forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TOP 10

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
King Warrior Posted - 31/01/2014 : 09:37:58
Top 10 stripova po vasem izboru.
One-shot, serijali, sve ono sto smatrate najboljim stripovima.
Sto se tice serijala: Na vama je da li zelite da imenujete npr. jedan cijeli serijal ili pojedinacne epizode dugih ili mini serijala.
Dakle, koji su najbolji stripovi po vasem ukusu?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
risbozg Posted - 13/10/2014 : 08:22:56
bez posebnog redosljeda:
corto
torpedo
blueberry
spaghetti brothers
nathan never
martin mistery
dylan dog
alan ford
ken parker
magični vjetar
princ valijant
asterix
gaston
modesty
priče sa divljeg zapada

istina da je više od 10 ali sve ih volim podjednako pa nemogu nikoga izbaciti :-)
Zoroasterixx Posted - 13/10/2014 : 08:04:22
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.


Nigdje ne pise da se stripove treba svrstati u one sa ozbiljnom tematikom i one zabavne...gdje pise da je strip koji smori bolji od onog koji zabavi?..

1. TELLER
2. ZAGOR
3.TEX
4. PARKER
5.MISTER NO
6.BLEK
7.MARK
8.TIM I DASTI
9.PSDZ
10.KARABINA SLIM

Onda idu dalje neki bd skole, recimo lucky luke, crnobradi,asterix,torgal,jastreb/kobac,iznogud.....
Vidi se iz prilozenog da ja kod stripova trazim zabavu, za smor zivim zivot...bas mi jos treba ozbiljan strip da se na kraju razplacem ili padem u depresiju.



Telleru, tko kaže da ozbiljni stripovi ne mogu biti i zabavni i obratno? Evo Asterix...na prvi pogled dječji strip, a ustvari jako pametna povijesna satira...ili Alan Ford...najbolji stripovi su i jedno i drugo...
teller Posted - 13/10/2014 : 03:53:20
quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.


Nigdje ne pise da se stripove treba svrstati u one sa ozbiljnom tematikom i one zabavne...gdje pise da je strip koji smori bolji od onog koji zabavi?..

1. TELLER
2. ZAGOR
3.TEX
4. PARKER
5.MISTER NO
6.BLEK
7.MARK
8.TIM I DASTI
9.PSDZ
10.KARABINA SLIM

Onda idu dalje neki bd skole, recimo lucky luke, crnobradi,asterix,torgal,jastreb/kobac,iznogud.....
Vidi se iz prilozenog da ja kod stripova trazim zabavu, za smor zivim zivot...bas mi jos treba ozbiljan strip da se na kraju razplacem ili padem u depresiju.
teller Posted - 13/10/2014 : 03:28:58
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.


A meni je pak smiješno kad neko na top 10 listu stavi serijal od 300+ epizoda. Pa nisu valjda svi zagori na top listi.

Inače, meni bi vjerojatno najbolji Zagor ušao u top20 i ne razumijem zašto se uvijek mora generalizirati s tim da je to smeće. Ja mislim da je recimo 25% smeće, 25% čitljive priče, 25% dobre priče i 25% vrlo dobre i odlične. Teško je toliki serijal napraviti da sve budu odlične epizode.



PijaniPatak Posted - 13/10/2014 : 01:04:43
quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.



Primedba je na skroz na mestu.
Stvar je u tome da mi Kingovo pitanje sa "po vašem ukusu" nekako teži ka subjektivnijem odgovoru.
Ali, evo, ako će biti lakše, podelićemo ovako: Na Zagora i ono šta sam nakon Zagora otkrio

Tj. Zagora kao emociju i ostalih devet kao apsolutni kvalitet
tinton Posted - 12/10/2014 : 14:28:34
1. Daleko susjedstvo (Taniguchi)
2. Odgoda (Gibrat)
3. Batman: Ubistveni vic (Moore/Bolland)
4. Kapetan Amerika: Ples smrti (Macan/Žeželj)
5. Maus (Spiegelman)
6. Blacksad: Crvena duša (Canales/Guarnido)
7. XIII: Spis Jason Fly (Van Hamme(Vance)
8. Jedno doba, jedna priča: Pariski dželat (Barbato/Casertano)
9. Okružen mrtvima: Davnoprošlo vreme (Kirkman/Moore)
10. Skriveno lice: Pustinjski razbojnici (Manfredi/Parlov)

Ne nužno, ali otprilike ovim redoslijedom.
tinton Posted - 12/10/2014 : 14:23:05
quote:
Originally posted by anto

bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.


A meni je pak smiješno kad neko na top 10 listu stavi serijal od 300+ epizoda. Pa nisu valjda svi zagori na top listi.

