forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veliki Blek Integral #2 - Obradovic Slavkovic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
cat claw Posted - 17/10/2014 : 07:50:51
Spremno za Sajam!
Odstampano i sad ima jos malo da odlezi pod presom.
Sve isto kao i Integral #1.
Epizode Ostrvo Crnih Vitezova i Lazzni Traperi




25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
trle Posted - 15/11/2014 : 10:46:08
Meni je najbolji Blek ikad objavljen i da sam čitao - Gvozdena ruka (ili me samo sjećanje i nostalgija vuče). Nekako mi je taj Blek najviše legao dok sam redovno pratio ZS i LMS. Kad li je bio izašao taj broj?
Johnny Difool Posted - 13/11/2014 : 23:50:01
Vidim neke probleme sa slovima Č i Ć, i ćetvrtak i ćasovi su meki!

A baš bi bilo dobro da navratite i do Lastana. Nije hitno, kad uhvatite malo vremena.


Tintilinic Posted - 12/11/2014 : 01:03:16
cat claw Posted - 12/11/2014 : 01:01:29



Johnny Difool Posted - 09/11/2014 : 15:26:27
Šjor Bane, hvala na izuzetno korisnim informacijama!

Makar, kako se krenulo s "teoretskim planovima" i "razmišljanjima", pa dodaj ovo, pa ubaci ono, pa ovdje album sa sličicama, pa tamo nedovršena epizoda, na koncu bi mogao biti objavljen i kompletan Yu-Blek.

Wishful thinking, ali ipak...

cat claw Posted - 09/11/2014 : 15:06:49
Ako jeste, onda ja ne znam za to.... No, ne bih se cudio... Nisam bas pratio almanahe i slicne Dnevnikove uncutarije....
Ako neko zna nesto vise o tome, bilo bi lepo da prijavi i da nas spreci da se neosnovano hvalimo... :D
cerichus Posted - 09/11/2014 : 11:34:52
Zar ona epizoda iz albuma sa slicicama ipak nije objavljena? Krhko je sjecanje, ali cini mi se da je izasla u jednom broju Almanaha SZ. Ili negdje drugdje
cat claw Posted - 09/11/2014 : 10:50:16
Moram da kazem da odmah bude jasno:
Integrali Bleka u mojoj i Sibinovoj produkciji
NECE objaviti sve epizode YU Bleka!!!


Prvi integral sam objavio zato sto otisci u Strip zabavniku nisu nizasta a te epizode nisu nikada i nigde ponovljene.

Drugi integral je objavljen kao moja i Sibinova saradnja koja je oficijelno bila nepoznata (u prvom izdanju nije bilo navedeno da sam ja radio olovku). I, tu je trebalo da bude kraj serije. Ali...

Teoretski egzistira plan koji ukazuje na potrebu da se serija malo prosiri:

Postoji jedna neobjavljena epizoda (Izgubljena dolina) za LMS od koje sam uradio 45 strana i prekinuo rad na njoj da bih se prebacio na Divlju macku i Slomljeno srce. Par godina kasnije, Paja Koza je dovrsio tu epizodu. U medjuvremenu, prvih pet strana je ukradeno iz Dnevnika i ako ih Sibin odradi u dogledno vreme, ta bi epizoda bila okosnica treceg integrala. U taj integral bi mogla da udje i epizoda koja je objavljena samo kao album sa slicima i nikada nije dozivela stripsku realizaciju.

Ukoliko izadje taj treci integral, razmislja se jos samo da se objavi i cetvrti u cast Branka Plavsica sa epizodama koje je kompletno uradio Branko i koje su cak i vremenski odvojene od YU Blek produkcije... Epizode ’’Gužva u Bostonu’’ i ’’Blago Zelenih Močvara’’ premijerno su objavljene u Lunovom magnus stripu u martu i aprilu 1978. godine.

Tu bismo stali posto nam i nije bila namera da reprintujemu celu produkciju YU Bleka.
Tintilinic Posted - 08/11/2014 : 21:57:50
Specijalci meni variraju, nešto me oduševi, a nešto katastrofa.
Johnny Difool Posted - 08/11/2014 : 21:53:57
Odlično, hvala!

