forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 17. CRŠ - Retrospektiva - Gallieno Ferri - Zagor

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
veber Posted - 04/04/2014 : 15:56:21
Ponosno predstavljamo spektakularnu izložbu radova velikog maestra Galliena Ferrija koja će se održati tijekom trajanja međunarodnog strip festivala Crtani romani šou od 16. do 18. svibnja u Domu hrvatskih likovnih umjetnika u Zagrebu. S više od šezdeset godina staža u devetoj umjetnosti i svojih osamdeset pet godina moglo bi se reći da je slavni Gallieno Ferri prava živuća legenda stripa. Ovom izložbom želimo maestru odati počast koju zaslužuje, na način da će to biti najveća i najsveobuhvatnija njegova izložba, koja će osim originala uključivati i razne eksponate objavljene u ex-YU; Hrvatskoj, BiH, Srbiji i ostalim državama iz regije. Svojim će opsegom ova izložba zasigurno biti jedna od najznačajnijih izložbi povezanih sa stripom u Hrvatskoj ikada. Teško je u potpunosti prikazati cjelokupan opus ovog iznimnog autora zbog njegove intenzivne i duge karijere, stoga će se izložba usredotočiti na njegova najpoznatija stripovska djela, Zagora i Mister Noa, koje je stvorio zajedno s Guidom Nolittom i čije pustolovine se objavljuju već više od pedeset godina. Njegov prepoznatljivi crtački stil temeljen na radovima starih američkih majstora stripa evoluirao je postepeno u osobni i distinktivni ferrijevski stil i tako obilježio Zagora, te postao nezaobilazna figura i sinonim za vizualni aspekt serijala općenito. I Ferri i njegovi likovi nezaobilazan su i neizostavan dio stripovske kulture, te takoreći ne postoji ljubitelj stripa s prostora regije koji u ruke nije bar jednom primio neku epizodu Zagora i Mister Noa. Tako da ne sumnjamo da nadolazeća izložba Ferrijevih radova neće biti dočekana s velikim oduševljenjem i pozornošću javnosti, kako to legendarni autor jednog od najvećih strip junaka na području Republike Hrvatske i regije i zaslužuje. Očekujemo rekordnu posjećenost i veselimo se vašem dolasku u što većem broju.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DeeCay Posted - 16/05/2014 : 11:05:09
Otvorenje izložbe u 20h, jelda?
veber Posted - 11/05/2014 : 22:30:18


Friki Posted - 11/05/2014 : 18:42:59
I Večernji je danas u svojim stranicama popratio nadolazeću izložbu :










----------
Trenutačno se sluša: Neil Young - Heart of Gold

veber Posted - 29/04/2014 : 23:50:22
quote:
Originally posted by DeeCay

Ne znam kako će se odvijati procesija, no mladjo će odjenuti halje Malog Čovjeka S Velikim Trbuhom i ujahati na magarcu u džamiju. Svjetina će ga obasipavati ružinim laticama. Zatim će Zagor (možda prerušeni King warrior) poput Plamene ptice zabljesnuti nad džamijom. I bit će svjetlo!





veber Posted - 29/04/2014 : 23:47:51
quote:
Originally posted by fikus

Je li poznata ruta procesije i tko nosi tomahawk i ostale relikvije? Gdje će biti euharistija?







veber Posted - 29/04/2014 : 23:44:33
quote:
Originally posted by fikus

Jako me zanima kako će biti postavljen Zagorov Križni put. Jer, Zagor je religija. Doduše, na najprimitivnijem stupnju razvoja ali ipak religija. Pretpostavljam da će se moći kupiti Zagorov kip. Tko zna, možda će baš u to vrijeme Zagor proplakati.
E da, ja sam ateist.

