forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka sp. 20 - Spomenar mog oca

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 11/07/2014 : 12:14:17


Kad mu umre otac kojeg nije vidio godinama, Yoichi prisustvuje njegovom sprovodu s osjećajem emotivne distance. Otac mu je gotovo nepoznat čovjek, prema njemu nikad nije osjećao veliku privrženost i smatrao ga je prosječnom i tmurnom osobom. Preko zamagljenih sjećanja, priča očevih vršnjaka i fotografija, naš će protagonist slagati sve složeniju sliku svog oca koja će baciti sasvim novo svjetlo na njegov odnos s njim i sa svojom majkom.

Orka Specijal 20 • Spomenar mog oca • 280 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jiro Taniguchi • Crtež Jiro Taniguchi • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 11.7.2014. • Cijena 120 Kn

Preview: http://www.fibra.hr/Download.asp?ID=143
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 28/01/2021 : 16:58:07
još kad provališ Tezuku pa pojuriš Adolfa i ostalo što je od njega rasprodato

i onda šlag na tortu - navlaka na Trondhajma i atak na Markosa za ubrzavanjem Tvrđi,novim Zekanima i Ralfom!!
Jerry Krause Posted - 28/01/2021 : 12:51:39
Nevjerojatno je zarazan ovaj Taniguchi. Još jedna prelijepa priča u kojoj se mnogi mogu prepoznati i koja je sad aktualnija više nego ikad. Motiv otuđenosti, sebičnosti i bježanja od vlastitih duhova prošlosti baš se može preslikati u današnji svijet.

Nevjerojatna lakoća pripovijedanja koja te toliko uvuče u priču da strip ne možeš ispustiti iz ruke. Duboke emocije koje pršte sa svih strana i dopiru do dubina duša čitatelja. Uostalom, sve ovo je već rečeno u većini komentara.

Nisam mislio nabavljati Vrh bogova, ali nakon svih ovih njegovih djela definitivno se na proljeće naručuje box.

9.4/10
naker Posted - 30/09/2020 : 10:09:21
Ceo život imaš jedno mišljenje o tati, da bi na kraju saznao istinu o mami

Strip koji izaziva emocije kao retko koji drugi, jako je tužno kada nas član porodice napusti, a nismo imali prilike da ih vidimo bar još jednom, poslednji put
Menjaju se ljudi, menjaju se njihovi stavovi i ambicije, ali neke stvari uvek ostaju iste - tvoja porodica i tvoje rodno mesto će uvek u svom srcu imati mesto za tebe

Loše je biti sebičan u životu, ne postoji dovoljno dobar izgovor da objasni zašto češće ne posećujemo ljude koji nas vole
Bolje je videti ih danas, jer sutra može biti prekasno
Paka01 Posted - 17/09/2020 : 16:13:28
Strašno lijep strip.

Taniguchi uspijeva postići da za vrijeme čitanja konstantno preispitujem svoje postupke i način na koji se odnosim prema roditeljima. U nekim sam scenama jako puno prepoznao samog sebe i mislim da je ovo djelo u čijim se određenim dijelovima svatko od nas donekle može prepoznati. Tematski je ovo dosta slično Dalekom Susjedstvu, odnosno oba preispituju slične teme; odnosi s roditeljima i obitelji, stvari i događaji iz prošlosti čiju važnost nismo znali prepoznati kao djeca, a u odrasloj dobi se mislimo kako smo mogli postupiti drugačije. Sasvim mi je nebitno u kolikoj je mjeri ova priča autobiografska (tj. u epilogu saznajemo da je samo djelomično istinita), jer bila izmišljena ili ne, prenosi jasnu poruku koja baš prodire sve do srca.

Crtež standardno prelijep. Taniguchi uvijek uspijeva dočarati atmosferu Japanskih gradića na jedan umirujući, sanjiv način.
Kerempir Posted - 17/01/2019 : 19:56:53
U prethodnom komentaru je sve rečeno (doduše nisam čitao Makarone).

