forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 17. festival stripa CRŠ 16.-18. svibnja 2014.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
veber Posted - 30/03/2014 : 15:36:16
17. Međunarodni festival stripa Crtani romani šou 16.-18. svibnja 2014.


Dragi prijatelji, ljubitelji stripa svih generacija, veliko nam je zadovoljstvo najaviti Vam 17. međunarodni festival stripa "Crtani romani šou"!

Kako ste mogli primijetiti iz naslova, a i kako je prethodno najavljeno, ovogodišnji će se CRŠ po prvi put održati u proljetnom terminu. Kratka pauza od 6 mjeseci bila je veliki izazov za organizaciju festivala, no želja nam je da uživate u najljepše moguće vrijeme godine, jer je Zagreb prekrasan u svibnju.

Također, ove godine festival se događa na jednoj lokaciji, što će zasigurno povećati ugodnost posjeta. A da stvar bude bolja, taj je prostor prekrasni Dom hrvatskih likovnih umjetnika, paviljon dizajniran od strane jednog od najvećih hrvatskih umjetnika, Ivana Meštrovića, popularno zvan "Džamija", smješten na Trgu žrtava fašizma u Zagrebu. Prostor je vrhunski povezan javnim prijevozom, te se nalazi na 5 minuta hoda od centra grada. Ako niste nikad bili unutra, vjerujte, oduševit ćete se.

Da sad pređemo na ono bitno, autore. :) Za ovu su godinu potvrđeni:

Paolo Eleuteri Serpieri (Druuna), Italija

Mislimo da gospodina Serpierija ne treba posebno predstavljati. Zadovoljstvo nam je nastaviti niz dovođenja ključnih talijanskih autora započet Milom Manarom te nastavljen Vittoriom Giardinom, te ugostiti jednog od najvećih talijanskih crtača svih vremena, čovjeka koji u pravilu ne posjećuje strip festivale i radovi su mu popularni diljem svijeta. S obzirom na maestralnost njegovog likovnog stvaralaštva , ovo Vam je ključna prilika da ga vidite i upoznate.

Roberto Diso (Mister No, Tex), Italija

Ponovno nam se vraća veliki miljenik naše publike. Također, ako ako ga do sada niste imali prilike upoznati, gospodin Diso još uvijek crta i potpisuje, u dobi u kojoj ljudi uglavnom spavaju i gledaju televiziju. :-)

Moreno Burattini, Marco Verni i Marcello Mangiantini (Zagor!), Italija

Mislimo da za ovu trojicu ne treba posebno predstavljanje, no za svaki slučaj, riječ je o trenutnom glavnom scenaristu Zagora, te dva odlična crtača, Verniju, duhovnom nasljedniku velikog Ferrija, te Mangiantiniju, crtaču kojeg hrvatska publika još nije imala priliku upoznati uživo, no kad vidite njegove radove oduševit ćete se.

John McCrea (Hitman, Demon, the Boys), Irska

Dugogodišnji suradnih velikog Gartha Ennisa, s kojim je kreirao jednog od najpoznatijih i najboljih DC-ovih "superherojskih" stripova, velikog Hitmana, odnedavno dostupnog u domaćem izdanju, a sad ćete imati priliku upoznati tog zbilja OK tipa, te dobiti od njega potpis i crtež.

Dalibor Talajić (Dexter, Deadpool, X-men, uncanny X-force, Hit-Monkey), Hrvatska

Naše gore-list, dugogodišnji crtač niza popularnih serijala za Marvel, a od odnedavno crta strip po megapopularnoj seriji Dexter.

Darko Kreč (Boduljko i Žbunika", "Kvark" i "Karlek), Hrvatska

Vrstan animator i strip crtač, te velik kolekcionar.

Didier Pasamonik (urednik, novinar), Francuska

Pregovori s još nekim autorima su u tijeku, ako bude kakvih novosti, bit ćete odmah obaviješteni.

