forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Ninja Turtles (2014)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zagor12 Posted - 31/01/2014 : 18:06:19
Eh, Nindže Kornjače. Svima najdraži crtani junaci iz osamdesetih, mnogi su odrasli na njima, i ja također, ali na onoj verziji iz 2003. Isprva underground strip, parodija na superheroje, Kornjače su postale dio pop-kulture s tri vrlo goofy filma i jednim vrlo brzo zaboravljenim CGI (ne)ostvarenjem. Sada, kako je to u modi ovih dana, dolazi vrijeme za reboot. Franšiza se ponovno budi, od samoga početka. Sve to na prvu zvuči divno i krasno, ali glavna figura koja stoji iza reboota je filmofilima vrag u ljudskom obličju koji se odaziva na ime Michael Bay.

On nije redatelj, ali je glavni producent. Redateljsku palicu je preuzeo Jonathan Liebesman, čovjek koji je snimio šrotne blockbustere tipa Sudar Titana, Bitka: Los Angeles i slične. Scenaristi su Josh Applebaum i Andre Nemec (četvrti nastavak Nemoguće misije). Četiri glavna glumca plus Splinter su redom nepoznati (Noel Fisher - Mike, Pete Ploszek - Leo, Jeremy Howard - Don, Alan Ritchson - Raph, Danny Woodburn - Splinter), što nužno ne mora biti loše ali nas automatski ostavlja skeptičnima. Od poznatijih lica tu su Megan Fox kao April O'Neil, Will Arnett i William Fitchner kao Shredder. Tu je još i Whoopi Goldberg. Aha, da, znam...

Zbog glumačke postave/redatelja/producenta jednostavno ne vjerujem u ovaj film, čak ne vjerujem da će biti recimo na razini Transformersa. No, ono što mi je unijelo nadu su nevjerojatno dobri i opaki izgledi likova.







Shredder:


April:


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Mr. Bushido Posted - 01/04/2015 : 09:10:11
Stephen Amell (Oliver Queen/Arrow u TV-serijalu Arrow) naslijedit će Eliasa Koteasa i Chrisa Evansa u ulozi Caseyja Jonesa.

http://www.comicbookresources.com/article/stephen-amell-joins-teenage-mutant-ninja-turtles-2
Felagund Posted - 01/04/2015 : 00:51:30
Meni je bas cgi upravo to sto me odbija da uopce krenem gledat nove. Jednostavno ne podnosim taj cgi, gadi mi se i ne shvacam zasto se sad opet vracamo na takav sugav stil animacije (osim toga sto je vjerojatno jeftiniji). Cini mi se da je tamo negdje pocetkom 2000-ih bio dosta popularan (Action-man, Spider-man) i onda su nakon nekog vremena prestali radit crtice takvim stilom i sad se opet to sranje vraca u modu. Uvjek cu preferirati stil Batman TAS-a u odnosu na Beware the Batman, stil Young Justice u odnosu na Green Lantern TAS, stil tmnta iz 2003 (naravno mislim na prvih 5 sezona) u odnosu na stil ovih iz 2012.
Elderane84 Posted - 31/03/2015 : 22:08:47
quote:
Originally posted by Windwalker

Ja gledam nove malo pomalo.
Zabavni su, ima akcije, dobar CGI, svi likovi su različiti i okarakterizirani, a ne samo da imaju masku druge boje, i tako.
Humoristični su, a ne mračni, no imaju puno hommagea na razne horror klasike, pogotovo u početku treće sezone.
Ali su crtić za djecu, to je jasno. No u njemu mogu uživati i odrasli koji vole CGI crtiće poput Shreka, Ice Agea i slično.



Bas tako.
Windwalker Posted - 31/03/2015 : 21:25:54
Ja gledam nove malo pomalo.
Zabavni su, ima akcije, dobar CGI, svi likovi su različiti i okarakterizirani, a ne samo da imaju masku druge boje, i tako.
Humoristični su, a ne mračni, no imaju puno hommagea na razne horror klasike, pogotovo u početku treće sezone.
Ali su crtić za djecu, to je jasno. No u njemu mogu uživati i odrasli koji vole CGI crtiće poput Shreka, Ice Agea i slično.
Darth Ivan Posted - 31/03/2015 : 21:12:14
quote:
Originally posted by Tintilinic

Nisam mislio na radnju nego samo na izgled likova, predjetinjasto mi izgledaju ove zadnje, da sam odrastao na 87.-ici vjerovatno bi mi bile bolje.


Smatram da izgled likova nije toliko važan, puno je važnija karakterizacija i koncept.

