forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Razotkrivanje mita: Demoni ludila

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
manhunter Posted - 17/09/2014 : 13:09:35
Dade mi stinky inspiraciju za ovaj topic. Moram priznati da se i ja određeno vreme "premišljam" gde da smestim ovu epizodu.





već neko vrijeme (više godina) sumnjam u Demone ludila. posljednju se bavim mišlju da napišem tekst. no, nikako nisam uzeo strip, pročitao, razmislio... jednom ću to svakako učiniti.
može biti i da uvidim razloge koji ostavljaju Demone ludila na tronu (slično ovome što Poncho navodi). ipak ipak... nekako sumnjam, ne vjerujem u Sclavija u tom smislu.

dakle, plan je da svakako napišem tekst za Demone ludila. i to u doglednom vremenu, ne sad da se razvuče na sto godina.
tamo ću se pojasniti, što i kako ja to vidim.

a da ne bude zabune
ja nikad nisam tvrdio da su Demoni ludila slab strip. naprotiv, odličan strip, ali po svemu sudeći, ne moj top Zagor. ostaju kao jedan pokušaj drugačijeg Zagora, pa i vrlo prijemčiv suvremenom intelektualcu (da tako nazovemo), jer se dovodi u sumnju junaka. ugrađeno je iskustvo "distance", kada se više ne vjeruje u heroje (što je u konačnici gubitak vjere u čovjeka).


Dakle, zašto Demoni ludila (ni)su najbolja Zagorova priča?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Qwertz Posted - 04/09/2022 : 20:41:18
Istina. Volio bih vidjeti dvije stvari: Bosellijev kratki povratak na Zagora u kojem bi napisao finalni sukob s Hellingenom.
Osmišljanje nekog novog glavnog negativca/unaprijeđenje nekog od postojećih negativaca u arhineprijatelja.
Poncho Posted - 04/09/2022 : 20:16:11
Da, Hellingena je trebalo umiroviti, al tadasnji Boselli u naponu snage je izveo nemoguće i uspio napisati uspjesnog novog Hellingena. A onda je doša Bure i sve upropastio.
Qwertz Posted - 04/09/2022 : 11:05:05
Da, Akoto je zaista mrtav. Zapravo se više ni ne pojavljuje direktno nakon završetka Divova. Samo kao prikazanje u snu u epizodi Dan invazije.
Što se Bosellija tiče, na početku vidimo da Hellingen želi nastaviti počivati u svojem svemirskom brodu, ali ga Vendigo želi iskoristiti kao sredstvo osvete Zagoru te skuplja njegove atome i ponovno stvara njegovu zlu stranu. Na kraju taj zli dio završava u Vendigovom paklu, što mi se čini kao referenca na Sclavijev svemirski brod koji može biti i pakao i raj. Znači da je Hellingen odbacio onu dobru stranu koja se pomirila sa smrću te da je zato završio u paklu. U tom je paklu morao postati ultimativno zlo koje bi služilo Vendigu kao sredstvo osvete Zagoru. Dakle, Vendigo je nakon epizode Dvoboj u svemiru trebao biti "promaknut" u glavnog negativca i tada bi sve imalo smisla: Hellingen je htio mir, ali mu Vendigo to nije dopustio. Tako bi i Sclavijeva epizoda imala kronološkog smisla unutar serijala. No, onda je Burattini izbacio Vendiga iz jednadžbe i vratio onog Hellingena iz Svemirske braće što je praktički poništilo i upropastilo sve nadogradnje koje su na Hellingenovom liku napravili Sclavi i Boselli.
doom Posted - 04/09/2022 : 09:18:34
Ne sjećam se najbolje, ali mislim da se tih 80 stranica ne može mjeriti sa kvalitetom rasprave na ovom topicu i npr. čisto sumnjam da tamo uopće poimaju ono što stinky ovdje govori, a stinky, PijaniPatak, solar, karven i ostali su pisali još naširoko o ovoj epizodi van ovog topica. Ne zaboravimo i recenziju, tako da ja mislim da smo ipak više mi razglabali o ovoj priči.