Yu Blekovi mi u specijalima nisu bitni jer ćemo ih (vjerujem) dočekati u Banetovim integralima, ali Mitton ipak jest.

Da, i mene je začudio njegov netipičan crtež u "Big Georgeu", za kojeg nisam ni znao da je dosad neobjavljen, ali ne mari.

Preostaje mi dakle uzeti br. 6, a možda i 4.

mogorovic Posted - 08/11/2014 : 20:47:50
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by teller

ide se sa tim itegralima dalje ili....
ovo je "dah prošlog vremena"...za mene nostalgičara ostvarenje pustih snova da Bleka ikad čitam kako spada...
u luxuznom izdanju kako i zaslužuje!




Ovo sam postao na topicu Blek 56, ali da ponovim ovdje, ti bi to mogao znati:


Jučer sam kod Lastana listao LU specijal br. 5 Bostonski misterij, i skužio da je unutra izuzetno mi draga Mittonova epizoda Ponor prokletih koja se sad zove Litica prokletih, kao i malo manje mi simpatična Operacija Okultiskaf za koju nisam siguran je li Mittonova ili ne.

Naravno da sam specijal kupio, pa bih molio one koji znaju da mi kažu u kojim su - ako su - još LU specijalima objavljene Mittonove epizode, i kako su iste bile naslovljene u LMS-u.

Znam da su objavljene neke YU-priče (npr. Čegrtuša i Largo), pa neka netko napiše koji su još YU-Blekovi u specijalima.

Molto grazie!





Eto, obzirom da ti nitko od ovih naših enciklopedista još nije pomogao, malo sam se ja potrudio, pa ti u nastavku slijedi popis Mittonovih i YU epizoda, objavljenih u Ludensovim specijalima:

SPECIJAL BR. 4:

- "U ljubavi kao u ratu" (LMS 531 "Podvala") - Mitton
- "Zmija i div" (LMS 489 "Čegrtuša i Largo") - Obradović/Plavšić
- "Lažni traperi" (SZ vanredni broj 8) - Obradović/Plavšić

SPECIJAL BR. 5:

- "Bostonski misterij" (LMS 430 "Operacija okultiskaf") - Mitton
- "Litica prokletih" (LMS 409 "Ponor prokletih") - Mitton
- "Big George", dosada neobjavljeno, navodno Mitton, iako crtežem odstupa od uobičajenog, i izraza i kvalitete jednog Mittona!

SPECIJAL BR. 6:

- "Na tragu Wanakisa" (LMS 486 "Tragom Vanakisa") - Mitton

SPECIJAL BR. 7:

- "Blago iz plamene močvare" (LMS 300 "Blago zelenih močvara") -
Obradović/Plavšić
- "Grobnica Maya" (LMS 556 "Crni jahači") - Aladžić/Muminović



Johnny Difool Posted - 06/11/2014 : 16:52:50
quote:
Originally posted by teller

ide se sa tim itegralima dalje ili....
ovo je "dah prošlog vremena"...za mene nostalgičara ostvarenje pustih snova da Bleka ikad čitam kako spada...
u luxuznom izdanju kako i zaslužuje!




Ovo sam postao na topicu Blek 56, ali da ponovim ovdje, ti bi to mogao znati:


Jučer sam kod Lastana listao LU specijal br. 5 Bostonski misterij, i skužio da je unutra izuzetno mi draga Mittonova epizoda Ponor prokletih koja se sad zove Litica prokletih, kao i malo manje mi simpatična Operacija Okultiskaf za koju nisam siguran je li Mittonova ili ne.

Naravno da sam specijal kupio, pa bih molio one koji znaju da mi kažu u kojim su - ako su - još LU specijalima objavljene Mittonove epizode, i kako su iste bile naslovljene u LMS-u.

Znam da su objavljene neke YU-priče (npr. Čegrtuša i Largo), pa neka netko napiše koji su još YU-Blekovi u specijalima.

Molto grazie!

teller Posted - 06/11/2014 : 13:44:48
ide se sa tim itegralima dalje ili....
ovo je "dah prošlog vremena"...za mene nostalgičara ostvarenje pustih snova da Bleka ikad čitam kako spada...
u luxuznom izdanju kako i zaslužuje!
Johnny Difool Posted - 03/11/2014 : 13:15:07
Nego, ima li šanse za skoru promociju kod Lastana, kao što je bilo s prvim integralom?

