forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka specijal 17 - Polina

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 21/04/2014 : 12:41:09


Polina Ulinova, djevojčica iznimno nadarena za ples, postaje učenica Nikite Bojinskog, strogog i zahtjevnog učitelja baleta koji istovremeno izaziva divljenje i strah. Tijekom višegodišnjeg školovanja Polina sa svojim mentorom razvija složen odnos koji varira između nepomirljivosti i pokornosti. Nakon što taj odnos raskida, samostalno kreće u istraživanje ​​novih umjetničkih doživljaja...

Bastien Vivès, trenutno najzanimljiviji mladi strip-autor u Francuskoj, svojim radovima i dalje impresionira lakoćom i jasnoćom. Ovim dojmljivim remek-djelom, koje zadivljava od početka do kraja, Vivès je napravio veliki korak prema zrelosti.

Orka Specijal 17 • Polina • 200 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bastien Vivès • Crtež Bastien Vivès • Prijevod Jelena Bulić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.4.2014. • Cijena 100 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Aco Posted - 24/09/2023 : 13:40:52
Solidno ali ništa više.Prvi dio interesantan a dalje nakon što Polina ostavlja učitelja i ode svojim putem je nesto slabiji.
Scena koja ću pamtiti je kad na kraju Bojinski skine naočare i kako ga Polina doživljava. Nije više onaj strogi učitelj robot već običan čovjek u godinama.
Crtež..pa ajmo reći da je efektan. Toliko. Poteze balerina i plesa je dobro skinuo. U stilu Degasa.
Peyo Posted - 21/07/2023 : 18:28:57
U biti sve ste rekli/napisali:

quote:
Originally posted by Mord

Jedan od najbolje nacrtanih stripova ikad.



quote:
Originally posted by pcoro
Baš je dobar strip, a nikad ne bi rekao kad vidiš onu naslovnicu. Za crtež ne bi išao toliko daleko da kažem da je jedan od najboljih ikad ali ima neku moć. I cijeli strip je takav, suzdržan, a jak. Zadnja scena je baš lijepa, sa cigarom i starim videom



quote:
Originally posted by frano
... do kraja priče stvarno dira u dušu.



quote:
Originally posted by Dzonka
Strip na prvi pogled odiše sa jednostavnošću kako scenarijom, tako i crtežom, ali je zapravo delo sa veoma jakom emocijom, poukom i vizuelnom lepotom.



Lijepa, jednostavna i dojmljiva priča s diskretnom emocijom i vrlo posebnim, moćnim/snažnim crtežom koji me oduševio svojim stilom.

Čvrstih 8/10.

Meni je ovo dosad daleko najbolji Vives. Zanimljivo da je poslije Poline uslijedila ona ufff ... Odaliska.

Kao da je u tom Vivesu nešto kontroverzno i sadistički, od trans izgleda do kreacija poput Petit Paul kojeg vjerojatno nećemo dočekati u prijevodu.
Dzonka Posted - 17/07/2022 : 15:10:48
Odbijala me je baletska tematika i naslovnica na kojoj dominira roze boja, međutim reših da dam šansu Polini i nisam se prevario, čak sam i uživao prilikom čitanja.

Vive nam svojim minimalizmom u crno-belo-sivoj tehnici prikazuje Polinino odrastanje, karijeru, sazrevanje i odnos sa strogim učiteljem baleta. Prva polovina stripa je ukrašena brzim, kratkim i fluidnim dijalozima i time utiče na dinamičnost radnje i za tren nas uvlači u život jedne devojčice kojoj je san da se oproba na plesnoj sceni.

Strip na prvi pogled odiše sa jednostavnošću kako scenarijom, tako i crtežom, ali je zapravo delo sa veoma jakom emocijom, poukom i vizuelnom lepotom.
Poli Posted - 28/08/2020 : 14:08:09

Ja sam cuo da je sudinica bacila novcic... koji je presudio.


anto Posted - 28/08/2020 : 12:26:54
:)
Peyo Posted - 27/08/2020 : 20:11:16
Anto se poslije javio i objavio da je on pobijedio u produžecima na penale.
Poli Posted - 27/08/2020 : 20:06:25

I... tko je pobjedio?