Naravno, kao i prošlih godina bit će promocija izdanja, tribina, razgovora s gostima i svima dragih crtanja i potpisivanja. Ovog će puta sva događanja biti u Džamiji, a naravno, tamo će biti smješten i sajam stripa. Kao i uvijek, bit će i natječaj za Mlade lavove, te i Cosplay natjecanje, nešto s čijim smo odazivom bili ugodno iznenađeni na prošlom festivalu, pa tako nije bilo dileme da li da to ponovimo.

Ovo još nisu sva događanja. Kako je riječ o vrhunskom prostoru, bila bi prava šteta da se ne organizirajU izložbe, tako da će u sklopu festivala biti dvije izložbe.

Jedna će biti nešto neviđeno na ovim prostorima, pa čak i u inozemstvu koliko nam je poznato, a tiče se stripa koji je prošao kroz ruke većine strip populacije. Druga će biti posvećena domaćem radu. Više detalja o ove dvije izložbe reći ćemo uskoro, ali vjerujte, biti ćete oduševljeni.

Točni detalji koji se tiču plana i programa slijede u narednim tjednima. Uskoro će uslijediti i plakati.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Friki Posted - 25/06/2014 : 19:45:33
quote:
Originally posted by mogorovic

Koji užitak je gledati ove četiri stranice! Jednostavno, ne znam za koju bih rekao da je bolja! Sudžuka, kompletan, da kompletniji ne može biti. Kordej, čišći i jasniji nego ikada, a opet svoj. Petruša, na estetiziranom tragu Prattovog impresionizma, a Draško sve bolji, nazire se u njega jedna začudna simbioza španjolske škole i Marvela. Bravo naši inozemci!!




Istina, dobri su dečki . Moj favorit je Petruša, crtež koji izgleda tako jednostavan,al ne možeš skinuti pogled s njega. Tabla bez ijedne riječi, ali puna emocija skakača i gledatelja. A kolor još dodaje jedan sloj kvalitete...


Zadnja tura fotki ...
















Na festivalu se održala i Bnet-ova škola crtanja za djecu . Evo par radova:


Thor u očima 11-godišnjaka :







Bilo kuda,Zagor svuda :












I to je to. Čitamo se 2015.....CRŠ postaje punoljetan...



---
"Stripovima protiv poplava" aukcije :
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auctions-list&Title=stripom+protiv+poplava%21&submit=TRA%8EI

mogorovic Posted - 22/06/2014 : 22:19:37
Koji užitak je gledati ove četiri stranice! Jednostavno, ne znam za koju bih rekao da je bolja! Sudžuka, kompletan, da kompletniji ne može biti. Kordej, čišći i jasniji nego ikada, a opet svoj. Petruša, na estetiziranom tragu Prattovog impresionizma, a Draško sve bolji, nazire se u njega jedna začudna simbioza španjolske škole i Marvela. Bravo naši inozemci!!
Friki Posted - 21/06/2014 : 22:38:07

Sljedećih par fotki su domaći radovi ( dio izložbe Made in Cro ) :





















---
"Stripovima protiv poplava" aukcije :
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auctions-list&Title=stripom+protiv+poplava%21&submit=TRA%8EI


Friki Posted - 02/06/2014 : 23:28:58
Još par fotki za one koji nisu bili...


Sramežljivi Bure se nije htio slikati sa svojim obožavateljicama, no kad su cure izrecitirale nazive svih 38 epizoda Južnoameričke odiseje na talijanskom, nije imao izbora :






Kadar s izložbe ( Mangiantini ulovljen u sredini ) :







Mali Mate i McCrea na tribini :







Veber, Serpieri i prevoditeljica :







Prevoditeljica i Bure pozorno slušaju dok DeeCay priča uspomenu iz djetinjstva kad ga je u 7. razredu osnovne kolegica iz razreda pozvala doma da listaju njenu kolekciju Zagora :









