forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor almanah br. 13

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 02/03/2014 : 10:50:19


Na kioscima 04.03.2014.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 30/07/2014 : 19:33:04
Čudi me to da ima neka nova epizoda Zagora s kojom nisi oduševljen.
nagor Posted - 30/07/2014 : 12:19:57
Evo komentar priče, da ga mogu kasnije zalimat pod recku:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/Dr._Robert_Knox,_Surgeons%27_Hall_Museum_Edinburgh.jpg

Inspiriran pričom o stvarnom škotskom doktoru Robertu Knoxu, koji je kupovao leševe za svoja istraživanja, Perniola nam servira scenarij, koji baš i nije na razini originalnog predloška. Žao mi je što nije smjestio ovu priču u kakav mračan, prljav lučki grad jer to bi onda bio pun pogodak prije svega zbog raspoloženog Čarolije. Chiraollin "prljavi" crtež stvarno sjeda ovakvom tipu priče, a sjeo bi maestralno, da je u igri kakav zabačeni grad, a ne Darkwood. Chiarolla i "Jack the Ripper" atmosfera na 300njak stranica bi bili pun pogodak za neku buduću priču. Ovako je to sve skupa maleno i ništa posebno. Netko je oteo indijance i počinje istraga. Već smo se načitali takvih priča. Svidjela mi se (iako jako kratka) povijesna pozadina ovakvih istraživanja i završni obračun je oke... Ostalo je prosjek i općenito priča, kojoj se nemaš zašto vračati.
markotamara Posted - 12/03/2014 : 12:30:21
Nestali istrazivac je remek djelo i najbolje sto se moglo desiti Zagoru nakon "onog"razdoblja
velka031 Posted - 11/03/2014 : 23:17:02
I kad je crtao Nestalog isttazivaca imao je preko 60 godina...
Po meni stvarno pravi majstor, vrlo detaljan i bogat crtez...
PijaniPatak Posted - 11/03/2014 : 23:05:53
uhm...BILO godina. Covece, rodjen 1929. godine, a mi se jos cudimo omaskama u Kandraksu 3
kandraks Posted - 11/03/2014 : 21:53:01
http://it.wikipedia.org/wiki/Carlo_Raffaele_Marcello
PijaniPatak Posted - 11/03/2014 : 21:23:14
quote:
Originally posted by dzoni

marcello je svoje zadnje radove radio vec skoro poluslep...tako da nije cudo da je podbacio...i njegov crtez takodje volim



koliko je coveku uopste godina?
velka031 Posted - 11/03/2014 : 20:34:26
Marcello na Texu fenomenalan, na Zagoru ipak losiji, iako je Nestali istrazivac remek djelo.
dzoni Posted - 11/03/2014 : 05:14:11
marcello je svoje zadnje radove radio vec skoro poluslep...tako da nije cudo da je podbacio...i njegov crtez takodje volim
macca1985 Posted - 10/03/2014 : 17:27:39
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Cromwell

Vi kojima je Chiarolla prst u oko- kakav vam je Marcello?
Nije nekakvo trik pitanje, samo me zanima.



Nije mi baš trn u oku, dosta je epizoda u kojima je fantastičan. Osim sada već "dobre stare" Sedam gradova Cibole, u nekim novijim avanturama je odličan, npr. u ovom novom maxiju. No, u većini slučajeva zna da pobaci, da ruci previše oduška da se razmaše pa njegove table postanu neka psihodelična kombinacija bolesnih figura.

Marcello mi je fantastičan i žao mi je što je samo na statusu "gosta" serijala. Nestali istraživač, Teritorija Komanča, Avantura u Kanadi su priče u kojima naprosto uživam. U specijalu "Urota Bogova" malo manje. Ne znam samo šta mu je bilo na trećem Kandraxu. Ono je bukvalno crtež preko k....



Da, Marcello je u većini epizoda bio sjajan, osim što je debelo podbacio u trećem Kandraxu. Mislm da mu je to bio i zadnji Zagor ako se ne varam....
wolf Posted - 10/03/2014 : 16:36:21
Ne kažem ja ništa za Karijoline pejzaže, ljude ne mogu vidjeti koje on nacrta.
PijaniPatak Posted - 10/03/2014 : 13:48:11
quote:
Originally posted by Cromwell

Vi kojima je Chiarolla prst u oko- kakav vam je Marcello?
Nije nekakvo trik pitanje, samo me zanima.



Nije mi baš trn u oku, dosta je epizoda u kojima je fantastičan. Osim sada već "dobre stare" Sedam gradova Cibole, u nekim novijim avanturama je odličan, npr. u ovom novom maxiju. No, u većini slučajeva zna da pobaci, da ruci previše oduška da se razmaše pa njegove table postanu neka psihodelična kombinacija bolesnih figura.