Peyo Posted - 27/08/2020 : 20:00:44
Ja sam čuo da ga je anto izazvao na dvoboj u krevetu ...
Poli Posted - 27/08/2020 : 17:51:00

Pih, mislim kakav je to virus gdje moras na testiranje da bi znao imas/imao si ga? ;P


Peyo Posted - 27/08/2020 : 16:09:22
quote:
Originally posted by kasper

najveci zivi forumas mora da ima svoj sistem





I koronu je on zakovrnuo !

kasper Posted - 27/08/2020 : 15:21:45
quote:
Originally posted by anto

nema šanse - taman sam se privikao na ovu novu.

ali bih možda mogao kod nje da napravim neke modifikacije!!



najveci zivi forumas mora da ima svoj sistem
anto Posted - 27/08/2020 : 15:00:55
quote:
Originally posted by naker

Kad nema ocene kao da se recenzija nije ni desila


tako nešto
anto Posted - 27/08/2020 : 15:00:11
nema šanse - taman sam se privikao na ovu novu.

ali bih možda mogao kod nje da napravim neke modifikacije!!
Peyo Posted - 27/08/2020 : 13:16:10
I šalim se i ne šalim se. Ne treba zanemariti potencijalnu žensku publiku.

Ima u zadnje vrijeme dosta tematski "ženskih" stripova i čini se da prodaja dobro ide.
Poli Posted - 27/08/2020 : 12:33:52

@Red Marquis




Peyo Posted - 27/08/2020 : 12:25:15
Nisam još pročitao, ali nema razloga da se stripovi o balerinama ne razgrabe.
Red Marquis Posted - 27/08/2020 : 12:08:30
quote:
Originally posted by kasper

granitna devetka, ovim je sve rekao


Znači ispodprosečan strip mu je. Em je ispod 10, em nije čak ni 9.5, em nije dijamantska. U prevodu, jedva čitljivo.
kasper Posted - 27/08/2020 : 09:38:15
granitna devetka, ovim je sve rekao
Shaner Posted - 27/08/2020 : 09:35:48
quote:
Originally posted by kasper

kad smo kod ocena nek anto vrati staru skalu. sa ovom novom je usao u neki prosek/sivilo foruma


Ako misliš na onu s granitnim i dijamantnim ocjenama, i ja sam za.

kasper Posted - 27/08/2020 : 09:05:37
kad smo kod ocena nek anto vrati staru skalu. sa ovom novom je usao u neki prosek/sivilo foruma
naker Posted - 27/08/2020 : 07:47:18
Kad nema ocene kao da se recenzija nije ni desila
anto Posted - 27/08/2020 : 01:06:54
ja kad čitam nejkerove osvrte,ništa ga ne razzumem;ne kažem da čovek piše loše,nego mu je stil pisanja takav da ja uglavnom ne kapiram šta je hteo da kaže;niti da li mu se neki strip dopao ili ne.
going going Posted - 25/08/2020 : 18:03:19
quote:
Originally posted by naker

Sve bi one da budu zvezde plesnih dvorana ali malo njih ima tu snagu volje da se odupre udvaračima i čarima boemskog života kako bi radile na sebi i postigle perfektnost

Odnos između učitelja i učenice odveć bio komplikovan
Učitelj je učenici trener, pedagog, brat, otac, platonski ljubavnik, i naučiće je svemu što zna i jedino što očekuje zauzvrat je apsolutna odanost
Učenica je učitelju nada kojom se teši da ono što radi ipak nije uzaludno i da će od hiljadu mladih duša uspeti da dopre bar do jedne koja će shvatiti pouku
Dva dela koja čine jednu polovinu, jedno je podređeno drugom, ali progres je jedino moguć ako napreduju zajedno nadopunjujući jedno drugog

Talentovana je Polina, ali sporo uči, trebalo joj je dosta vremena da shvati lekciju
Kako onu o baletu, tako i onu o životu



Svidja mi se ovaj komentar. Lep prikaz stripa i zainteresovao me je da ga procitam.
naker Posted - 25/08/2020 : 07:40:51
Sve bi one da budu zvezde plesnih dvorana ali malo njih ima tu snagu volje da se odupre udvaračima i čarima boemskog života kako bi radile na sebi i postigle perfektnost

Odnos između učitelja i učenice odveć bio komplikovan
Učitelj je učenici trener, pedagog, brat, otac, platonski ljubavnik, i naučiće je svemu što zna i jedino što očekuje zauzvrat je apsolutna odanost
Učenica je učitelju nada kojom se teši da ono što radi ipak nije uzaludno i da će od hiljadu mladih duša uspeti da dopre bar do jedne koja će shvatiti pouku
Dva dela koja čine jednu polovinu, jedno je podređeno drugom, ali progres je jedino moguć ako napreduju zajedno nadopunjujući jedno drugog

Talentovana je Polina, ali sporo uči, trebalo joj je dosta vremena da shvati lekciju
Kako onu o baletu, tako i onu o životu
nedim__ Posted - 26/12/2016 : 17:22:29
Meni je licno zanimljiv crtez, lijepo hvata pokret. Prica nak-nak, malo zbrzana pred kraj.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000