forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO najavljuje: Kolt - Lens

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 05/09/2014 : 21:40:12
Dragi prijatelji,

Sa zadovoljstvom možemo da vas obavestimo da ćemo u naredne 4 knjige Biblioteke KOLT (posle Pustinjske Zvezde) objaviti, u celosti, kultni novinski vestern strip – LENS Vorena Taftsa, sa pravom nazvan Rols-Rojsom vesterna, kod nas nekada objavljivan u Eksu, Zenitu i Strip Artu. Voren Tafts, „Foster vesterna“, je ovaj strip crtao od 1955. do 1960. godine, isprva samo na nedeljnim tablama, a kasnije i u dnevnoj verziji. Makondo će objaviti u ove 4 knjige i nedeljno i dnevno izdanje „Lensa“, i to sa tablama koje je restaurisao Portugalac Manuel Kaldas, jedan od najboljih strip-restauratora na svetu! Uz to, naše izdanje će obogatiti i esej Zorana Đukanovića, kojem se još jednom zahvaljujemo na pomoći bez koje ne bismo uspeli da vam priredimo ovako lepo iznenađenje :)







25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 25/03/2018 : 21:03:45
Voren Tafts:Lens,knjiga prva (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga druga (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga treća (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga četvrta (Makondo)

Kad sam uzeo pre neki dan da se podsetim prve dve knjige,najpre bacih pogled na sopstveni komentar od pre neku godinu,i začudih se kad sam video da su mi bile odlične.Nakon dve i po godine pauze,sećanja su isčilela,i nešto sam bio ubeđen da mi se prva dva albuma nisu toliko dopala.
Drugo čitanje,ovaj put kompletnog Lensa,mi je samo potvrdilo da se radi o odličnom stripu.Dobro,možda nije baš za čistu peticu,našlo se tu i tamo ponešto što i nije baš leglo,ali kompletan utisak je sjajan.
Lens - jednom rečju,Princ Valijant na Divljem zapadu (tridesetih godina XIX veka).Lens je poručnik 1.Dragonskog puka,hrabar,lep,pametan i beskompromisan.Zajedno sa narednikom Blejzom i još par stalnih pratilaca (između ostalog Velikim Felonom i Kitom karsonom) učestvovaće u mnogim misijama bitnim za državu i osvajanje novih granica - pronalasku rute za Oregon,smirivanju indijanskih pobuna,osvajanju Kalifornije...Tu će biti i nekih njegovih ličnih avantura,što vojnih što ljubavnih.
U svakom slučaju,predivno nacrtan i lepo ispripovedan avanturistički strip,koji ujedno predstavlja i labudovu pesmu nedeljnih stripova preko čitave stranice.

Jedina zamerka koju imam je što oni dnevni kaiševi nisu išli na dve stranice.ali pitanje je da li se to i moglo učiniti od strane Makonda.
anto Posted - 24/12/2015 : 01:48:31
Voren Tafts:Lens,knjiga prva 1955-1956 (Makondo)
Voren Tafts:Lens,knjiga druga 1956-1957 (Makondo)

Makondo nam je podario jako lep novinski strip u odličnom izdanju, i cenim ovaj potez kao jedan od hvalevrednijih u strip izdavaštvu u tekućoj godini.Biće zaista lepo imati kompletnog Lensa u kolekciji.

Lensa bih okarakterisao kao avanturistički strip (pa tek onda kao vestern),jasnog,konkretnog i pre svega prelepog crteža,i isto tako jasne,konkretne i sjajne priče.U scenariju se jasno oseća duh Fosterovog Valijanta,što nikako ne bih ocenio kao minus,jer je Tafts dao svoj lični pečat naraciji uz poštapanje nekih Fosterovih "scenarističkih fazona".Nema Lens snagu Valijantove priče,ali sam generalno jako zadovoljan u ovom segmentu; možemo čak ovaj strip posmatrati iz ugla kako bi izgledao princ Val na divljem zapadu u prvoj polovini XIX veka.

Lens Sent-Lorn je mladi poručnik koji dolazi u Fort Levenvort,granično utvrđenje u kome je smešten Dragonski puk;sa narednikom Blejzom,Velikim Felonom i drugim vojnicima i prijateljima,Lens će učestvovati u osvajanju divljeg zapada,ali i ženskih srdaca.Sukobljavaće se sa divljim indijancima,ali i ništa manje divljim traperima,doseljenicima i belim ološem.
Serijal se sastoji iz zasebnih epizoda,koje se nastavljaju jedna na drugu.Druga knjiga mi je nešto bolja od prve,ali generalno utisak je totalno pozitivan.

Predgovore sve manje volim,iako ih obavezno čitam,a to je ponajviše iz razloga što se pisci istih toliko razmašu sa pisanijem,a da pritom malo šta kažu.Đuka je ovde bio i rečit i konkretan;mada je u drugoj knjizi već počeo da "leptiriše" (primer:"... i tada stripski prizor postaje nukleus kondezovane energije sripskog jezika.")