Pa Boselli odmah u početkku aludira na ovu priču kada rascjepljuje Hellingena na njegovu dobru i lošu stranu. Dobra strana se očito sjeća tih događaja. Boselli je jasno rekao da je morao igrati po Sclavijevim pravilima, tj. priznati da se ipak dogodilo. Ako se hoće baš konkretno, na kraju krajeva, zar Akoto ne ostaje mrtav na kraju epizode...
emirem Posted - 04/09/2022 : 00:51:53
@quertz
Hvala, nista posebno, par misli i zapazanja da se malo sta doda pride.
Za pomen u kanijim epizodama tnx, ali davno sam ih citao, pa mi izblijedilo.

@doom

80 stranica? Bolji su od nas.
A Zagor se kasnije sjeca tih dogadjaja, a ovaj ne. Vjerojatno san, sta ce biti drugo.
Da se barem izbjeglo spominjanje psiho-tripa kod Bosellija, mogli bi imati realnu vremensku crtu bez uplitanja snova ili paralela. Hellingen se pojavljuje prakticno direkt nakon flash-tus kabine u bosellijevoj umnoj radionici i nitko ne spominje ono "ludilo",tako da ispadne nebitno za redovnu kronologiju, vec nesto sto se zaboravi za prvim zracima zore.
doom Posted - 03/09/2022 : 23:34:50
quote:
Originally posted by emirem
Ima izreka koja veli "nije bitno sta se pise, nego tko to pise".
Davno sam citao o Sclaviju neke biografije, ali u tancinu njegov zivot mi nije bio opisan koliko u nekim komentarima na topiku. Malo sam ga i ja neki dan resersirao, pa osebujni karakter i navike.
Netko tko godinama prati talijanska izdanja, int.stranice i forume mozda vise zna o autoru scenarija za ovaj strip.


Ima na talijanskom forumu topik od 80 stranica za ovu epizodu pa tko hoće neka gleda.
Inače, Boselli drži ovu Sclavijevu priču za remek-djelo. Čak su ga na forumu upitali je li ikada razgovarao sa Sclavijem u vezi ove priče, ali nije ništa odgovorio (što pretpostavljam da znači da nije). Samo je spomenuo kako je uvjeren da je Nolittina namjera u Vječnoj magiji bila teleportirati Hellingena nakon što je ušao u kabinu.



quote:
Nakon ove price koja je "podigla posrnulog" (nema veze sa Pfizerom😁), da li su se svi ti dogadjaji, psycho tripovi ikada spominjali u narednim epizodama, da li su ikada bile spomenute osobe, da li se Hellingen u "sjenama","spec. agentu" ikada toga sjecao?
Zagor, ne znam da li je spominjao te nocne more.


U dvoboju u svemiru Zagor aludira na Hellingenovu dobru stranu nakon što ih je ovaj zarobio te govorio kako ga je u jednom svijetu/ stvarnosti uspio nagovoriti da se odrekne zla. Hellingen mu na to kaže da nema pojma o čemu govori.
Qwertz Posted - 03/09/2022 : 22:54:48
Ovo zaista djeluje kao epizoda koju ne treba promatrati u sklopu cijelog serijala, već zasebno. Možda bi Divovi mogli biti i zadnja epizoda serijala. Bio bi to završetak u velikom stilu.
Qwertz Posted - 03/09/2022 : 22:53:29
Odlična analiza. Meni na pamet padaju dva kasnija spominjanja ove epizode.
1) Bosellijev Hellingen gdje sam Zagor kaže da nije siguran je li se sve ono zapravo dogodilo.

2) Dan invazije gdje imamo referencu na ovu epizodu kada Zagor kaže da je Akoto davno umro.

emirem Posted - 03/09/2022 : 22:15:55
Majko mila, evo napokon nakon pet dana citanja cijelog topika, ne mogu reci da mogu odahnuti, jer evo screenshotao sam interesantne tekstove i trebat cu ih procitati ponovo, razvrstati, ne znam od koga je, nisam sa profilom i avatarom skrinsotao, ali prenijet cu tekst u potpunosti. Nasao sam neke zanimljive izjave ovog naseg veselog drustva od kojih su me iznenadili clan Willer, gdje se s njim u dobrom dijelu slazem i clan Dupli koji mi je uzeo rijec iz usta svojom natuknicom o Marvel/DC.
Zalim samo soft omalozavanje misljenja vecine clanova na koje se precesto atakira i to s rezultatom da nakon mora tekstova ne donese uopce nikakav zakljucak sta se tu uopce trazilo.
Tu je Zagor konstanta na prvom mjestu, a pisac price je na drugom. I prolazan. Malo je zatalasao, uznemirio duhove, sad trazimo dlaku u jajetu sta je htio reci.

