forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 226

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
TrOMISLAWSKI Posted - 21/08/2014 : 10:21:30



28.08.14. u snk
29.08.14. na kioscima
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DODSFERD Posted - 23/01/2015 : 13:38:02
I ja sam prije nekih 2-3 tjedna pročitao ovu priču koja bi kao takva mogla i proći ali sve je upropastio traljavi Laurenti.
Tintilinic Posted - 18/01/2015 : 21:34:38
Bojim se da ti ne može odgovoriti
velka031 Posted - 18/01/2015 : 21:32:01
Stvarno, Josipe... Šališ se?
Space Marine Posted - 18/01/2015 : 10:51:17
quote:
Originally posted by Josip2000
Tek sad pročitao broj iz osmog mjeseca? I ti proglašen za zagorologa godine? bwhahahaha



Josip2000 Posted - 18/01/2015 : 00:46:57
quote:
Originally posted by solar

Prilično dobra ideja, Veribed, misterija, malo horora, malo SF-a itd.
Zato je scenarij prilično podbacio, prva epizoda je bezveze potrošena, tek se u drugoj na kraju počinju događati zanimljive stvari.
Predugačak uvod, hrpa bezličnih likova, dosadnjikavi dijalozi i izoliranje najzanimljivijih elemenata u zadnju trećinu je potkopalo ukupan dojam.
Laurenti solidan s previše fušerskih momenata.

Priča: 8
Scenarij: 6
Crtež: 6.5
Naslovnice: 7


Tek sad pročitao broj iz osmog mjeseca? I ti proglašen za zagorologa godine? bwhahahaha
solar Posted - 17/01/2015 : 23:53:41
Prilično dobra ideja, Veribed, misterija, malo horora, malo SF-a itd.
Zato je scenarij prilično podbacio, prva epizoda je bezveze potrošena, tek se u drugoj na kraju počinju događati zanimljive stvari.
Predugačak uvod, hrpa bezličnih likova, dosadnjikavi dijalozi i izoliranje najzanimljivijih elemenata u zadnju trećinu je potkopalo ukupan dojam.
Laurenti solidan s previše fušerskih momenata.

Priča: 8
Scenarij: 6
Crtež: 6.5
Naslovnice: 7
going going Posted - 27/12/2014 : 14:24:20
quote:
Originally posted by Koresh

ja bih rekao obrnuto, prvi dio odličan i diže atmosferu straha do kraja i jedva čekaš nastavak ali .... drugi dio- malo je reći katastrofa



Slazem se.
DODSFERD Posted - 27/12/2014 : 11:56:49
quote:
Originally posted by King Warrior
Laurenti iznenađujuće dobar.


Toliko je ''dobar'' da bih ga bacio na Dylan Doga i nikada mu više ne dozvolio da se vrati na Zagora uz ovakav pristup.
Koresh Posted - 27/12/2014 : 11:29:49
ja bih rekao obrnuto, prvi dio odličan i diže atmosferu straha do kraja i jedva čekaš nastavak ali .... drugi dio- malo je reći katastrofa
Space Marine Posted - 27/12/2014 : 10:58:39
quote:
Originally posted by D.J.

Terminator daje 1, a KW 9. Razlike drasticne!


Ja se slažem sa KW oko ove epizode, pogotovo mi se svidio drugi dio. Nema tu neke filozofije (niti je treba biti), tu je akcija, horror, SF - jako dinamično i brzo se čita. Slešer. Za razliku od svih silnih šablonskih epizoda koje danas prolaze, ja kao ljubitelj SF-a i horrora općenito sam zadovoljan ovom epizodom nema tu mozganja, već samo ugodna akcija.
D.J. Posted - 27/12/2014 : 10:46:26
Terminator daje 1, a KW 9. Razlike drasticne!
King Warrior Posted - 27/12/2014 : 09:02:52
quote:
Originally posted by Terminator

Prvi je dio najavio, a ovaj isporučio katastrofu.

Nakon očajne sprdnje zvane Crno zrcalo, pitam se tko je radio raspored epizoda u Bonelliju kad su nakon te odlučili ubaciti ovo.
Scenarij grozan, mogao je imati nekog smisla da je povezan s Hellingenovim vanzemaljcima ili s onim tuđincem iz Prijetnje iz svemira, ovako je to trpanje još jedne rase u jednu bezveznu ''pustolovinu''.
Zgodno mi je da je usprkos svim negativnim kritikama na ovoj temi Laurentijev crtež meni jedina svijetla stvar u priči.
1/10.


Vidiš, moje mišljenje je totalno suprotno od tvog.
Prvi dio nije mnogo obećavao, a onda je majstorski odrađena druga sveska.
Stvor i Alien, da, i meni su odmah pala na pamet ova dva kultna filmska ostvarenja.
Drugi dio je zaista napet, ishod neočekivan. Naravno da je jasno da će Zagor na kraju trijumfovati, ali to je sve što se moglo unaprijed predvidjeti.
Laurenti iznenađujuće dobar. U prvom dijelu unakazio je većinu likova, pogotovo Zagor i Chico liče na parodije samih sebe, ali ipak mračna atmosfera i kiša su neočekivano dobro odrađeni.
Čudovišta je odlično nacrtao, nije ni čudo što je nakon ove epizode nacrtao još dvije priče za Dampyra.
Nije Boselli glup, posmatra on cijelo vrijeme kako ko napreduje, onda ukrade one koji mu odgovaraju.
Od sada bih Laurentiju dao samo slične zadatke, epizode sa horror atmosferom, te priče mu odlično odgovaraju.
Napeta i neizvjesna priča, Laurenti još od Osvete vudu nikad bolji.
Prezadovoljan sam, s obzirom da nisam ništa očekivao od ove epizode.
priča 9
scenario 9
crtež 7,5-8
naslovnice 9
Terminator Posted - 11/09/2014 : 21:07:31
Prvi je dio najavio, a ovaj isporučio katastrofu.

