forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Comic Brew - нова издавачка кућа

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Komic_Brew Posted - 28/05/2014 : 22:30:31
Здраво!
Ово је Гоце из Komic Brew.

Ми смо недавно основана издавачка компанија у Шкотској са фокусом на фантастичне, SF и хорор стрипова.

Можете да посетите наш сајт на следећем линку:

http://www.komicbrew.com

Много хвала живом легендом стрип сценарија - Гранта Морисоном због твитање нашем пројекту.



Наш први пројекат је графички роман под називом Coran's Quest: Misterstourworm and the Kelpie's gift.

Погледајте стране 1 и 7. Волели бисмо да дознамо ваше импресије ...





Ако вам се свиђа оно што видите, можете да подржи овај пројекат на:

https://www.kickstarter.com/projects/komicbrew/corans-quest-a-fantasy-graphic-novel

Хвала вам и живели!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Komic Brew Posted - 07/06/2017 : 00:52:00
95% smo tamo! :) Ima jos deset dana, ukoliko neko zeli da se ukljuci i da nam pomogne da uradimo tisak na engleskom.
https://www.kickstarter.com/projects/komicbrew/dan-fadil-first-light-a-hand-painted-graphic-novel

Zasad nemamo nijednog Hrvata u suporterima, sto je malo cudno jer se radi o hrvatskom autoru. Kako i da je, idemo dalje! :) Hvala na paznji!






Komic Brew Posted - 30/05/2017 : 00:09:19
Preview od prvih 13 strana stripa (na engleskom) mozete spustiti ovde:
https://www.dropbox.com/s/vcgd2r7e1ffiglw/Dan%20Fadil_webpreview_extract.pdf?dl=0

Inace, evo sta su rekli Marko Stojanovic (Balkanska Smotra Mladih Strip Autora, Leskovac) i Aleksa Gajic (Technoties, Scourge of Gods) za ovaj strip:

Aleksa Gajic: Pravi je kuriozitet da u vreme komercijalne trke i novčane uslovljenosti, pojavi nešto tako iskreno i sveže kao što je
rad Tomislava Košte. U vreme kad se autori ukalupljuju u stilove koji mogu da privuku čitaoce, prava je
retkost naići na izdanje koje je začeto isključivo željom da se ostavi trag za sobom.
Tomislav Košta je očigledno dugo u sebi čuvao želju da ispriča priču koja ga je godinama snažno razjedala.
Jer nije mala stvar islikati ovoliku masu strip stranica, sa tolikom strašću i posvećenošću.Tolika bezuslovna
predaja radu i samoizgaranju zaslužuje da bude nagradjena i da ono što je dugo bilo u Tomislavljevoj svesti
predje na papir i zaživi u glavama stotina i hiljada čitalaca.

Marko Stojanovic: Dan Fadil ponegde oduševljava a ponegde baš i ne, ali u svakom slučaju nikad ne razočarava. Markantan i znalački upakovan debi u devetoj umetnosti!

Hvala i pozdrav!
Komic Brew Posted - 25/05/2017 : 00:06:34
Zdravo svima!
Proslog cetvrtka smo lansirali Kickstarter kako bi isprintali englesku verziju stripa Tomislava Košte.
Strip je dosad najverovatno vec dostupan i na hrvatskom, ali ukoliko zelite poddrzati englesko izdanje, evo link za to.
https://www.kickstarter.com/projects/komicbrew/dan-fadil-first-light-a-hand-painted-graphic-novel

Dosad smo 60% budgeta uspeli sakupiti, a imamo jos 23 dana da stignemo do 100%. Pa izvolte, ko voli i ko moze :)
Inace cete zabelezati da smo smenili naslov, ali radi se o istom izdanju :)

















Komic Brew Posted - 10/12/2016 : 16:21:42
zdravo I like girlz (i ja ih volim isto tako) :)

Ja sam Makedonac i do prosle godine sam zivio u Parizu, ali sad sam se vratio u Makedoniju i zivim u Skoplju. Poly dobro se secas :)

Otvorili smo ovde 2D animacisko studio, http://www.lynxanimation.com, i sad radimo na prvi makedonski dugometrazni animirani film.

Inace imali smo jedan projekt koji je svezan sa keltskom mitologijom, ali nismo uspeli da ga finansiramo. Mozda skupimo para sledece godine. Mozes videti neke table na pocetku ove teme. :)
Poli Posted - 07/12/2016 : 11:07:52

Ako me sjecanje ne vara u pitanju je Makedonac koji radi vani?


I like girlz Posted - 07/12/2016 : 09:33:23
@komic brew

jesi li sa ovih prostora ili si škot?

što se tiče stripova, zanimalo bi me planirate li neke projekte vezane za keltski svijet i mitologiju?
Komic Brew Posted - 05/12/2016 : 19:07:52
Hvala momci! :) trudimo se ;)
bisley Posted - 04/12/2016 : 21:57:16
Čestitke!
ivan_micic Posted - 04/12/2016 : 16:56:28
naaajs
Komic Brew Posted - 04/12/2016 : 16:27:40
Zdravo svima!

