forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Cosmos: A SpaceTime Odyssey

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zlotvor Posted - 30/06/2014 : 12:08:53


Evo, taman se spremam odgledat 13-u, ujedno i posljednju epizodu prve (nadam se ne i posljednje ) sezone ovog dokumentarnog serijala.
Za one koji nisu upoznati, Cosmos je dokumentarna TV serija koja se prikazuje na Fox i National Geographic-u od ožujka ove godine, a voditelj/domaćin je Neil deGrasse Tyson, poznati američki astrofizičar.
Tyson je svoj "poziv" dobio još kao mladić inspiriran Carlom Saganom, još poznatijim američkim kozmologom, astrofizičarem i astronomom koji je ujedno i autor originalnog Cosmosa (Cosmos: A Personal Voyage 1980).
Stoga je novi Cosmos i neka vrsta Tysonova omaža Saganu, čovjeka koji je djecu širom svijeta zainteresirao za svemir i njegove tajne te znanost općenito.

Produkcijski dio ovog hvalvrijednog projekta odradili su Seth MacFarlane (Family Guy, Ted) i Ann Druyan, Saganova udovica i suautorica inicjalnog Cosmos serijala.



I jel gledao tko, kako vam se čini?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
panzer Posted - 15/07/2014 : 10:21:40
quote:
Originally posted by Windwalker

A uvodna špica ko da je za neki Star Trek. Odlično!



http://en.wikipedia.org/wiki/Cosmos:_A_Spacetime_Odyssey

"... The show is produced by Brannon Braga ... Best known for his work on one of the most enduring pop culture fixtures, Star Trek, Braga was a key creative force behind three of the four modern series within the top-rated franchise ..."
Zlotvor Posted - 10/07/2014 : 19:43:39
12 nominacija za Emmy
Windwalker Posted - 07/07/2014 : 00:44:01
U četvrtoj epizodi glas daje i Patrick Stewart.

A uvodna špica ko da je za neki Star Trek. Odlično!
Windwalker Posted - 06/07/2014 : 18:16:03
Sve kaj mi je važno je da je lijepa.
ŠAŠ Posted - 06/07/2014 : 16:21:18
Naravno da nismo ni djelic otkrili.ipak svemir je beskrajan pa tako i mogucnosti za istrazivanje.na kraju kada se utvrdi neka teorija,ostaje samo blijeda slika neceg sto se mastalo.jel ti draza definifija polarne svjetlosti sa wikipedije recimo ili kako su je dozivljavali indijanci ili eskimi?ja znam koja je meni
Windwalker Posted - 06/07/2014 : 15:53:13
Nebi se složio.
I ovo što danas znamo je gotovo ništa.
Ima tu još puno, puno mjesta za maštanje i sanjarenje.

Pogledao sam tek prve dvije epizode.
I iako sam gotovo sve iz prve epizode već otprije znao, kad su pustili ono širenje od Zemlje, pa van našeg sustava, galaksije, lokalnog oblaka, sve do ruba svemira, pa multiverzi,... neopisivi trnci su me prošli.
Iako sam sve to već znao, i razmišljao o tome, način na koji su to pokazali, kad vidiš kolko si mali u tom beskraju, nevjerojatan osjećaj svaki put.
ŠAŠ Posted - 06/07/2014 : 11:58:13
pogledao prvu epizodu.jako dobro.jedini problem kod ovog ,a i znanosti općenito je što ne ostavlja mjesta za maštovitost.jednom kada saznaš kako funkcionira mađioničarski trik ponestane sva magija.ne mogu si ni zamislit što je davnim civilizacijama prolazilo kroz glavu dok su gledali zvijedze,polarnu svijetlost i sl.ovako kad znanstveno utvrdiš neku teoriju,sve poslije ostane nekakvo ...
going going Posted - 02/07/2014 : 16:05:45
Evo jedna dobra Tysonova recenica:

“We are all connected; To each other, biologically. To the earth, chemically. To the rest of the universe atomically.”
nagor Posted - 01/07/2014 : 15:54:59
Poster je jasan. Nije samo kozmologija u igri (iako dominira).

brni Posted - 01/07/2014 : 13:27:27
Nisam gleda..ali to cu svakako uciniti kad kumpanja daje preporuku..
Zlotvor Posted - 01/07/2014 : 12:06:12
quote:
Originally posted by going going

Zasto se Zlotvore nadas da posle nece biti jos epizoda?


Khmm! Bojim se da si krivo pročitao:
quote:
Originally posted by Zlotvor

...ujedno i posljednju epizodu prve (nadam se ne i posljednje ) sezone...




quote:
Originally posted by going going

Ja bih voleo da ova dokumentarna serija traje godinama!

Ja isto, ali nagor i leshwolsh nam pokopaše nade
Zagor i Ogi Posted - 30/06/2014 : 20:43:00
Neil je odlican voditelj.Sa takvom lakocom prenosi stvari koje su veoma komplikovane.Svidjaju mi se one animacije naucnika i to.. Starno super serijal.
Cromwell Posted - 30/06/2014 : 20:03:39
Topik u pravo vrijeme! Taman nemam ništa za pratiti a s Cosmosom sam zapeo na 6 epizodi. Večeras nastavljam.
Odličan serijal koji uspješno prezentira razumske pobjede i poraze o istini svega, i to bez zaplitanja o često zamršene teorije i jezik znanosti. Pritom nimalo ne gubeći na jezgrovitosti.