Nakon očajne sprdnje zvane Crno zrcalo, pitam se tko je radio raspored epizoda u Bonelliju kad su nakon te odlučili ubaciti ovo.
Scenarij grozan, mogao je imati nekog smisla da je povezan s Hellingenovim vanzemaljcima ili s onim tuđincem iz Prijetnje iz svemira, ovako je to trpanje još jedne rase u jednu bezveznu ''pustolovinu''.
Zgodno mi je da je usprkos svim negativnim kritikama na ovoj temi Laurentijev crtež meni jedina svijetla stvar u priči.
1/10.
markotamara Posted - 03/09/2014 : 12:39:04
Jos jednom sam procita ovu pricu i nije losa ali crtez da je napravia kao u Osveta Vudu bilo bi remek djelo
bjelolasica Posted - 02/09/2014 : 22:22:05
Donatelli mi je super, u mlađim radovima. Upoznao sam ga prvi put u ovim kasnim pa mi nije bio nešto, ali kad sam otkrio poslije da je bio bolestan i tako dobro crtao onda brate ne mogu se nekim kvazi crtačim opraštati gluposti.
Tintilinic Posted - 02/09/2014 : 22:15:42
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Tintilinic

Od starih je najgori Bignotti, nekako bezličan...



Gamba, Segna...


I onisamo za Gambu mi je ostao Chico...
velka031 Posted - 02/09/2014 : 22:14:11
quote:
Originally posted by Tintilinic

Od starih je najgori Bignotti, nekako bezličan...



Gamba, Segna...
Tintilinic Posted - 02/09/2014 : 21:41:34
Od starih je najgori Bignotti, nekako bezličan...
DODSFERD Posted - 02/09/2014 : 20:59:14
Donatelli je legenda i u ono vrijeme je jedino Ferri bio bolji od njega.
markotamara Posted - 02/09/2014 : 20:18:17
Donatelli je Alien za neke koji ga danas crtaju
Josip2000 Posted - 02/09/2014 : 18:27:39
Laurenti meni sasvim ok, meni se od recimo starih crtača nikad nije svidio Donatelli, sad će me mnogi popljuvat al eto, nikad mi nije legao.
Džedson Posted - 02/09/2014 : 18:24:53
pročitao oba nastavka u komadu. zagorova adaptacija Stvora i Aliena, ono, suspense horror sf. scenarij je baš filmski, dijalozi fino teku, zgodno režirano. nisam imao nikakvih poteškoća pratiti likove, dapače, neke replike su sjajne (dama? ta je posjetila više saloona nego svi ovdje zajedno) i verybad je u elementu, propisno je izvrijeđao jadnog chica par puta. najbolja se stvar zapravo dogodi na posljednjoj stranici, kad se ova priča poveže s jednom stvarčicom iz morske strave, e to je bilo neočekivano. najuspješniji rauchov scenarij do sada, i najveća i najambicioznija priča, nakon flopa s ylenijom. palac gore.

laurenti, hmm...iako ne pripadam Ferrijevim Svjedocima, laurenti mi je uvijek bio onako, sredina. ima dinamiku i osobnost, a osveta vudu je jedan od boljih crteža koje sam vidio na zagoru. no crtež mu je počesto neuredan, ružnjikav, doima se nezavršenim ponekad, poput skice. a opet, takvim čađavim crtežom je stvorio određenu prijeteću atmosferu. ipak, ne baš presretan crtežom.

scenarij 8
crtež 6
adriano Posted - 01/09/2014 : 01:06:01
quote:
Originally posted by ike666

Kupio sam i pročitao jedan za drugim novi Zagor extra i ovaj regularni.
Tužno je da su se prije 25 godina radili bolji stripovi nego danas. Rauch ima problema s lošom karakterizacijom likova, uvodi ih puno a potom ih zaboravlja na uštrb akcionih scena. Na kraju se gubi kohezija priče.

Ovakav crtež Laurentija je pljuvanje Zagora u lice, sramota za Bonellija, Buratinija i sve nas magarce koji smo dali nemalih 18 kuna za ovakve bijedne črčakrije...



NOlitin Zagor je pun duhovitih cikovih monologa i dijaloga. Price su prekrasne. Crtez isto tako. NIje to pitanje neke nostalgije, nego objektivnosti. Danas se Buratini i Verni trude da zadrze nesto od tih zlatnih vremena, dok razne kjarole i laurentiji rastacu samu srz Zagora.
ike666 Posted - 31/08/2014 : 23:23:56
Barison je doktor nauka za ovog šalabajzera. Kao i Prisco, čiji stil nema veze s Ferrijem. Laurentijev crtež je prodavanje muda pod bubrege publici. Loše, preloše...

Problem ove epizode je i Rauchov scenarij, koji mi izgleda kao da je napisan na WC-u za jedne duže velike nužde. Kako je samo glupo i besmisleno utrošio Veribedov lik....

Dojam je da je ovo Zagor stvoren po kazni. Samo ne znam za koga?
DODSFERD Posted - 31/08/2014 : 23:02:39
quote:
Originally posted by Space Marine

quote:
Originally posted by teller

[quote][i].izadite iz svojih ferrijevskodonatellijevskoibignottijevskih okvira...



Potpis!!!
Ovo nisam očekivao od tebe telleru. Očito evoluiraš, samo nastavi, ako je crtež drugačiji ne znači da je loš (mada ja ne preferiram Laurnetija).


Naravno, evo npr. Barison je drugačiji ali nije loš dok je Laurenti i drugačiji i loš.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000