---
"Stripovima protiv poplava" aukcije :
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auctions-list&Title=stripom+protiv+poplava%21&submit=TRA%8EI
vknez Posted - 29/05/2014 : 01:54:43
odličan crš
a bilo je i zgodnih zagorki u minicama :)
mogorovic Posted - 25/05/2014 : 21:55:12
Bravo dečki, CRŠ ste podignuli na visoku razinu. Smjestili ste ga tamo gdje i zaslužuje, u dom hrvatskih umjetnika, u veličanstveni Meštrovićev paviljon! Sve na jednom izuzetnom mjestu, inspirativnom i prepunom stvaralačkog digniteta. Tribine, izložbe, burza stripova, sve na jednom ekskluzivnom i pravom mjestu. Nisam bio, ali, iz ovih vaših serija fotografija, koje ste nam pripremili, sve sam vidio. Eh, još i da sam čuo!? Ali, i to ste, neki od vas, u sažetcima pripremili i objavili na svojim postovima. Tako treba!
Friki Posted - 25/05/2014 : 18:51:15
Evo,prošao još jedan CRŠ. Kao što su i drugi primjetili,sam prostor je zbilja podignuo festival na višu razinu. Galerijsko okruženje je nadam se pomoglo da ljudi počnu percipirati strip više kao devetu umjetnost, a manje kao petparačku zabavu za djecu. Posjetitelja je bilo puno više nego prijašnjih godina kad se festival odvijao u Tvornici. Osobito mi je drago što je došlo jako puno obitelji ( vjerojatno su pater familiasi htjeli vidjeti Zagorovu izložbu te neizbježno povukli ostatak obitelji ). Izložba Ferrijevih radova je zbilja bilo kvalitetno prezentirana,a i izložba domaćih autora je bio pun pogodak. Treba ljude podsjećati da i mi imamo hrpe talentiranih crtača, a ne da samo valja ono što je strano. Bio sam i iznenađen brojem mladih koji su nosili svoje portfolije Cebulskom
( bilo ih je bar tridesetak ). Tko zna, možda za par godina dobijemo novog Ribića ili Kordeja...




Dom festivala, Meštrovićev paviljon, popularna Džamija :







Veber i Kreč na tribini :







Verni,Burattini,Diso,prevoditeljica,Mangiantini i DeeCay :







Ferrijeva izložba u unutrašnjem prstenu :







Jedna od naslovnica :







Gdje je Diso, tu su i žene :







Svečano otvorenje :






---
"Stripovima protiv poplava" aukcije :
http://www.stripovi.com/index.asp?page=auctions-list&Title=stripom+protiv+poplava%21&submit=TRA%8EI



fikus Posted - 20/05/2014 : 18:49:12
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by DeeCay

A gdje je balerina Dženi?


Hajde ne glumi da joj nisi zapamtio broj telefona i datum rođendana.



091- 9551597

I naravno, tko se ne bi sjetio osmog lipnja?
Jerry Krause Posted - 20/05/2014 : 17:51:00
quote:
Originally posted by DeeCay

A gdje je balerina Dženi?


Hajde ne glumi da joj nisi zapamtio broj telefona i datum rođendana.
tinton Posted - 20/05/2014 : 16:52:44
quote:
Originally posted by trolodtroje

tinton izgleda ko demon tamo pozadi...




Dee me zasjenio.
trolodtroje Posted - 20/05/2014 : 16:32:29
tinton izgleda ko demon tamo pozadi...

A za Mr. enciklopedija imao sam pravu sliku u glavi, samo je malo mlađi no što sam mislio.
DeeCay Posted - 20/05/2014 : 15:49:01
A gdje je balerina Dženi?
mladjo Posted - 20/05/2014 : 15:21:56




Mr.Bushido, Raven84, DeeCay, Tinton, mladjo, Jerry Krause, Zlotvor, Fikus.
Amos Posted - 20/05/2014 : 11:25:20
Ja sam bio u subotu s malim na sat vremena.
Prostor je odlično odabran, za razliku od depresivne Tvornice. Imao sam lagani dojam da je malo pusto, možda ne bi bila loša ideja one velike plakate što su bili iznad ulaznih vrata duplirati pa ih objesiti i u unutarnjem prostoru, čisto malo da dignu ambijent.

