forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veliki Blek, Integral #1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
cat claw Posted - 12/04/2014 : 12:08:07

Blek je usao u stampu. Premijera ce biti na Mafestu.
128 strana na ''onom'' zuckastom papiru kao sto su italijanska izdanja. Format kao Kata, zamalo A4
Tvrde korice, dizajn Lunov Magnus Strip
epizode Divlja macka i Slomljeno srce

-Cijena?
-Sitnica.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ned_lynx Posted - 21/09/2014 : 04:22:36
OnTopic: Pita ortak, poručio bi, zna cenu u obe knjižare, no tanak budžet, a pritom je vikend (niko se ne javlja na telefon); koliko dođe knjiga sa poštarinom - zna li iko?

Thx.
milandj3 Posted - 20/09/2014 : 20:20:42
Pokušao sam ga čitati više puta unatrag
[/quote]


heh, pa mozda je u tome sva srz problema. jer kad se cita unatrag ovaj strip sadrzi neke demonske poruke i sve to sto vec sleduje
Elderane84 Posted - 20/09/2014 : 19:44:19
Cini ti se. Ja sam kupovao ZS na kiosku, pred samo gasenje, ali se bolje sjecam nesretne strip razonode i trcanja na kiosk prije danasnjeg kuma, ako slucajno ne dodje vise od jednog primjerka. :) Danas nemam ni jednu strip razonodu, ali svaki put kad ih vidim na aukcijama, dodje mi da ih pokupujem, iako ne vrijede nista.
ned_lynx Posted - 20/09/2014 : 03:49:42
Zar postoje "Horusovci"?! Koliko mi je poznato, ili koliko sam pročito izdanja tog izdavača, to je par desetina izdanja Zagora, Bleka, Marka i Mikija (ako i toliko). Čini mi se beznačajno da bi se to spominjalo u takvom kontekstu, ko što je stvaranje generacija čitalaca.

I to se ništa ne razlikuje ni od Vanninija: to je pojava, bilo je, odavno nema; kraj.
lwood Posted - 17/09/2014 : 23:44:03
quote:
Originally posted by mogorovic

Nostalgiju prema ovim stripovima, objektivno, ne može imati netko tko ih je prvi put čitao u izdanjima nekakvog "Horusa" i kasnijih izdavača - ponavljača. To može imati samo onaj tko je te stripova čitao u LMS i ZS, u vrijeme kada su i izlazili, ne poslije, iz zaliha "starijeg brata", iz prašnjavog potkrovlja! Jer, nostalgija dolazi i s godinama. Horusovci su još premladi da bi bili nostalgični!



potpis
mogorovic Posted - 16/09/2014 : 14:13:24
quote:
Originally posted by PijaniPatak

U tom kontekstu se slažem i razumem. Jbg "tek" mi je 27



Eto, vidiš! A, ja sam vojni rok odslužio u tvojoj Banjoj Luci, 1985/86. u kasarni Kozara, dakle, prije nego što si se ti rodio. Bože, koliko sam pizza pojeo u onoj pizzeriji ispod trga, u robnoj kući Boska (odmah do kino dvorana), a tek bureka u Zanatskom centru!!
mr murdoc Posted - 16/09/2014 : 10:41:19
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ali kako mogu biti nostalgičan presma stripovima koje nikada nisam imao?



Ne možeš! To ti Johnny i ja i govorimo. I, to nije "glupa generalizacija pojma", nego stanje, u kojem pojedinac može biti (ali i ne mora) u odmaku svojih godina. Tvoje poimanje osobne ozbiljnosti i odraslosti (kroz osobne aspekte tvoje mentalne i fizičke zrelosti), nije isto kao moje ili Johnnyjevo, koji smo, ne previše, ali značajno stariji od tebe, da bi imali odmak od onoga "kada sam bio klinac", jer je to kod nas bilo prije više od 30 godina. A, ti niti nemaš toliko godina (valjda?),što te, naravno, ne podređuje u odnosu na nas (ni za živoga Boga to ne misli!), ali faktor te nostalgije, za tim stripovima, kod tebe, jednostavno, još nije ( kakao si i sam rekao) niti može biti izražen. Pričekaj još malo, pa ćeš vidjeti kako ćeš ubrzo trčati za reprintima svih gluparija koje si "kao klinac" kupovao!