Sclavi, kud cemo s tobom?

Ima izreka koja veli "nije bitno sta se pise, nego tko to pise".
Davno sam citao o Sclaviju neke biografije, ali u tancinu njegov zivot mi nije bio opisan koliko u nekim komentarima na topiku. Malo sam ga i ja neki dan resersirao, pa osebujni karakter i navike.
Netko tko godinama prati talijanska izdanja, int.stranice i forume mozda vise zna o autoru scenarija za ovaj strip.

Bilo bi interesantno i citati sto misle talijani o ovome stripu ili samo mi imamo taj specijalni pik da trazimo Shangri-La, Shamballu, nesto izvan dosega stvarnosti.

Treba se pozabaviti ipak sa autorom i njega malo profilirati da bi saznali osnove za stvaranja ovakvog scenarija.
Sinjor Tiziano je vec pisao jednu Zagorovu pricu, koje ono epizode, 185-186?
Uletio je u igru, upoznao materijal od cega je Zagor i probao ga malo poljuljati. Al' eto ga i dalje stoji na zalasku sunca. Postojan i pun samopouzdanja nakon nebeske intervencije.

Malo da se nasalim..
U pocetku topika toliko sam puta naletio da clanovi pisu o Zagorovom psiho-tripu, kao "ogolili ga, srusio ga, pa se uzdigao, pa srusio na koljena, opet ponosno cvrsto uzdignut stoji na suncu", jeba te kao da citam neku jeftinu reklamu za viagru. 😁

Da ova prica sa "demonima ludila" nije izasla kao dio redovne serije, a mogla je kao specijal ili kao maxi, koji nije jos tada zazivio kao edicija, prosla bi kao izvanredna prica u vanrednoj seriji i ne bi poremetila psiholosku kronologiju.
Ja ovu pricu vidim kao eksperiment Sclavija na bazi americkih stripova, odnosno ideje sto bi se dogodilo sa junakom/junakinjom da se nesto u povijesti drugacije odvijalo, da je zivotni put ili okolnost dovedena na stranputicu.

Marvela i DC-a je bilo i u Italiji i znalo se za tu ediciju, pa su zaljubljenici u strip i posjedovali koji "What if.. ?". Neki autori su ziher htjeli pisati novitete u pricama, neki spin-loop off, nesto ekstra-dimenzionalno.
Mnogi scenaristi su crpili iz tudjih ideja i djela gdje ni Sclavi nije bio nevin i imun i tu pocinje stvaranje neobicne kombinacije sa Zagorom.

Mislim da se treba samo postaviti jos jedno pitanje.

Nakon ove price koja je "podigla posrnulog" (nema veze sa Pfizerom😁), da li su se svi ti dogadjaji, psycho tripovi ikada spominjali u narednim epizodama, da li su ikada bile spomenute osobe, da li se Hellingen u "sjenama","spec. agentu" ikada toga sjecao?
Zagor, ne znam da li je spominjao te nocne more.

Ja se ne sjecam toga i vjerujem da se ovaj psiho-trip treba gledati kao jedna cjelina, cjelovita prica bez utjecaja na slijedece epizode i bez ikakvog spominjanja nemilih dogadjaja u flesbekovima.

Oni su ostali u morfejevom carstvu, u Sandmanovom kraljevstvu. U snovima.



murdo Posted - 01/09/2022 : 00:06:40
quote:
Originally posted by Qwertz

Moji pokušaji suvisle analize epizode su završili glavoboljom :)



Sclavi je više za psihoanalizu.
emirem Posted - 31/08/2022 : 18:23:44
quote:
Originally posted by Qwertz

Moji pokušaji suvisle analize epizode su završili glavoboljom :)