9/10
karven Posted - 11/10/2015 : 01:34:46
I malo o Lensu, tekst objavljen u "Vremenu" 1290, sada i u formi bloga
http://kaisevi.blogspot.rs/2015/10/lens-vorena-taftsa.html
JAH WOBBLE Posted - 21/08/2015 : 15:27:30
Stiglo. Prelepo izdanje, kakvo ovaj strip zaslužuje.
Mislio sam da će kaiševi biti premali, međutim, veličina je ok. Kaiševi kreću od 22 strane drugog toma.
Lens će svakako biti na mojoj listi najboljih izdanja ove godine.

Edit:
Đukanović definitivno piše najbolje predgovore!
Zoran Stefanović je u Kragujevcu najavio Casey Rugglesa za sledeću godinu. Ovaj strip mi je još draži od Lensa.






Pošto je i to Caldasova restauracija, ima li šanse da se objavi i izvesni Príncipe Valiente?
MAKONDO Posted - 20/08/2015 : 23:45:31
Lens je stigаo! Knjige 1 i 2 koje obuhvаtаju period od 1955. do 1957. godine od juče šаljemo pretplаtnicimа, stripаrnicаmа, knjižаrаmа... Svi zаinteresovаni mogu dа se jаve nа 064/26-584-26. U prilogu vаm dаjemo po koju sličicu iz (dugog i zаhtevnog) procesа štаmpe i kаko izgledаju konаčno uvezаne knjige



MAKONDO Posted - 04/08/2015 : 01:18:10

Kako smo danas i tokom vikenda imali dosta mejlova i poziva od vas koji ste na odmorima te stoga ne i u situaciji da izvršite uplatu u predviđenom roku, odlučili smo da produžimo pretplatu za još nedelju dana, kada bi i prva knjiga Lensa trebalo da stigne u knjižare.
Inače, Lens (u kombinaciji sa Pustinjskom zvezdom) je do sada ubedljivo najbrojnija pretplata Makonda.

Danas je odštampana i druga knjiga, koja bi takođe brzo trebalo da se pojavi u knjižarama, ovde možete videti preview:

https://www.dropbox.com/s/8v30ntecvlxc467/Pages%20from%2003-04_Lance_2_.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/5uorhi404ohqag1/Pages%20from%2007-09_Lance_2_.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/npxjluq3q6xgwxk/Pages%20from%2022-26_Lance_2_.pdf?dl=0
MAKONDO Posted - 29/07/2015 : 13:44:43
Još 2 dana za pretplatu!
Peyo Posted - 20/07/2015 : 13:45:57
Svaka čast.

Kupujem!!!
MAKONDO Posted - 20/07/2015 : 11:21:36
quote:
Originally posted by Peyo

Uh, ako će kao ovi pdf-ovi izgledati i tiskano izdanje bit će to jedno od najljepših i najuzbudljivijih izdanja ove godine.



Izgledaju tako, odštampano je i zaista je ispalo odlično.
Peyo Posted - 20/07/2015 : 10:13:19
Uh, ako će kao ovi pdf-ovi izgledati i tiskano izdanje bit će to jedno od najljepših i najuzbudljivijih izdanja ove godine.
MAKONDO Posted - 20/07/2015 : 00:25:05
Dakle, drugari,



Lens samo što nije dojahao, a mi, kao što smo obećali, oglašavamo početak pretplate koja će trajati od sutra pa narednih 10 dana, dakle do kraja jula. Kako nam je Lens zaista posebno drago izdavačko čedo, želeli smo da vas obradujemo i posebnom cenom. Kada za tih pomenutih 10ak dana krene u redovnu prodaju, Lens (knjiga prva) koštaće kod nas, u Darkwoodu i Alan Fordu 1560 din, a u knjižarama 1710 din. A svi koji uplatom na naš račun (160-370551-43) budu hteli da se pretplate do 31.jula na komplet prve i druge knjige Lensa, moći će to da urade za cenu od 1200 din po knjizi!
Dakle:
Lens 1 + Lens 2 - 1200 +1200 - 2400din (+ptt troškovi)

Osim toga, svi koji se pretplate na komplet Lensa moći će da kompletiraju Kolt biblioteku kupovinom Marinijeve i Desbergove "Pustinjske Zvezde" po ceni od 1600 din (u odnosu na redovnu knjižarsku cenu od 2530 din)!

Kolt 1-3 (Pustinjska zvezda+Lens 1+Lens2) - 4000 din (+ptt troškovi)

Druga knjiga Lensa trebalo bi da izađe za nekih mesec dana. Prva knjiga ima 80 strana, druga 96, koliko bi trebalo da imaju i treća i četvrta. Format je 320x240, kao i Pustinjska, Mali Nemo, Orlovi Rima...