Kažem, ove najnovije nisam gledao, al kod onih starih je stvar u tome što su, eto, jednostavno uzeli originalni strip i preokrenuli ga za 180°.
Tintilinic Posted - 30/03/2015 : 22:59:37
Nisam mislio na radnju nego samo na izgled likova, predjetinjasto mi izgledaju ove zadnje, da sam odrastao na 87.-ici vjerovatno bi mi bile bolje.
Elderane84 Posted - 30/03/2015 : 22:55:03
quote:
Originally posted by Tintilinic

Nisam baš razumio, misliš usporedba 2012.-1987. ili 2003.-1987.?

EDIT: Ono što sam htio reći je to da je izgled kornjača iz 1987. i 2012. neozbiljniji od 2003.



Mislim na poredjenje 2012. i 2003. Ove poslednje su ubjedljivo najozbiljnije po radnji.
Tintilinic Posted - 30/03/2015 : 21:55:22
Nisam baš razumio, misliš usporedba 2012.-1987. ili 2003.-1987.?

EDIT: Ono što sam htio reći je to da je izgled kornjača iz 1987. i 2012. neozbiljniji od 2003.
Elderane84 Posted - 30/03/2015 : 21:49:21
quote:
Originally posted by Tintilinic


quote:
Sam film nisam gledao, i nakon toliko negativnih ili osrednjih kritika niti nemam volju.




7. sezona, ne razumijem! Likovi su opet svedeni na izgled 1987. i 2012., valjda je došlo do promjene u produkciji. Ovu sezonu sam pogledao samo zbog toga da vidim tog novog Cyber Shreddera koji je postao skroz karikaturalan.



Cekaj, koliko si ti pogledao epizoda ovih iz 2012.? Nikako ne mogu da povezem zasto ti je karakterizacija slicna kao ova iz 1987.?
Tintilinic Posted - 30/03/2015 : 21:07:43
Inače, meni možda čak i najbolji trenutak u cijelom serijalu iz 4. sezone:
Tintilinic Posted - 30/03/2015 : 20:17:48
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Tintilinic

U 6. sezoni pada kvaliteta serije i ruši se sve što se gradilo do tada. Kornjače su poslane u 2105. vjerovatno zbog pokušaja povećanja gledanosti, ne znam baš da je uspjelo.

7. sezona, ne razumijem! Likovi su opet svedeni na izgled 1987. i 2012., valjda je došlo do promjene u produkciji. Ovu sezonu sam pogledao samo zbog toga da vidim tog novog Cyber Shreddera koji je postao skroz karikaturalan.



Meni su te Fast Forward epizode bila totalna debilana, ono, kornjače u budućnosti, WTF?

One Back to the Sewers nisam gledao.


Da, srušilo se sve što se gradilo do tada, npr. Bishop koji se cijelo vrijeme trudi srediti vanzemaljce odjednom promijeni mišljenje. Loše do bola, stvarno sam zavolio kornjače u prvih 5 sezona i odjednom cijeli taj svijet nestaje.
Ako imaš želje pogledati 7. sezonu, imaš sve na YouTubeu, ja sam baš odvojio neku večer vremena da je cijelu pogledam.
Darth Ivan Posted - 30/03/2015 : 20:01:14
quote:
Originally posted by Tintilinic

U 6. sezoni pada kvaliteta serije i ruši se sve što se gradilo do tada. Kornjače su poslane u 2105. vjerovatno zbog pokušaja povećanja gledanosti, ne znam baš da je uspjelo.

7. sezona, ne razumijem! Likovi su opet svedeni na izgled 1987. i 2012., valjda je došlo do promjene u produkciji. Ovu sezonu sam pogledao samo zbog toga da vidim tog novog Cyber Shreddera koji je postao skroz karikaturalan.



Meni su te Fast Forward epizode bila totalna debilana, ono, kornjače u budućnosti, WTF?

One Back to the Sewers nisam gledao.
Tintilinic Posted - 30/03/2015 : 12:27:59

quote:
Sam film nisam gledao, i nakon toliko negativnih ili osrednjih kritika niti nemam volju.


Da, film mi se čini skroz debilan, jednom sam bio pogledao samo na desetak minuta i ugasio tv.

quote:
Prvih 5 sezona su dobre, s tim da imaju dosadnih trenutaka, ali su u globalu dobre.


S ovim se najviše slažem, stvarno dobre epizode od kojih većinu nisam zaboravio. Prve 4 sezone se fokusiraju na Shreddera i ulične borbe po gradu dok u 5 imamo proširene granice i epizode epskih razmjera.

U 6. sezoni pada kvaliteta serije i ruši se sve što se gradilo do tada. Kornjače su poslane u 2105. vjerovatno zbog pokušaja povećanja gledanosti, ne znam baš da je uspjelo.

7. sezona, ne razumijem! Likovi su opet svedeni na izgled 1987. i 2012., valjda je došlo do promjene u produkciji. Ovu sezonu sam pogledao samo zbog toga da vidim tog novog Cyber Shreddera koji je postao skroz karikaturalan.
Darth Ivan Posted - 30/03/2015 : 00:28:09
Ja ovu najnoviju iz 2012. nisam gledao, tako da ne mogu komentirati, ali od preostale dvije, ova iz 2003. mi je daleko bolja. Razlog: zrelija atmosfera i po konceptu je bliža originalnom stripu.

