forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kriminal 1 & 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 27/02/2013 : 17:11:54


Upoznajte Lea, koji je u stanju isplanirati savršenu pljačku... ali samo ako se uvjeri da je posao dovoljno siguran. Naime, Leo nije tip koji prvo puca, a onda misli; Leo je profesionalac. Ali nekim kriminalcima, čak i profesionalcima, neki je plijen vrijedan gotovo svakog rizika. Pa kad mu stari prijatelj i korumpirani policajac pristupe s planom da zgrabe milijune dolara krijumčarene robe iz kamiona za prijevoz dokaza, Leo mora donijeti neke teške odluke, znajući da se ničemu na svijetu ne može vjerovati manje nego policajcu koji prima mito.

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prve 32 stranice (PDF, 8Mb).
http://www.fibra.hr/download.asp?ID=108

Kriminal 1 • Kukavica • 144 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ed Brubaker • Crtež Sean Phillips • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2013. • Cijena 129 Kn



Prije dvadeset godina, Tracy Lawless zamijenio je ulice prepune zločina za život u vojsci, što je bila odluka koju je rijetko požalio. Ali sad se vraća iz pustinja Afganistana i Iraka u svijet iz kojeg je potekao kako bi doznao tko je i zbog čega ubio njegova brata Rickyja. No istina je jedna od malo stvari ružnijih od obiteljske povijesti i jedino što mu ide u prilog dok raspliće uvijene niti života kriminalca kakav mu je bio brat, jest da nitko ne zna tko je on zapravo. A ono što ne znaju, moglo bi ih i ubiti.

Kriminal 2 • Lawless • 132 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ed Brubaker • Crtež Sean Phillips • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.2.2013. • Cijena 129 Kn
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 25/10/2021 : 13:58:17
Da, sredina je previše razvodnjena ali noir atmosfera sa femme fatale crnom udovicom u glavnoj ulozi definitivno vredi čitanja i gledanja
Paka01 Posted - 25/10/2021 : 13:13:14
Ma ne mora biti, to je samo moj dojam. Fatale je originalno trebao biti serijal od 12 brojeva, no vrlo brzo su ga produžili na 24 broja zbog dobre prodaje. Po mom mišljenju je to bilo nepotrebno, priča pati zbog toga. No opet, moguće da sam u manjini s takvim stavom.
petarStripovi10 Posted - 25/10/2021 : 13:02:02
quote:
Originally posted by Paka01

Fatale bi bio fenomenalan strip da je kraći, tj da nema onog srednjeg dijela (znati će oni koji su čitali). Ovako je "samo" vrlo dobar.


Znaći srednji dio će nas zatući, valjda dosadom, kad budemo čitali. Aj vidjet ćemo.
Paka01 Posted - 25/10/2021 : 12:50:17
Fatale bi bio fenomenalan strip da je kraći, tj da nema onog srednjeg dijela (znati će oni koji su čitali). Ovako je "samo" vrlo dobar.
Chui Posted - 25/10/2021 : 12:06:29
Ja imam feeling da će mi se od Brubakera više svidjeti Ubij ili umri i Fatalna nego Kriminali. I koloring mi je tamo puno ljepši, kao kod Zatamnjenja, Elizabeth Breitweiser radi super kolor i podiže Phillipsov crtež.
Kerempir Posted - 21/10/2021 : 20:51:35
I meni je odlučna treća epizoda. Bio sam isprva kupio 4 odjednom, prva mi je bila ok a onda mi je iz epizode u epizodu postajalo sve bolje.
Zula Posted - 21/10/2021 : 18:50:42
Meni je najbolja 3. knjiga
Chui Posted - 21/10/2021 : 11:49:22
quote:
Originally posted by Shaner

Kriminal dobiva na vrijednosti sa svakim sljedećim nastavkom (osim zadnjeg) i slaže širu sliku, pa bih ti preporučio da pročitaš i ostale brojeve. Da ne spominjem da su petica i šestica najbolje epizode.