Pa neki u ovom stripu traze bozansku iskru, nebeske prste, subliminalnu poruku od andjela, uputu kako voditi spiritualni zivot, kako u svakom od nas cuci junak, odabrani chosen one. Nakon citanja ovog stripa uhvati suncevu zraku na licu i reci u sebi "pricaj mi! Da li sam na dobrom putu! Daj mi znak! Trebam putokaz, posalji mi barem san ili san u snu!"
Ovaj strip jeste bio neobican u svoje vrijeme i danas poteze rasprave.
Evo iskreno i ja sam poceo citati sa ovog topika sto vele ljudi, njihove interpretacije skromne doduse,ali brate mili i ekscesivno profilicke teze.
Sto je najbolje nitko se nije jos priblizio istini.
Mozda i jeste.
Prebaci sa topika "indijansko ljeto" misao naseg clana kad pise o istom i stavi u kontekst sa ovim stripom, uglavnom stoji poput svetogrdja hardcore zagorovcima. "Sclavi se zaje.avao sa Ferrijem".
Zagor je bacen u potpuni supernaturalni svijet, dosada nevidjeni loop u druge svjetove, da ti se vise zavrti od toga gdje je on uopce, sta je stvarno, sta ne.
To ti je preslika Dylana koji se tek zalaufavao na trzistu, samo je ta ista baza prebacena u Darkwood mjesto Londona. Zagor je pretvoren u slabica, nalik zbunjenom detektivu nocnih mora koji ne zna prepoznati nocnu moru da mu je pred nosom. A to mu je posao.
Zagor nije alkic, dzankoza, iako su neki forumasi sugerirali da je napusen od trava. 😁.op. A.(Lijecio je ranu sa travama, pa se dobro osjecao od njih, samo tekst u oblacicu je sugerirao da je od "trava")
Ne koristi gljive, ne lize mocvarne zabe, mahovine, cist je od halucinogenih supstanci, sto citaoca navodi da on samo sanja u snu koji je u snu, u snu, u snu. Multiversum ludila.

Sclavi je kao Pratt citao tomove knjiga skupljajuci materijal za scenarij. Prenosim sa stinkyijevog posta misao o Prattu.

Pratt je citao o puritancima, cistim potocima, kukuruzu i vranama koje kljucaju po tintari😊,Sclavi je, pretpostavljam citao o mitologiji, Cernunnosu, jelen bozanstvu iz sume, neopaganizmu i wikanstvu. Jelen mu je bio simbol natprirodnog svijeta, onog drugog svijeta, duhova, aveti, snova, nocnih mora i zagoru budjenje u znoju.
Jelena smatraju i bozanstvom vjestica, pa kako tada nije bilo jos mjesta za neki jaci zenski lik u funkciji vjestice-duhovnog vodica poput Shyer, Sclavi je ostavio sa ovom simbolikom i buduci prostor za nju. Ne vjerujem da je Burattiniju ova simbolika pala na pamet, ali se nekako prokotrljala i kasnije stvorena Shyer. Dosla je kao tocka na "i". Ako se ne varam neki traperi su predstavljeni kao Panovi ili Kentauri iz grcke mitologije ljudi-konji, simbolika za hrabre, neustrasive ratnike.

Sve je to sa mitoloskim bicima ukalupljeno u jednu simboliku, jer u cijelini one predstavljaju novo rodjenje, reinkarnaciju, podsvjesno Sclavi je to htio prezentirati svoje "pretenciozno i ambiciozno" djelo kao pokretaca nove renesanse, novo proljece stripa o Zagoru, jer valjda je tada trebala neka nova iskra kod staffa da nam junak ne zamre kao bezidejna potrosena roba ne-toliko-popularnog-pre-western-fantasy stripa.


Qwertz Posted - 30/08/2022 : 16:02:57
Moji pokušaji suvisle analize epizode su završili glavoboljom :)
Qwertz Posted - 30/08/2022 : 16:02:18
Moram jednom pročitati ovaj topic, pa stavljam ovaj post, čisto da bude malo više na spisku tema.
PijaniPatak Posted - 10/05/2022 : 13:34:24
quote:
Originally posted by going going

Tooo Patak, samo pisi da se razresi ova dilema koja se vuce preko 2 godine!


Ma mislio sam na guderianovo i murdovo pitanje iznad. Ima dve godine da je čovek pitao, a svima već bila muka da pišu na ovom topicu

A pod "rešenje koje objašnjava sve" sam mislio na sledeće: raskrinkao sam Demona Ludila, dešifrovao, našao taj jedan odgovor koji odgovara na sve:
Zašto i u kojoj nameri je Zagor obaran od početka do kraja (samoubistva)?
Zašto i kako je uzdignut na kraju?
Zašto je baš Hellingen Div Zla?
Kako je Hellingen bio kadar da dela na način na koji jeste?
Šta je "paralelni svet" na narativnom, a šta na značenjskom nivou?
Zaśto baš jelen?
Koja je namera gluposti tipa Zagorovo penjanje po glatkoj površini Titanovih leđa ili kačenja njegove majice za ekser kako bi ga spasilo od pada?
Šta je ustvari Krug Života i kako on dešifruje značenje cele priče?
...

