forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO i BELI PUT: Mandrak+Fantom+Šerlok Holms

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
MAKONDO Posted - 17/09/2014 : 23:26:09
Dragi prijatelji,

Izdavačke kuće Makondo i Beli Put odlučile su da ožive jednu biblioteku koju smo svi jako voleli – reč je, naravno, o biblioteci Nostalgija izdavačke kuće Dečje Novine.
Svakako je prirodno da prvi korak u svojoj novoj inkarnaciji načini ko drugi nego - Mandrak mađioničar!



Tamo gde su Dečje Novine stale, mi nastavljamo. Nedeljne table od 1945. će se hronološki nastaviti u sledećih 6 knjiga, zaključno sa 1965. godinom, i time će biti zaokružen ceo opus Fila Dejvisa i Li Foka.
Ovaj put u boji, u nešto promenjenom formatu 170x250, i u tvrdom povezu.
Prva knjiga očekuje se za Sajam!

Zatim sledi Fantom, koji je planiran za sledeću godinu.
Plan je da zaokružimo ceo opus Li Foka i Reja Mura, ali o Fantomu opširnije nakon Sajma knjiga.

Još jedan lep projekat tiče se književnog dela, a verujemo da će biti blizak većini stripadžija, jer je reč o sabranim delima o Šerloku Holmsu. Svi romani i priče ser Artura Konana Dojla o najpoznatijem detektivu svih vremena biće objavljeni u tri knjige (b5 formata i u mekom povezu, ukupno na nekih 1000 strana) sa originalnim ilustracijama Sidnija Pedžeta iz magazina The Strand, u kojem su sva dela Šerloka Holmsa premijerno objavljivana, a svaka od tri knjige imaće sjajan predgovor, koje potpisuju redom – Vasa Pavković, Zoran Stefanović i David Albahari.
Prve dve knjige očekuju se za Sajam, treća do Nove Godine.

Verujemo da smo mnoge od vas lepo iznenadili, pa do skorog ponovnog susreta sa našim dragim junacima, veliki pozdrav od Makonda i Belog Puta!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
cerichus Posted - 19/02/2017 : 18:48:39
quote:
Originally posted by anto

u albumimam nije.


Hvala.
anto Posted - 19/02/2017 : 17:55:21
u albumimam nije.
cerichus Posted - 19/02/2017 : 15:58:15
Kad smo već kod ove epizode Fantovo djetinjstvo, zna li neko da li je ona, osim u Stripu 81, izašla u nekom od onih DeNo albuma?
vronski 3 Posted - 19/02/2017 : 14:46:46
quote:
Originally posted by anto



[
Fantomovo detinjstvo - 4/5 - ali čudno je da ga Dajana se kasnije nije prepoznala (Fantoma),kad joj je prvi put pokazao lice,sa obzirom da su kao mladi bili veoma bliski.








Očigledno mu je Dijana tada gledalo u nešto drugo a ne u lice...
anto Posted - 19/02/2017 : 13:11:03



Li Fok & Rej Mur & Vilson Mekoj:Fantom,knjiga druga,1942.-1945.
(Beli put & Makondo)

Nakon interesantnog predgovora Zorana Stefanovića o Reju Muru,sledi pet priča,od kojih su mi neke možda i ponajbolje iz perioda do 1946.g.
Varalica - 3.5/5
Zamak u oblacima - 3/5
Ismani ljudožderi - 2.5/5
Hamid strašni - 4/5
Fantomovo detinjstvo - 4/5 - ali čudno je da ga Dajana se kasnije nije prepoznala (Fantoma),kad joj je prvi put pokazao lice,sa obzirom da su kao mladi bili veoma bliski.



anto Posted - 18/02/2017 : 16:48:00


Li Fok & Rej Mur:Fantom,knjiga prva,1939.-1942.
(Beli put & Makondo)

Za razliku od gornjomilanovačke Nostalgije,koja je objavljivala dnevne kaiševe Fantoma,ova nova edicija se bavi nedeljnim tablama.I za razliku od DeNo knjiga,koje su za današnje pojmove prilično slabe (loš otisak,nedržanje hronologije),BP i Makondo su nam podarili hvalevredno izdanje - u svakom pogledu!
Nakon predivnog predgovora Slobodana Ivkova,pred nama su šest epizoda;četiri od po dvadesetak stranica,jedna na deset tabli,i jedna nešto duža (52 stranice).