ma mislim da neću, ima toliko zanimljivijih stvari da ću se teško prisliti da se vratim kriminalu ova rečenica zvuči kao iz stripa jednostavno klasični kriminal nije moj đir
htio bih od krimi stripova prvo završiti što mi je preostalo od Sin Citya i Blacksada, to mi je čista uživancija, a i 100 metak mi nije loš.
Peyo Posted - 21/10/2021 : 11:42:08
Meni je druga isto bolja. Iako je Kukavica vrlo dobra.
kifi Posted - 21/10/2021 : 11:35:26
Da se na pivi nađe sedam osoba koje su pročitale Kriminal, svaka bi osoba rekla da joj je druga epizoda vrh. I to je
zanimljivo. Meni je Kukavica najbolji.
Shaner Posted - 21/10/2021 : 11:27:04
Kriminal dobiva na vrijednosti sa svakim sljedećim nastavkom (osim zadnjeg) i slaže širu sliku, pa bih ti preporučio da pročitaš i ostale brojeve. Da ne spominjem da su petica i šestica najbolje epizode.

Chui Posted - 21/10/2021 : 10:38:24
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Chui
Nestajanje ...



Kod Fibre se zove Zatamnjenje.

quote:
Originally posted by Chui
... eto nadam se da su sad zadovoljni svi koji misle da samo hvalim sve stripove :))))



Ne opterećuj se tuđim mišljenjem.



joj da pardon Zatamnjenje,
sjetih se i Brubakerovog Batmana koji je isto tako, čisto ok al definitivno ima puno zanimljivijih.
Peyo Posted - 21/10/2021 : 10:25:17
quote:
Originally posted by Chui
Nestajanje ...



Kod Fibre se zove Zatamnjenje.

quote:
Originally posted by Chui
... eto nadam se da su sad zadovoljni svi koji misle da samo hvalim sve stripove :))))



Ne opterećuj se tuđim mišljenjem.
Chui Posted - 21/10/2021 : 10:21:01
Ususret izlasku Spavaća i Fatalne, posudio iz knjižnice prvi broj Kriminala, kojeg eto nisam još uopće čitao nijedan broj, nekako sam stalno imao osjećaj da to nije baš moj tip stripa, a oko Kriminala ovdje na forumu se koliko sam uspio popratiti stvorila povelika fama, pa sad ne želim biti neki party breaker pa da kažem da mi nije uopće jasno čemu sva ta fama, prvi Kriminal mi je bio ok, čisto dobar klasični krimić sa popričlično dosadnim crtežom, uglavno nedovoljno stimulativno da idem dalje kopati po ostalim Kriminalima. Nestajanje mi je bar zbog odlično prikazane te atmosfere starog Hollywooda bio puno zanimljiviji. Al scenaristički mi je sva ta spika oko Eda Brubakera malo prenapuhana. Skalpirani, Maggy Garrisson, Gramercy Park, Hitman, Juan Solo... kad su u pitanju krimi stripovi to mi je sve bolje od ovog što sam do sad pročitao od Brubakera. A i crtački Sean Phillips mi je puno dosadniji nego ekipa koja je crtala ove stripove koje sam spomenuo. Sorry jebga, eto nadam se da su sad zadovoljni svi koji misle da samo hvalim sve stripove :))))
john connor Posted - 10/12/2020 : 18:37:46
Skoro sam ponovio prve tri knjige. Sjajno stivo, vuce atmosfera...meni prva kao neki intro, ove posle su mi jace...

Knjige su sjajno uradjene, papir odlican, prevod top...samo ostaje zal za formatom...
mike Posted - 07/12/2020 : 21:22:20
Fantasticno. Vrhunski brutalni krimi sa opakim tipovima i jos opakijim dijalozima. Crtez fenomenalan. Apsolutna preporuka.
Kriminal 1 4.5/5
Kriminal 2 4.5/5
john connor Posted - 21/05/2020 : 10:32:26
Parker i Kriminal su vrh svog zanra. Sin city je sa svojim grafickim izrazom svet za sebe, jedva cekam da ga vidim na fibrinom velikom formatu, i kvalitetnom papiru. Ali nabrajati kao slicne stripove i stavljati ispred kriminala, ne ide...a i meni cassidy drag, za jedan boneli, stavise odlican...
kasper Posted - 21/05/2020 : 07:57:52
kaka crni grad greha, kakav jos crnji kasidi. vrati se na keca kad obrnes kriminal i sve ce biti u redu
going going Posted - 21/05/2020 : 02:02:44
Evo pala je i dvojka Kriminala: Lawless.
I ovo je stvarno popravilo utisak posle keca, ovo je vec jako dobar krimi strip (za razliku od prvog broja koji je solidan). Ovog puta viseslojniji, napetiji, vise ti je stalo do likova, finalno razresenje i istina o bratu je odlicna i potresna, moglo je to i jos emotivnije da se izvede, ali nema veze.