Tribine nisam posjećivao jer nisam imao slobodnog vremena. Kupio sam Submarinera, pa bih volio da sam ulovio Ribića za potpis. Uzeo sam još Punishera Kingpin i Bullseye i neki Cinebookov album o Falklandskom ratu. Htio sam kupiti i Brodolomce vremena i BG XIII, ali nije bilo sniženja pa onda ništa.

Plakati s Druuninim gužičetinama su bili na sve strane pa dok sam gledao što bih kupio, moj se J. naravno zalijepio na njih.

Šteta je što nije bilo Fibre i Libellusa i vidjelo se da fale jer je to ipak nešto najkvalitetnije od strip izdavaštva što ima u nas. Do Makarske ne mogu ići pa ću se za njihove stvari strpiti do Interlibera.

Zaključno, dojmovi su pozitivni i rado ću i dogodine ostati posjetitelj CRŠ-a.
DeeCay Posted - 20/05/2014 : 10:09:52
Evo meni je nedostajalo malo vise novih izdanja, s kojima su nas izdavaci znali iznenaditi na svakom crsu, vise manje, a nisu ni cijene bile neke koje inace ne mogu naci po striparnicama i okolo. falilo je igraca. Prostor je super, prostran i svjetao i moze podrzati gomilu ljudi. gosti su nadohvat ruke uvijek i moze ih se uhvatiti na svakom koraku. e jos da vladam bolje talijanskim bilo bi super da mogu spikati bez problema s talijanskim gostima. meni su takodjer najzanimljiviji dio tribine i razgovori s autorima, i steta sto slusaca nije bilo jos vise na svim tribinama. iako ljudi pricaju da su sve to vec znali, uvijek se moze cuti koji zanimljiva opaska ili zanimljivost, spoiler, koja nam otkriva novo sto nadolazi, kakav je autor koji stvara te fiktivne svjetove za nas, a moze se uvijek upitati nesto sto nas je oduvijek zanimalo. ja uvijek rado ostavim mjesta da publika pita sto ju zanima, tako da svako uzme svoj dio kolaca. a zanimljivi su i provokatori, uvijek se nacudim kako neki mogu pasti s vedra neba....
adriano Posted - 20/05/2014 : 09:09:17
Ja sam nažalost propustio subotnji okrugli stol koji je bio najzanimljiviji. U petak smo nekako svi u početku bili sramežljivi, ali se razgovor kasnije rasplamsao. Bila su pitanja o obliku zagorove sjekire i o stavljanju Zagora u istiniti povijesni i geografski kontekst, što je Burattinieva zasluga. Drago mi je bilo vidjeti Fikusa u prvom redu. Nedjeljni je nekako prebrzo i naglo završio. Očekivao sam da ćemo se dodatno zbližiti, a na kraju i pobratimiti sa Burattiniem, ali je nažalost prekinuto zbog neke manje bitne tribine taman kad se ovaj zalaufao. Šteta. Imao sam osjećaj da su mnoga pitanja ostala nepostavljena. MIslim da mu je bilo drago čuti pitanje za nova izdanja čika specijalca.
Johnny Difool Posted - 20/05/2014 : 01:15:08
Nakon potpisivanja na stripove i plakate, kako kome, gospodin Serpieri je krenuo u obilazak štandova s čini mi se dosta detaljnim razgledavanjem svakakvih izdanja, osobito starih ZS i LMS.
I što je najbolje, mislim da ga je malo posjetitelja prepoznalo, pa je sasvim komodno zujao među štandovima i ekipom.
Uživo sam ga upravo onako i zamišljao, kombinacija južnoameričkog plantažera i boema s dužom sijedom kosom, odlično bi prošao kao sudac u vesternu.