Taniguchija sam upoznao preko Vrha bogova, usprkos razvučenoj radnji u sredini, to mi je stripčina. Iz nekog razloga sam oklijevao nabaviti ostale stripove, a onda je došlo Daleko susjedstvo i otada sam znao da je samo pitanje vremena za Spomenar. Danas, nakon što su mi se malo ovlažile oči na kraju, definitivno mi je broj 1.

Da mi je netko rekao da ću uživati u stripu o nekom japanskom frizeru i njegovoj obitelji.. Sve mi je odgovaralo, od laganog tempa, do crteža, jedino bi me malo povremeno zbunjivao raspored oblačića, jednostavno imam taj feler da oči svrnem na gornji oblačić.
NESVRSTANI Posted - 11/01/2019 : 00:38:16
Izrazito ugodno iznenađenje. Inače su mi mange malo spore i prerazvučene ali ovde mi lagani ritam odlično odgovara.
Ovaj strip mi je sličan Makaronima od Zabusa i Campija, odnosno i ovde imamo priču o "lošem i odsutnom" ocu samo šta za razliku od Makarona kod kojih dobijemo samo jednu stranu priče, ovde dobijemo i drugu. Ko zna, da smo dobili didinu stranu priče u Makaronima možda dida ne bi izgleda ka neko ko je protraćija život(copyrirht supermark).

Odlično 9/10
Oki Posted - 02/10/2016 : 12:11:38
Nije mi sjeo ovaj strip.
Izuzetno mi je zamoran i uspavljujuć, nekako prerazvučena priča u kojoj mi je jedino pozitivno to što se osjeti neki dašak prošlosti koji nam itekako dočarava težinu preživljavanja u određenom vremenskom razdoblju.

5,6,8,8.
Shaner Posted - 22/09/2016 : 20:03:56
Iznimno rijetko se desi da me neko djelo dovede do suza, no ovome je to uspjelo i više puta. Taniguchijeva izuzetno topla obiteljska priča o odrastanju, odnosu s roditeljima, međugeneracijskom (ne)razumijevanju te tome kako sve navedeno funkcionira kada nastupe vanredne okolnosti, pa i još mnogočemu, pravo je malo remek-djelo. Pišem "malo" jer je autorova naracija smirena, a priča jednostavna. Nema tu nikakvih grandioznih trenutaka i prenaglašenih emocija, ovo nije strip "veći od života", on je velik upravo koliko i život i baš zato je toliko snažan. Taniguchi se i ovdje još jednom pokazuje kao melankolični majstor profinjenog crteža i dubokih emocija koji nas tjera da se prisjećamo i preispitujemo sve dok ne dođemo do onog najdubljeg, najskrivenijeg i najiskrenijeg što krijemo u sebi. Hvala mu na tome.

9/10

Zagor-te-nay Posted - 15/08/2016 : 22:11:22
Uffff,ima bi puno vise toga prokomentirat al ne stignem, mozda jednom jedan veliki fajl, samo moj osvrt, cili opus fibre, fali mi jos 10 % da procitan sve...ono osvrt zakletog Zagorovca...Markos ce bit zadovoljan, dizem prasinu, zna on da je to dobro.
supermark Posted - 15/08/2016 : 22:00:15
Zagor-te-nay,
rasturas sa ovim recenzijama u zadnje vrijeme
Zagor-te-nay Posted - 15/08/2016 : 21:50:35
Ima li ovi Jiro Taniguchi dicu? Kako jadan zivot sina jedinca.
Tip je u biti napravija strip da sam sebe posere, tj. Smislija je scenario zasto covik da NE dodje kuci kroz obiteljske traume. Kljucna ric je SMISLIJA. Jel sam osobno nema taj razlog pa je kroz neki igrokaz htio pokazat i rec da je japanski klise koji cini japan jedan od demografski mrtvih naroda opterecenih radnom etikom i rusenja obiteljskih vrijednosti di su roditelji i starci svetinja...sam priznaje da je ima najnormalnije djetinjstvo itd, samo jednostavno nije tija ic doma...lola dosa doma nakon 15 god i to jer je u kyotu ima neki stripovski posa. U biti jedan obican radoholicar koji pise bajke i koji ne zasluzuje ni jednu suzu da neko prolije. Draze bi mi bilo da je napisa SVOJU pricu...al bi bila bez duse...sterilna...ide ovako...rodio se u malom gradu...otisa studirat u veliki grad...dodje svaki 15 godina kad mu se neko uda il umre...totalni kreten.
inace, strip je bombona, preporuka, nategnuti 8 od 10.
Poli Posted - 16/05/2016 : 19:03:40