Izgleda da se Ed Brubaker u svom Kriminalu, dosta ugledao na Frank Millera i njegov Sin City, postavka prica u istom gradu, pojavljuju se likovi iz prethodnih brojeva u manjim ulogama i neka poznata imena se spominju a deluje da ce Tracy Lawless za Kriminal biti ono sto je Dwight McCarthy bio za Milerov Sin City, dakle neka vrsta glavnog lika ili barem lika koji ce se najcesce spominjati ili pojavljivati videcemo u zavisnosti od sledecih brojeva. Stoga je prigodno sto je bas Frank Miller napisao predgovor za ovu knjigu i nazvao ga ,,prokleto dobrim krimicem"!

8/10

Napomena: idalje mi ovaj serijal nije na nivou ostalih stripova istog zanra koje sam nabrojao u svom prethodnom postu. Tako da kome se svijda Kriminal a nije citao te druge stripove nek sto pre nabavi pod obavezno i najvise Parkera od Darvina Kuka (Darkwood), a zatim i Cassidya (Padora), Sin City (Beli put i Darkvud) i Tylera Crossa (Fibra).

Sto se mene tice nabavljam sledece brojeve Kriminala prvo #3 i #4 nadam se uskoro, pa u nekoj sledecoj turi i preostala tri broja.
don_draper Posted - 20/05/2020 : 09:10:57
@going going ako ti išta znači meni je 1.dio još i najslabiji bio tako da svakako preporuka da nastaviš sa serijalom

Lawless

Kriminal se vrlo brzo čita pa i nije bio problem dovršiti 2.dio ubrzo nakon prvog, jednostavno ima tu neku privlačnost. U ovom dijelu upoznajemo Tracyja Lawlessa iz te neslavne obitelji koja u ovom serijalu ima dosta veliki značaj. Za razliku od Lea iz Kukavice, Tracy je mračniji, brutalniji i iskreniji i što se tiče njegovog lika manje je misterija. No, dok je 1.dio bio nalik čistom trileru, ovaj je puno više psihološki i sentimentalno obojen, ali ništa manje napeto i dinamično. Budući da je glavni lik bio zanimljiviji, a i radnja više slojevita uz, ovaj put, malo više dimenzioniranog glavnog lika ovo mi je ipak razina više od Kukavice. Još uvijek fali ono nešto da bude remekdjelo, ali po mom sjećanju najbolje od serijala tek dolazi. 4.5/5
DiSkAcH Posted - 20/05/2020 : 08:16:11
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by going going

Nabavio sam prva dva broja Kriminala pre sto godina i nikako da krenem sa citanjem. U medjuvremenu vidim da prva dva broja vise nema na stanju u knjizari Alan Ford ni u stripoteci Darkvud.




Kao sto vec rekoh, podstaknut pozitivnim komentarima na forumu (kaspere gledam u tebe) i licnom sklonoscu ka krimi, noir i takvim zanrovskim stripovima, konacno danas posle citanja don draperovog komentara sam se odlucio da krenem sa citanjem Kriminala.
Procitao sam za sad prvi broj Kukavicu. Do sada sam se vec susreo sa Brubejkerom na Kapetanu Americi (u izdanju CK) i tamo mi je bio odlican, takodje sam procitao prvu knjigu Besmrtne gvozdene pesnice isto u izdanju CK, takodje sjajan zabavan strip!

Medjutim Kukavica me nije odusevila, pogotovo kraj. Sveukupno je to jako solidan krimi strip, koji vredi procitati ali nista vise i posebno zabavnije. Ljubavna veza mi se jako svidela delovala je iskreno, ali nesto mi fali u ovom stripu nije ostavio takav efekat na mene. Iz istog miljea su mi daleko bolji Darvin Kukov Parker, Cassidy, Tyler Cross i Sin City.

Ali ajde da vidimo sta ce se desiti u drugom broju. Mozda tu dodje do tog ,,wow" efekta.