(Zagor je anagram od Rozga, mcn)






tinton Posted - 26/04/2014 : 06:52:56
Mogle bi se i pomijesati procesije, kako je isti dan norijada, pa da maturanti zavrse u dzamiji, a mi na bundeku, i cudimo se da nema nigdje izlozbe.
DeeCay Posted - 26/04/2014 : 00:25:20
Ne znam kako će se odvijati procesija, no mladjo će odjenuti halje Malog Čovjeka S Velikim Trbuhom i ujahati na magarcu u džamiju. Svjetina će ga obasipavati ružinim laticama. Zatim će Zagor (možda prerušeni King warrior) poput Plamene ptice zabljesnuti nad džamijom. I bit će svjetlo!
adriano Posted - 25/04/2014 : 09:11:10
procesija ide od đamije do pivnice di možemo slaviti euharistiju sa svetom vatrenom vodom.
fikus Posted - 25/04/2014 : 08:12:13
Je li poznata ruta procesije i tko nosi tomahawk i ostale relikvije? Gdje će biti euharistija?
fikus Posted - 15/04/2014 : 10:12:33
Jako me zanima kako će biti postavljen Zagorov Križni put. Jer, Zagor je religija. Doduše, na najprimitivnijem stupnju razvoja ali ipak religija. Pretpostavljam da će se moći kupiti Zagorov kip. Tko zna, možda će baš u to vrijeme Zagor proplakati.
E da, ja sam ateist.

(Zagor je anagram od Rozga, mcn)
djukak Posted - 13/04/2014 : 12:25:21
Tačno

Naravno, pretpostavljam da Feri neće biti prisutan?
Friki Posted - 12/04/2014 : 21:18:41
quote:
Originally posted by nenno

parkinga stvarno ima svuda uokolo, a nije zgoreg prošetat malo....... sve za zagora :)




Istina, ako Zagor za naš čitateljski užitak može prelaziti cijele
kontinente,možemo i mi 500 metara od parkinga do izložbe.


----------
Trenutačno se sluša : Duffy - Stepping Stone
mr murdoc Posted - 12/04/2014 : 17:04:39
Meni ce biti enormni Jetlag , ali dolazim..dolazim..
nenno Posted - 09/04/2014 : 14:22:21
parkinga stvarno ima svuda uokolo, a nije zgoreg prošetat malo....... sve za zagora :)
tinton Posted - 09/04/2014 : 13:59:28
quote:
Originally posted by djukak

Nije problem što se parking plaća :)
Bitno je naći ok lokaciju. Ali, verujem da ima parkinga uz ulice koje su tu u blizini.....


To je ok onda. Imas svuda uokolo.
djukak Posted - 09/04/2014 : 08:13:18
Nije problem što se parking plaća :)
Bitno je naći ok lokaciju. Ali, verujem da ima parkinga uz ulice koje su tu u blizini.....
tinton Posted - 08/04/2014 : 22:53:04
Je, prva zona.
DeeCay Posted - 08/04/2014 : 22:51:00
S parkingom je ista stva kako je bilo u Tvornici, ova dva objekt su udaljen možda 500m jedan od drugog, a ovo je prva zona ako se ne varam, skoro centar.
tinton Posted - 08/04/2014 : 22:43:13
Daleko je to.
emirem Posted - 08/04/2014 : 21:13:53
Parking je najbolji importane galerija...
tinton Posted - 08/04/2014 : 16:39:29
To su tramvaji, da nebi bilo zabune. :)
tinton Posted - 08/04/2014 : 16:38:25
Ovako, parking s placanjem je svuda uokolo, ali za besplatni nisam siguran, valjalo bi pogledat (ako treba, nije problem, mogu do tada malo pogledati, to mi je blizu). Sto se javnog prijevoza tice, do Džamije idu 17, 13, 9 i 1.
djukak Posted - 08/04/2014 : 15:47:54
quote:
Originally posted by Raven84
Da, to je džamija.



Super, hvala ti. Skoro sigurno dolazim, ali, pošto ne poznajem Zagreb moraću nekako videti gde da ostavim auto i kako uopšte da dođem do lokacije.
Ima li neki javni parking u blizini?
Raven84 Posted - 07/04/2014 : 08:27:20
quote:
Originally posted by djukak

Da li je izložba u ovoj zgradi?



Da, to je džamija.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000