Pa da opet padnu druženje, crteži, potpisi, Banetove priče i anegdote, i sve u tom smislu.

zokalav Posted - 01/11/2014 : 18:04:58
Odlično igleda, još da pročitam, Bane potpiše nešto nacrta i život ide dalje

živeliiii
cat claw Posted - 26/10/2014 : 23:58:59
Uvek je lepo videti kada se nesto iz glave pretvori u nesto pod prstima....
Na sajam je isporuceno dovoljno primeraka.
Sibin i ja cemo biti na sajmu dana nazvanog
SUBOTA, od 12 do 17 casova
Imacemo sto, a naci ce se i nesto za skrabanje po vasim skupo placenim albumima.... :D

zokalav Posted - 22/10/2014 : 11:19:54
hahahahahah Trle ne brini
trle Posted - 20/10/2014 : 11:09:54
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nevjerojatno, ali točno se sjećam dana kad je na šibenske kioske stiglo Ostrvo crnih vitezova.

Bila je srijeda predvečer, ako dobro pamtim veljača, padala je kiša a ja sam na putu iz muzičke škole kupio novo izdanje Postera s kako mi se tada činilo ogromnim posterom Hajduka i novog Bleka.

Hajduk je tog dana u Splitu igrao važnu utakmicu, čini mi se "večiti derbi" s Dinamom, pa sam poster uzeo možda čak i manje za sebe a više za starog koji je žestoki Hajdukovac.

A naslovnica novog Bleka me toliko privukla, štoviše fascinirala, da sam morao stati sa strane i odmah ga barem prolistati.

Rezultat toga je bio da sam kući stigao prilično mokar, toliko da je baba popiz.... i počela vikati, pa šta ti je mali, ´ko ti glavu nosi, razbolit ćeš se, uvatit ćeš plauritu...

A meni u tim trenucima baš ništa nije bilo važno, čak toliko ni Hajduk, samo to da sam imao novog Bleka među opasnim vitezovima, što je obećavalo fantastičnu zabavu.

Memories, memories...




Nevjerovatno x 2! Ja sam 82 bio na moru na Prviću (ostrvo kraj Šibenika za one koji nisu iz tih krajeva :), poslali me roditelji sa školom, ko fol ti si sada veliki (taman završio I razred) i nećeš sa nama na more, treba da se učiš sam da ideš (bio prvi razred). I bili su u pravu, odlično sam se proveo, to je bilo neko školsko odmaralište i bilo je djece iz cijele SFRJ. Sjećam se jednog tipa iz ZG, bio je stariji, možda 7 ili 8 (oni su pravili džumbus po odmaralištu a ja samo gledam i kontam u sebi - ovako ćemo i mi jednog dana :) svirao je klavir fantastično, uglavnom Beatles-e, ja ih volio pravo, naročito kad svira Let it be. Elem, na ostrvu nije bilo kioska (ili je slabo bio snabdijeven - ne sjećam se više) i nakon par dana ja zbog nedostatka stripova počinjem da kriziram :) Kad ide naravno - posjeta slapovima na Krki, opet brodom do Šibenika, ja preskočio preko ograde nisu most ni spustili i trk do nekih kioska (učiteljica u pozadini galami i kune se kako idem nazad kući ekspresno :) Kad tamo, ovi vitezovi. Jao moje sreće, čitali smo taj strip hiljadu tisuća puta, prošao je kroz cijelo odmaralište :) E, samo kontam, to je bilo negdje u avgustu (8 mjesecu), a veljača je februar jel da? Možda se bio zadržao mjesecima na kiosku pa ja naletio? Uglavnom, često pomislim kako se nekada tako sjećam tih stvari a neke zaboravim odmah pa pomislim .... ali onda vidim da je to tako sa svim stripofilima :) I da, što se tiče odmora, kad sam se vratio kući, mati primjeti da se češkam po glavi, ona pogleda kad ja fasovo vaške - odmah uzbuna (ja sam pomislio da sam dobio neku ozbiljnu, smrtnu bolest takva se dreka digla :) ... i poslije više mi nisu dali da idem sa školom na more :(
Demosten Posted - 19/10/2014 : 21:40:35
mrak
Dr. Zistis Posted - 18/10/2014 : 12:21:00
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nevjerojatno, ali točno se sjećam dana kad je na šibenske kioske stiglo Ostrvo crnih vitezova.