Crtez mi takodje nije toliko dobro legao, na momente mi je jako dobar, a na trenutke previse drven, statican i sa cudnim izrazima lica glavnih aktera. Kolor mi je zato sve vreme odlican.

Javljam se kad procitam #2, pa ce verovatno posle toga uslediti odluka o brzini kada ce se desiti kupovina sledecih brojeva.




Što više brojeva pročitaš, to će ti biti više vau.
Meni je odlično kako je on to sve posložio.
Shaner Posted - 20/05/2020 : 08:12:56
Kriminal je najzanimljiviji kad ga se gleda kao cjelinu. Sve se zbiva u istom gradu i istom krugu ljudi, ali svaka epizoda prati nekog drugog lika. Fora je kako se glavni likovi iz jedne epizode pojavljuju u pozadini u nekoj drugoj, a neke se i događaju istovremeno (sad se više ne sjećam koje). Meni su pojedinačno najbolje peta i šesta, ali svakako mislim da ćeš ti, kao ljubitelj krimi/noir stripova, naći zanimljive elemente u svima, i ne bi trebao odustati od ovog serijala.

going going Posted - 19/05/2020 : 23:01:43
quote:
Originally posted by going going

Nabavio sam prva dva broja Kriminala pre sto godina i nikako da krenem sa citanjem. U medjuvremenu vidim da prva dva broja vise nema na stanju u knjizari Alan Ford ni u stripoteci Darkvud.




Kao sto vec rekoh, podstaknut pozitivnim komentarima na forumu (kaspere gledam u tebe) i licnom sklonoscu ka krimi, noir i takvim zanrovskim stripovima, konacno danas posle citanja don draperovog komentara sam se odlucio da krenem sa citanjem Kriminala.
Procitao sam za sad prvi broj Kukavicu. Do sada sam se vec susreo sa Brubejkerom na Kapetanu Americi (u izdanju CK) i tamo mi je bio odlican, takodje sam procitao prvu knjigu Besmrtne gvozdene pesnice isto u izdanju CK, takodje sjajan zabavan strip!

Medjutim Kukavica me nije odusevila, pogotovo kraj. Sveukupno je to jako solidan krimi strip, koji vredi procitati ali nista vise i posebno zabavnije. Ljubavna veza mi se jako svidela delovala je iskreno, ali nesto mi fali u ovom stripu nije ostavio takav efekat na mene. Iz istog miljea su mi daleko bolji Darvin Kukov Parker, Cassidy, Tyler Cross i Sin City.

Ali ajde da vidimo sta ce se desiti u drugom broju. Mozda tu dodje do tog ,,wow" efekta.

Crtez mi takodje nije toliko dobro legao, na momente mi je jako dobar, a na trenutke previse drven, statican i sa cudnim izrazima lica glavnih aktera. Kolor mi je zato sve vreme odlican.

7/10

Javljam se kad procitam #2, pa ce verovatno posle toga uslediti odluka o brzini kada ce se desiti kupovina sledecih brojeva.
don_draper Posted - 19/05/2020 : 20:10:14
Kukavica

Pošto je Fibra objavila 3 nova nastavka serijala red bi bio prisjetiti se serijala od samog početka
Ne treba puno spominjati neke odlike serijala i genijalnu suradnju Brubakera i Phillipsa, noirovski izričaj, zanimljive i burne sukobe među likovima te vrlo dobro izvedeno pripovjedanje. U 1.dijelu glavni lik je Leo, poznatiji kao Kukavica, koji je poznat po svom izvlačenju iz nevolja i gustih situacija. Svih 140 stranica stripa se jako brzo prođe, vrlo je pitka radnja i izuzetno dinamična. Format stripa nažalost ne dopušta neku dublju karakterizaciju, ali na ovom ograničenom formatu jako dobar posao s tim je odrađen. Potpuno oduševljenje je izostalo vjerojatno zbog možda manje zanimljivog glavnog lika i pomalo predvidljive radnje, ali i znanja da s vremenom ovaj serijal postane još bolji. No, svejedno je ovo vrlo dobro štivo, žanrovska delikatesa i vjerojatno budući kultni klasik stripa.
4/5
DiSkAcH Posted - 23/12/2019 : 12:35:46
Ima ih više od 7, još uvijek izlaze.
Ugl i ja jedva čekam nastavke jer je serijal bomba!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000