forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Crtači Dylana Doga

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tintilinic Posted - 23/07/2014 : 15:54:45
Da prokomentiramo malo i njegove crtače...
Meni je njegov najbolji crtač Giovanni Freghieri, vjerovatno zato jer je prvi DD kojeg sam bio čitao bio nacrtan od njegove strane pa ga je njegov crtež odredio.
U zadnje vrijeme skoro svi DD su po meni loše nacrtani, posebno giganti gdje mi takvi crtači više odgovaraju na Martin Mystereu.
Za najlošijeg crtača se ne mogu odlučiti jer ih stvarno ima puno.
17   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
dariohead Posted - 25/07/2014 : 22:58:45
Roi je najveći majstor, idealan za mračnije epizode. Odmah za njim Stano, isto dio onog najboljeg od Dylana.

A fascinantni su ukusi... Svakom nešto drugo paše. Meni je npr. Baš super zadnji Gigant, crtači drugačiji ali svježi i raznovrsni.
Space Marine Posted - 24/07/2014 : 11:00:10
quote:
Originally posted by ninel

Roj i Mari so prva liga. Svaki sa svom potpuno ličnim stilom i stvarno ne znaš ko je bolji.


+ 1
ninel Posted - 24/07/2014 : 10:58:19
Roj i Mari so prva liga. Svaki sa svom potpuno ličnim stilom i stvarno ne znaš ko je bolji.
Johnny Difool Posted - 24/07/2014 : 09:56:06
Meni je Mari rasturao na ranom Nathanu, na Dylanu je jako dobar i bio bi na 6. mjestu, ali to ipak više nije ono iz Nathana.

Space Marine Posted - 24/07/2014 : 08:49:10
Vidim da ste tu nabrojali sve i svašta, ali nitko se zasada nije sjetio uvrstiti Nicolu Maria među najbolje crtače DD-a.
velka031 Posted - 23/07/2014 : 22:41:06
Brindisi
Freghieri
Stano
Casertano
Roi
Tintilinic Posted - 23/07/2014 : 21:15:53
quote:
Originally posted by Deers

Prilično si neodređen pa ti je teško odgovorit. Za početak ovo je moglo i u glavni topic ali na 100 Zagorovih mogu biti 2 Dylanova. Freghieri jedan od onih crtača kojeg fanovi vole (zbog toga kako crta cure) ili ga baš ne podnose (zbog toga kako sada crta Dylana) Me ne više ne oduševljava, previše se ukalupio u svoj stil i rijetko kad iznenadi. Što se tiče giganta ajde budi određenji, imaš recimo Bezimenog kojeg je crtao Alessandrini - naslovničar i crtač Martina kao što imaš onih koje je crtao Freghieri. Teško iz takvog presjeka crtača izvuć generalni zaključak.



Evo npr. ovaj zadnji gigant. Ne znam koji je gori crtež u kojoj epizodi...
Freghieria se sjećam iz prvog giganta.
Johnny Difool Posted - 23/07/2014 : 20:29:12
1. Brindisi - daleko ispred ostalih
2. Ambrosini - zbog Dug(ačk)og pozdrava, Čuvara uspomena, Tajanstvenog otoka, Kanala 666...
3. Roi - zbog odlične igre sjena i atmosfere koja često dosta diže prosječne pa i slabe epizode
4. Stano - zbog dijeljenja "očinstva" lika i zbog za serijal ključnih epizoda
5. Casertano - zbog Uspomena nevidljivog, Poslije ponoći, S druge strane zrcala

Tonto Posted - 23/07/2014 : 19:45:27
Ambrosini, Venturi, Castellini.
tinton Posted - 23/07/2014 : 19:32:50
Roi, Brindisi, Freghieri i Stano.
supermark Posted - 23/07/2014 : 18:34:50
1. brindisi
2. freghieri
3. roi (ali raniji radovi, ovi noviji me razocaravaju)
kiky Posted - 23/07/2014 : 18:30:50
brindisiju zlato.
casertanu srebro.
stano i roi dijele bronzu.
Giuda Ballerino Posted - 23/07/2014 : 18:29:39
Nema nigdje kao na DD toliko kvalitetnih i karizmaticnih crtaca s potpuno razlicitim stilovima. Ja bih rekao da su cak 6-7 crtaca tu negdje u samom vrhu i ima jos toliko ostalih koji su samo malo ispod, losih mi uopce nema
going going Posted - 23/07/2014 : 16:27:46
Ja bih izdvojio Stana kao najboljeg crtaca Dilana Doga, jer stvarno jeste jos od pocetka serijala je svojim odlicnim crtezom i atmosferom crtao bitne epizode i on je spor kao i svi najbolji crtaci sa svih serijala (npr. Villa na Texu ili Nuccio na Zagoru).


Odmah iza njega mi je Brindisi, uzivam u svakoj njegovoj epizodi, jos ako radi po scenariju Recchionija, prava uzivancija!

Tu mi je jos i Piccato, Ambrosini, Casertano, Ferghieri.

Roi mi nikad nije mnogo odgovarao.
sergej773 Posted - 23/07/2014 : 16:25:19
Roi, Ambrosini i Dall'Agnol, ali ovaj iz novije faze.
ike666 Posted - 23/07/2014 : 16:19:41
Casertano i Brindisi.
Ne znam crtaju li još Dylana, jer ga baš ne pratim zadnjih godina...
Deers Posted - 23/07/2014 : 16:03:26
Prilično si neodređen pa ti je teško odgovorit. Za početak ovo je moglo i u glavni topic ali na 100 Zagorovih mogu biti 2 Dylanova. Freghieri jedan od onih crtača kojeg fanovi vole (zbog toga kako crta cure) ili ga baš ne podnose (zbog toga kako sada crta Dylana) Me ne više ne oduševljava, previše se ukalupio u svoj stil i rijetko kad iznenadi. Što se tiče giganta ajde budi određenji, imaš recimo Bezimenog kojeg je crtao Alessandrini - naslovničar i crtač Martina kao što imaš onih koje je crtao Freghieri. Teško iz takvog presjeka crtača izvuć generalni zaključak.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000