forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Eh, da sam ja SBE šef...

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 18/04/2014 : 19:13:14
Uzmimo na primjer da ste SBE šef, šta bi promijenili?
Pokrenuli neke nove ideje, možda novi serijal ili nešto drugo?
Premjestili crtače sa jednog serijala na drugi? Ili scenariste?
Da imate tu moć, kao pokojni Sergio nekada, šta bi uradili?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
agochkov Posted - 31/10/2018 : 11:37:34
Da ste sefovi SBE, Zagor ne bi bio najbitniji kao sto se vama cini. Da ste sefovi SBE-a, najverojatnije bi ste radili samo da se zadrzi tiraz Texa i Dylana... ;)
doom Posted - 31/10/2018 : 10:55:33
Otpustiti burattinija jer dok je njega mozemo pricati o svakakvim idejama, ali od toga nema nista. Ili pronaci nekog boljeg sefa sa mudima da malo oplete po uredniku pa se ovaj mozda vise ne bude zajebavao skupa sa crtacima.
Dwayne_Looney Posted - 31/10/2018 : 08:15:14
U Zagoru bih najprije ukinuo sve sporedne edicije osim Maxija koji ni u kojem slučaju ne bi imao priče vezane za kontinuitet i koje se referiraju na konkretne pustolovine iz prošlosti, neprijatelje koji su se već pojavljivali. Evo, npr. glupo mi je da se danas u Maxiju pojavljuje legendarni Eskim, to je trebalo ići u redovnoj seriji. Također bih okupio sve scenariste vezane uz serijal (prošlost, sadašnjost) na savjetovanje kako, u kontekstu povijesni napraviti što realniji kraj serijala u periodu od 5 do 7 godina s naglaskom, epizodu po epizodu, da stari a onda u zadnjih godinu dana da je ostario, ne može okolo skakutati i svjestan da su sve njegove pobjede u borbi protiv majorizacije Indijanaca bile pobjede u malim bitkama a da je rat gotov. Kraj bi bio bolan ali realan, Zagor bi ostao živ ali u toj patnji, nemogućnosti poimanja istrebljenja Indijanaca, zadnje scene bi bile da je, svježe oženjen Indijankom, dio kolone koja seli u rezervat s kakvim-takvim uvjetima života koje je plemenu izborio dopisima, posrednim pregovorima, ukratko na staru slavu.

Posao zove, jbg

supermark Posted - 31/10/2018 : 07:18:26
Ja se držim stare



quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ukinija maxi,gigante,almanahe,specijale...ukratko sve pizdarije i koncentrira kvalitetu na redovno izdanje, a ne poluproizvod.








Ovo sam podržavao prije 4 godine, a podržavam i sada
solar Posted - 31/10/2018 : 02:37:03
Ima li netko možda neku novu ideju?
DODSFERD Posted - 24/04/2014 : 16:12:39
quote:
Originally posted by teller

Da sam ja sef bonelli kuce izdao bi naredbu da se nijednom izdavacu iz prostora ex yuge, nesmije prodat prava za nijednog junaka kojeg bonelli izdaje...samo tako mange i amerikanosi dobili bi na tom trzistu status i reputaciju koju zasluzuju...

Onda bi Ludens mogao zatvoriti firmu a radi se o pouzdanom izdavaču.
quote:
U dogovoru sa andrea lavazzoli

Čovjek je umro 1981. godine
quote:
prodao bi prava samo za picolo renger izdanje zbog forumasa tellera i jos par zaljubljenika u tog junaka.(po nezvanicnim podacima ima jih 5, i to u sloveniji teller i 1euro a 3 u hrvatskoj,ova trojica zbog sramote ne zele odkrit identitet)


quote:
.....i to samo prvih 6 brojeva jer poslje kvalitet izdanja jako pada


Onda bi ovih 5 zaljubljenika imalo nepotpunu kolekciju.
teller Posted - 24/04/2014 : 15:51:57
Da sam ja sef bonelli kuce izdao bi naredbu da se nijednom izdavacu iz prostora ex yuge, nesmije prodat prava za nijednog junaka kojeg bonelli izdaje...samo tako mange i amerikanosi dobili bi na tom trzistu status i reputaciju koju zasluzuju....pogotovo zabrana vazila bi za zagoretica koji ugrozava svaki ali bas svaki pokus izdavaca da dobiju mijesto na kioscima,navedeni je najkriticniji jer ina najvise pratecih izdanja pa ugrozava vec i ozbiljniju literaturu kao recimo ledy,svet,skandal,glorija,plejboj...itd..itd...
U dogovoru sa andrea lavazzoli i ifedizioni prodao bi prava samo za picolo renger izdanje zbog forumasa tellera i jos par zaljubljenika u tog junaka.(po nezvanicnim podacima ima jih 5, i to u sloveniji teller i 1euro a 3 u hrvatskoj,ova trojica zbog sramote ne zele odkrit identitet).....i to samo prvih 6 brojeva jer poslje kvalitet izdanja jako pada pa se do 100 broja sroza na nivo najboljeg zagora'recimo divovi dobra i zla....
Zaposlio bi vise i mlade tajnice,odpustio scenariste i crtace...ali to su vec nevazne podrobnosti i nijanse nebitne za razvoj kuce...
going going Posted - 24/04/2014 : 14:47:57
quote:
Originally posted by DODSFERD