Hteo sam da ćutim dok tekst ne osvane na blogu, ali nisam mogao da se suzdržim od sreće kada sam ga najzad završio (ima već godinu-dve kako ga lagano kuckam na putu kuća-pos'o-pos'o-kuća). Treba još da odleži kako bih mogao van afekta da ga prekontrolišem a i dok odmerim šta ću i gde ću tačno s njime. Ugl. osvanuće link na njega vrlo uskoro
PijaniPatak Posted - 10/05/2022 : 13:04:05
quote:
Originally posted by IGMAN2

Spunk...ne znam točno koji broj

Inače, priču je ponovo objavio Darkwood u drugoj knjizi Sreb. Letača i Čarobna u drugom Essentialu SL :)


E taj imam! Hvala!
going going Posted - 10/05/2022 : 00:49:44
Tooo Patak, samo pisi da se razresi ova dilema koja se vuce preko 2 godine!
IGMAN2 Posted - 09/05/2022 : 23:56:22
Spunk...ne znam točno koji broj

Inače, priču je ponovo objavio Darkwood u drugoj knjizi Sreb. Letača i Čarobna u drugom Essentialu SL :)
PijaniPatak Posted - 09/05/2022 : 21:44:43
IGMANE2, iz kojeg SL beše ova slika?
IGMAN2 Posted - 09/05/2022 : 19:19:52
quote:
Originally posted by PijaniPatak


Ima samo jedno rešenje koje odgovara na sve nejasnoće, i toliko je prosto da je urnebesno



emirem Posted - 08/05/2022 : 19:11:30
Nema rjesenja, samo da "Sve će to, o, mila moja, prekriti ruzmarin, snjegovi i šaš".
PijaniPatak Posted - 07/05/2022 : 23:52:38
Da odgovorim dve godine posle, sad kad je tekst gotov:
1) po prethodnom zajednickom verovanju, Hellingen je prebacio Zagora u svet-tvorevinu-paralelni svet koji je samo za i oko Zagora i kreiran. Nema dimenzionalnih dvojnika, Zemlje 2 i sl. Marvel/DC izmisljotina. Pravo pitanje je: zašto Makuati i Akoto ostaju mrtvi, a Čiko, Ikarovo Pero, Peri, Tonka, Forbes itd. ne?

Odgovor je 2) zato što smo svi otpočetka ispali glupi kao ćuskije: nema multiverzuma, paralelnih svetova i dimenzija. Ni u kom obliku ili sinonimu.

Ima samo jedno rešenje koje odgovara na sve nejasnoće, i toliko je prosto da je urnebesno
murdo Posted - 04/06/2020 : 16:19:19
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by murdo

quote:
Originally posted by going going

Ja koliko znam samo je Zagor presao iz jedne dimenzije u drugu.

Ali sta je sa Akotom? Je li on umro i u nasoj dimenziji i u onoj Helingenovoj ludackoj?
S tim sto ja ne mislim da je to druga dimenzija kao stvarna druga dimenzija, nego izopaceni Helingenov nepostojeci svet u koji je on uspeo da ubaci Zagora.


Meni je naintrigantniji i najzanimljviji deo price onaj kada Helingen prica kako je dospeo i sta je radio na onom ogromnom vanzemaljskom brodom! Kakva metafizika! Svaka stranica je prelepo uradjena i scenaristicki i crtacki.
Taj svemirski brod je bio Helingenov raj i pakao, ali njegova mrznja i zaslepljenost je bila prevelika te on nije mogao da prihvati da tu treba i da ostane.



Da, ni meni nije jasno to sa Akotom.. Kiki manitu objašnjava Zagoru da je u nekom drugom svijetu, životu, dimenziji od susreta s jelenom. Ako je tako onda je i susreo Akota iz te dimenzije i on bi trebao biti živ na kraju stripa kao Perry, Čiko i drugi.



Dobro, lako za Akota.
Meni tu nešto drugo nije jasno.
Ako je Zagor prešao u drugu dimenziju u kojoj postoji Čiko, Tonka i drugi, gdje je onda Zagor iz te dimenzije?
Možda je neko već to objasnio pa sam propustio.