Marcello mi je fantastičan i žao mi je što je samo na statusu "gosta" serijala. Nestali istraživač, Teritorija Komanča, Avantura u Kanadi su priče u kojima naprosto uživam. U specijalu "Urota Bogova" malo manje. Ne znam samo šta mu je bilo na trećem Kandraxu. Ono je bukvalno crtež preko k....
dzoni Posted - 10/03/2014 : 12:19:36
obozavam chiarolin crtez...
ike666 Posted - 10/03/2014 : 08:46:35
quote:
Originally posted by Cromwell

Vi kojima je Chiarolla prst u oko- kakav vam je Marcello?
Nije nekakvo trik pitanje, samo me zanima.



Također loš.
ninel Posted - 10/03/2014 : 08:23:08
Chiarolla i Marcello su daleko najbolji crtači Zagora.
Davor2403 Posted - 10/03/2014 : 08:12:55
Ja odavno govor, Chiarolla što se tiče crtanja Zagora i Chica i dalje loš, ali sve ostalo je sami vrh..
teller Posted - 10/03/2014 : 07:46:08
Marcello na texu odlican,ns zagoru losiji....
Chiarolla nekad losiji,danas puno bolji...pejsazi i okolina maestralni,sami likovi malo losiji...cak u zadnje vrijeme zagora i chika crta dosta dobro,, nijeni vrh ali ga rado citam...
Andreucci na texaskim rendzerima odlican,pa i na morskoj stravi,kasnije se zasitio zagora izgleda pa sve zbrzavao...na texu vidim jako dobar...valjda mu odgovara klasicni vestern....
To je moje videnje crtaca,nisu vrh ali jako solidni..za razliku od cassara ili deacagnela oni su jos i ok.
macca1985 Posted - 09/03/2014 : 22:14:28
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by globinjo

i andreucci...uz navedenu dvojku-ajme i kuku...



I meni je Andreucci bio malo problematican u onoj epizodi Ljudi i Zveri i u jos jednoj epizodi ne znam kojoj nije mi se bas svideo. Ali sam onda procitao ,,Teksaske rednzere" tu mu je crtez maestralan! Fantastican crtac!



Da, u Teksačkim rendžerima,a također je bio maestralan u Morskoj stravi. Taj crtež mi je uljepšao cijelo djetinjstvo

A onda je u "Kainovom povratku" promijenio stil. Crtež mu je i dalje ostao dobar, ali to više nije bio onaj Kain iz "Morske strave".
macca1985 Posted - 09/03/2014 : 22:09:33
E sada reći da je Chiarolla najbolji crtač...teško.
Istina je da sjajno dočarava pejsaže, a također i žene
Chiarolla se počeo jako popravljati tamo negdje oko epizode
"Lord u Darkwoodu" gdje su mu napokon face počele ličiti na
Zagora i Chica.

Sada mi uopće ne smeta da crta Zagora, no godinama sam
ga teško probavljavao, bilo je toliko epizoda koje mi je pokvario svojim crtežom, "Tajna jednoroga", "Dugo putovanje",
a da ne govorimo onu katastrofu od "Tajanstvenog izvora".
Njegov prikaz meni veoma dragog lika Doktora Metrevelića
još uvijek mi stvara probleme u želucu

U zadnje vrijeme veoma mi je solidan, ali teško bih ga svrstao
u deset trenutno najboljih Zagorovih crtača.
going going Posted - 09/03/2014 : 21:42:56
quote:
Originally posted by globinjo

i andreucci...uz navedenu dvojku-ajme i kuku...



I meni je Andreucci bio malo problematican u onoj epizodi Ljudi i Zveri i u jos jednoj epizodi ne znam kojoj nije mi se bas svideo. Ali sam onda procitao ,,Teksaske rednzere" tu mu je crtez maestralan! Fantastican crtac!
globinjo Posted - 09/03/2014 : 21:38:17
i andreucci...uz navedenu dvojku-ajme i kuku...
globinjo Posted - 09/03/2014 : 21:36:29
quote:
Originally posted by Cromwell

Vi kojima je Chiarolla prst u oko- kakav vam je Marcello?
Nije nekakvo trik pitanje, samo me zanima.


užas...
going going Posted - 09/03/2014 : 21:34:33
quote:
Originally posted by Pavel

Stvar je u tome da sada crta normalnu količinu tabli za jdnog strip crtača. Prije je crtao jako puno jer je bio najbrži u staffu.

I ima nas nemali broj kojima je on jedan od najdražih crtača.



Slazem se i meni je on medju boljima! Toliko sam njegovih epizoda procitao da sam se navikao na coveka! Bolji je od Mangiantinijia sigurno!
Zagor-te-nay Posted - 09/03/2014 : 20:05:54
Isto bezveze.
Cromwell Posted - 09/03/2014 : 19:55:00
Vi kojima je Chiarolla prst u oko- kakav vam je Marcello?
Nije nekakvo trik pitanje, samo me zanima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000