Manabo Posted - 20/05/2014 : 01:12:26
Ja sam se uspio u nedjelju prvi puta dokoturati na CRŠ. Slušao sam Burattinija i mogu reći da je ovaj forum "čisto zlo" jer nisam čuo ništa novo što već ovdje nisam pročitao. Uspio sam dobiti Sudžukin crtež i moram zahvaliti dobrom čovjeku koji mi je dao list papira jer naravno kao CRŠ početnik nisam znao da bi bilo dobro donijeti ga sa sobom.
DeeCay Posted - 20/05/2014 : 00:07:03
Zalijepio se poslije za Mangiantina, kud Mangie okom tud i ovaj skokom. Nije uspio dolje kod Cebulskog pa je pokušao upasti u Zagorov staff. Samo što dečki crtaju presporo za njega i još ktome samo u CB.
ken2 Posted - 19/05/2014 : 23:58:06
quote:
Originally posted by DeeCay

Dan prije je bila baš dobra tribinica s Vernijem i Mangiantinijem, fino su nas ostavili do kraja da trabunjamo o Zagoru. Usprkos provokatorima i ignoramusima koji su pokušali povesti svoju misu.



uh, meni se činilo da je on svoju misu odradio
i to onu nedjeljnu, s propovijedi i vjerovanjem
čak ga ni stroga moderacija nije omela
DeeCay Posted - 19/05/2014 : 23:57:57
quote:
Originally posted by ken2
žao mi je da mi se nisam izborio da mi čika eleuteri nacrta drunino dupe ili cicu, ali nemam vremena za čekanje trčeći za djetetom


Mislim da nije crtao ništa, ruka ga je boljela navodno tih dana...
ken2 Posted - 19/05/2014 : 23:55:12
za mene je glavna stvar ovog crša bio odabir lokacije, odnosno činjenica da se organizator uspio izboriti za ovaj ovaj predivan prostor
volio bih da to postane tradicija
glavni nedostatak je nedolazak glavnih domaćih izdavača, odnosno bitno smanjen izbor starih i novih stripova - nekako smo navikli na festivalska izdanja, popuste i tako to, iako to možda i ne treba biti važna stvar, nego gosti, izložbe, tribine...
također, nedostatak je i što su se mali formati izloženih tabli (većinom A3) pomalo pogubili u prostoru džamije
ferrijeva izložba je još i fukcionirala, jer unutarnji prsten ima manji opseg, ali table domaćih autora (inače jako zanimljive) su trebale biti grupirane na manji prostor
žao mi je da mi se nisam izborio da mi čika eleuteri nacrta drunino dupe ili cicu, ali nemam vremena za čekanje trčeći za djetetom
DeeCay Posted - 19/05/2014 : 23:50:30
Dan prije je bila baš dobra tribinica s Vernijem i Mangiantinijem, fino su nas ostavili do kraja da trabunjamo o Zagoru. Usprkos provokatorima i ignoramusima koji su pokušali povesti svoju misu.
mladjo Posted - 19/05/2014 : 23:38:25
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by tinton
Prvo ga je Dee pigao sto ima rec o JA sagi, pa je ovaj detaljno ispricao sto se dogadja u JA sagi,


malo je reći detaljno, bio je 40-minutni monolog. i onda se čudimo što toliko razglaba u stripu.



Sad ni ne trebaš čitati JA sagu kad sve znaš :D
supermark Posted - 19/05/2014 : 23:30:55
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by tinton
Prvo ga je Dee pigao sto ima rec o JA sagi, pa je ovaj detaljno ispricao sto se dogadja u JA sagi,


malo je reći detaljno, bio je 40-minutni monolog. i onda se čudimo što toliko razglaba u stripu.



heh, sto bi bilo da ti se zurilo negdje, a moras poslusati trabunjanje do kraja, buduci da si postavio pitanje

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000