forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor almanah 14

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 15/07/2014 : 23:05:29



16.07.14. u snk i na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 29/06/2019 : 10:48:57
Da li je ovaj almanah izašao u još nekoj zemlji osim Italije?
DODSFERD Posted - 08/08/2014 : 12:18:10
Da, tek sada vidim da je radio i na zadnja 2 maxi Texa a Elizabetu su otpilili.
djukak Posted - 08/08/2014 : 12:01:13
Dok je radio prevod za ludens nekih izdanja, tex npr. Nadam se da ce preuzeti sve...
DODSFERD Posted - 07/08/2014 : 23:16:47
Naravno, Dok Lester radi prijevod na Libellusu ali nisam znao da radi i za Ludens.
markotamara Posted - 07/08/2014 : 18:43:56
Pa on radi i prijevod na Zagoru LL sto ne??
Terminator Posted - 07/08/2014 : 15:33:21
Znači, zadnji Almanah?
Nije neka šteta jer ionako ne volim previše ni Zagor specijal, a bogami ni Giganta koji je u biti obična priča na velikom formatu za papreniju cijenu. Jedino Maxi cijenim onako pošteno.
No dobro. Sablasni jedrenjak nije priča koja me oduševila. Zagorova je saga već prošla epizode s nasljednicima i rođacima koji ih žele ubiti, prošli smo i predvidljiv preokret, šifra: šerif, kao i bacanje prokletstva i tzv. duhove koji ubijaju. Poznata priča ipak donosi nekoliko novih situacija, povratak Bata Battertona dobra je stvar dok je crtež ponegdje lošiji (Zagor je u nekim dijelovima neprepoznatljiv), a ponegdje prvoklasan (vizure po kiši ili magli).
Sve u svemu čitljivo, ali ne nezaboravno.
I da, prijevod i redakturu obavio je Andrej Cvitaš, ne netko već uigraniji poput Elizabete Garber pa tako na stranici 23 Chico kaže Tako mi svih brkova moje obitelji umjesto Svih mi brkova iz familije. Mada se generalno radi o sitnoj ''greškici'', ipak iskače iz jedinstvenog prijevoda u kom uživam već 20 godina. I nije prvi put, nedavno sam istu stvar opazio u drugom Zagoru.
Zagor i Ogi Posted - 26/07/2014 : 09:51:09
To mu specijalnost.
Tintilinic Posted - 25/07/2014 : 21:58:24
Jbt ovaj Rauch je baš naaljen na ove priče sa mračnom atmosferom i duhovima.
velka031 Posted - 22/07/2014 : 19:25:53
quote:
Originally posted by DODSFERD

I unutrašnjost nekih Zagor almanaha je skroz čudno i fušerski nacrtana kao da su to radili početnici koji se tek uče svome zanatu.



Almanah je Buretov djecji vrtic... Propala edicija, i dobro je da vise nece izlaziti, Zagor tako nesto nije zasluzio.
ike666 Posted - 21/07/2014 : 21:13:17
Solidna priča, Rauchov scenarij je ok, Gramaccioni u biti loš ali podnošljiv.
Najavljen je Maxi "kaznionica na jezeru" Mignacco/ Di Vitto bros:
http://www.sergiobonelli.it/scheda/8208/Maxi-Zagor-n--18.html
goghy Posted - 21/07/2014 : 13:57:57
To i je bio cilj u početku,...
DODSFERD Posted - 21/07/2014 : 12:55:17
I unutrašnjost nekih Zagor almanaha je skroz čudno i fušerski nacrtana kao da su to radili početnici koji se tek uče svome zanatu.
DOMI Posted - 21/07/2014 : 12:33:52
slabo to čitam, no vidio sam da je na nekim naslovnicama Almanaha Zagor krajnje čudno nacrtan... kao da je rađeno na brzinu tj. kao da su tu strpani nekakvi "ostaci ostataka..." itd

AF Klasik 151 već za par dana na kioscima
zlatan bihac Posted - 21/07/2014 : 08:42:17
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by DOMI

znači, ovo izdanje više NE IZLAZI u ITA, 14 mini-brojeva je ukupno objavljeno

45 godina Alan Forda u HR



Izlazi i dalje almanah pustolovina ali vise nisu Zagorove epizode u njemu, almanah koji dolazi nakon ovoga sadrzi reprint jedne epizode mister Noa i to u boji, a ostatak je posvecen preminulom Sergiu Bonelliu, samo to u hrv necemo gledati na kiosku sigurno.