Ono što je ironično, odrastao sam na seriji iz '87. (srpska sinkronizacija), ali kad je promatram iz današnje perspektive, djeluje mi izuzetno djetinjasto, banalno i debilno. Same kornjače ni nemaju neke prevelike osobnosti (primjerice, Raph je po osobnosti više - manje Michelangelo, samo ne toliki idiot), karikaturalni negativci koji bi kao trebali biti comic relief su mi (Bebop i Rocksteady WTF), dok su neki likovi u seriji tu, eto, zato da su tu. Casey Jones kao najbolji primjer - lik se pojavljuje u sveukupno pet epizoda, a potpuno je nerazrađen (ne znamo ni tko je on, jebote, jer cijelo vrijeme nosi na faci onu hokejsku masku, dok njegov odnos sa Raphom i April ne postoji. Mislim, ne da je onaj iz 2003. bio bogzna koliko bolji ("You killed my father" kliše) ali to je bar nešto.
Elderane84 Posted - 30/03/2015 : 00:19:41
Ja gledam ovaj serijal koji trenutno ide. Meni je fantastican, najbolje kornjace do sada. Posebno druga sezona.
Felagund Posted - 29/03/2015 : 23:06:43
Prvih 5 sezona su dobre, s tim da imaju dosadnih trenutaka, ali su u globalu dobre. Sesta i sedma su puno losije i ako bi netko isao gledat tu seriju, preporucio bi mu da zavrsi s petom sezonom. Serije iz 80-ih se ne sjecam toliko dobro. Znam da mi je ko klincu to bilo jako dobro, ali cini mi se da bi mi sad bilo previse corny.

Sam film nisam gledao, i nakon toliko negativnih ili osrednjih kritika niti nemam volju.
Tintilinic Posted - 29/03/2015 : 21:06:31
@going, dobro se sjećaš, Velika gužva se zove epizoda tj. 4 epizode i definitivno spada u top 10.

Ovaj serijal iz 2003. mi je daleko najbolji od 3 verzije. Serijali iz 1987. i 2012. su prenaivni i likovi su mi nekako manje interesantni i okarakterizirani. Prije par dana sam slučajno naletio na crtani pa sam odlučio usput sve ponovno odgledati jer nikada prije nisam vidio 5. i 7. sezonu.
going going Posted - 18/09/2014 : 17:53:54
Ja sam kao klinac odgledao samo prve 2 ili 3 sezone ovih novih Nindza kornjaca iz 2003. i u epizodi ,,Velika guzva" ili ,,Velika bitka" ne secam se tacno kako se zove, se upoznaju Kornjace sa Usagijem i Leonardo i on postaju veliki prijatelji. Secam se da mi se ta epizoda bas svidjala posto je bila iz 4 nastavaka.

Mr. Bushido Posted - 18/09/2014 : 03:44:38
quote:
Originally posted by Heyoka

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Film nije nešto, ali mi se zato svidjela suptilna referenca na Usagija Yojimba.



Nije li se Usagi susretao sa Kornjačama u crtanom serijalu?


Ne samo u crtanom serijalu. Nekoliko puta su se susreli i u stripovima.

Postoji duga tradicija crossovera između Usagija i Kornjača.
Darth Ivan Posted - 18/09/2014 : 03:16:07
quote:
Originally posted by Heyoka

Nije li se Usagi susretao sa Kornjačama u crtanom serijalu?



Ako ciljaš na onaj crtić iz '87., tamo ga je bilo u samo dvije epizode. U onom iz 2003. je imao puno veću ulogu.
PijaniPatak Posted - 18/09/2014 : 02:09:18
Jeste...jedna ili dve epizode
Heyoka Posted - 18/09/2014 : 01:27:55
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Film nije nešto, ali mi se zato svidjela suptilna referenca na Usagija Yojimba.



Nije li se Usagi susretao sa Kornjačama u crtanom serijalu?
Mr. Bushido Posted - 12/09/2014 : 23:34:27
Film nije nešto, ali mi se zato svidjela suptilna referenca na Usagija Yojimba.
Windwalker Posted - 11/09/2014 : 21:20:45
Ovaj film čekam:

Darth Ivan Posted - 09/09/2014 : 04:07:10
quote:
Originally posted by Josip2000

Blockbuster prepun specijalnih efekata za djecu, pogledao iz nostalgije jer sam obožavao kornjače kao mali, a tada nije bilo ovako dobrog CGI i 3D tehnologije.Sve iz crtića je tu osim Rokstedija i Bibopa, za što sam bio duboko razočaran. Nadam se da će biti u nastavku.


Oni bi se trebali pojavit u nastavku, a zajedno s njima i Casey Jones

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000