E to ...upravo htjedoh napisati,ali si me pretekao
PijaniPatak Posted - 16/09/2014 : 09:28:57
U tom kontekstu se slažem i razumem. Jbg "tek" mi je 27
mogorovic Posted - 15/09/2014 : 23:36:26
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ali kako mogu biti nostalgičan presma stripovima koje nikada nisam imao?



Ne možeš! To ti Johnny i ja i govorimo. I, to nije "glupa generalizacija pojma", nego stanje, u kojem pojedinac može biti (ali i ne mora) u odmaku svojih godina. Tvoje poimanje osobne ozbiljnosti i odraslosti (kroz osobne aspekte tvoje mentalne i fizičke zrelosti), nije isto kao moje ili Johnnyjevo, koji smo, ne previše, ali značajno stariji od tebe, da bi imali odmak od onoga "kada sam bio klinac", jer je to kod nas bilo prije više od 30 godina. A, ti niti nemaš toliko godina (valjda?),što te, naravno, ne podređuje u odnosu na nas (ni za živoga Boga to ne misli!), ali faktor te nostalgije, za tim stripovima, kod tebe, jednostavno, još nije ( kakao si i sam rekao) niti može biti izražen. Pričekaj još malo, pa ćeš vidjeti kako ćeš ubrzo trčati za reprintima svih gluparija koje si "kao klinac" kupovao!
Johnny Difool Posted - 15/09/2014 : 18:11:52
Heh, ti ne možeš ali ja mogu jer sam ih imao, pa još u vrijeme izlaska.

Tu mi je nostalgija dvoslojna, prema stripu (sadržaju) i prema izdanju (formi). Kod LU dobijem sadržaj u drugoj formi, pa to nije ono ali je dovoljno dobro.

PijaniPatak Posted - 15/09/2014 : 17:12:53
Ali kako mogu biti nostalgičan presma stripovima koje nikada nisam imao?
Johnny Difool Posted - 15/09/2014 : 16:22:24
Stvar je u tome što bi ta nostalgija bila zadovoljenija sa ZS i LMS izdanjima, dok je LU u tom smislu nadomjestak u nedostatku onog pravog, nadomjestak kojem fali ono "nešto", nazovimo ga slojem nostalgije, ali koji dovoljno dobro funkcionira.

PijaniPatak Posted - 15/09/2014 : 16:02:16
Pomalo glupa generalizacija jednog tako opšteg pojma.
"Nostalgija" stripovskog je "ono nešto" što ti se javi kada u odraslom dobu uzmeš u ruke strip u kojem si uživao kao klinac. Nekome je to Zlatna Serija/LMS, meni je to Horus.
Johnny Difool Posted - 15/09/2014 : 14:17:26
Upravo tako. S ovim LU izdanjima je dimenzija nostalgije solidno zadovoljena, plus je vrlo kvalitetan tisak a minus nedostatak patine i onog "nečeg" što ne znam definirati a što bi podgrijavalo sjećanja. To bi bilo zadovoljeno da imam LMS primjerke u barem pristojnom stanju, a ovako se ispomažem "generičkim" izdanjima.

mogorovic Posted - 15/09/2014 : 14:09:35
Nostalgiju prema ovim stripovima, objektivno, ne može imati netko tko ih je prvi put čitao u izdanjima nekakvog "Horusa" i kasnijih izdavača - ponavljača. To može imati samo onaj tko je te stripova čitao u LMS i ZS, u vrijeme kada su i izlazili, ne poslije, iz zaliha "starijeg brata", iz prašnjavog potkrovlja! Jer, nostalgija dolazi i s godinama. Horusovci su još premladi da bi bili nostalgični!
ned_lynx Posted - 15/09/2014 : 03:46:30
quote:
...Još jednom topla preporuka SVIMA
Ja prema ovome nemam niti N od čuvene nostalgije, ali sam se prokleto dobro zabavio dok sam ga čitao.