Bila je srijeda predvečer, ako dobro pamtim veljača, padala je kiša a ja sam na putu iz muzičke škole kupio novo izdanje Postera s kako mi se tada činilo ogromnim posterom Hajduka i novog Bleka.

Hajduk je tog dana u Splitu igrao važnu utakmicu, čini mi se "večiti derbi" s Dinamom, pa sam poster uzeo možda čak i manje za sebe a više za starog koji je žestoki Hajdukovac.

A naslovnica novog Bleka me toliko privukla, štoviše fascinirala, da sam morao stati sa strane i odmah ga barem prolistati.

Rezultat toga je bio da sam kući stigao prilično mokar, toliko da je baba popiz.... i počela vikati, pa šta ti je mali, ´ko ti glavu nosi, razbolit ćeš se, uvatit ćeš plauritu...

A meni u tim trenucima baš ništa nije bilo važno, čak toliko ni Hajduk, samo to da sam imao novog Bleka među opasnim vitezovima, što je obećavalo fantastičnu zabavu.

Memories, memories...



Bravo majstore s mora
cat claw Posted - 17/10/2014 : 22:29:51
Malo da zavirite u Veliki Blek Integral 2
http://issuu.com/catclawissuu1/docs/blek_zavirivanje/0
mr murdoc Posted - 17/10/2014 : 18:21:50
Naravno..ovo se mora kupiti
Johnny Difool Posted - 17/10/2014 : 17:15:24
Iz tvog potpisa tada je još igrao samo Rožić. A i postera se još dobro sjećam, na preklapanje na 8 dijelova, klasični nogometni s prvim redom koji čuči i drugim koji stoji, snimljeno a gdje drugo nego na Poljudu.
Ne sjećam se što je bilo na manjim preklopnim slikama.

globinjo Posted - 17/10/2014 : 16:50:35
quote:
Originally posted by Johnny Difool
Hajduk je tog dana u Splitu igrao važnu utakmicu, čini mi se "večiti derbi" s Dinamom, pa sam poster uzeo možda čak i manje za sebe a više za starog koji je žestoki Hajdukovac.


pozdravi staroga
Johnny Difool Posted - 17/10/2014 : 16:05:21
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Kratki Off topic: Muzička? Pa, kolega, šta si svirao?




Kako ti je odovorio mogorović, flautu, imam završenu nižu i dva razreda srednje. Kao fakultativni instrument sam u dvama razredima srednje učio svirati i klavir, ali to je manje-više sve izvjetrilo pa više i ne računam.

Nažalost, završetak drugog srednje muzičke mi se poklopio sa završetkom prvog gimnazije, pa mi je to ljeto intenzivnije počela "donja udarati u gornju", počeli su sve češći i duži izlasci, cure i ruženja s ekipom, pa sam starcima negdje u kolovozu rekao da ja više ne želim ići u muzičku i da bih prekinuo.

I što je najgore, i zbog čega mi je danas užasno žao, oni su mi odlučili izići u susret, rekli da je važna gimnazija i uspjeh u njoj, i da ne žele da budem preopterećen hrpom obaveza, pa da mogu i prekinuti.

Iako je obaveza stvarno za mene tada bilo previše, što u redovnoj školi što u muzičkoj provodio bih doslovce čitave dane, plus sam onaj klavir morao vježbati u muzičkoj jer je bilo suludo i pomisliti da bi mi ga kupili, danas ne mogu od žalosti što me nisu prisilili da nastavim.

Što mi nisu žvajznuli dvije preko ušiju, viknuli da ne dolazi u obzir i što mi pada na pamet, i zaprijetili da na takvo što ni ne pomišljam. U tom bih slučaju danas imao završenu srednju muzičku (tko zna, možda bi nešto u životu i kasnije išlo drugim smjerom), i mogao bih reći da sam školovani glazbenik. Ovako mi je nekako neugodno, jer nije dovršeno.

Uh, al´ sam se naofftopičario!

Da ostanem OT:





Kad ovo vidim, kao da je opet onaj dan...


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000