Inače, meni bi vjerojatno najbolji Zagor ušao u top20 i ne razumijem zašto se uvijek mora generalizirati s tim da je to smeće. Ja mislim da je recimo 25% smeće, 25% čitljive priče, 25% dobre priče i 25% vrlo dobre i odlične. Teško je toliki serijal napraviti da sve budu odlične epizode.
supermark Posted - 12/10/2014 : 10:57:49
stvar je u tome da večina ljudi izjednačava TOP 10 listu sa listom najdražih stripova,
ali, kad pogledaš, to i jesu usko vezani pojmovi

inače, meni je uvijek bilo smiješno kad vidim bleka i marka na nečijoj TOP 10 listi
prvo sto pomislim da ta osoba nije pročitala više od 10 stripova pa se svi čitani stripovi nalaze na popisu :)
DODSFERD Posted - 12/10/2014 : 10:56:34
I Zagor bi bio puno ozbiljniji strip da nema kraj sebe onu debelu šeprtlju.
anto Posted - 12/10/2014 : 10:48:03
bez da ikog vređam (ovde pre svega mislim na pijanog i goinga), ali uvek se nasmejem kad vidim na nečijoj top listi rame uz rame Zagora i stripove sa dosta ozbiljnijom tematikom.
To me uvek podseti kad nekog pitam šta slušaš od muzike a on kaže "Cecu,Moby,Massive attack,..." -savršeno mi je jasno da je Zagor mnogima i dalje omiljen/drag, ali ipak mi je čudno da kad se uđe dublje u svet devete umetnosti i zavole stripovi poput Korta Maltežanina,Nadzirača i tome slično, da tu može da se nađe mesto i za Zagora - da ne bude zabune, mislim na mesto na top listi, ne na ljubav prema ovom liku koji je svima nama (odnosno mnogima od nas) i dalje strip ikona i koga i dalje s vremena na vreme pročitamo sa užitkom.
raic1922 Posted - 12/10/2014 : 00:00:14
Zagor
Mark
Blek
Tex
Alan Ford
PijaniPatak Posted - 11/10/2014 : 23:48:55
Bez posebnog reda

Zagor
Watchmen
Hellblazer
Alan Ford
Swamp Thing (Moore)
Sin City
Batman (od Year One pa hronološki dalje...naleteo sam na mnogo sjajnih epizoda)
Lazarus Ledd
Cat Claw
Batman Returns
going going Posted - 11/10/2014 : 16:41:03
Evo promenila se lista u odnosu na onu od 10 meseci. Dosta sam novih stripova i serijala procitao pa se promenila lista, a i u buducnosti se nadam da cu otkriti jos mnoge bisere koje cu moci da dodam na listu.

1. Zagor-institucija, najdrazi i najbolji strip! Mogu uvek da ga citam i uvek se obradujem novom broju

2. Mister NO- Serijal koji zasluzuje paznju, Nolitta na vrhuncu naracije, Bignoti i Diso na vrhuncu crtanja!

3. Sin City- Milerovo noir remek-delo, sjajna stripcina, napeto ispricana i nacrtana, strip za sva vremena

4. Nadziraci- Murovi Nadziraci prikazuju moralni sunovrat citavnog ljudskog roda, a to nije toliko fiktivno u nasem pravom svetu, nismo ni mi daleko od toga. Nadziraci su jedan od retkih stripova koji deluje jednostavno a zabavno, a ustvari ima tu dosta filozofije, samo treba malo da se zakopa ispod povrsine.

5. Propovednik- strip koji sokira Garth Ennis je lud ko struja!

6. Hitman- Jos jedan Ennisov strip, zajebancija, napetost, dosta pucacine i krvi. Ko Tarantino ali samo u stripu.

7. Kasidi- najbolji mini serijal koji je izasao iz Bonelli produkcije. Ruju briljira u gangsterskim noir pricama.

8 Betmen- Povratak Mracnog Viteza stripcina i posle 30 godina od izdavanja i posle svih ludorija i inovacija koje ubacuju u DC i Marvel, ovaj strip odoleva zubu vremena i uvek ce btii klasik! Pored Mracnog Viteza volim i druge Batmanove stripove tako da i oni spadaju pod ovu 8.crticu

9. Vestern od Van Hama i Rosinskog

10. I za kraj jedno domace remek delo Kobra Baneta Kerca i Toze Obradovica je bezvremenski strip koji uvek moze da se cita!

*11. Morao sam da stavim na bonus 11. mesto neke epizode Dilana Doga koje su me potpuno odusevile a to su Dugacki pozdrav, Uzas iz nekog drugog kad, Alfa i Omega, Formular A38, Lepota demona...


Stripovi koji nisu usli u listu ali su blizu toga su Long Dzon Silver, Granvli, Mohikanac, Tex, Bar kod Dzoa.
vukozec Posted - 26/03/2014 : 15:39:22
Evo mog šarolikog društva:

Watchmen
Corto Maltese
Maus
From Hell
Asterios Polyp
Tiha invazija
Ljubav i rakete
Crveni alarm
V for Vendetta
Alan Ford/Dylan Dog

Stripovi koje nisam dovršio ili pročitao još dovoljno epizoda ali koji bi mogli ući u Top10: Bone, Sin City, Hellboy, Ken Parker, Lincoln...
renda Posted - 09/02/2014 : 19:42:10
1. Vrh bogova
2. Modesty Blaise
3. Blueberry
4. Riđobradi
5. Matteo
6. Partizani
7. Manhattan beach 1957
8. Crni jahač
9. Priče sa divljeg zapada
10. Papak

Moram dodati: Ken Parker, Princ Valliant, Tanguy i
Laverdure, Matt Marriott, Alan Ford, Pauk i Manara
sretan Posted - 09/02/2014 : 08:15:12
Znači da ništa nije kod nas izdano (:
Mr. Bushido Posted - 08/02/2014 : 19:00:02
quote:
Originally posted by sretan

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

Lone Wolf & Cube


Usamljeni vuk i kocka?