A to je valjda jedino i bitno;)
PijaniPatak Posted - 15/09/2014 : 02:00:09
Ma nisam toliki kicoš na Bleka, ali zahvaljujem ti na preporuci jer sam čitao Belog Bizona, kao i sve ostalo (ali baš sve) što je od Bleka izašlo u Horusovim sveskama. Tu su fantastične priče poput Kula smrti (ona sjajna sa njihalom na naslovnici), Saratoga (Š-BUUM englezi, Š-BUUM), Mali Amsterdam, Blek je mrtav, Blek u Londonu, Operacija Okultiskaf, Nevidljivi ubica, Tajna na mapi i meni još uvek odlično "Blekovo poreklo". Fali mi jedino preželjni i neprežaljeni "Beli Bizon", i veoma sam mu se obradovao kada sam ga video na kiosku ali...kad sam ga prelistao nije mi to bilo to pa sam ga samo vratio. Možda mi faktor nostalgije upali jedino sa Horusovim izdanjem, ko zna.

Nego, da ne spamamo više Banetu topic

Još jednom topla preporuka SVIMA
Ja prema ovome nemam niti N od čuvene nostalgije, ali sam se prokleto dobro zabavio dok sam ga čitao.
Johnny Difool Posted - 13/09/2014 : 20:29:44
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ma shvatam ja onoga ko ga voli, pogotovo ako je dobio određene bolove u leđima :) Ali ja ne mogu da ga svarim, i tačka.





Slažem se, i meni je Blek za nostalgično listanje a ne za čitanje. Pokušao sam ga čitati više puta unatrag nekoliko godina, ali ne ide pa ne ide.

Ipak, spremio sam LU Bleka u Londonu, Bijelog bizona, Grad čarolija, U praskozorje (kako god da je sad naslov) i Saratogu, a svakako ću spremiti i Priču o Velikom Bleku.

Tu bih onda mogao staviti točku - eh da, imam i prvi Kerčev integral a uzet ću i drugi - jer mi je za nostalgiju i listanje jednom godišnje sasvim dovoljno.


Preporučam da pokušaš čitati Bijelog bizona, nekad u LMS Besmrtnog bizona, siguran sam da tu nećeš zaspati jer epizoda unatoč naivi i neuvjerljivosti ipak podnosi i današnje čitanje. Brza je, dinamična, ima vrlo efektnu mitsku dimenziju i nekih 150 stranica pročita se u trenu.

teller Posted - 12/09/2014 : 14:45:07
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ma shvatam ja onoga ko ga voli, pogotovo ako je dobio određene bolove u leđima :) Ali ja ne mogu da ga svarim, i tačka.



samo da neče bit po tvome....na kraju pika.
PijaniPatak Posted - 12/09/2014 : 11:25:42
Ma shvatam ja onoga ko ga voli, pogotovo ako je dobio određene bolove u leđima :) Ali ja ne mogu da ga svarim, i tačka.
teller Posted - 12/09/2014 : 08:09:03
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by teller

dobar je BLEK, dobar..i to ne samo Kerčev...Bane je car ali ni esse-geese,Cedroni, Mitton nisu za bacanje...nije badava
Blek šišao Patrik Wildinga po prodaji u Yugi.


Kao što sam već napisao na drugom topicu...
Sinoć sam čitao Blek LU Na rubu oštrice u kojoj je epizoda Maska koje se sećam iz najranijeg detinjstva (bio je to neki LMS A4 formata)...Džaba i nostalgija i sve emocije sveta, dok sam pročitao samo tu jednu kratku epizodicu zaspao sam dva puta. Danas sam listao na pauzi od učenja i Horusove sveske...isto.

Blek YU produkcije (ovo Kerčevo koje sada prvi put čitam, te "Udica", "Čegrtuša i Largo" itd.) je sasvim druga priča. Neuporedivo bolje! Na Kerčevom sam se, i pored jednake naive u priči kao u it/fr produkciji, sam se makar dobrano ismejao i naleteo na gomilu veoma dobrih stvari.