u boneliju su naziv almanah pustolovine-avanture dali i zagorovim i mister noovim almanasima pa je tako po nekom popisu o izašlim boneli izdanjima pisalo da je izašao 21 almanah avantura...pošto je izašlo 14 zagora i 5 mister no almanaha, nije mi bilo odmah jasno kako 21 a ne 19...onda sam vidio da su u tu ediciju računali i almanah 2013 i 2014 koji su izašli u čast preminulim sergia bonellija i decia canzija..ne znam da li će se ta praksa nastaviti i u ubuduće...
u tim almanasima su već ranije izašle priče pomenutih autora...jedna je mister no specijal kralj sertaa u boji a druga su dvije priče iz serijala jedan čovjek jedna avantura...
tako da si vjerovatno u pravu kad si rekao da ludens to neće izdavati je nema baš neke veze sa zagorovim almanasima..

sad ne znam da li je kod nas nekad izlazio ovaj serijal ''jedan čovjek, jedna avantura''?' znam da je fibra izdala neke priče iz serijala,ali samo par priča...to je,ako se ne varam serijal star 30-40 godina, i malo mi je čudno da nije barem u onim strip revijama nekad davno kod nas izlazio...
DODSFERD Posted - 20/07/2014 : 19:55:23
Ma sva sreća što ih ukidaju, to je bila najlošija Zagorova edicija.
Tintilinic Posted - 20/07/2014 : 19:24:46
Ja mislim da almanahe ne treba skroz odbaciti već ih ostaviti za nove nade Zagorovog staffa kako je uostalom i bilo planirano na početku.
ike666 Posted - 20/07/2014 : 18:09:08
Almanasi su uglavnom bili loši, ali "U oluji" mi je jedan od boljih Zagora u zadnjih puno godina. Što se mene tiče, samo zbog te epizode mi se isplatilo mrcvariti s brdom smeća.
DODSFERD Posted - 20/07/2014 : 16:37:45
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by DOMI

znači, ovo izdanje više NE IZLAZI u ITA, 14 mini-brojeva je ukupno objavljeno

45 godina Alan Forda u HR



Bas tako, arhivirati i zaboraviti.


Ja baš i nemam puno toga za arhivirati jer mi je ostalo svega 2-3 almanaha.
Giuda Ballerino Posted - 20/07/2014 : 12:29:20
quote:
Originally posted by DOMI

znači, ovo izdanje više NE IZLAZI u ITA, 14 mini-brojeva je ukupno objavljeno

45 godina Alan Forda u HR



Izlazi i dalje almanah pustolovina ali vise nisu Zagorove epizode u njemu, almanah koji dolazi nakon ovoga sadrzi reprint jedne epizode mister Noa i to u boji, a ostatak je posvecen preminulom Sergiu Bonelliu, samo to u hrv necemo gledati na kiosku sigurno.
velka031 Posted - 20/07/2014 : 12:19:48
quote:
Originally posted by DOMI

znači, ovo izdanje više NE IZLAZI u ITA, 14 mini-brojeva je ukupno objavljeno

45 godina Alan Forda u HR



Bas tako, arhivirati i zaboraviti.
DOMI Posted - 20/07/2014 : 12:05:05
znači, ovo izdanje više NE IZLAZI u ITA, 14 mini-brojeva je ukupno objavljeno

45 godina Alan Forda u HR
goghy Posted - 20/07/2014 : 11:50:36
Nije ih bilo puno, ali eto, među prva tri almanaha,..zatvorili i to poglavlje.
Džedson Posted - 19/07/2014 : 11:57:33
rauch alias boselli za siromahe se fino snašao i ovaj put na ovom kratkom formatu

njegov fetiš na krijumčare konkurira onom toninellijevom na trgovce vatrene vode

gramaccioni za njegove standarde pristojan, par efektnih sličica, no ostaje najgora recentna prinova

tjah tjah tjah tjah tjah...tjah, po ovome znate da je prijevod andreja cvitaša. ipak, možda prvi puta u hrvatskim izdanjima je zagor chica nazvao trbonjo.

upokojili smo ovo nepotrebno izdanje, napokon. epizodice koje valjaju - utrka na rijeci, čovjek blabla s kišom, ona s diggingom koju je crtao bisi, u oluji i ova posljednja.
bjelolasica Posted - 19/07/2014 : 09:27:02
quote:
Originally posted by Curunir

prelistaš, pardon. nemoj (ga) prolistati

Curunir is back!
DODSFERD Posted - 19/07/2014 : 08:11:34
quote:
Originally posted by teller

Jedan boljih almanaha..ako ne i najbolji.


E sad me hoćeš natjerati da ga kupim... pričaj šta hoćeš ali nema šanse.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000