forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 The Remarkable (manga)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Zagor12 Posted - 04/08/2014 : 15:48:34
I vjerojatno ću nacrtati samo dvije-tri stranice, no nema veze. Uglavnom, ne trudim se toliko oko crteža (što se vidi) koliko oko priče, ali recite što mislite. Planiram svaki dan nacrtati jednu stranicu.

01. THE BOY FROM THE WOODS

1. stranica:



O priči i likovima detaljnije ću napisati kasnije.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Zagor12 Posted - 04/09/2014 : 00:11:38
25. stranica:



Btw. ozbiljno razmišljam o tome da si otiskam par primjeraka prvog chaptera kad ga završim, nešto u obliku onih Zagor Predstavlja VČ sveščica koje su se dobivale uz specijale. Ono, za moj gušt, da podijelim obitelji i prijateljima. Brijem da takvo što ne bi bilo previše skupo, pošto ne bi izgledalo luksuzno. Jel' ima netko iskustva s tim?
ned_lynx Posted - 29/08/2014 : 03:56:04
"Did the senility took all wisdom from you?"
A dešava se, i to češće;)
Zagor12 Posted - 29/08/2014 : 01:11:46
24. stranica:

Zagor12 Posted - 25/08/2014 : 15:14:56
23. stranica:

Zagor12 Posted - 24/08/2014 : 16:58:55
Uzeo sam malu stanku, a sada priča ide dalje...

22. stranica:

Zagor12 Posted - 20/08/2014 : 21:33:52
@Torghal: Hvala Davore! Ne znaš ni sam koliko mi tvoje mišljenje znači, ipak si ti pionir na ovom podforumu i imaš puno iskustva. Što se brzine tiče, da crtam sporije trudio bih se više i crtež bi npr. sigurno bio za nijansu bolji, ali volim biti hiperproduktivan.

quote:
Originally posted by Beva

Crtež je rađen 100% digitalno, zar ne? Zanima me jer mi se sviđaju linije...

Crtež je neujednačen, recimo na tabli 15 linije su puno deblje nego na tabli 14, ali ne smeta puno.

Podrška za strip, čitam i solidno me vuče, iako iskreno nisam očekivao da hoće. Možda nisi još na dovoljnoj razini crtački, ali jezik stripa poznaješ i više nego dobro.

P.S. Ja sam skontao da je ovaj razbio stol jer je i sam ljut, ali ne želi to pokazati Jarilu, jesam li u pravu?



Tako je, strip crtam u Manga Studiju, na Wacom Intuos Manga Tabletu. Od 15. stranice sam učinio neke preinake na tušu, još sam zelen što se Manga Studija tiče i tek sam nedavno nove opcije pronašao, i ovako mi bolje paše. Još se tražim, pa će biti oscilacija tu i tamo.

Pogodio si zašto je Dmitar razbio stol, ali nisam želio da se to dogodi u dva-tri kadra nego sam trebao proširiti scenu da bi čitatelj jasno mogao osjetiti njegov gnjev. Čak sam i mislio koji flashback ubaciti no za takvo što je prerano i chapter bi postao predugačak.

I hvala ti na podršci. Sada samo trebam još pregrmiti ovaj prvi chapter, a pošto sam uživao pišući 2. i 3. slično će biti i dok ih budem crtao. Samo se nadam da ću imati vremena.

Btw. ispričavam se svima na tipfelerima i ponekad neznanju engleske gramatike, ako bude bilo potrebno ispravit ću. Uglavnom, priča ide dalje!

21. stranica:

Beva Posted - 20/08/2014 : 20:18:53
Crtež je rađen 100% digitalno, zar ne? Zanima me jer mi se sviđaju linije...

Crtež je neujednačen, recimo na tabli 15 linije su puno deblje nego na tabli 14, ali ne smeta puno.

Podrška za strip, čitam i solidno me vuče, iako iskreno nisam očekivao da hoće. Možda nisi još na dovoljnoj razini crtački, ali jezik stripa poznaješ i više nego dobro.

P.S. Ja sam skontao da je ovaj razbio stol jer je i sam ljut, ali ne želi to pokazati Jarilu, jesam li u pravu?
Torghal Posted - 20/08/2014 : 16:23:29
quote:
Originally posted by Zagor12

Dobro, lettering se može popraviti jako lako ako će to biti potrebno u budućnosti. Istina je da ne obraćam puno pažnje na to, probat ću to nekako popraviti.

Drago mi je što ti se crtež sviđa, iako je meni samome vrlo slab. Na skali 1 od 10 dao bih si nekakvu četvorku. Imam problema s crtanjem pozadina, najviše zgrada, iako one još ni nisu došle na red. No dobro, nisam još ni punoljetan, ako budem nastavio razvit ću se. Danas stiže 21. stranica, možda i 22. ako stignem.


S obzirom na tvoje godine crtez je vise nego dobar a s vrimenom ce bit sve bolji.A i brzina crtanja ti je na zavidnoj razini,crtas brze nego ja u najboljim danima.
Zagor12 Posted - 20/08/2014 : 16:11:00
Dobro, lettering se može popraviti jako lako ako će to biti potrebno u budućnosti. Istina je da ne obraćam puno pažnje na to, probat ću to nekako popraviti.