Da ispravim: Lone Wolf & Cub
Ovo je vrh stripa po mom mišljenju


Obožavam filmove, volio bi imati priliku i strip pročitati.

Kakava je situacija s tim stripom u Hrvatskoj? Je li išta izašlo?


Jako je teško dobiti prava za izdavanje.
Risar_69 Posted - 08/02/2014 : 10:08:28
1.Gaston
2.Dylan Dog
3.Čelična kandža
4.XIII
5.From Hell
6.Čudovište iz močvare
7.Alan Ford do 70-75 broja
8.Asterix
9.Hogar grozni
10.Marti mysterija-stariji brojevi
11.Džudas
12.Alvar Mayor
13.Corto Maltese
14.Jonathan Hex
15.Druna
16.Svet mutanta-R.Corben
17.Indiana Jones
18.Coco Bill
19.sve od Miki Mustera(i oni iz novina)
20.Gospodari ječma
21. Bob Moran, Bruno Brasil,...
sretan Posted - 08/02/2014 : 00:10:57
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

Lone Wolf & Cube


Usamljeni vuk i kocka?


Da ispravim: Lone Wolf & Cub
Ovo je vrh stripa po mom mišljenju


Obožavam filmove, volio bi imati priliku i strip pročitati.

Kakava je situacija s tim stripom u Hrvatskoj? Je li išta izašlo?
izivko Posted - 07/02/2014 : 21:00:06
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

Lone Wolf & Cube


Usamljeni vuk i kocka?


Da ispravim: Lone Wolf & Cub
Ovo je vrh stripa po mom mišljenju
Mr. Bushido Posted - 07/02/2014 : 20:47:37
quote:
Originally posted by izivko

Lone Wolf & Cube


Usamljeni vuk i kocka?
fandango Posted - 06/02/2014 : 18:53:59
Jako tesko mi je bilo suziti listu na deset stripova pa sam abecedno poredao 25 meni najboljih (najdrazih?) stripova. S azijskim stripovima se tek pocinjem upoznavati pa ce lista za koju godinu vjerojatno biti drugacija.

Alan Ford
Asterix
Bloodstar
Calvin & Hobbes
Cocco Bill
Corto Maltese
Eternaut
Flash Gordon
From Hell
Gaston
Inkal
Jenifer (Bruce Jones & Berni Wrightson)
Ken Parker
Luc Orient
Opskurni gradovi
Preacher
Prince Valiant
Sandman
Silver Surfer v1
Sin City
Tintin
Trojica u mraku / Sedma zrtva
Ulysses (Lob & Pichard)
Valhall (Peter Madsen et al.)
Yoko Tsuno
stripadzija Posted - 05/02/2014 : 14:54:30
Ovo bi bio neki izbor 10 stripova, mada bi sigurno moglo da se doda još 20-ak.

Princ Valijant
Vrh Bogova
Dylan Dog - Dugački pozdrav (ima ih još od Dylana, ali ova mi je posebna)
Nathan Never - Gigant 1 - 3
Rip Kirbi - Aleksa Rejmonda
Nošeni Vetrom 1 - 7
Pojedine epizode Kena Parkera
Pojedine epizode Marti Misterije
Asteriks
Maus

Izbor 10 omiljenih autora (mogao bih da dodam još 20-ak :))
Harold Foster
Alex Raymond
Jiro Taniguchi
Rosinski
Leo
Herman
Chaboute
Craig Thompson
Gibrat
Berardi & Milazzo
PAJDO Posted - 04/02/2014 : 07:56:51
1. Zagor
2. Magični vjetar
3. Nathan Never
4. Čuvari
5. Thorgal
6. Riđobradi
7. Joker (Azzarello)
8. Ken Parker
9. Alan Ford
10. Julia
Brdar Posted - 04/02/2014 : 02:37:35
Na prvom mjestu ZAGOR.

Ostali ne nuzno ovim redoslijedom:
- TEX
- ALAN FORD
- GARFIELD, HOGAR, ASTERIX, LUCKY LUKE, SNOOPY,
CALVIN&HOBBES, IZNOGUD, UMPAH PAH
- AKIRA
- NATHAN NEVER
- DYLAN DOG
- TRAPER KERI, RAHAN, MAKIS, LONE WOLF, PRINC FANTOM (kao dodaci u ZS i LMS)
- RAT-MAN
- PAJA PATAK

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000