Iako je izdanje za dve,tri klase bolje od onog iz stare države,nedeljni Fantom mi je nešto slabiji od dnevnog;barem onih prvih priča.Pre svega scenaristički;priče su mi nekako banalnije,nemaju taj nivo harizmatičnosti onih iz DeNo albuma.
Jedino mi odskače kvalitetom zadnja,dugačka epizoda,Povratak nebeske bande - izgleda da taj romantični štih (kojeg ima samo u njoj;doduše ne sa Dijanom/Dajanom) ima pozitivan uticaj.

prvih 5 priča - 2.5/5
zadnja priča - 3.5/5
Dr. Zistis Posted - 05/03/2015 : 09:51:11
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Bojim se loše, kako je meni (pri)sjeo prije nekoliko godina kad sam pun entuzijazma uzeo Super eks i prilično se neugodno iznenadio.




u superu su išle kasnije epizode a ne ove na koje cilja makondo...inače da interesantno je da sam ja kao klinac uzimao super radi mandraka, ovo drugo je bilo dobro ali mandrak je bio glavni, da bi s vremenom mandrak ispao iz fokusa a ono drugo postalo glavni razlog čuvanja supera


Romele, potpuno isto kao i ja
Dwayne_Looney Posted - 26/02/2015 : 11:52:40
quote:
Originally posted by DrB

Sta bi sa Serlokom?

Još jedan lep projekat tiče se književnog dela, a verujemo da će biti blizak većini stripadžija, jer je reč o sabranim delima o Šerloku Holmsu. Svi romani i priče ser Artura Konana Dojla o najpoznatijem detektivu svih vremena biće objavljeni u tri knjige (b5 formata i u mekom povezu, ukupno na nekih 1000 strana) sa originalnim ilustracijama Sidnija Pedžeta iz magazina The Strand, u kojem su sva dela Šerloka Holmsa premijerno objavljivana, a svaka od tri knjige imaće sjajan predgovor, koje potpisuju redom – Vasa Pavković, Zoran Stefanović i David Albahari.
Prve dve knjige očekuju se za Sajam, treća do Nove Godine.

Prve dve za sajam, treca do Nove godine ??



Ako je ovo citat njihovog nekog prvotnog plana očito je bio preambiciozan. Ja pratim Šerloka, izašla je 1 knjiga, druga se očekuje ubrzo (u 3.mj.). Imaš ovdje topic na kojem se pisalo o tome i baš sam pitao:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46386
DrB Posted - 26/02/2015 : 11:33:12
Sta bi sa Serlokom?

Još jedan lep projekat tiče se književnog dela, a verujemo da će biti blizak većini stripadžija, jer je reč o sabranim delima o Šerloku Holmsu. Svi romani i priče ser Artura Konana Dojla o najpoznatijem detektivu svih vremena biće objavljeni u tri knjige (b5 formata i u mekom povezu, ukupno na nekih 1000 strana) sa originalnim ilustracijama Sidnija Pedžeta iz magazina The Strand, u kojem su sva dela Šerloka Holmsa premijerno objavljivana, a svaka od tri knjige imaće sjajan predgovor, koje potpisuju redom – Vasa Pavković, Zoran Stefanović i David Albahari.
Prve dve knjige očekuju se za Sajam, treća do Nove Godine.

Prve dve za sajam, treca do Nove godine ??
delboj Posted - 24/02/2015 : 11:11:35
Meni se nikad nije sviđao taj položeni format, ove table postoje u različitim formatima.
C Celtic Posted - 24/02/2015 : 10:50:33
Položeno ? Fenomenalno ! Jedva čekam !
BiDi Posted - 22/02/2015 : 23:11:45
quote:


Fantom, prva verzija korica! Još ćemo da poradimo na tome.

quote:
U toku nedelje ide u štampariju!
Zlix Posted - 20/11/2014 : 20:45:54
Mandrak 1

Pročitao sam Mandraka još prošle nedelje, a nikako da napišem utiske. Nisam nikada ranije čitao, tako da mi je ovo prvi susret sa junakom.

Priče su u početku na sličan fazon, uvek neki negativac ima na umu da stupi u brak ili sa Nardom ili Mandrakom, ali je uvek zanimljivo videti kako će se naši junaci izvući iz sve te zbrke. Jedna od boljih priča mi je ono kada se Mandrak i ekipa zateknu u Čudesnom kraljevstvu, koja je ujedno i najduža.

Crtež je isto lep, ovaj stari kolor mu baš leži. Samo izdanje je kvalitetno urađeno, od formata, uveza, odabira papira pa do štampe, sve je na visokom nivou. Bravo za Makondo i Beli Put.
alexts Posted - 19/09/2014 : 17:37:28
Obožavao sam Mandraka od prvog broja Super Eksa. Kasnije je to interesovanje opalo, pa i sasvim nestalo.