Drago mi je što ti se crtež sviđa, iako je meni samome vrlo slab. Na skali 1 od 10 dao bih si nekakvu četvorku. Imam problema s crtanjem pozadina, najviše zgrada, iako one još ni nisu došle na red. No dobro, nisam još ni punoljetan, ako budem nastavio razvit ću se. Danas stiže 21. stranica, možda i 22. ako stignem.
ned_lynx Posted - 20/08/2014 : 03:12:27
Crtež mi je dojajan, rasteri su raspoređeni baš tamo di treba, ali...

ALI!

Tekst u oblacima, tako je uneređen, veličina fonta varira od oblaka do oblaka (PijaniPatak je to primetio i to stoji; ) Retka je prilika klanjati se autoru na uratku, a drviti oko postavke teksta u oblacima...

Prosto, slovna je grafika neprilagođena oblacima, nije raspoređena da se uklopi u dati prostor, a veoma lako može biti.

Jasno mi je da je to na poslednjem mestu u procesu proizvodnje, ali, imaj na umu da me nije baš to odvratilo od čitanja, nego me, baš naprotiv, odvelo od razumevanja storylajna.

Što se grafičke izvedbe tiče, kapa dole.
Zagor12 Posted - 20/08/2014 : 00:56:31
20. stranica (jubilarna):



Još desetak pa sam gotov s prvim chapterom (nadam se do kraja mjeseca) i zatim slijedi drugi za kojega sam napisao kompletan scenarij i puno je bolji i tempiraniji što se tiče radnje od prvoga. Neke scene ovdje sam morao još razvući, npr. ovu sa lomljenjem stola, preglupo izgleda, teško da će netko shvatiti što sam htio reći s tim.

Uglavnom, dajte komentirajte ako čitate, sada se nakupilo dosta stranica.
Zagor12 Posted - 18/08/2014 : 22:51:53
19. stranica (najlošija dosad):

Zagor12 Posted - 18/08/2014 : 15:45:38
18. stranica:

Zagor12 Posted - 18/08/2014 : 01:59:27
17. stranica:

Zagor12 Posted - 17/08/2014 : 22:08:39
16. stranica:



Zagor12 Posted - 16/08/2014 : 00:48:58
Zajebao sam, na prošloj stranici sam nacrtao Jarila bez masnice ispod oka, moram to srediti.

Btw. sjebo sam se i ovdje, Tvrtku fali krv na prvoj vinjeti... Moram ovo raditi po danu, kad sam koncentriran..

15. stranica:



Evo ga, sada je sve ispravljeno.
Zagor12 Posted - 14/08/2014 : 02:15:30
Prešli smo nesretan broj, 'ajmo dalje.

14. stranica:

Zagor12 Posted - 13/08/2014 : 01:41:53
quote:
Originally posted by sergej773

Ja sve trazim topic, a ono ti dao ime.



Riješeno... Valjda.
sergej773 Posted - 13/08/2014 : 01:30:56
Ja sve trazim topic, a ono ti dao ime.
Zagor12 Posted - 13/08/2014 : 00:37:40
Dobili smo naslov mange, a priča se nastavlja...

13. stranica:


Zagor12 Posted - 12/08/2014 : 00:39:09
12. stranica

Zagor12 Posted - 11/08/2014 : 16:39:58
I'm back! Preko vikenda sam uzeo malu pauzu i imao sam nekih drugih stvari za obaviti (u subotu party, u nedjelju mamurluk), priča ide dalje!

11. stranica:

sergej773 Posted - 09/08/2014 : 11:14:17
Dobra ti je ideja ovo za tekstove o imaginarnom svetu.
Zagor12 Posted - 08/08/2014 : 20:54:31
Mali update nakon što sam prešao na dvoznamenkasti broj stranica:

1) Slike tabli nestaju, pa ću promijeniti image hosting, dosad sam ih samo kopirao s Facebooka što sam slao ljudima u bit.ly kako bi skratio link, no naravno da tako izvor nestane, pa ću reuploadati ovih prvih deset stranica jedan dan.

2) Vidim da se skuplja interes i to mi je drago. Nemojte se ustručavati u ostavljanju komentara, pišite, savjetujte, možete i kritizirati i pljuvati, meni ne smeta.

3) Planiram vam malo predstaviti ovaj imaginarni svijet kojega sam stvorio. Napravit ću par tekstova pa da shvatite o čemu se radi, vjerojatno ću ih staviti pred kraj prvoga chaptera.

4) Opet kažem, još uvijek pojma nemam kako ću nazvati mangu, pa ako s vremenom dobijete neku ideju za naslov, slobodno recite.

5) Netko je to već pitao, i odgovorio sam, no da ponovim još jednom. Vjerojatno se pitate zašto je tekst u stripu na engleskom, pa, odgovor je taj da planiram staviti prvi chapter na neke strane sajtove kada ga završim i već sada šaljem nekim ljudima koje znam preko drugih foruma na engleskom.

I na kraju, što više odmičem s prvim poglavljem, to mi se više ne sviđa. Scenarij je suviše brz, scene bi se trebale malo usporiti u vidu dijaloga i tempiranja radnje, na što ću posebno obratiti pažnju u pisanju idućih chaptera.

No, trenutno mi je glavni cilj da završim ovaj, a vidjet ćemo onda što kasnije. Sad imam vremena pa mi nije bilo teško nacrtati 10 stranica u par dana, no tko zna kako će to sve izgledati kada mi škola bude za vratom. Uglavnom, drugi chapter bi već trebao biti nešto drukčiji, a treći i četvrti će biti prava razbijačina. Teško da ću ikada do njih dogurati, ali neka. Hvala vam na podršci!
Zagor12 Posted - 08/08/2014 : 17:23:33
10. stranica:


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000