Evo malo i privjua, da vidite kakvo krasote vas čekaju u ovom, kako Zoran Đukanović s pravom kaže, "stripu opčinjavajuće lepote".
Jedan od najvećih, ako ne i najveći ikada, strip vesterna je pred vama:

https://www.dropbox.com/s/04irrrol3tgfliu/Pages%203-4%20from%20_001-020_LENS%201.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/gwst1xegoap4gtl/Pages%209-11%20from%20_001-020_LENS%201-2.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/m3m1iuctwf54r5k/Pages%2022-23%20from%20_021-040_LENS%201.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/7r0gju0cfutafih/Pages%2060%20from%20_041-060_LENS%201.pdf?dl=0

Vaš Makondo
MAKONDO Posted - 18/07/2015 : 14:47:30
Zoran Stefanović o Lensu u Kragujevcu 2015.:

https://www.youtube.com/watch?v=8cDvoGajB90&feature=player_embedded

all_ba Posted - 17/07/2015 : 11:04:00
Čestitke Makondu. Svaka čast.:)
MAKONDO Posted - 16/07/2015 : 23:55:43

Stigli probni primerci iz štamparije. Štampa odlična, kakvu ove fantastične table restaurirane od strane najvećeg svetskog majstora tog zanata, Manuela Kaldasa, i zaslužuju. Nakon Malog Nema, verovatno najznačajnije izdavačko dostignuće Makonda, još jedno svevremensko remek-delo nakon bezmalo pola veka konačno će ugledati svetlo dana na ovim prostorima u svom raskošu i celini...



Još imamo nekih zahteva oko koričenja, tako da očekujte izdanje za nekih 10ak dana. U toku vikenda informacije o akcijskoj ceni koja će važiti za uplatu preko našeg računa u toku sledeće nedelje.

Vaš Makondo
izivko Posted - 08/09/2014 : 20:02:36
A evo i naslovne njemačkog izdanja iz 2011 - Bocola Verlag
teller Posted - 07/09/2014 : 20:52:52
quote:
Originally posted by alexts

Ova naslovnica je kriminalna.

Apelujemo na Makondo da angažuje nekog našeg dizajnera da uradi naslovnu stranu dostojnu stripa.


iskreno, vidio sam več i gore...nije važno gdje.
ali se slažem da ako je moguće MAKONDO stavi neku bolju, zanimljiviju,puniju....
alexts Posted - 07/09/2014 : 17:44:25
Ova naslovnica je kriminalna.

Apelujemo na Makondo da angažuje nekog našeg dizajnera da uradi naslovnu stranu dostojnu stripa.
axle munshine Posted - 07/09/2014 : 14:32:48
Lepo...lepo...
Evo dve restaurirane table u malo vecoj rezoluciji...



A evo i naslovne spanskog izdanja...Iskreno, meni se ovaj dizajn uopste ne svidja, nadam se da ce Makondo nesto bolje odraditi taj deo...:)
MAKONDO Posted - 07/09/2014 : 02:15:42
Pre svega, hvala na pohvalama :)

Planirano je da Pustinjska Zvezda izađe za beogradski Sajam knjiga (dakle, krajem oktobra).

Naše izdanje će tehnički u potpunosti odgovarati španskom i portugalskom (dakle - 4 toma, francuski format), a to važi i za raspored crno-belih kaiševa i tabli – pošto se na njima ne odvija neka posebna priča, već su deo istog narativnog toka sa onim nedeljnim, organizovane su u svim ovim izdanjima u 6 kaiševa po stranici (otud i viši format) – dakle pon, uto, sre, čet, pet, sub – pa onda nedeljna u koloru (i tako, negde od sredine drugog toma).

Što se tiče natpisa „Lance“ na početku svake nedeljne table... pa, to je novinski strip, a naslov je njegov sastavni deo :)
Tutta Posted - 06/09/2014 : 23:58:44
Drzao ih u rukama,pet brojeva (Intg.),nisu bas ni skupi,17,90 Eura po komadu. Al jednostavno me odbilo radi onog "Lance" u kutu na svakoj stranici. Stalno imam osjecaj da sam na pocetku.
JAH WOBBLE Posted - 06/09/2014 : 23:54:51
Svaka Čast Makondo!
Hoće li biti u formatu 33,5 x 23,5 cm kao portugalsko, špansko i nemačko izdanje.

Još kad bi neko objavio Caldasovog cb Valianta.
jaki Posted - 06/09/2014 : 23:30:57
Kako će se uklopiti c/b kaiševi na format nedjeljne table i koliko će ih biti po stranici,3 ili 4?
mokypu Posted - 06/09/2014 : 23:16:06
Ovo je vijest godine, iskreno nisam se nadao da ce se neko sjetiti objaviti ovaj odlican strip.Bas ste me ugodno iznenadili,jedva cekam...usput jeli PUSTINJSKA ZVIJEZDA izasla ,ako nije kada ce?
Markos Posted - 06/09/2014 : 23:02:11
Bravo Makondo!
MAKONDO Posted - 06/09/2014 : 22:20:50

Dakle, Vuče i ostali drugari,

Ukupno će biti oko 400 strana raspoređenih u 4 knjige, od kojih većina u boji (prva knjiga u celosti). Ove table su samo ogledne, originalne su 25x veće, i malo je reći da su vrhunskog kvaliteta. Videćete zašto Manuel Kaldas slovi za jednog od najboljih strip-restauratora na svetu.

I, Anto, po našem mišljenju (zato smo se i odlučili za objavljivanje, uostalom) Lens spada u red onih retkih svevremenih stripova. Poput Malog Nema.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000