Ako se ovo nastavi definitivno uzimam. Onog italijanskog/francuskog idiota ne uzimam pa sve da ga i Alex Ross ili Jim Lee crtaju


koji su ti to crtaći šupčine, da jih uspoređuješ sa velikim MITTONOM? šalim se, naravno...
a čuj...ne tajim da je Blek naiva, pa nije ni namjenjem čitateljima od 30 ili 40 godina...Blek je strip za klince...to što ga kupujemo ili probamo čitati i mi stariji je nostalgija...dašak mladosti u ovim zrelijim godinama...bar kod mene je to slučaj...isto vredi i za Marka, Mikija, prvog Tellera...zašto se toga odreći? u ovo tmurno doba baš mi je zabava čitati neki tmurni depresivni strip...pa makar bio u kategoriji "samo dobri stripovi"...
meni je užitak pobjeći od svakodnevnice u zelena i divlja prostranstva Kanade, Ontarija, Fort Coulovera, Bostona...pre 100-200 godina...ovo današnje sranje živim, baš mi neopisiv užitak i čitat ga...



PijaniPatak Posted - 12/09/2014 : 01:59:06
quote:
Originally posted by teller

dobar je BLEK, dobar..i to ne samo Kerčev...Bane je car ali ni esse-geese,Cedroni, Mitton nisu za bacanje...nije badava
Blek šišao Patrik Wildinga po prodaji u Yugi.


Kao što sam već napisao na drugom topicu...
Sinoć sam čitao Blek LU Na rubu oštrice u kojoj je epizoda Maska koje se sećam iz najranijeg detinjstva (bio je to neki LMS A4 formata)...Džaba i nostalgija i sve emocije sveta, dok sam pročitao samo tu jednu kratku epizodicu zaspao sam dva puta. Danas sam listao na pauzi od učenja i Horusove sveske...isto.

Blek YU produkcije (ovo Kerčevo koje sada prvi put čitam, te "Udica", "Čegrtuša i Largo" itd.) je sasvim druga priča. Neuporedivo bolje! Na Kerčevom sam se, i pored jednake naive u priči kao u it/fr produkciji, sam se makar dobrano ismejao i naleteo na gomilu veoma dobrih stvari.

Ako se ovo nastavi definitivno uzimam. Onog italijanskog/francuskog idiota ne uzimam pa sve da ga i Alex Ross ili Jim Lee crtaju
mr murdoc Posted - 06/09/2014 : 13:48:49
quote:
Originally posted by teller

dobar je BLEK, dobar..i to ne samo Kerčev...Bane je car ali ni esse-geese,Cedroni, Mitton nisu za bacanje...nije badava
Blek šišao Patrik Wildinga po prodaji u Yugi.

Kerozin na vatru
teller Posted - 05/09/2014 : 18:21:45
dobar je BLEK, dobar..i to ne samo Kerčev...Bane je car ali ni esse-geese,Cedroni, Mitton nisu za bacanje...nije badava
Blek šišao Patrik Wildinga po prodaji u Yugi.
PijaniPatak Posted - 05/09/2014 : 10:46:02
Pročitao sinoć...Kad sam na jednom vigvamu ukapirao znak Zagora i Spajdermena, vrištao sam od smeha (u tri ujutru!!!). Poglavica Oksford iz "Slomljeno srce" mi je urnebesan!!! Banetov Blek sigurno karakterno nije ni nalik onom svemogućem originalnom patriot-manijaku (koji me toliko iritira da ni sve nostalgije sveta ne mogu od mene da naprave mušteriju Ludensovog reprinta) i to je ono sjajno. Od infantilnog stripa kojeg citiramo samo kada se sprdamo ("smrdljivih mu tvorova!") je napravio prezdravu i premasnu alla Cat Claw lingvističku sprdačinu. Psovke, onomatopeje, dijalozi (kada Rodi provocira stražara npr.) su jedno do drugog presočni. Priče kao priče nisu nešto, ali nisu ni bitne. Mislim, ko kupuje Alana Forda radi radnje? Kapa do poda i najtoplija preporuka! Ako sam dobro ukapirao, izostale su mnoge tekstualne cenzure koje su bile neminovne za Dnevnikove vladavine, i to je pravo bogatstvo ovoga integrala. Još jednom, decenijama godina posle, svaka čast, Bane!!!

I hvala na fantastičnoj posveti!!!


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000