And oscar for best avatar goes to ...


oscar Posted - 16/05/2016 : 14:32:06
Progutao sam Spomenar moga oca tokom jednog popodneva i mogu reci da je meni odlican! U stripu se polako gradi lik Yoichija i kako mi otkrivamo njegov karakter, tako i on sam iduci ka kraju stripu spoznaje nesto vise o sebi i svom ocu. Emotivna prica, koja daje divan prikaz zivota jedne porodice u Japanu. Taniguchi crtezom sjajno izrazava emocije likova ali i grad, ulice i enterijere sa dosta detalja. Kroz ovaj strip upoznajemo i japansku kulturu, nacin zivota i razmisljanja kroz tok vremena od oko 40ak godina. Nakon sto sam zatvorio poslednju stranicu mogu reci da sam veoma uzivao i da ce ovo biti jedan od stripova koje cu pamtiti.

Vidjao sam fantasticne Tanigucijeve akvarele Venecije i Pariza i voleo bih da procitam i neki njegov strip u koloru, cini mi se da bi to bilo jos jedan dodatan plus na inace fenomenalne Tanigucijeve price.
vknez Posted - 10/08/2015 : 15:17:06
4/5
Residents Posted - 12/07/2015 : 12:56:08
Prelep strip. Prica spora, na granici da vas uspava i natera da odlozite strip sa strane i pocnete da citate nesto brze. Ali sve vreme prica lagano klizi, i ne dozvoljava vam da je odlozite ili zadremate. Kako se blizi kraj sve brze se cita i sa nestrpljenjem se ocekuje donja korica.Ne znam kakvi su ostali Tanigucijevi stripovi, ali ovi sto je Fibra objavila su vise nego dobri, i ako su upola ovoliko dobri, onda samo napred sa ovim umetnikom.
Mord Posted - 06/07/2015 : 14:21:01
Samo dalje s Taniguchijem! :-)
Mord Posted - 05/07/2015 : 18:42:35
Uh.
SenG Posted - 09/12/2014 : 11:59:37
Divan strip
split85 Posted - 06/12/2014 : 17:53:56
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by split85

Odlično, odlično, odlično,....
Jedva čekam pročitat Daleko susjestvo.


a najtoplije ti preporučujem i Adolfa i Bosonogog Gena.
Sve nenadjebive stvari!Pogotovu Adolf!


Adolfa iman, Ali prvo ide Daleko susjestvo, najvjerojatnije sutra.
A iman namjeru kroz iduču godinu nabavit Vrh bogova i Bosonogi Gen.
anto Posted - 06/12/2014 : 17:10:15
quote:
Originally posted by split85

Odlično, odlično, odlično,....
Jedva čekam pročitat Daleko susjestvo.


a najtoplije ti preporučujem i Adolfa i Bosonogog Gena.
Sve nenadjebive stvari!Pogotovu Adolf!
split85 Posted - 06/12/2014 : 17:08:42
Odlično, odlično, odlično,....
Jedva čekam pročitat Daleko susjestvo.
Dr. Zistis Posted - 21/10/2014 : 07:58:41
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Najbolji Taniguči do sad.


Najemotivniji sigurno, najbolji definitivno nije.
Jedan je Vrg Bogova
KuntaKinte Posted - 20/10/2014 : 10:13:55
Najbolji Taniguči do sad.
Deers Posted - 30/09/2014 : 22:20:33
Odličan strip, dosta emotivan iako mi nije djelovao tako na početku, usprkos temi. Na kraju me gotovo i rastužio...
Beva Posted - 30/09/2014 : 09:45:09
quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam pustio suzu...



Ne znam jesam li je doslovno pustio, ali da sam bio na rubu, jesam.

Odličan strip, čak me je više pogodio nego Daleko susjedstvo jer ima univerzalniju temu, lakše se u njemu pronaći.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000