Ali, stari Mandrak je nešto drugo. Ne samo putovanje u staro vreme nastanka stripa, već i vizuelni doživljaj, jer je crtež starih epizoda ipak bolji.
Johnny Difool Posted - 19/09/2014 : 16:47:50
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Bojim se loše, kako je meni (pri)sjeo prije nekoliko godina kad sam pun entuzijazma uzeo Super eks i prilično se neugodno iznenadio.




u superu su išle kasnije epizode a ne ove na koje cilja makondo...inače da interesantno je da sam ja kao klinac uzimao super radi mandraka, ovo drugo je bilo dobro ali mandrak je bio glavni, da bi s vremenom mandrak ispao iz fokusa a ono drugo postalo glavni razlog čuvanja supera




Vjerujem da je to to, jer kad sam nedavno krenuo čituckati Mandraka iz prvih knjiga biblioteke Nostalgija dojmovi su bili neusporedivo bolji. Ono kasnije je štanceraj koji mi je bio dobar kao klincu, dok su ovo prave stvari.

Ista stvar je i samnom, nekad je Mandrak bio glavni a svi oni Jerry Springovi, Riđobradi, Archie Cashevi, Kelly Green i sve ostalo sporedno i nevažno. A onda je polako postalo obrnuto, kako je i danas.

jaki Posted - 19/09/2014 : 15:45:43
a te prve su iste kao i one poslije tako da danas čitat Mandraka je...
to je za kompletiste i nostalgičare.
rommel Posted - 19/09/2014 : 15:11:32
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Bojim se loše, kako je meni (pri)sjeo prije nekoliko godina kad sam pun entuzijazma uzeo Super eks i prilično se neugodno iznenadio.




u superu su išle kasnije epizode a ne ove na koje cilja makondo...inače da interesantno je da sam ja kao klinac uzimao super radi mandraka, ovo drugo je bilo dobro ali mandrak je bio glavni, da bi s vremenom mandrak ispao iz fokusa a ono drugo postalo glavni razlog čuvanja supera
Johnny Difool Posted - 19/09/2014 : 14:26:46
Bojim se loše, kako je meni (pri)sjeo prije nekoliko godina kad sam pun entuzijazma uzeo Super eks i prilično se neugodno iznenadio.

Cromwell Posted - 19/09/2014 : 13:05:55
I ja se nadam da neće biti preskupo te svakako pozdravljam odluku o nastavku umjesto reprinta.
Makar, Mandraka nisam čitao vjerojatno 20 godina, pojma nemam kako bi mi danas to sjelo.
Dermentor Posted - 19/09/2014 : 10:57:00
Super, jedva čekam
Bruce Springsteen Posted - 19/09/2014 : 07:27:24
@ MAKONDO

Odlično u tom slučaju svakako je bolji potez što ste ovako počeli sa nastavkom, samo kad bi izdavali bar po dva albuma godišnje po junaku...
MAKONDO Posted - 19/09/2014 : 00:13:41

Plan je da završimo sa neobjavljenim epizodama, a onda da se vratimo i na one iz DN, i da ih objavimo u boji. A neke su tamo i preskočene. Ali svakako nismo hteli prvo da ponavljamo.

talicnitom Posted - 18/09/2014 : 23:53:05
Mozete li vi da nastavite i konacno zavrsite sa Gasom?
Tonto Posted - 18/09/2014 : 21:28:10
Ja sam isto za sve od početka, ali i ovako je o.k. Malo me jebe naslovnica, ovo izgleda ko reklama za torticu.
rommel Posted - 18/09/2014 : 21:20:43
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Johnny Difool

To, ludnica, Mandrak i Fantom se nastavljaju i zaokružuju!

Jedino je šteta što format neće biti identičan starom, pa da kolekcija i skladno izgleda.

A i Sherlock je odlična vijest, jer romane i priče imam nekompletne i razasute po raznim edicijama, od BIGZ-a do čini mi se Školske knjige.




ja imam kompletno alfino izdanje :)
i BARRING GOULDA u dva izdanja




Imam samo dvije Alfine knjige, strašno mi se sviđa ta edicija onako crna i elegantna, taman kakva Sherlocku i odgovara, ali je nikad nisam uspio kompletirati. I ove dvije sam našao u nekadašnjoj knjižari Mladosti na Cvjetnom, netom nakon što sam došao u Zagreb na faks. Poslije sam tragao po antikvarijatima i sajmovima, ali bez uspjeha.




ha ja sam dva put naletio na šerloka od alfe - prvi put makarska - i moj prvi boravak u istoj i prvi susret s gastonom pride - knjižara pored zgrade vodovoda gdje sam radio ali sam se odlučio za kirsta i 8/15 trilogiju - i dugo žalio što nisam uzeo i šerloka - a onda ga je dobio par godina kasnije i riječki antikvarijat - a ja greške ne ponavljam

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000