Meni je Tex u većini slučajeva odličan i ne sjećam se kada sam naletio na lošu epizodu ali to je zato jer sam veliki ljubitelj westerna... meni ponudiš klasičnu, najklasičniju western priču i ja zadovoljan.



I ja obozavam Western, to mi je omiljeni zanr i u filmovima i u stripovima, slusam i Country muziku, tako da i meni odgovara Tex.

Tex ima konstantno dobre do odlicne price, sa odlicnim crtacima.
Ipak Zagor mi je oduvek bio omiljeniji i zanimljviji, kod Teksa zna nekad da mi se javi prezasicenost slicnim zapletima pgotovo u ovim sada VCovim epizodama.



Sto se tice teme da sam ja sef SBEa

Zagor:
Epizode bi pisali samo: Burattini, Bosseli, Capone, Rauch i ponekad ako treba da uskoci Cajelli. Videcemo sta ce biti sa Zamberletijem za sada nije nista posebno pokazao.
Od 601. broja Piccineli na naslovne strane
Vratio bih Zagor Gigante, koje bi crtali najbolji crtaci Zagora Nuccio, Bissi, Espotio bros i neki strani crtaci. Svaki crtac bi za svoju epizodu crtao naslovnu stranu.
U Specijale uvesti novo kadriranje i napetije i bolje price.
Oziveo bih Ciko specijal.
Kolor Zaogra i Maxi ne bih dirao.
Naslovne strane vanredovnih izdanja da crta Nuccio.
Od crtaca vratio Rubinija, Piccinelija, onog Grka, Andreucija.
Prisco, Venturi i Esposito Bros bi vrtali cesce.


Tex
Da se nadju novi pisci koji ce da pomognu Bosseliju, da se smanji hiper produkcija Bosselija na Teksu da bi mogao da se posveti Zagoru ponovo.
Ukinuti Almanahe.
Teksone i maxije ne bih dirao.
Teks Kolor bi bile celovite price na 240 strana a ne na 160.

DILAN
tu je za sada sve u redu sa Rechionijem. Samo bih dodao Barbatovu i nek rade.

velka031 Posted - 20/04/2014 : 23:50:36
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni je Tex ubedljivo najgluplji i najdosadniji SBE strip ali eto, žabari ga obožavaju do imbecilnosti...



Svatko ima svoje misljenje, ali naravno da ce se malo koji bonelijevac sloziti s tobom.
DODSFERD Posted - 20/04/2014 : 20:21:53
Meni je Tex u većini slučajeva odličan i ne sjećam se kada sam naletio na lošu epizodu ali to je zato jer sam veliki ljubitelj westerna... meni ponudiš klasičnu, najklasičniju western priču i ja zadovoljan.
Rahazlam Posted - 20/04/2014 : 20:21:24
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni je Tex ubedljivo najgluplji i najdosadniji SBE strip ali eto, žabari ga obožavaju do imbecilnosti...

Tebi je najgluplji ali 99% ljudi misli drukcije pa si ti sad misli!!
sergej773 Posted - 20/04/2014 : 18:59:37
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni je Tex ubedljivo najgluplji i najdosadniji SBE strip ali eto, žabari ga obožavaju do imbecilnosti...


vronski 3 Posted - 20/04/2014 : 18:53:41
Meni je Tex ubedljivo najgluplji i najdosadniji SBE strip ali eto, žabari ga obožavaju do imbecilnosti...
PijaniPatak Posted - 20/04/2014 : 18:01:25
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by Colt

Zagor pored Teksa najbitniji u SBE? Dokle ce onda da nas lazu da je to DD??



i ja se pitam.





