



Valerian svakako zaslužuje kvalitetno integralno izdanje.

Darkwood je odabrao pomalo čudan sistem, prvo su po redu išli albumi, a onda nakon "Ambasadora senki" kratke priče koje so kronološko prije prvog albuma. Tako da pitanje što (i da li) slijedi.
Lord Vader89 Posted - 25/01/2022 : 10:27:11
quote:
Originally posted by alexts

Postoje zaluđenici za SW, od kojih ljudi beže kad ih sretnu, jer samo o tome dave.

Nadam se da Lord Vader89 nije taj tip.



aj da vidimo oces smeti to da mi kazes u lice kad se budemo sreli jednog dana
Tonto Posted - 25/01/2022 : 10:00:56
Ovako na osnovu nicka i avatara, nema sanse...
alexts Posted - 25/01/2022 : 02:10:53
Postoje zaluđenici za SW, od kojih ljudi beže kad ih sretnu, jer samo o tome dave.

Nadam se da Lord Vader89 nije taj tip.
Lord Vader89 Posted - 25/01/2022 : 00:03:43
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Tonto

Odrasli ljudi koji gledaju star warse su mi puno veca enigma od odraslih ljudi koji citaju zagora.





Još veća mi je enigma da ih netko nije gledao.

Ili da netko očekuje da će njihovim gledanjem shvatiti smisao života i riješiti najveće i najdublje tajne svemira.

Kad ono zajeb: Samo pure fun.



kolko vi ljudi nemate pojma
dodje mi tuzno maltene
naker Posted - 24/01/2022 : 21:00:12
@ivanl

Neka me neko od nadležnih ispravi ako su postojali neki nerealizovani planovi ali nakon što se videlo da drugi tom ne sadrži sledeći album već kratke priče i intervju sa Bessonom stekao se utisak da je DW samo želeo da isprati filmsku adaptaciju i da nije tu postojao neki dugoročniji plan posvećivanju izdavanja Valerijana. Što je pomalo kontraintuitivno jer publika je bila željna Valerijana i prvi tom se brzo rasprodao i rađen je reprint ali avaj, sve je stalo na tome. Deluje da Čarobna jedina ima ljudstvo i kapital da izgura duže franačke serijale, a da li imaju želju da nastave Valerijana pored svega ostalog što rade ostaje da se vidi
Peyo Posted - 24/01/2022 : 19:56:24
quote:
Originally posted by Tonto

Odrasli ljudi koji gledaju star warse su mi puno veca enigma od odraslih ljudi koji citaju zagora.





Još veća mi je enigma da ih netko nije gledao.

Ili da netko očekuje da će njihovim gledanjem shvatiti smisao života i riješiti najveće i najdublje tajne svemira.

Kad ono zajeb: Samo pure fun.
ivanl Posted - 24/01/2022 : 18:39:29
quote:
Originally posted by corto33

Nego, lijepo bi bilo da neko završi integrale Valerijana, možda ČK ...


Je li Darkwood skroz odustao od toga, sa ona dva integrala? Zna li se?
corto33 Posted - 24/01/2022 : 17:48:03
Nego, lijepo bi bilo da neko završi integrale Valerijana, možda ČK ...
corto33 Posted - 24/01/2022 : 17:47:10
Iz više stvari se Star Wars još inspirisao pored Valeriana:
- Hidden Fortress (Kurosawa)
- storyboard za Dune (Jodorowsky), kojeg je nacrtao Moebius
Tonto Posted - 24/01/2022 : 06:32:15
Odrasli ljudi koji gledaju star warse su mi puno veca enigma od odraslih ljudi koji citaju zagora.

alexts Posted - 24/01/2022 : 02:45:46
Postoji mogućnost da Lukas nikada nije čitao, ni video strip Valerijan, samim tim se nije inspirisao njime. Kao što pomenuste, dovoljni su drugi, zajednički uzori.

Ali ja lično mislim, da je veća verovatnoća da jeste. Kao i Mebijusa.

Nije to dokazivo baš.
ivanl Posted - 24/01/2022 : 00:37:26
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Znam da sam ponovio dosta onog što je Vader već spomenuo, ali mislim da vrijedi utvrditi neke stvari.



Vrijedi spomenuti i utvrditi neke cinjenice uvijek. Narocito kad si ih ovako s trudom lijepo izlozio.

Ali nije ni bitno traziti dlaku u jajetu, po meni. Svi autori svih zanrova bilo pisanom rijecju, pokretnom slikom ili crtezom, namjerno ili ne, koriste masu vec postojecih stvari. Ne moze se vise tek tako nista spektakularno ni izmisliti. Ja nisam bas neki fan Ratova zvijezda, ali Valerina jesam, i osobno mi nije bitno odkuda su potekle ideje. Ponekad su kopija, ponekad su usavrsene jos bolje od originalnih predlozaka. Tesko je vise izmisljati toplu vodu... inace bi svijet bio pun sta ja znam, Stephena Kinga, Branimira Stulica ili Michelangela, primjerice.

Meni slicnosti i poveznice ne smetaju previse, dapace drage su mi kad se rade s postovanjem kao 'tribute to'.
A sad, krada ima. Bezobraznih i bezocnih. Nekad produ, nekad ne u umjetnickom izricaju. Kad autori jasno naznace odakle su crpili svoje ideje to je sasvim ok.

Padne mi odmah na pamet Miller i Hermann, Mad Max i Jeremiah, te vjecna enigma,(a i raspravljalo se o tome ovde), da li je prvi uzeo ideju od drugog.

Pa recimo 'novi' serijal Dragonero, Bonellija, kao sve je to vec videno u Fantasyu...

Primjera je masu, mogli bi 'do sutra' nabrajati...

Kazem, nije bitno sve dok je uzbudljivo, zanimljivo i dobro poslozeno...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000