Posle duze pauze zbog mojeg angazmana kao kreativni direktor u Lynx Animation Studios, u 2017 cemo reboot-ovati Komic Brew.
Nase prvo izdanje sledece godine ce biti "Memories" od Tomislav Košta, autora kog sam upoznao bas preko ovog foruma. Zelio bih se zahvaliti administratorima i nadam se da cemo upoznati jos mnogo novih talentovanih autora ;)
Evo kaver za album

Komic Brew Posted - 05/08/2014 : 03:07:13
A ovo su prve dve strane od
It's a Vampire!
http://www.komicbrew.com/its-a-vampire.html


Komic Brew Posted - 05/08/2014 : 03:04:56
Lepi odmori ljudi...

evo nekoliko strana od Facizma, a kome se svidja, ima jos na
http://www.komicbrew.com/faceism-chapter-1.html

Where the Sidewalk Ends - King Fizze, str 1, 2, 3




Where Consciousness Starts - Tonyo San, str. 1, 2, 3




Komic Brew Posted - 12/07/2014 : 18:34:25
Zdravo Ned Lynx, hvala na komentar.
jel moze da preciziras sta si mislio za varijantu titlova? jer su svi na engleskom i na latinici :)


quote:
Originally posted by ned_lynx

Tales from Beyond pa Faceism bih prvo pročitao: moram priznati da mi je Rabbitz! poprilično haotičan i nerazumljiv - poput Usavitcha (kad se već priča ili radi o zečevima).

Coran’s Quest svakako nije moja šolja čaja, no, pratiću.

Eh da, razmislite o varijanti titlova, ako ne na EN onda bar na latinici;

prosto - više ljudi će razumeti.

alexts Posted - 10/07/2014 : 14:04:49
quote:
Originally posted by Zagor i Ogi

Ma samo ZAGOR!!!



Mlad & ograničen? Nije neka fora.
Zagor i Ogi Posted - 10/07/2014 : 05:30:29
Meni na osnovu ovoga glupo i dosadno...A ja imam 14 god....
Promaseno skroz...
Ma samo ZAGOR!!!
ned_lynx Posted - 10/07/2014 : 04:14:03
Tales from Beyond pa Faceism bih prvo pročitao: moram priznati da mi je Rabbitz! poprilično haotičan i nerazumljiv - poput Usavitcha (kad se već priča ili radi o zečevima).

Coran’s Quest svakako nije moja šolja čaja, no, pratiću.

Eh da, razmislite o varijanti titlova, ako ne na EN onda bar na latinici;

prosto - više ljudi će razumeti.
Komic Brew Posted - 09/07/2014 : 18:01:32
zdravo opet,
konacno, posle duge pripreme, ove nedelje lansiramo 4 online stripa. Svakog dana bice nova strana ili epizoda
Pridruzite nam se na
www.komicbrew.com / www.facebook.com/komicbrew / www.twitter.com/KomicBrew

Osim Coran's Quest, sve drugo je za odrasle



Ace of Spades Posted - 20/06/2014 : 14:52:07
Ma samo prži, tebra! :-)
Komic Brew Posted - 20/06/2014 : 10:57:09
ovo je jedan drugi projekt, nesto sa vampirima :)
milandj3 Posted - 08/06/2014 : 06:41:24
najbitnije je da je pokrenuta izdavacka kuca. lako ce posle doci do poboljsanja kvaliteta izdanja. Srecno!
Komic Brew Posted - 07/06/2014 : 21:36:02
quote:
Originally posted by Zagor12

Samo naprijed! Primate li scenarije?



zasad do septembra ne primamo nista, jos se stimamo :)
od septembra cemo poceti da primamo submissions, ali najverovatno cemo prvo traziti ili gotove stripove, ili bar stripove gdje ce scenarist biti istovremeno i artist.
Komic Brew Posted - 07/06/2014 : 21:27:41
a, evo jos malo slikovnice :)
nesto gotovo, nesto work in progress

str.6



str.8


i trailer za strip:

Komic Brew Posted - 07/06/2014 : 21:20:12
opet zdravo svima i hvala i pozitivnim i negativnim kritikama.
svaka reakcija je bolja nego ignore ;)
prica jeste decja - deca su glavni likovi, imaju oko 12-13 godina.
ali nadam se da bi se prica svidjala i nekim odraslima :)
ovo nije jedini projekat koji cemo objaviti, ali zbog ovog projekta smo otvorili firmu.
za koju nedelju cemo objaviti line-up za 2014-2015 godinu. bice i po nesto za ljubitelje "serioznih" novela :)
ned_lynx Posted - 31/05/2014 : 03:49:33
Meni sjajno izgledaju ove postavljene table, e sad: jesu li za decu ili odrasle? Ili katastrofične? Tematski isprazne? Ili prosto neprivlačne?

Zar dobra slikovnica (koja nikad nije nužno namenjena deci), kao i scenario može da se definiše na osnovu dve table?

Kapetan Miki će svakako upucati zlikovca. Pravo u herc! Ili u rame, ako je dobre volje.

A ovi će radovi, sasvim sam siguran, doći do finala.

Kad-tad.
karven Posted - 30/05/2014 : 19:34:43
Milijardu puta bolje od radova netalentovanih ignoranata na ovom forumu koji poturaju svoje dečije crteže, kolore i precrtavanja Zagora i Dilan Doga, ali i dalje loše... Definitivno kupujem ako budem imao prilike.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000