Baš me interesuje na šta bi ličio SBE bez te dvojice, pogotovo Texa
Ne volim ga nija, ali što jes' jes
solar Posted - 20/04/2014 : 16:41:44
Bravo Brdar, jedan od pametnijih postova do sada!
Brdar Posted - 20/04/2014 : 16:30:18
Da sam ja sef SBE, ucinio bih jedan pametan potez kojim bi spasio firmu od propasti: DAO BIH OTKAZ (jer nisam kompetentan da vodim bilo kakvu firmu, a kamoli giganta poput SBE)!
cronos six Posted - 20/04/2014 : 16:25:57
quote:
Originally posted by Colt

Zagor pored Teksa najbitniji u SBE? Dokle ce onda da nas lazu da je to DD??



i ja se pitam.
Colt Posted - 20/04/2014 : 16:22:12
Zagor pored Teksa najbitniji u SBE? Dokle ce onda da nas lazu da je to DD??
PijaniPatak Posted - 20/04/2014 : 16:19:06
E, ovako:

Teksa ostaviti kako jeste. Prodaja mu je stabilna i priče i crtež drže na kvalitetu pa tu ne bih ama baš ništa dirao

Zagor:
REDOVNA SERIJA: Nakon broja 601 staviti nekog drugog i modernijeg na naslovnice (Piccinelli). Uveo bih kontinuitet, na način da se jedna avantura proteže na više priča, kao Odiseje ili Richter saga, ali ne bih Zagoa udaljavao od Darkwooda. Na taj način, savršeno plodonosno, funkcionišu serijali poput Nathana, Dampyra, Magičnog itd. Išibao bih Texove crtače i scenariste i naterao da se posvete jednako i Zagoru (Piccinelli, Andreucci, Rubini, Ginostatis, Boselli), eventualno navukao i Boccija da povremeno odradi koju fantasy priču, jer Zagor je pored Teksa najbitniji temelj kompletne Izdavačke kuće Bonelli. Organizovao bih sastanke na polugodišnjem ili godišnjem nivou gde bi autori seli zajedno i razmenjivali ideje prema kojima bi se mogle napisati priče (u kontinuitetu).
Priče svakako ne bi smele biti u Nolittanskom štihu, jer je to ruku na srce zastarelo i ne privlači nikoga do nostalgičare koje je iz godine u godinu sve manje. Dakle, blaga modernizacija serijala, grafički i narativno, radi privlačenja novih čitaoca

"Nolittanske" bih stavio u specijale, u godišnjem ili polugodišnjem ritmu. Za priče bi se brinuo Burattini, a za crtež Verni, Venturi i ostali "ferrijanci". To bi bila šećerna kocka nostalgičarima i eventualno mladima kojima bi sela stara naracija. Takođe, naslovnice tog izdanja bi crtao "ferrijanac", najradije Nucio ili Venturi

Dodao bih još jednu ediciju koja bi izdavala priče na godišnjem nivou, a imala kao goste strane autore, uglavnom crtače, kojima bi se davala određena sloboda u grafičkom izrazu

Ostali aktuelni serijali uglavnom nemaju velikih problema, osim možda Dilana Doga. Ali novije epizode ne čitam toliko aktivno da bih znao reći šta poduzeti po tom pitanju
nagor Posted - 20/04/2014 : 13:48:57
quote:
Originally posted by sergej773

Ja da sam sef, odveo bih Ferija na fontanu mladosti, podmladio ga, i pustio ga da crta sve SBE naslovnice i da crta ponovo Zagorove price u vecem kontinuitetu, takodje na Haitiju bih oziveo Donatelija i Nolitu, mislim da bi to bio pun pogodak.



Ili kako unazaditi serijal za 30 godina.
sergej773 Posted - 20/04/2014 : 12:48:12
Ja da sam sef, odveo bih Ferija na fontanu mladosti, podmladio ga, i pustio ga da crta sve SBE naslovnice i da crta ponovo Zagorove price u vecem kontinuitetu, takodje na Haitiju bih oziveo Donatelija i Nolitu, mislim da bi to bio pun pogodak.
nagor Posted - 20/04/2014 : 09:21:21
SBE šef?
Naglasak na jakoj redovnoj seriji sa puno kontinuiteta.
Smanjio bih sve te popratne nepotrebne edicije... almanasi, giganti, kolori, čiko specijalci itd.
Ostavio bih specijalce, ali to bi onda stvarno morali biti specijalci, a ne izgovori za zapošljavanje onih, koji su preko veze u SBE-u.

Svakih par godina pokrenuti neki mini serijal... može i na osnovi ovih Priča za jedno doba... uzmemo priču iz te edicije i produžimo na mini serijal, recimo 12 nastavaka. Vidim da ona priča o samuraju tamo već ima nastavak. Zašto ne napraviti mini serijal. Može i u boji.

I normalno, vratiti majstore na Zagora. :)
Deers Posted - 19/04/2014 : 22:18:04
Ali vi ne želite biti šef SBEa već šefovi Zagora

Da sam ja glavni, pokušao bih ne upropastiti firmu. Pokušao bih Texa poboljšati (povećat prodaju) čisto da imam veći manevarski prostor kod drugih serijala.
PijaniPatak Posted - 19/04/2014 : 21:10:28
Ovo pitanje zahteva dug odgovor

kucam ga posle Uskrsa
tinton Posted - 19/04/2014 : 20:08:58
To je greska napisao, sam Acardi umjesto Recioni, a ovoga nisam napiso u crtace. Ispravicu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000