Vrhunski voditelj koji strastveno prenosi želju za znanjem i zanimljive te poučne ekranizacije povijesnih zbivanja.
Slažem se s nagorovim prijedlogom u vezi kurikuluma
nagor Posted - 30/06/2014 : 19:38:50
quote:
Originally posted by leshwolsh

Serija je fenomenalna. Ali nazalost nece biti druge sezone ukoliko se nesto u medjuvremenu ne promeni. Negde sam citao da Tyson nije zainteresovan za drugu sezonu, cak i ako je bude da je on nece voditi. Originalni Cosmos (1980) je imao 13 epizoda, pa su i za ovaj Cosmos resili da bude identican broj epizoda.



Da, uzor je originalni Saganov Cosmos. Zamišljeno je da bude samo jedna sezona i zbog toga nisu štedili na produkciji. CGI efekti i lokacije su u rangu jedne solidne hollywoodske produkcije i sve skupa djeluje super "zaokruženo". Zadnja epizoda je prekrasna i zadnji kadar upućuje na neki drugi Cosmos za 20ak godina.

Treba pohvaliti i Setha Macfarlana. Family Guy nikad neće uživati reputaciju Simpsona (iako je meni jači), ali tvorac te serije je jedan od najzaslužnijih za Cosmos. Ne podcjenjujte zajebante.
Johnny Difool Posted - 30/06/2014 : 16:26:03
Pogledao sam par epizoda kad bih je više slučajno nego namjerno uhvatio, serija je izvrsna i planiram joj se ASAP posvetiti od početka, polako i natenane.
Čovjeku tako lako i jednostavno usađuje ljubav prema znanosti, prema razmišljanju o svijetu oko nas i prema prodiranju u tajne tog svijeta..




Zagor i Ogi Posted - 30/06/2014 : 16:10:27
Mene je odusevio serijal. Stvarno je dobar.Steta sto nece biti vise epizoda..
Inace 13 je bas super posebno kraj!
leshwolsh Posted - 30/06/2014 : 15:45:24
Serija je fenomenalna. Ali nazalost nece biti druge sezone ukoliko se nesto u medjuvremenu ne promeni. Negde sam citao da Tyson nije zainteresovan za drugu sezonu, cak i ako je bude da je on nece voditi. Originalni Cosmos (1980) je imao 13 epizoda, pa su i za ovaj Cosmos resili da bude identican broj epizoda.
going going Posted - 30/06/2014 : 15:16:49
I ja sam slucajno nabasao na ovu dokumentarnu seriju pre 2 nedelje na National Geography kanalu i potpuno sam odusevljen!

Tyson je genije kako objasnjava zanimljivim i jednostavnim primerima pojave koje uopste nisu jednostavne za objasnjavanje. A i ima mnogo dobar glas covek!

Nisam gledao redovno sve epizode, nego kada uvatim i do sada sam pogledao 4 ili 5 epizoda i stvarno je serija postavila standard za sve naredne emisije o svemiru i kosmosu.

E jedino sto ne znam jeste, da li ce da se pravi jos epizoda posle te 13. epizode? Zasto se Zlotvore nadas da posle nece biti jos epizoda? Ja bih voleo da ova dokumentarna serija traje godinama!

Zlotvor Posted - 30/06/2014 : 14:41:46
Druga epizoda je posebno dobra jer obrađuje evoluciju.
ŠAŠ Posted - 30/06/2014 : 14:37:18
super onda.inace mi dokumentarci o astronomiji brzo dosade jer se manje vise sve na kraju svodi na brojke.

vjerujem da su svi,ali ako netko nije pogledao Baraku (1992) i Samsaru (2011) neka pogleda
Zlotvor Posted - 30/06/2014 : 14:28:22
@ŠAŠ - Cosmos nije samo o svemiru, već o svemu u svemiru.
O prirodi i beštijama uopće ne fali materijala, dapače
ŠAŠ Posted - 30/06/2014 : 13:32:41
ne volim baš dokumnetarce o svemiru ,ali ajde stavio sam skidat pa da vidim.inace preferiram prirodu i zivinu.nešto sa naracijom davida atteborougha ili sl.

acestroke Posted - 30/06/2014 : 13:29:12
Odlicna serija.

Neil Degrasse Tyson je (makar za mene) jedan od najpametnijih poznatih licnosti na svijetu. Uzivancija je slusat covjeka dok prica o nauci (ili o bilo cemu).
magnus Posted - 30/06/2014 : 13:21:05
Imam epizode 1 - 13 (skoro sve...fali mi 8 epizoda) sa slovenačkim titlovima.
Šta da kažem...
Zlotvor Posted - 30/06/2014 : 12:40:42
quote:
Originally posted by nagor

Ma, Tyson je zaslužio Nobela za približavanje znanosti puku.
Tip je inspirativan i genijalan do bola. Da nas takvi ljudi vode, već bi bi imali svijet iz Star Treka. :)

na boldano.
U uvodu sam to zaboravio reći, kako je znanstvenu emisiju uspio prezentirat na "neznanstveni" način, ili bolje reći na najjednostavniji način prezentirati je neznanstvenoj publici.

Inače, čak sam i staroj uspio podvalit Cosmos - tek je na šestoj epizodi

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000