Nisam primijetio da se netko udostojao odgovorit. Možda je Zagora te dimenzije prebacio Hellingen te dimenzije u sljedeću dimenziju i tako unedogled. Jer ako je ta dimenzija drugi svemir, isti kao naš, onda ima i svoga Hellingena. A to stvara druge probleme..
murdo Posted - 04/06/2020 : 15:47:26
quote:
Originally posted by adriano

ovo me podsjetilo na to kad sam gledao zlu smrt 3. ili ne znam koji dio kad je netko pitao na kraju filma kako je moguće da su prešli neku rijeku na kojoj je most srušen. prije toga je odsječena ruka ispilila većinu glumaca
quote:
Originally posted by murdo

quote:
Originally posted by going going

Ja koliko znam samo je Zagor presao iz jedne dimenzije u drugu.

Ali sta je sa Akotom? Je li on umro i u nasoj dimenziji i u onoj Helingenovoj ludackoj?
S tim sto ja ne mislim da je to druga dimenzija kao stvarna druga dimenzija, nego izopaceni Helingenov nepostojeci svet u koji je on uspeo da ubaci Zagora.


Meni je naintrigantniji i najzanimljviji deo price onaj kada Helingen prica kako je dospeo i sta je radio na onom ogromnom vanzemaljskom brodom! Kakva metafizika! Svaka stranica je prelepo uradjena i scenaristicki i crtacki.
Taj svemirski brod je bio Helingenov raj i pakao, ali njegova mrznja i zaslepljenost je bila prevelika te on nije mogao da prihvati da tu treba i da ostane.



Da, ni meni nije jasno to sa Akotom.. Kiki manitu objašnjava Zagoru da je u nekom drugom svijetu, životu, dimenziji od susreta s jelenom. Ako je tako onda je i susreo Akota iz te dimenzije i on bi trebao biti živ na kraju stripa kao Perry, Čiko i drugi.





Ima toga po filmovima.. oni ne snimaju po redoslijedu u scenariju, nego kako im je jeftinije , pa se svašta dogodi. A i Canzio kaže da on napiše nekoliko dijelova priče, pa ih onda spaja. A to mu se u stripovima i vidi. U stripu Profesionalac od malog rendžera, revolveraš traži 3 lule koje je prodao putujući trgovac, pronalazi kupce, ubija ih, uzima lule, a nije nikad ni saznao od trgovca kome ih je ovaj prodao.
morski Posted - 04/06/2020 : 15:38:34
quote:
Originally posted by adriano

ovo me podsjetilo na to kad sam gledao zlu smrt 3. ili ne znam koji dio kad je netko pitao na kraju filma kako je moguće da su prešli neku rijeku na kojoj je most srušen. prije toga je odsječena ruka ispilila većinu glumaca


To su "Zli mrtvi" (Evil Dead), a ne "Zla smrt" (Evil Death)
adriano Posted - 04/06/2020 : 14:46:21
ovo me podsjetilo na to kad sam gledao zlu smrt 3. ili ne znam koji dio kad je netko pitao na kraju filma kako je moguće da su prešli neku rijeku na kojoj je most srušen. prije toga je odsječena ruka ispilila većinu glumaca
quote:
Originally posted by murdo

quote:
Originally posted by going going

Ja koliko znam samo je Zagor presao iz jedne dimenzije u drugu.

Ali sta je sa Akotom? Je li on umro i u nasoj dimenziji i u onoj Helingenovoj ludackoj?
S tim sto ja ne mislim da je to druga dimenzija kao stvarna druga dimenzija, nego izopaceni Helingenov nepostojeci svet u koji je on uspeo da ubaci Zagora.


Meni je naintrigantniji i najzanimljviji deo price onaj kada Helingen prica kako je dospeo i sta je radio na onom ogromnom vanzemaljskom brodom! Kakva metafizika! Svaka stranica je prelepo uradjena i scenaristicki i crtacki.
Taj svemirski brod je bio Helingenov raj i pakao, ali njegova mrznja i zaslepljenost je bila prevelika te on nije mogao da prihvati da tu treba i da ostane.



Da, ni meni nije jasno to sa Akotom.. Kiki manitu objašnjava Zagoru da je u nekom drugom svijetu, životu, dimenziji od susreta s jelenom. Ako je tako onda je i susreo Akota iz te dimenzije i on bi trebao biti živ na kraju stripa kao Perry, Čiko i drugi.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000